Her Gün Yeni Bir Kaynana

kızımın mevlütüne bir komşu gibi gelip davranan kayınvalideciğime:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK36::KK33::KK33::KK33:

seninki yine iyi komşu gibi davranmış benimki mevlüt başladı geldi ve mevlüt biter bitmez pilavını hızlı hızlı yeyip kızıyla kaçar gibi gittiler hatta millet bana kayınvaliden kim diye sordu ben gösteremedim bile :83:

seninki yine iyi komşu gibi davranmış benimki mevlüt başladı geldi ve mevlüt biter bitmez pilavını hızlı hızlı yeyip kızıyla kaçar gibi gittiler hatta millet bana kayınvaliden kim diye sordu ben gösteremedim bile :83:
canım ya yazık üzüldüm vallahi...:26:

kaynananın dünkü incisi:

eşim işten 20:30'da gelmiştir, dolayısıyla yemek yenecektir. kaynana tel. açar..

kaynana: ne yapıyosun?
asude_bahar: yemek hazırlıyorum..
kaynana: bu saatte yemek mi yenir, rahatsız eder, erken hazırlasana :KK47:
asude_bahar: geç hazırladığım için değil, eşim yeni geldiği için yeni yiyoruz.. yoksa yemek hazırdı..
kaynana: ah zavallı oğlum, iyi bak ona, sırtına krem sür masaj yap.. ne çok yorulmuştur kimbilir..

(bu kadar evladına düşkünsen, onunla sohbet et.. bana bişey sorma.. merak değilim sana rapor vermeye.. çok da umrumda değil öneri ve görüşlerin.. nasılsın iyi misin de kapat.. laf sokmak için efor sarfetme :KK20: )

Son düzenleme:
kaynanamdan inci yoktu dün akşam..
benden vardı..

oturduk çay içiyoruz hürremi seyrediyoruz.
hatice sultanın ibrahim paşayla gerdek gecesi sahnesinde..
yüz görümlüğünden açıldı konu.
ozamanlar yüz görümlüğü indirmelik vardı dedi kaynanam..
vallahi dedim 'ben ne indirmelik nede yüz görümlüğü gördüm' dedim.
soktum lafı :KK68: ses yok :KK68:

kaynım 14 yasında gecen gun kaynanam bana kızım kaynın ergenlık cagında onun yanında fazla sıkıfıkı olmayın etkılenıo mus dedi.

yuhh diyorum başka birşey demiyorum.. :) benimde kayınvalidem 4 aydır bende kalıyor ameliyat falan oldu ağzı var dili yok gibidir.. ama fırsatını versem karışmayacağı şey yoktur...ne kadar iyi olursa olsun en iyisi bile kapı dışında olsun kızlar...

kayınvalimdele son diyaloglarımızdan bir tanesi:
-kv: oğlum sabah erken saatte uykusuz mu yola çıkıyor? vah oğlum yollarda perişan oluyor
-lilypos: yok anne ben onu gece erkenden uyutuyorum,10 de uyuyor,sen merak etme uykusuz yollamıyorum :21: böyle de bebekten bahseder gibi oldu ama ... :21:
-kv: (kıkır kıkır güler)

arsa aldılar ev yapacaklar benım altınlarımıda kullanıp ıkı katlı ev yapacaklar altta o uste bız oturcaz en uzak yerımız 10 merdıven falan olacak:KK1:dizüstü bizim pc yanına gelıyorum :KK1:

az önce bnm kayganamda dediki akşama kadar ne bakıyon orda ne öğrendin söyle bende bileym bende gayet sakiin anne herşeyi bilmenmi gerekiyo:KK1: demek bakmam gereken bişey var bakıyorum sonra vaaz yapmaya başladı:63:
Siz de az değilsiniz haaa, kaynananın yanında internetten onu çekiştiriyorsunuz zavallı kanının hiçbir şeyden haberi yok. Valla korkulur zamane gelinlerden.:18:

BENDE vukuat çokkk

*evlenmemze yakın eşmni ilk sevdğı ama artık evlı olan uzaktan akrabraları vardı o kızı sırf almanyalı dıye hanı bazı kro insanlar almanyayı çok zengınlk falan sanarlar yaa ona yamanmalar eşm bekarken görümcemde kocasız olarak kabl ett evne ve görümcemde yatıya çağırdı eşmı

*eşım eşya konsnda onlara çokk güvenmştı çünkü zamanında evlenmek için ayırdığı parayı onlara vermıştı.evlenmemızde napalım emeklı adamız yok dedıler ben evlendıkten sonra 1 ay kadar baştan saten boya lamınant ve koltuk alıp varrdıda almadık hesabı yaptılar .....

