Hayaldi gerçek oldu (Antidepresan)

Bu içeriğinde mutluluk hormonu tetikleyiciler olanlardan baş harfi p ama yan etkilerinde sizin yazdiginiz C de yazanlar yazıyor. En hafiflerden biri diyerek yazdı.
P bende iştah yapmamıştı. İsteksizlik de yapmamıştı ama malum konuda sonuca ulaşmak zorlaşmıştı sadece. Hafif bir antidepresan benim de bildiğim kadarıyla, biraz dişinizi sıkarsanız 15. gün gibi epey motive olursunuz, enerjiniz yükselir

Amin cümlemizin.inanın hersey insanın kendi elinde.bende çok takıntılı gergin ü biriyim yani daha doğrusu bir kaç ay öncesine kadar öyleydim.kendimi dinlemeyi doldurmayı bıraktım.takılıp düşünmüyorum yani en azından kimse icin kötü düşünmüyorum bu da beni inanılmaz hafifletiyor mutlu ediyor.kimseye takılıp kırılmıyorum bu durumda kırmıyorum da çok şükür.siz de bunı yapabilirsiniz.insanın en büyük düsmanı da dostu da yine kendisi

Benim düşüncem ilacı bir an önce bırakmanız çünkü bu tarz ilaçlar bağımlılık yapıyor ve insanı değiştiriyor küçük birde bebeğiniz var birde kendiniz ve çocuğunuz için bırakmalısınız ve eşinize eski haline dönmemi istiyorsan bir bakıcı tutalım çünkü bu hale annem yüzünden geldim diyebilirsiniz yada imkanınız varsa işi bırakıp çocuğunuza kendiniz bakın yoksa bu şekilde daha zor olur siizn için umarım ilacı bırakıp çok daha iyi olursunuz

Bu ilaclar insani ne bakimdan degistiriyor ? Bende kullanmayi düsünüyorum oyüzden sormak istedim.

Çok gzl anlatmışsınız uzun uzun teşekkür ederim ama çocuğa sizin bahsettiğiniz gibi bir bağırma çağırma yok,hatta çocuğun yanında kimseye de yükselmem bağırmam tartismam, kızmak dediğim, yeter oğlum yapma oğlum tamam artık vs. Kızıyorum yani öyle aklınıza çocuğa çığlık kıyamet bağıran biri geldi heralde ama öyle değil.. fakat içimden çok ofkeleniyorym yalan yok,ılımlı karşılamam gereken şeylere bile ofkeleniyorum.. çocuğumla ilgili sorun bu ama büyümesini istemediğim için tedavi oluyorum.. ilacı da doktor verdiği için kullanıyorum..psikiyatrik hastalıklara ve tedavilere inanıyorum.. durum bu şekilde..

Çok teşekkür ederim moral verdiniz inşallah geçecek ben de inanıyorum

Ben psikiyatrik hastalıklara ve ilaçlara sizin gibi bakmıyorum..bunlar da bir hastalık diğerleri gibi ve tedavi edilmesi gerekiyor.. bu tedavileri görüp iyileşen çok insan gördüm ben de iyileşmeyi umuyorum en kısa zamanda gzl dilekleriniz için teşekkür ederim

Size ismini özelden yazım

Ne demek bu ya, siz hiç kullanmak zorunda kaldınız mı? Bağımlılık yaptığı falan yok bunların. Uyuşturucudan bahsetmiyoruz. Doktor gerek görmeden yazmıyor bunları. Reçetesiz alamıyorsunuz. Ayrıca kimseyi değiştirdiği falan da yok. Büyük çoğunluğu beyine her şey yolunda sinyali verip sert tepkileri yumuşatmak amaçlı. Ne yapsın kadın, kocasının kurduğu basit. Cümlelere durduk yere köpürmeye devam edip evliliğini mi bitirsin.

Siz hiç anksiyete krizi geçiren insan gördünüz mü, ya da borderline birinin kriz anını, strese bağlı ürtiker (halk arasında kurdeşen diye bilinir)? Bu ilaçlara direnen ya da kullanmakta geç kalan insanlar neler yaşıyor bir fikriniz olduğunu hiç sanmıyorum. Akciğer enfeksiyonu, tansiyon, şeker nasıl hastalıksa bunlar da öyle, ilaç lazımsa kullanılmalı
Bu ilaclar insani ne bakimdan degistiriyor ? Bende kullanmayi düsünüyorum oyüzden sormak istedim.
Hiçbir şeyi değiştirmiyor canım. Sadece yıpranan sinirlerin kendini toparlaması için zaman kazandırıyor. Tepkilerini yumuşatıyor. Doktorun kullan dediyse kimseyi dinleme mutlaka kullan.

