Doğuma Hazırlık Hastahane cantasi hazirligi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Ah guzelim ya, bak ne guzel dusunmussun,akil akildan ustundur derler ya,posetleyip uzerlerini etiketlemene bayildim.Bende cok endiseleniyorum,ben baygin olcam ne nerde nasil bilcekler,esim bu yuzden extra kosturmasin herseyi ben onceden dusunup hazirlayayim istiyorum:1hug:

edacim,canim o listeyi ben birkac yerden birlestirerek yaptim canim.Evet burdaki hic bir listede oyle gogus kalkani,biberon yok,gogus ucu kiremi bebek icin gerekli diger listelerde var,fakat hastane cantasi icin hazirlanan hic bi listede yok,kagit havlu,islak mendil kolonya ,seker ....bunlari ben ekledim,cunki ilk dogumumda ihtiyac duymustum bu sefer tecrubesizlige gelmesin diye ekledim,yani ihtiyac duymayan koymayabilir tabi,mesela burdaki listelerde,kamera, magazin, kitap,CDcalar daha neler neler varda onlari yazmadim.Bi de balon vs gibi odayi suslemek icin gerekli seyleri Turk sitelerinden birinde gormustum cok hosuma gittigi icin ekledim listeme.

Serayy'cim,canim benim ilk dogumda yasadiklarina uzuldum canim ,insallah bu sefer her sey gonlunce olur.Ben oglusumu Turkiyede dogurmustum,kaynanam gorumcem vardi,hic bu kadar dusunmemistim,simdi sartlar farkli herseyi dusunup hazirlamak istiyorum,dun Eylul annelerine baktim siteden,mesele bebis dogunca havluya sarmislardi,havluda koysam iyi olcak diye dusundum.

Minik Kalimero'cum hadi hayirlisi,dogumunada az kalmis,Allahim minik bebisini saglikli kucaklamayi nasip etsin,insallah.E bu sepetleri biblolari bizede gosterirsin artik ha?Ben bayiliyorum boyle seyler yaa!!

Bebeğimin çantasına koyduklarım:

1 tane 10 lu hastane çıkışı,en üste poşette koydum içine bir tane de bebek bezi koydum.(Bunu doğumdan önce hemşireye vercekmişiz)
Bu setin battaniyesi herşeyi var.

1 tane 5 li hastane çıkışı,içinde atleti yoktu atlet ekledim, Battaniye ekledim,yine 1 bez koydum bu poşete.(Bunuda yedek olarak düşündüm)

1 tane küçük kaşıklı biberon.
1 tane silikon uçlu mama kaşığı
Ateşölçer (Eşim ısrarla koydu )
emzik,emzik kutusu ve askısı
10 tane felan bebek bezi

Arabaya koyacağımız diğer şeyler:

Taşıma koltuğu
port bebe
Alt açma seti
1 paket bebek bezi(3-6 kg)

Eksiklerim:

Kalın battaniye (anneannesinde)
Ağız mendili
ıslak pamuklu mendil
pişik kremi
Nazar boncuğu :)

Kendi çantamdakiler:

1 pijama takımı önden düğmeli.
1 gecelik önden düğmeli
1 emzirme südyeni
2 atlet
3 büyük boy slip
Ped
Saç fırçası,bandı,tacı
ıslak mendil
Terlik
Çorap
Şal

Eksiklerim :
Ayna
Makyaj malz.
Çikolata,kolonya(Bunu eşim ordada alabilir)
Hasta bezi
Kamera

Odamız hastane tarafından süsleniyormuş zaten.
Eksiklerim oldukça eklerim ben bu listeye.Belki unuttuğum şeyler vardır.

Ben eşimle birlikte hazırladım çantaları.Nerde ne var iyi biliyor.Sorun olmaz sanırım.
Zaten bebeğin giysilerini doğumdan önce işstiyorlarmış hemşireler.
Doğumdan çıkıncada beni hemen giydirmiyorlar.O yüzden üstüne yazmama gerek yok sanırım.

