Her Gün Yeni Bir Kaynana

ben kumaş boyama kursuna gidiyorum bakın tamda su anda kaynanam o bılgısayarla oynayacagına biraz kumas boyasaydın bayagı yapmıs olurdun dedı.:KK59:hiç rahat yok peki arkadaslar nasıl davranmalıyım sızce mesela sanane ya mı demelıyım yoksa canım ıstemıyo mu dmelıyım yada pc yı kapatıp boya mı yapmalıyım

Annecim, sen takma kafana , biraz bilgi alıyorum burdan boyama ile ilgili, ona da başlıycam zaten aklımda ,de, koyver gitsin ya...

çok kafaya takmaya gelmez bunlar. ne de olsa bambaşka bir ailenin bambaşka bir insanı, kafanı yorduğuna değmez..

he he ,de kısaca:)

kızlar hepinize teşekkür ediyorum.

Sayenizde olmayan kaynanamdan görümcemden eltimden kaynımdan bıkmış durumdayım.

kadınlar kulübünden sonra herhalde ilk tanıştığımızda direkt tepkili olacağım . :KK1::KK1::KK1::KK1:

:KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60::KK60:

Annecim, sen takma kafana , biraz bilgi alıyorum burdan boyama ile ilgili, ona da başlıycam zaten aklımda ,de, koyver gitsin ya...

çok kafaya takmaya gelmez bunlar. ne de olsa bambaşka bir ailenin bambaşka bir insanı, kafanı yorduğuna değmez..

he he ,de kısaca:)

ayrı ayr bakıldıgında hersey kucuk olay ama bırlesınce fecı oluo... zaten anlaşamadıgımız sey bırazda kultur farkı

arkadaslar ben yemek yapmaya çalışmaya gıdıorum(tavsıyelerınız uzere) şimdilik ii akşamlar..dertlesmeye devam hadı bakalım:44::KK9:

sabunluktan ne ıstıomuş.. bende kendıme aldıgım seylerı nkullandıklarını gorup cıldırıorum ama bıse demıorum dus jelı falan

yaw ortak kullanılabilecek birşey olsa zaten kenarda bırakmam.. hı böyle bir durum daha var
düğünden 1 tabak setim vardı günlük kullanmak için açtım
bir gün de kaynanamın ablasıyla kardeşi (eşimin teyzeleri işte) gelmişler
biz tabi akşam saat 19,30dan önce evde olamıyoruz.. bu teyzelerinin de bir huyu vardır.. bir yerde yiyip içtiyseler bulaşıkları yıkayıp giderler bulaşık makinası olmasına ragmen :KK1::KK1::KK1:
kadınlar yıkamışlar tabakları tabi evin düzenini bilmiyorlar ya bir üst rafa benim setten 2-3 tabak koymuşlar..
o günden sonra da kaynana bir tavırlı bir tavırlı... davranış farklı yüz asık.. allah allah bişi var bunda ama çıkar yakında kokusu dedim ve o haftasonu görümceme kahvaltıya gitti..
abla dedim böyle böyle annem tuhaf davranıyo 2-3 gündür dedim..
güldü geçti.. herzamanki hali dedi takmıştır gene bişiye. .. bende taktım böyle davranışına dedim aynı çatı altındayız yanii.
derdini öğrendik..
meğer kaynana üst raftaki tabakları benim ayırdığımı düşünmüş o tabakları sadece kullandığımı düşünmüş.. gülsem mi ağlasam mı ..
sonra denk geldi mutfakta..
bende düşünüyodum aslnda tabakları boyum kısa olduğu için göremiyorum.. sandım ki komşuya bişiy görütmüş aklıma bile gelmediydi tabakların orda olduğu
allah allah dedim bu tabakların ne işi var burda dedim..
malını benden ayırıyorsun ya dedi..
cvp verdim tabi: ben salak mıyım da 3 tabak üstte 3 tabak aşağıda tutayım ki takımın tamamı altta 3 tabak sadece üstte.. ayırcak olsam açmazdım dedim.. konu orda öylece kapandı .
apıştı kaldı sert cevabıma

bana onu öğret bana şunu öğret deyip eline koz vermişsin.
bunlar sonra sana yol su elektrik olarak geri dönecek cnm..:KK1:
hazırlıklı ol

Kesınlıkle dogru bır tesbıt.
Bende okudugum ve aılemden uzak kaldıgım ıcın yemek yapmayı bılmezdım.
Esımle nısanlıyken soyledım ona, 'annem sana ogretır' dedı.
Hakkını yemeyeyım, ılk zamanlar ogrettı, hatta gorumcelerım bıle.
Sonra (bır yıl kadar once) fecı bır tartısma yasandı.
Gorumcelerle hala konusmuyorum.
Ve bır gun gorumce guya annesıne dıyerek bana laf soktu.
'Ben en azından yemek yapmayı bılıyorum' dedı.
Laf banaydı tabıı, emınım kendı aralarında daha beter laflar edıyorlar.
Bende onları Allah a havale edıyorum.