2012’den beri kullanıyordum antidepresan, yanına eklenen çıkarılan oldu dozu düşürüldü artırıldı zaman içinde ve 3 ay önce tamamen bıraktım doktor kontrolünde. Hiçbir bağımlılık sorunu da yaşamadım. Eğer antidepresan kullanmamış olsaydım bu 10 seneye yakın sürede kaç kez başıma kötü şeyler gelirdi kim bilir, mantıklı düşünemiyor insan çünkü. Antidepresana ihtiyacı olan bir insanın tüm sorunları beynine aynı anda hücum eder, insanı yok etmeye çalışan bir zombi topluluğu gibi. Antidepresanla sakinleşir, mantıklı düşünme yetisine kavuşur ve tek tek düşünebilir insan. Nasıl hala bu devirde tıbba güvenilmiyor anlamıyorum gerçekten.

Ya öyleyse yani bizlerde yapma etme bagırıyoruz tabi onu korkutacak seklde degıl.yine de siz her sekilde ilaçsız sakın kalmaya calısın .biri bişey mi dedi hmm aynen ya diyin gecstirin tartısmaya dönecek kadar iletişime girmeyin.iş yeri zaten baslı basına stres yeri oluyor ama onuda bircok kadının isteyipte calısamayan kadın var yerınzde olmak isteyen oyle oyle hir seklde kendinizi telkin edin ben mesela cok isityorum calısmayı ama esim buraları bilmiyoruz tanımıyoruz bosver cocuga bakacak kmseuede güvenemiyoruz anca kendi memleletimize dönunce calısırsın diyor bekliyorum oyle evde sıkıla sıkıla.sizin ne guzel işiniz var ,bebeginizede anneniz baksın ,anneye ne dese he diyip gecin germeyin kendinizi annedir o herzaman en cok onlar bilirler konusur dururlar. Esinz bile anneniz kabul ediyorken kim oldugnu bilmediginiz yeri geliyor sizi bile cıldırtan cocugunuzu baskasına emanet etmeyin bence. Zaten tumgun istesinz eve gel cay yemek derken anneyle en fazla 1 2 saat goruyorsunuz. Hafta sonları tatilse bir iki gezdirirp annenin gönülünğ etseniz birgün onla diger gun esinle cıksanız bebegı anneye bırakıp oh mis.zaten annende sureklı dip dibe olmaktan sıkılır oda kendine özel alan ister o yuzden sanmıyorum size pek karısmaz cocuga baksa yeter. Esinizde üzersiniz bmyle böyle esler anlamıyor cocuk stresini bizler kadar ilgilenmedikleri için. Benm bebegm yemek yemez ben cıldırırdım esm bırka ya yemesin acıkınca yet diyor ulan delimiisn acıkınca memelerime yapısıyor ben emzirmemek için yemek yedırmeye calısyorum kahvaltı yapmadı cocuk ac ama adam kaygısız bosver sonra yer diyor sjdjskf gece cocugu ince giydirirm ev soguk oldugu sabahlar uyanır uyanmaz cocuga corap yelek giydirirm .ama ben uyyosam esim vocugu alır oyle cıplak ayakla ince bluzle goturur cocuk soguk parkeye betona basar hiiç usuturmu hastalanır mı kaygısı yok. Anlamadıkları için bizide anlamıyorlar

Ben çok kısa zaman kullandım strese bağlı ürtiker yüzünden, hala çok gerildiğimde kaşıntı tutuyor ödüm patlıyor atak gelecek diye. O ilaç olmasa kendi derimi yüzecektim, o haldeydim. Şimdi çok iyiyim çok şükür. Arkadaşım anksiyete krizi geçirdi öyle üzücü ki o süreç kimse görmek ya da yaşamak istemez. Bütün bedenin kontrol dışı çalışıyor.

Bazen beyin her şeyin yolunda gittiğine ikna olmuyor ve tepki veriyor. bilinçaltı çöplüğünün de bunda çok etkisi var. Beyni buna ikna etmek için ilaç desteği gerekiyor. Normale dönebilmek için ne gerekiyorsa yapmak lazım. Böbreğini karaciğerini kendi haline bırakmıyorsan hasta olduğunda ruhunu da bırakmamalısın tabi ki, biz bütün olarak değerliyiz, hepsine iyi bakmalı gerektiğinde tedavi olmalıyız.