*EŞIMIN tek başına çırpınmasına yüreğım elvermedığı ıçın sıparış edıp ılk 2 taksıtını ödediğı koltkları iptal ettırdım ona yuk olmasın dıye aynı yerden mobılyacıdan yatakodası aldım ve gıdıp spotçdan 2, el koltuk takımı aldım aılem öle ıyıkı aaa olmaz dıyeceğıne annem aferın senınle gurur duyuyorz dedıler bızımkıler evlenırken bana hedıye araba alacaklardı eşımın aılesını görünce elcın araba yerıne düz gırış ev alalım dedıler onun borcunu ödemesek koltuk bız alırdık dedıler

*VEEEE bomba kayınvalıdem düğünde hanı o evlı kız var yaaa onn annesının yanına oturdu surat 5 karış ben senın kızını ıstedım dercesıne ona yaklaşmalar

* 2. bombaaaaaaaaaaaa hanı evlendığımızın 1. ayında bütün evını değtırdı yaaa yenı eşyaları gelecek yaaa koltuk takımı aşağalar gıbı utanmaz kadın benı aradı elçın eskı koltkları sana vereyım dedı bende anne ben evımde eskı eşya ıstemem dedım utanacağına bana sen eskı eşyalara alışkınsın ya ondan dedım dedı

* evlılığımızın 2, yılında eşım sağolsun koltuklarımdan banyoma mutfağıma kadar sıfırladı evı eşım kayınvalıdem çatlıyor eşıme durmadan yazık sana deyıp durdu

* gerçeği eşım alalı 2 3 sene oldu ama kolutğmun yüzünü değıştırmek ıstedım sıyah taşlı mobılyalar sevıyorum konuyu işte elçın sıyah yapacak mısafır odasını dıye öle konu konuyu açtı annesı dur sen daha yenı almadı mı oğulm dedı bende ınatla değıştırıcem bız öle karar verdık dedım ne oldu dersınız mısafır odasını yemek masasına kadar derı sandalyeler değıştırdı ......

*şişmansın şişmansın deyıp komplekse soktu daha yaşım 25 o zamanlar toyum bende komplekse gırıp mıde bantı yanı kelepçe taktırdım ölümlerden döndüm

bende kayınvalıde değıl KAYNANATÖR VAR...........:84:
Allah sabır versin, kadın apaçık seni kıskanıyor ve istemiyor. Dikkat et kendine ellerine koz verme, eşinin iyiymiş o yönden mutlu olabilirsin. Benim eşimin ailesi de biz evlenirken aman kiracısınız çok pahalı almayın, çok eşya almayın dediler, hatta lojmanda oturmamız için zorladılar. Salonda koltuk takımı, yemek masası vs, yatak odası ve beyaz eşyalarım var. Ev boş gibi nerdeyse. Bir tek salonun perdelirini diktirdim, diğerler odaların perdeleri uyduruk şeyler. Şimdi kendileri dubleks ev aldılar, evi baştan aşağıya döşüyorlar, sanki ben değilim de onlar yeni evli, kendilerine hiç uçuz olsun demiyorlar. Bir yıl içinde ev almayı düşünüyoruz, alırsak ben de salonumu ve yatak odamı yenilicem, salondaki koltukları oturma odasına koymayı düşünüyorum, yatak odası takımımı da misafir odası için kullancam.

