Hayaldi gerçek oldu (Antidepresan)

ben sana çok hak veriyorum ama eşine hak vermemek elimde değil çünkü bir arkadaşım da küçükken bakıcıyla yetişmiş çok şeyler anlatmıştı eşimle bende çok cebelleşirdim sanırım ya çok içinden çıkılmaz bir konu
malesef hayat şartları o kadar yorucu ki işte keşke durumunuz daha müsait olmasa bi süre çalışmaz iki buçuk yaşlarında işe başlardın
lohusa sendromu, uykusuzluk ,bebeğinle yeterince ilgilenememe düşüncesi kadınlar o kadar çok şeyi aynı anda düşünüyor ki en sonunda işte böyle patlıyor tekerlek
sıkışmışlık hissini burdan ben hissettim senin için dua edeceğim bu aralar dualarım kabul oluyor gibi :)
bence altı ay sonra kreşe başlayınca daha çok rahatlarsın
annenle küçüklükten gelen bir çatışma var belli ki
bir hafta falan izin alma şansın var mı böyle bi kafanı dağıtsan dinlensen

Hem idare etek zorundasınız, hem annenizle çatışmak hem de neşe saçmak zorundasınız. Neden hep siz zorundasınız? Eşiniz neden hiç taviz vermiyor?
O annemle çok iyi anlaşıyor oğlumla olan iletişimini çok seviyor. Benim kızdığım şeyleri komik buluyor, oğlumuza annemden daha iyi kimse bakamaz diyor, kızılacak bişey yok abartıyorsun diyor,annene kötü davranıyorsun diyor. Kısacası sorunun ben kaynaklı olduğunu düşünüyor.

hem çok şanslı hem çok şanssızsın gibi
benim çevremde gördüğüm tüm kadınlar anneleriyle çocuk yetiştirmede aynı sebeple çatışıyorlar
benim annemin çocuk gelişimi eğitimi var ama ilerde eminim çatışırız
birde anneler torunlarına kıyamıyorlar
sende şöyle düşünsen annem onun annesi değil evladıma kuralları ben koymalıyım
belki böyle düşünmek seni rahatlatır
en azından onu çok seven biriyle büyüyor miniğin sevgiyle büyümesi çok güzel

Sabah kahvaltıdan sonra içiyorum aslında gece değil de. Umarım biraz olsun iyi gelir bana, dişlerim zaten sinüslerime girmiştir artık heralde

Haksız olsanız bile sizi psikolojinizi bu kadar etkileyen bir duruma mahkum etmemeli bence. Ettiyse de aman niye böyle oldu ki sevmedim ben bu durumu diye şikayet edemez.

Eşinizin güvenemem yalanına kandınız mı?Bana cebinden para çıksın istememiş gibi geldi. Öyle olmasaydı 4,5 aylık bir bebeği hiç kimseye bırakmak istemezdi. Ücretsize ayrılıp sizin bakmanızı isterdi. Yani o mantıktaki bir insanın bunu düşünmesi gerekirdi.

İşte bakıcı diye çok da diretememin sebepleri de bunlar. Eşim diyor ki bul o zaman tanıdık birini. Ama yok bulamıyorum işte ne yapayım yani Çok dirensem de olur olmaz değil, hani bu olacak derim olur, bakıcı gelecek derim gelir ama eşim kafamı karıştırıyor. Ayrıca annem de bi taraftan kafamı karıştırıyor. Ben oğğğğlummmsuzz yaşayamam diyor. Bakıcı gelse de ben gelirim diyor falan O da travmatik şeyler yaşadı, hayatla tek bağını da acımasızca koparmak istemiyorum. Zaten arada kalmam bu kadar sıkışmam da bundan

Haksız olsanız bile sizi psikolojinizi bu kadar etkileyen bir duruma mahkum etmemeli bence. Ettiyse de aman niye böyle oldu ki sevmedim ben bu durumu diye şikayet edemez.
İşte ben de ona kırgınım zaten. Bunu başka türlü ifade edebilirdi gibi düşünüyorum sanırım ben de İçimde bi kırıklık

Yalan söylemiyor zaten madden zorlanacağımız ortada bir konu. İzine çıkıp çıkmamama eşim değil ben karar verdim. Her aile tek maaşla geçinemeyebilir. Yani eşimin cebinden para çıkması değil, ailemizin cebinden çıkması olarak bakıyorum ben olaya. Birlikte kazanıp birlikte harcıyoruz sonuçta.

