2023 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    323
Bize de devletteki doktor ve saglik ocagi 1 yasa kadar kan damlasina devam dedi ozeldeki kullanma dedi. Dur bakalim kervan yolda dizilir :)
Hadi bakalım güzel sonuçlar beklesin inşallah bizi ☺️
S Sret-Nise genelde tabak gibi şeyleri önlerinden atıyorlar. Mama sandalyesine masaya vakumlu yapışabilen tabaklardan alın. Ben kızımın önüne minik minik koyuyordum yesin diye hayal ediyordum bakıp bakıp hepsi aşağı. Uzun süre ağzına besledim. Sonra her şeyi kendi yer oldu. Yani besliyorsunuz diye öğrenemiycek değil. Doktorların bu kadar net konuşmasını hiiç sallamıyorum. Oğlumun da ekmek kemirmekten başka yaptığı şey yok zaten. 😂
bende de o vakumlu tabaklardan var ama önüne koymamıştım. İllaki yer dediğin gibi. Ama doktorun dediği gibi yapıyorum 2 gündür kahvaltılarda rahat ettim gerçekten. Şimdi ikeadan ayran ve meyve suyu için tutacaklı bardak alacağım o da rahat ettirir. Ekmek çok çok az veriyorum kız ben. Biz de çok ekmek tüketmiyoruz diye alışmasın istedim. 😄 şimdi büyüyene kadar fırına gidemezde.

Hadi bakalım güzel sonuçlar beklesin inşallah bizi ☺️

bende de o vakumlu tabaklardan var ama önüne koymamıştım. İllaki yer dediğin gibi. Ama doktorun dediği gibi yapıyorum 2 gündür kahvaltılarda rahat ettim gerçekten. Şimdi ikeadan ayran ve meyve suyu için tutacaklı bardak alacağım o da rahat ettirir. Ekmek çok çok az veriyorum kız ben. Biz de çok ekmek tüketmiyoruz diye alışmasın istedim. 😄 şimdi büyüyene kadar fırına gidemezde.
Ebebekten bebek ekmeği aldım. Onu veriyorum. Ama biz yerken ekmek kabuğu falan da veriyorum eline. Beslenme için değil oyalansın diye.

Kasikla corba vs yiyor mu yavrucak bende de vakumlu var onlardan aliyor yemeyi birakinca hop asagi atiyor
Yok canım. Zaten artık çorbaya da ağzını açmıyor. Ağzına besliyorum yoğurdu falan. Temizlikle uğraşacak halde değilim hiç. Zor bela yaşıyorum.

Benim kızımı hala erkeğe benzetiyorlar 🤐 saçları da uzamiyor niye acaba ya saçı bana cekmedi mi diye dusünüyorum,benim.cabuk uzar
Temmuzdan beri kızın saçını kepek tarağı ile tarıyoruz uzadı normale göre. Burdaki mantık saç diplerine mesaj yapıp kılcal damarları harekete geçirmek. Ondan mı oldu yoksa zaten uzayacak mıydı bilemiyorum ama dene istersen. Bir de arada akkıma geldikçe konak döneminde kullandığım hindistancevizi yağını sürüyorum bekletiyorum 10 dakka banyodan önce.
Kuşum benim arkadaşımın oğlu iki buçuk yaşında. Yaşından sonra hep ekran verdiler, hâlâ bir iki kelime dışında konuşmuyor. Doktora vs götürdüler. Doktor sorun yok ama ekranı kesin, sıfır ekran demiş. Şimdi gozlemleyecekler. Anlamadığı şey yok. Ama kelime sadece anne, baba, dede o kadar. Bir de ıhıh'la her şeyi gösterir, yapar ama konuşmuyor.

Geçenlerde bize geldiler, kızı da var ilkokulda. Ece benim kardeşim gibi konuşuyor diyor.
Arkadaşımın oğlu da geç konuştu 3 yaşında. Pedagoga götürdüler ped. Demişki siz ıh dese anlıyorsunuz ne istediğini konuşmasına gerek kalmamış. Biraz anlamamazlığa vermek gerekiyormuş oğlu sadece tembelmiş 😂 şimdi ise susturamıyorlar oğluşu 😁 elbet konuşacaklar. Bizimki de kızdığında anne diyor, bazen baba demeye başladı ama söylemeyince de 2 hafta falan söylemiyor.

Nilsibel Nilsibel kızımın adı da ece ama hiç oralı değil söylemiyor

X