Darkinlife canim,yanlis anlamadim dimi iki canta hazirlamissin. Massallah,nazar boncugunu bile dusunmussun.

darkinlife cnm sen 2 tane hast. çıkışı koymuşsnya benm hast.çıkışımda 20 ye yakın şey var 2 tane alt üst takımı var işte zıbın falan sence bi tane daha hast. çıkışı koymalımıyım?

Darkinlife canim,yanlis anlamadim dimi iki canta hazirlamissin. Massallah,nazar boncugunu bile dusunmussun.
Evet canım benim çantam ve bebeğin çantası ayrı.
Bebişime port bebenin çantasını hazırladım.
Kendime de Avondan bi seyahat çantası almıştım onu hazırladım.

Şöyle bir bak canım.2 ayrıo takım olarak giydirebilecekmisin?
Yani 1 takımda ne olur:
1 atlet,1 uzun kolu body,1 zıbın,1 ayaklı alt, 1 bere,bir eldiven,bir battaniye

2. takımı da bu şekilde oluşturamıyorsan.Ne eksik kalıyorsa onu ayrıca ekleyebilirsin hastane çıkışına.Benim 5li hastane çıkışımdaki eksik olanları ben aynı renkten kendim ekledim.

İstersen 2. takım koymak yerine Tulum,atlebere,eldiven,battaniye de koyabilirsin(Belki vardır hastane çıkışında)

Benim hastane çıkışım 10 luydu.Bu yetti.
Ama 5li yetmedi dediğim gibi.Bende kendim onun eksiklerini evdekilerden tamamladım.

Yedek giydireceğin bi şekilde yarla sen o hastane çıkışını.

2 altüst takım var dediğini dikkat etmemeişim.O zaman atlet,bere,eldive,battaniyede ekle birer tane daha.Tamamdır seninde 2. takımın..

darkinlife yardımın için çok teşekkür ederim cnm söylediklerine göre tekrardan kontrol edip düzenliycem birazdan...

Arkadaşlar günaydıınn:sm_cool:.Aklıma geldi de az önce üt yaparken.Bebeğimizin kıyaftelerinideki etketleri kesmeyi unutmayın.

Çoğu kişi biliyordur ancak benim gibi valizini kendi hazırlayacak olan tecrübesizkafamçokkarıştı hamişlere duyrulur.klava:

Ben de kesmiştim hepsini yıkarken.
Hatırlattığın iyi oldu mutlaka kesilmeli çok kaşındırır yoksa.

merhaba bride, merak ettim hangi hastanede doğum yaptın? ne kadar ilgilenmişler seninlea.s

arkadaşlar yazdıklarınız çok güzel ben daha hiç bişey hazırlamadım. inanın o etiket çıkarma aklıma bile gelmezdi çok sağolun listelerde güzel

Fatma cım endişe etme.Giysileri yıka ütüle çanta hazırlamak kolay.

Ben yarın 35+0 oluyorum.Yıkama ütüleme geçen hafta bitti.Nasıl,ne koyacağım diye endişe ediyordum.Öyle duruyorlardı.

Listeyi okuyorum ama nedense ben yapamayacakmısım gibi geliyordu.Neyse bugün oturdum,giysilerini ayırdım.% dakikamı aldım.Hala oyalanıyorum ama.Sanırım yarında çantaya dizeceğim.Benim ki tembellikten.Aslında Zor değilmiş...

Kolay gelsin canım..

Çantasını hazırlayanlara bir sorum var.
Biberon,emzik..vs bunları nasıl steril ettiniz arkadaşalar.Kaynattınız mı?
Bende chicconun steril makinası var ama hiç kullanmadım.Aranızda kullanan var mı?

ben 7 aylıkken hazırladım ... çok mu aceleciyim neyim...

dilokscum;
biberon ve emziğimizi kaynattım canım ben. biberonun ucu silikon uc cıkıyor zaten sadece ucunu emzikle beraber kaynattım.biberon şişesi kapak emzik kutusu gibi şeyleri de kaynar suda beklettim. kaynatmaya cesaret edemedim. güzelce kuruladım. cantamıza koydum. steril makinası almadım acıkcası. almayıda düşünmüyorum. kaynatınca daha bi içime siniyo sanki:))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…