her kaynana gibi benim kaynanam da tam deyimiyle cadalozdur...
ya da dul kaynanalar mı öyle oluyor artık bilemedim.. benim eşim 3 kız peşine ilk erkek çocuğu kayınım da var .. toplam 5 kardeşler işte..
biz evlendiğimizde mecburen kaynanamla oturmak zorundaydık.. ha istesek ayrı ev tutabilirdik sonuçta kayınım vardı kadının yanında.. maddi açıdan geçinemezler diye idare ettik işte .. gelin geldim 2 hafta sonra sıkıntılar başladı.. ben sustukça üstüme geldi.. kırmak ta istemiyorum kesinlikle bir büyüğüme saygısızlık yapmış biri değilim..
ilk olayımız da budur:
banyoda benim ayrı sabunum vardı ve sabunluğum ayrı (tenim hassas olduğu için medikal sabun kullanırım)
kadın al sen direk sabunlukla birlikte at çöpe... banyo yapmaya girdim sabunumu bulamadım göremedim herhalde dedim mecbur vucut şampuanıyla yıkandım da.. sonra kulak çöpünü çöpe atmak için kovayı açınca baktım sabunluk orda.. hiç aklıma gelmedi kaynanamın yapmış olacağı..
gittim eşime sordum hayatım sen mi attın çöpe sabunluğumu diye.. hayır dedi peşinden de (Ah anneee) o akşam da evde ilk gerilim yaşandı.. cevabı da ney.. sabunu az kalmış içinde de o yüzden attım.. ayol sana ne benim sabunumdan.. azsa az.. sabun atarsın da sabunlukla birlikte mi.. 2 haftalık gelinim.. o anda tatsızlıklar başladı.. eşimi zor toparladım çok kızdı annesine bu davranışı için.. (aradan 4 ay geçmiş kaynana anlatıyor büyük görümcemin eşine balkonda oturuyodular.. 1 liralık sabunluk için beni oğluma kötü etti dedi) bundan sonra da kötü gelin oldum..
güya inat etmiş bizim aldıklarımızı yemiyomuşmuş ta gidip sürünüyomuş milletin kapısında yemek için (gittiği de kendi kızının evi)
eşimle ikimiz çalışırdık.. kayınımla kaynanam gezerdi.. her hafta sonu buzdolabı tıka basa doldururduk.. inanın daha 3.gün bomboş kalırdı.. e zaten biz evde yemiyoruz gündüz.. bari evde yemiyorum demesin yaw..
bunlar en ufak olaylarımız daha neler neler var.. şimdi çok şükür evlerimiz ayrı.. 2 yıl önce kayınım evlendi.. eltimle de geçinemediler ama eltim susmaz hatta boynuna sarılmış bir gün.. o da biraz fitne tiplerden..
5ay birlikte oturdular sonra gelinin babası bir gecekondu verdi bunlara da taşındılar.. kaynanaya da ev tuttuk dayadık döşedik 3 ay sonra evlendi :) şimdi herkes yuvasında mutlu..
ama eşi haftaya almanyaya gidecek.. 10gün falan bizde kalacakmış.. kabuuussss başlıyor..
inşallah hamileyim diye azıcık alttan alır.. bende eslisi gibi değilim yanlışını gördüğüm yerde yüzüne vuruyorum artık

aynı dul kaynanada bizde var bızı evlenır evlenmez ayrı oturduk ama ıste sureklı gelmıyorsunuz gıtmıyorsunuz dıye sıkayet edıyor ah oda evlense keske daha genc güzelde ama inat evlenirmi evi sıfır dayandı döşendi kafasına göre harcıyor limit yok oğulları herşeyini karsılıyor cokta lüks yasıyor hiç evlenirmi..

benimkide başladı laf sokmaları yokmu alıyor cavabını ama...
dün akşam kendi kendini davet eden misafirlerim vardı....
sadece kısır yaptım görümcem dedi bende bişiler yapıp getiririm tamam dedim....
kaynana sadece bunu mu yaptın bu ne ki şöyle pasta börek çörek dolduysan ya etrafı.....
ben evde oturmuyorum sabah 8 de çıkıyorum akşam 8 de geliyorum dedim sustu kaldı....karnım burnumda hemde çalışıyorum birde size pasta börek yapacam sanki gel dedim size ben....
çocuk doğunca çok şavaşacaz gibime geliyor....:KK52::KK52:

aynı dul kaynanada bizde var bızı evlenır evlenmez ayrı oturduk ama ıste sureklı gelmıyorsunuz gıtmıyorsunuz dıye sıkayet edıyor ah oda evlense keske daha genc güzelde ama inat evlenirmi evi sıfır dayandı döşendi kafasına göre harcıyor limit yok oğulları herşeyini karsılıyor cokta lüks yasıyor hiç evlenirmi..

ayy aynı yaa evlensede gitse.
bi adam istemiş onu alt sokaktan ben nişanlıyken söyledi bana..
ee dedim ne dedin? :KK1:
ben bu yaştan sonra koca kağırı çekemem dedi.
aynen inat hayatta evlenmez evi döşendi sıfırlandı. miss gibi hayat bakılıyor yiyiyor içiyor..
hiç evlenirmi.... :26: bulmuş rahatı. gamsız şeyy..

nihalite senındemı kaynananın maaşı yok. oğulalrı bakıyor demişsin??