Siz kullanıyorsunuz sanırım yazınızdan bile belli oluyor ben kadına sana kötü gelen şeyleri bırakıp kendin düzelmeye çalış demek istedim etrafımda bir çok kişi kullanıyor ve zamanın da annemde kullanmıştı ne kadar zor olduğunu ben bilirim bir evlat olarak iyi ki bıraktı artık çok daha iyi ve görümcemde kullanıyor bağımlılık yaptı resmen o ilaç olmadan yapamıyor halbuki içtiğinde de içmediğin dede aynı sanki içmezse ölürmüş gibi hissediyor psikolojik olarak bu ilacın kısa süreli iyi geldiği olabilir ama uzun vadede hiç de iyi ilaçlar değil kendi kendine de düzelebirken neden bir ilaca bağlı olsun mutluluğu kadının yazısını düzgün okurdanız annesinden dolayı bu hale gelmiş annesyle arasına mesafe koyarsa bir süre sonra düzeleceğini düşünüyorum yanlış bir şey demedim fazla fevrisiniz

Bende anksiyeteden dolayı psikoloğa gidiyordum ben böyle hastalıkları kötü bir şey olarak düşünmüyorum tabiki sadece insanın psikolojisini bozanın diğer insanlar olduğunu ve o insanlarla görüşmeyi o insanlar hakkında konuşmayı bıraktığı zaman düzelebildiğini biliyorum tabi ki büyük sorunları olanlardan bahsetmiyorum belli ki sizin psikolojiniz de annenizden dolayı bu hale gelmiş ben diyorum ki annenizde aranıza mesafe koyarsanız daha iyi olabilirsiniz çocuğunula eşinizle vakit geçirip olanları düşünmek yerine sevdiğiniz şeyleri yaparsanız da düzelebilirsiniz benim annemde zamanın da o ilaçlardan kullanıyordu ve ruh gibiydi beni ne kadar çok yıprattığını bilemezsiniz ben sizde öyle olun çocuğunuz bunları görsün istemediğim için söylüyorum sadece sizin kararınız tabi ki

Ara mesajları okumamışsınız sanırım konu sahibinin zaten bireysel sıkıntıları var. Aşırı kuralcılık gibi aslında annesinin çocuğa çok iyi baktığını, çok iyi bir insan olduğunu ama yemek ve uyku düzeni konusunda kendisinden farklı davrandığını söylüyor. Ben kısa süreli kullandım ama kullanmasam çok büyük fiziksel sorunlar yaşayacaktım, benim gibi bir sürü insan var. Önünüze gelene antidepresan kullanma kendin yen diyemezsiniz. Panik atak ya da basit düzey depresyon belki ilaçsız atlatılabilir ama bütün hastalıklar böyle değil. Görümceniz ilaca psikolojik bağ geliştirmiş sanırım, ilaçları ağır gelmiş olabilir ya da hastalığı gerçekten çok ağırdır ilaçlar sersemletmiştir. Bunlar bağımlılık yaptığı anlamına gelmez. İlaç kime neden verilmiş bilmeden kullanma diyemezsiniz. Yukarıda bir arkadaşa neden antidepresan kullanmak zorunda kaldığımı yazdım, insanlar iki ağlayıp ya da sokağa çıkıp iki tur atınca iyileşemiyor. Bunlar çok derin meseleler. Kriz anlarında vücut beyinle aynı doğrultuda hareket etmiyor. Tedaviler de sadece ilaçla yapılmıyor zaten, büyük çoğunluk ilacın yanında terapi de alıyor

Geçmiş olsun öncelikle ben arkadaşa büyük sorunlar olmadığı sürece kullanılmamasından bahsettim büyük sorunlarda tabi ki kullanılmak zorunda kalınıyor ben sadece başkaları yüzünden hasta olup ilaç kullanılmasına üzülüyorum bu kadar

Anlıyorum sizi ama o başkalarının açtığı yaralar her zaman onlardan uzaklaşmakla kapanmıyor. Ben bu durumu yaşadığımda ortada sıradan tek bir tartışma vardı ama son 3 ayda yaşadığım gerginliklerin acısı çıktı. İnsan oğlu zaman içinde öyle çok şeyi bilinç altına itiyor ki bir kıvılcım her şeyi alt üst ediyor. Aslında eşelenince altlarından onlarca farklı etken çıkıyor.

Umarım artık çok iyisinizdir hayatınızda hep size iyi gelen kişilerle karşılaşırsınız.

Merhaba canim,

Bence ilaclarini kullan, dr bir arkadasim bagimlilik yapmadigini soylemisti. Buarada ben gereksiz ilac kullanimina karsiyim, agri kesiciyi bile 1000 kez dusunurum… ama gerekiyosa gerekiyodur.

Esine hak verdim ben bi yerde ama artik bebeginiz buyumus sayilir kres iyi
Olabilir aslinda…yani her cocugu olan bosansa evli kalmaz emin ol. Hem esinle iyi anlastigini hatirliyorum.

Okuduklarınızdan anladığım kadarıyla kocanız çok ılımlı bir biçimde davranmış. Siz boşanalım dediğinizde bile beni koyamazsan asla boşanmam demiş. Siz de onun size sitem ettiği konularda haklı olduğunun farkındasınız. Bence tek kusuru bakıcı konusunda ısrar etmesi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…