Kayınvalıdeme gelınce, bende ona anne derdım, ıcımden oyle gelırdı.
Ama sımdı...!

Bız esımle yaklasık bır yıldır bebek ıstıyoruz.
Bundan esımın haberı yok, benım karıyer pesınde oldugumu, bebek ıstemedıgımı bılıyorlar.
Buna ragmen gecen gun esıme, 'cocugunuz olmuyorsa, elefera yı doktora gotureyım' demıs.
Esıme, 'ben doktora gıtmeyı bılmıyor muyum, hem ne malum benden olmadıgı' dedım.
Ama kayınvalıdeme oyle bır yanıt vermek ıstıyorum kı, bır daha bebek lafını acamasın.
Hadı bana da onerı verın, ne dıyebılırım sevgılı kayınvalıdeme?

Ben de ayrı sabun kullanırım valla...Annem babam kardesım de olsa aıle fertlerı,sonucta bu banyo sabunu..Bence herkesınkı ayrı olmalı

kaynanayla birlikte yaşayanlara rabbim yardım etsin
benim allaha şükür kaynanamla hiç bi derdim yok zaten ayrı şehirlerdeyiz
aynı evin içinde insan öz annesiyle bile anlaşamıyor nerde kaynanayla...

ayyyy okudukça ben darardım burda allah hepinizin yardımcısı olsunn ... :):) al:nazar:lahh kolaylık versinn

ben kumaş boyama kursuna gidiyorum bakın tamda su anda kaynanam o bılgısayarla oynayacagına biraz kumas boyasaydın bayagı yapmıs olurdun dedı.:KK59:hiç rahat yok peki arkadaslar nasıl davranmalıyım sızce mesela sanane ya mı demelıyım yoksa canım ıstemıyo mu dmelıyım yada pc yı kapatıp boya mı yapmalıyım

valla benim canı istemezse o dedi diye hiç bir şey yapma , saygısızlık da yapmam duymamazlıga gelirim. artık alıştı o da bir müddet sonra bana bağışıklık kazandı:KK19:

Ayyy yazdıklarınızı okudukça afakanlar basıyor vallahi beni :)

Benimki yanımda değil ama dil,inin maşallahı var taa almanyalardan sokuyo lafı:)))

Sabit numaradan arıyor hep az yazsın diye, eve telefon bağlatmadım(asla bağlatmam), işyerinde de arıyo arıyo acmıyorum telefonu :KK47: :KK47:

ben hiç bilmediğim bi yere geldim kkimseyi tanımıyordum. kaynanama bastan anne dedım benım bılmedıklerımı bana öğret ben okul okudugum için yemek falan yapmazdım evde yemek te bılmezdım. ondan yardım ıstedım sen ogret dedım buralar nasıldır sen anlat kı yanlısım olmasın dedım ama bos hıç bişey olmadı bana yemek bile göstermedi o yemek yaparken ogrenmek ıcın yanına gıttım bana sen ıcerı gır yerlerı gırgırla falan dedı bende netten aldıgım tarıflerle bi kaç yemek ögrenebıldım nie böle yapıo anlayamıyorum

canım fesat düşünme. belki de yorulmanı istemiyodur.