ayy aynı yaa evlensede gitse.
bi adam istemiş onu alt sokaktan ben nişanlıyken söyledi bana..
ee dedim ne dedin? :KK1:
ben bu yaştan sonra koca kağırı çekemem dedi.
aynen inat hayatta evlenmez evi döşendi sıfırlandı. miss gibi hayat bakılıyor yiyiyor içiyor..
hiç evlenirmi.... :26: bulmuş rahatı. gamsız şeyy..

aynen canım ya sorma gitsin senin kaynanan yanındamı kalıyordu? daha zor senin işin Allah yardımcın olsun kaynanalardan kurtulmamız zor ya ölüm ya evlilik bunu beklicez bizi buna zorluyorlar npalım..
evlenip koca kahrı cekerlermı onların kahrını biz cekecez kahir cekenleri varken hiiç evlenmezler 4 köşe onlar şimdi :KK36:

nihalite senındemı kaynananın maaşı yok. oğulalrı bakıyor demişsin??

eşinden kalan maaşı var ama az bir miktar bırsey onun ceket parası bile değil en lüks yerlerden giyinir evine temızlıkcısı gelır ne ısterse alır satar oğulları ev aldılar evinin ıcını yenıden yaptırdı her ıstedıgı oluyor yınede yaranamıyoruz bu seferde gelmıyorsunuz gıtmıyorsunuz eltın zaten hergun yanında bende haftanın 3 gunu kesin ordayım daha ne istiyorsa

yeni doğum yaptığımda annem bende kalıyodu doğal olarak biz 3 kardeşiz ben en küçükleriyim bir ablam bir abim var ama en önce ben evlendim kaçmadımda istediler evlendik yani..neyse konu erken evlilikten açıldı bu bana annemin yanında ne nese beğenirsiniz " sen kızıştınmıydıda en önce evlendin" dedi..bende şoookk annemde şook üstelik ben evlenirken küçük değildim 23 yaşındaydım bende lohusa depresyonu geçiriyom zaten "18 yaşında kocaya kaçan sensin kızışan senmisin benmiyim karar ver dedim" tabi annemden kötü bir çimdik yedim ama olsun :)) haketmişti..çok iyi yaptım hala hiç pişman değlim :KK19:

aynen canım ya sorma gitsin senin kaynanan yanındamı kalıyordu? daha zor senin işin Allah yardımcın olsun kaynanalardan kurtulmamız zor ya ölüm ya evlilik bunu beklicez bizi buna zorluyorlar npalım..
evlenip koca kahrı cekerlermı onların kahrını biz cekecez kahir cekenleri varken hiiç evlenmezler 4 köşe onlar şimdi :KK36:

evet cnm benim yanımda kalıyo daha doğrusu ben onun yanında kalıyorum ev onun çünkü :KK1:
vallahi evlilik olmaz zaten ölümüde bekleyemem gençliğim gidiyor..
gençliğimi çürütmeye hiç niyetim yok.
ayrı eve çıkıcaz 1 sene sonra inşallah..
gerekırse evler yanyana olsun ama aynı çatıda aslaaa...

zaten gecen gün bulaşıkları toparlamamıstım daha dogrusu içim sıkılıo gel yanımda otur demıstı bende oturdum sonra mısafır geldı mısafırlere 'ayy kusura bakmayın bulaşıklar duruyo ev berbat halim yokki kalkayım yapayım 'falan dedi deli oldum

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:KK52:

Benim kayınvaliden geçenlerde bana gelmek istedi,ama ben müsait olmadığım kabul etmedim arkadaşım gelecekti çünkü,bu şekildede söyledim...Geçenlerde kayınvalidemle otururken bana aynen şöyle dedi:KK70:ün üst kattaki komşuya gitmek istedim ama beni kabul etmedi,böreğimide yapıp gitmiştim,neymiş efendim arkadaşları varmış ev kalabalıkmış ,ama ben bunu aile terbiyesine veriyorum dedi...Ayyyy kalakaldım ya,ama bi dahaki buluşmamızı sabırsızlıkla bekliyorum bana yaptığının aynısını yapıcam ona.......Üffff yaaaaa nelerle uğraşıyoruzzz yaaaaaa kaç yaşında insanlar nelerin peşinde koşuyorlar:KK47:

aynen yaa nelerle uğraşıyoruz.laf sokmalar. gelininin kötülüğünü isteyenler, üzenler, ayırmaya çalışanlar,arasını bozanlar....

anne ne olursa olsun annedir ama
anne ne yaparsa yapsın anne değildir..

X