Hayaldi gerçek oldu (Antidepresan)

Acaba annenin geçmişte yaptığı ve affedemediğin şeyler mi var. Belki bilinçsiz olarak o olaylara olan öfkeni şu ana taşıyorsundur.

Bu halime alışmam zaman alicak desenize

Acaba annenin geçmişte yaptığı ve affedemediğin şeyler mi var. Belki bilinçsiz olarak o olaylara olan öfkeni şu ana taşıyorsundur.
O konulara girmiyim ama evet var o tarz şeyler.. bir de ilk doğduğunda bebeğimi kaybetme korkusuyla (entubeydi bebeğim hastanede) 1 hafta yaşamam da anksiyeteye sebep olmuş gibi duruyor.. çünkü bu kuralciligim sadece bebeğim konusunda.. onun dışında oldukça esnek bir insanımdir aslında herşey ustuste bindi diyebiliriz

Bu halime alışmam zaman alicak desenize

Evet, biraz sabırlı olmak gerekiyor.

Bipolar olduğum için depresif dönemlerimde bazen antidepresan desteği gerekebiliyor, tabii benim durum biraz daha iki ucu moklu değnek kıvamında, çünkü bazı antidepresanlar, doğru anda ilacı azaltıp kesememek beni maniye fırlatıyor bir de :))

İlk antidepresan kullanımımda otu moku unutuyordum. Ki hafızam o kadar iyiydi ki, kendime yediremiyordum. Cümlenin başından sonuna kadar ne diyeceğimi unutuyordum ahshs Aynen senin isyanın gibi, gittim doktoruma isyan ettim "Bu antidepresan beni gerizekalı etti! Ben hep böyle mi kalacağım?!" filan ama isyanımın yarısında bile ne dediğimi unutuyorum bi sakinlik geliyor filan ahshs. Sonradan rayına girdi de tabii sabretmek gerekti. Sizinki benimki kadar yorucu olmayacaktır diye düşünüyorum, alışılıyor her şeye iyi olun da, gerisi mühim değil. :)

Ilaclara alismaniz kac ay sürdü ?

Guldilurdunuz beni size de çok geçmiş olsun 25 yıllik çok yakın arkadaşım da bipolar sorunları oradan biliyorum.. o da son 7 yıldır stabil gidiyor hastalık, mani ya da depresyon yaşamıyor iyileşti gibi bişey ama ilaç kullanmaya devam ediyor.. umarım siz de daha iyi olursunuz ben de saçlarımı yüz havlusu a kurulamak gibi saçmalıklar yapmaya başladım bakalım hayırlısı

Size yanlıs gelebilir ama ben hep soyle dusunuyorum annelerimiz 4 5 belki daha fazla cocuk yapmış ozaman zaten tum yuk annelerimizdeydi ne antidepresan ne bişey büyütmüşler peşpeşe.ama şimdi ki bizler herseyı gözümüzde büyüttügümüz için tek cümle cocukla doktorluk tedavilik oluyoruz .ben ilaç öcü demiyorjm ilacı aldıkca sersemleşiyormus buda cocukla ilgilenmesini engeller o yuzden keske ilacsız öfke kontrolu olsahdı konu sahibide onu uygulayabilseydi dedm. Yani cocugu olmadan bu ilacları kullananlarda var sonucta ben sdece cocuklayken bu ilac surekli uyku sersemlik derken ya o an cocuk tehlıkelı bişey yapsa anne ilacın etkisyle mayıssa uyusa tehlıkelı sonucta. Tabi burda annesi esı yanındaymıs neyseki.annelere olan kısma gelince suan daha 20lık cocuklar bir misafirkşjte bir toplumda annelerini bozuyolar lafı annein kursagında bırakıyorlar bende bu yuzden diyorum anneyle neyi anlasamıyoruz ki alıp veremedigmiz ne var konusur dururlar ama bozmak ,bagırmak asagılamak kendimize yapılmasını istemdgimiz cocugumuzun bize böyle davranmasını istemedigimz seyleri biz analarımıza yapıyoruz gerek yok yani

Kocanız ıyı bırı .Herkes cekmıyor .Ilacı bıraz daha kullan faydasını goreceksın

İyi hoş gzl yazmışsınız ama çocuğumun yanında değil uyumak kucağımdan indiremiyorum uyuyacak kadar da mayistirmiyor yani o kadar abartmayın

Az kalmis buyumus bebegin biraz daha sabret, esinle konus bence. Seni anlamayacak bir insan gibi gelmedi bana.

Eşin çok bencil geldi bana ya. Hele o cümlesi korkunç.
Bende şimdi sana çok bencilce bir cevap vereceğim. Ben herkesten ve her şeyden önce gelirim hayatımda. Çünkü eğer ben kötü olursam evladıma da hayrım olmaz. Sana ne iyi gelecekse onu yapmalısın. Eşin paşa bey hazretleri de bir zahmet seni düşünsün.

empati yapıyomusun eşinin haklı olduğu taraf var seninde bakıcı hem bi maliyet hemde hiç tanımadığın birine canını emanet ediyosun annenle neden anlaşamıyosun yani belkide sen büyütüyosundur sorunları asabi olabilirmisin

Yok 3 kahveden fazla da içmeyin, sonra başka sağlık sorunları başlayabilir.

Ben de bakıcı konusunda eşine hak verdim. Bakıcıya cocuk emanet etmek istememesini anlayabiliyorum. Ben de asla yapamazdım.

annenize dolusunuz ondan bu hıncınız
2 yılda tam 4 bakıcı değiştirdim o yüzden sizin anlattıklarınız gerçekten çok hafif şeyler
kamera olmasına rağmen söz dinlemeyen bakıcı mı ararsınız
olur olmaz saatte uyutanı mı.. çocuğun yüzüne bakmayanı mı?
burnundan kıl aldırmayanı mı?
üstelik bana da çevrem çok yumuşak başlısın der belki de bu yüzden hiç kural dinlemediler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…