bende 4 yıllık evliyim... kayınpederim yok o yüzden eşim annesiyle oturmakta ısrar etti ne yaptıysam ne dediysem caydıramadım. 7 ay birlikte oturduk kendi anneme yapmadığım hizmeti yaptım evi sayemde temizlik nedir gördü. zorlanayım diye aynı gün hem misafir davet ediyodu yemeğe hemde arkadaşlarını arayıp evdeyseniz gelinle size gelicez diyodu aman allahım istemeye istemeye misafirliğe gidiyodum eve gelincede koştura koştura yemek hazırlıyodum... kendim dışarı çıkmak isteyince surat yapıyodu aman allahım ne günlerdi. arada eltimlere gidiyodu, eltimde sonradan görme hasetin teki kaynanamı doldurup doldurup yolluyodu.... ve birgün kaynanam bi sabah eşimle ona haber vermeden dışarı çıktık diye bizi evden kovdu :KK53::KK37:
uzun bi süre konuşmadık eşim yelkenleri çabuk indirdi ve o görüşmeye başladı hiç engel olmadım sonuçta annesi. bi bayram zorla benide götürdü :KK47: hiçbirşey yokmuş gibi davrandı, ertesi bayram ise yüzüme bakmadı bukadar dengesiz yani.... geçen hafta yarım sattliğine gittik ki şu anda kızıyla oturuyo (boşanıyo) çok bunalmış anlaşamıyolarmış kızıyla bizi görünce başladı ağlamaya bende dayanamadım isterseniz bi kaç gün gelebilirsiniz dedim eşim nasıl şaşırdı :KK69: ağlayan kadın biranda sustu ve geldi. 1 hafta kaldı çalıştığım için sadece akşamları bi araya geldik bu arada evime ilk defa geldi. bi iyi bi iyi evimi temizlemeler yemek yapmalar bana bi iyi davranmalar ütülerimi yapmış (ki önceden elimi bile sürmem diyodu benim gibi enayi vardı ya ne sürecek) çalışıyorum diye içli köfte yapıp difrizime bile koymuş siz düşünün artık ölecekmiyim nee bu ne ilgi böyle... ne yaparsa yapsın bundan sonra asla eskisi gibi olmam olamam. :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

bende 4 yıllık evliyim... kayınpederim yok o yüzden eşim annesiyle oturmakta ısrar etti ne yaptıysam ne dediysem caydıramadım. 7 ay birlikte oturduk kendi anneme yapmadığım hizmeti yaptım evi sayemde temizlik nedir gördü. zorlanayım diye aynı gün hem misafir davet ediyodu yemeğe hemde arkadaşlarını arayıp evdeyseniz gelinle size gelicez diyodu aman allahım istemeye istemeye misafirliğe gidiyodum eve gelincede koştura koştura yemek hazırlıyodum... kendim dışarı çıkmak isteyince surat yapıyodu aman allahım ne günlerdi. arada eltimlere gidiyodu, eltimde sonradan görme hasetin teki kaynanamı doldurup doldurup yolluyodu.... ve birgün kaynanam bi sabah eşimle ona haber vermeden dışarı çıktık diye bizi evden kovdu :KK53::KK37:
uzun bi süre konuşmadık eşim yelkenleri çabuk indirdi ve o görüşmeye başladı hiç engel olmadım sonuçta annesi. bi bayram zorla benide götürdü :KK47: hiçbirşey yokmuş gibi davrandı, ertesi bayram ise yüzüme bakmadı bukadar dengesiz yani.... geçen hafta yarım sattliğine gittik ki şu anda kızıyla oturuyo (boşanıyo) çok bunalmış anlaşamıyolarmış kızıyla bizi görünce başladı ağlamaya bende dayanamadım isterseniz bi kaç gün gelebilirsiniz dedim eşim nasıl şaşırdı :KK69: ağlayan kadın biranda sustu ve geldi. 1 hafta kaldı çalıştığım için sadece akşamları bi araya geldik bu arada evime ilk defa geldi. bi iyi bi iyi evimi temizlemeler yemek yapmalar bana bi iyi davranmalar ütülerimi yapmış (ki önceden elimi bile sürmem diyodu benim gibi enayi vardı ya ne sürecek) çalışıyorum diye içli köfte yapıp difrizime bile koymuş siz düşünün artık ölecekmiyim nee bu ne ilgi böyle... ne yaparsa yapsın bundan sonra asla eskisi gibi olmam olamam. :KK47::KK47::KK47::KK47::KK47:

büyüklük sende kalsın bence. unut gitsin zor da olsa. hatasını anlamışa benziyor

ben üzerime düşeni yaptım saygıdada kusur etmediğimi sanıyorum ama kaynanamın huyunu biliyorum bi anı bi anına uymaz mesafeyi korumak lazım

BENDE vukuat çokkk

*evlenmemze yakın eşmni ilk sevdğı ama artık evlı olan uzaktan akrabraları vardı o kızı sırf almanyalı dıye hanı bazı kro insanlar almanyayı çok zengınlk falan sanarlar yaa ona yamanmalar eşm bekarken görümcemde kocasız olarak kabl ett evne ve görümcemde yatıya çağırdı eşmı

*eşım eşya konsnda onlara çokk güvenmştı çünkü zamanında evlenmek için ayırdığı parayı onlara vermıştı.evlenmemızde napalım emeklı adamız yok dedıler ben evlendıkten sonra 1 ay kadar baştan saten boya lamınant ve koltuk alıp varrdıda almadık hesabı yaptılar .....