Sabah kahvaltıdan sonra içiyorum aslında gece değil de. Umarım biraz olsun iyi gelir bana, dişlerim zaten sinüslerime girmiştir artık heralde
Ehh o zaman doktorunuzla konuşup, uygun görürse gece için :) En azından alışana kadar. En yoğun etki ettiği zamanlar uykuda olursunuz :) Tabii işte onun da sabah kalkma zorluğu var, o yüzden tam yatarken değil de 2 saat öncesine falan denk gelsin. Gece diş sıkmanız hafifler belki :)

İşte ben de ona kırgınım zaten. Bunu başka türlü ifade edebilirdi gibi düşünüyorum sanırım ben de İçimde bi kırıklık
Bence haklısınız da. Eşiniz bilerek ya da bilmeyerek çok bencilce davranıyor. Yine de Oturup konuşmak, durumunuzu anlatmaya çalışmak tek çare. Tavrında ısrarcı olursa siz de kendinizi ona göre konumlandırırsınız.

Zorlu süreçlerden geçmişsiniz..Kolaylayacak zamanla inşallah.

Antidepresanlara zamanla alışacak pamuk gibi olacaksınız. Doktorunuzla her şeyi konuşun tedavinizi yarıda bırakmayın sakın.

Eşinize olan duygularınizdan dolayı Desteğe devam edin.. Çok geçmiş olsun, her şey düzelecek inşallah.

Ben zaten kurallar kraliçesiyim yaa gerçekten. Evdeki kötü polis benim

Çok teşekkür ederim bunu doktoruma soracağım

İnşallah çok teşekkür ederim

ayy bilmiyorum daha anne değilim ama
çocuk eğitiminden de anlıyorum diyemem
bu kadar sevildiği biriyle büyümek güzeldir ama bence bebişin için de
yani aslında evet yemek masasında yemek ayakta sallamak falan doğru değil ama nolucak ki desem bana kızar mısın:)
Ben zaten kurallar kraliçesiyim yaa gerçekten. Evdeki kötü polis benim
kurallar güzel ama sen anneni zaten dengelersin gibi
ben babannemgilde çok mutlu olurdum özgürsün şımarıklık yapabiliyorsun
şöyle düşünelim bakıcı gelse tam bir kural koyucu olsa ama bebeğinle arasında bir bağ olmasa
bence o daha kötü
şu an en ihtiyaç duyduğu şey bence kuraldan çok sevgidir bebeklerin
resmen kötü polis oldum bende şu an
valla bebişin evde huzurluysa bırak kanepenin tepesinde yemek yesin
biz küçükken bizi de sallamışlar hiç bişey olmadı mühendis oldum biraz kırığım kafadan ama olsun

Keşke çocuğunuzla ilgili kararıda siz verseydiniz. Yazık etmişsiniz kendinize.

Valla sen eşimle anlaşma yapmışsın O da senin gibi düşünüyor. Çok seviyor çocuğumuz sevgiyle büyüyor diyor. Hak da veriyorum ama kendime de engel olamıyorum. Zaten o yüzden psikiyatra gittim benim de abarttığım şeyler var. %50 haklıysam %50 boşa sinir yaptığımı biliyorum ama engel olamıyorum. Mesela en son eşimin bana o sözleri sarfetmesi olayı şuydu. Oğlumu uyuttum.Eşim sigara odasındaydı yanına gittim. Bebek telsizini açtın mı dedi. Ben de yükseldim heralde açtım saçmasapan şeyler soruyosun dedim terslendim

ya demek ki aynı kafadayız
benim eltim çocukların aslaaa abur cubur yemesine izin vermez mesela o kadar üzülüyrum ki
Charlie'nin çikolata fabrikası gibi o çocuklar çikolata üretecek bence
kurallar güzeldir bence ama küçükken bu kadar çok şeyi önemseyyen anneler gerçekten daha çok yıpranıyor
ya canım eşine belli ki çıkışıyorsun sinirlerin yıpranmış sana kızamam yani hem anne hem eş hem ev tüm bunlar çok büyük sorumluluk
üstelik hafta sonu birlikte zamanınız bile yok
bence siz birbirinizi özlemişsiniz baş başa biraz vakit geçirseniz herşey düzelir
kocakarı sözü belki ama elalemin iyisindense çocuğuma bakan anamı tercih ederdim
anne kokusu mis gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…