*EŞIMIN tek başına çırpınmasına yüreğım elvermedığı ıçın sıparış edıp ılk 2 taksıtını ödediğı koltkları iptal ettırdım ona yuk olmasın dıye aynı yerden mobılyacıdan yatakodası aldım ve gıdıp spotçdan 2, el koltuk takımı aldım aılem öle ıyıkı aaa olmaz dıyeceğıne annem aferın senınle gurur duyuyorz dedıler bızımkıler evlenırken bana hedıye araba alacaklardı eşımın aılesını görünce elcın araba yerıne düz gırış ev alalım dedıler onun borcunu ödemesek koltuk bız alırdık dedıler

*VEEEE bomba kayınvalıdem düğünde hanı o evlı kız var yaaa onn annesının yanına oturdu surat 5 karış ben senın kızını ıstedım dercesıne ona yaklaşmalar

* 2. bombaaaaaaaaaaaa hanı evlendığımızın 1. ayında bütün evını değtırdı yaaa yenı eşyaları gelecek yaaa koltuk takımı aşağalar gıbı utanmaz kadın benı aradı elçın eskı koltkları sana vereyım dedı bende anne ben evımde eskı eşya ıstemem dedım utanacağına bana sen eskı eşyalara alışkınsın ya ondan dedım dedı

* evlılığımızın 2, yılında eşım sağolsun koltuklarımdan banyoma mutfağıma kadar sıfırladı evı eşım kayınvalıdem çatlıyor eşıme durmadan yazık sana deyıp durdu

* gerçeği eşım alalı 2 3 sene oldu ama kolutğmun yüzünü değıştırmek ıstedım sıyah taşlı mobılyalar sevıyorum konuyu işte elçın sıyah yapacak mısafır odasını dıye öle konu konuyu açtı annesı dur sen daha yenı almadı mı oğulm dedı bende ınatla değıştırıcem bız öle karar verdık dedım ne oldu dersınız mısafır odasını yemek masasına kadar derı sandalyeler değıştırdı ......

*şişmansın şişmansın deyıp komplekse soktu daha yaşım 25 o zamanlar toyum bende komplekse gırıp mıde bantı yanı kelepçe taktırdım ölümlerden döndüm

bende kayınvalıde değıl KAYNANATÖR VAR...........:84:

Son düzenleme:
elcin80 yazık arkadaşım sana bu kadınla ömür geçermi ayyy fenalık bastı bana allahtan eşin anlayışlıymış :KK9::KK9:

elcin80 yazık arkadaşım sana bu kadınla ömür geçermi ayyy fenalık bastı bana allahtan eşin anlayışlıymış :KK9::KK9:
aynı sokaktayız onlar ayda bır bazen ıkı ben bayramda ve sadece hastalıkta gıdıyorm ama yılda toplasan 10 kez gıttığım anlarda bır yılda yapacakları iğrençlıklerı yapıyo ama eşım benden yana ALLAH a şükür bana sen haklısın ben senın yanındayım der ve gerçekten yanımdadır ve ben eşıme ben gıtmesemde sen gıt derım benden bılmesınler gıtmemenı aılen bana kötü davransalarda sen bağını koparma derım benım zorumla aynı mahalledeyız ayda 2 kez uflaya uflaya 2 saat gıder gelır:nazar:

Son düzenleme:
benim kaynanam sessiz sakin biri gibi görünür ama hiç çaktırmadan oralı değil gibi beni kızına şikayet ediyor (tesadüfen yakaladım).tabii görümcem doldurulduğu için sonra eşime ve bana saldırıyor,iyi saatte olsun bu ara yine aranıyor biliyorum.

Kaynanalariyla oturan tum genc kizlarimiza sabir diliyorum.Allah size sabir versin:KK59: Esimi sevsemde bazen diyorum keske hic evlenmeseydim... Evlenince kaynana sorunu sonra esini baskalardan kiskanma..bunlar cok yoruyo insani, yipratiyor. Ins hepimiz yuvamizda mutlu mesut oluruz.Allah tum kotu gozden, kotu insandan korusun.

X