hamileyken boşanmak

Bebegi aldırma. Ailen de arkanda. Bebek doğmadan yeni düzenini kur.
Babasız büyümeyi çok dramatik düşünme. Babası hayatta . Isterse her hafta görüşürüz her gün arar. Yokluğunu hissettirmez. ( hiç sanmıyorum ama )
Bebeğine çok güzel bakabilirsin , onu aldırmanı isteyen başka birinden baska bebek yaparım ilerde diyen adam bebeğinin sevgisini hak etmiyor. Bırak uzak dursun. Aldır demesi de bebek için nafaka ödemek istemediği için

Nasil bir karakteriniz var oncelikle? Yani duygusal misiniz yoksa mantikli biri mi? Yanliz basiniza bir cocugun tum sorumlulugunu tasiyabilecek güçte bir kadin misiniz?? Yoksa ah yavrum anali babali büyüyemedi diye düşünüp icten ice üzülür müsünüz?? Madem cocugunuzu aldirmayacaksiniz,bundan sonra duygusalligi bir kenara birakmak zorundasiniz.Ayrica esinizin de hayatında biri adim gibi eminim.Erkekleri çözdüm diyemem ancak ikinci bir şıkları olmadan hiçbiri eldekini birakmiyor bunu anladim..

Bu o kadar hassas bir konu ki.. Kimsenin görüşüyle verilecek bir karar değil hiç kafanı bulandırma derim. Yüreğinin sesini duymanı engeller burada okuduğun her yorum. Çünkü bu işin bir tane "doğru"su yok.
Sen hangi yolu seçersen o yolda daha mutlu ve başarılı olacağına inanıyorsan onu seçmelisin.
Ben hiçbir bebeğin kesinlikle aldırılmamasından yanayım. Fakat ebeveynler evliliği bitirip çocuğun sorumluluğunu ayrı ayrı kaldıramayacaksa sırf günah diye aldırmayıp o bebeğe haketmediği kötü bir hayat sunacaksa, travmalarla dolu kötü bir çocukluk ve hayat yaşamasına sebep olacaksa bu da çok günah..
İçinden gelen ses sana ne diyorsa sen ona hazırsın demektir içindeki sesi dinle

Canım benim seni istemeyen çocuğu hiç istemez yol yakınken ayrıl çocuk doğduktan sonra ayrılırsam çocuk için daha zor olur en iyisi senin için şimdi ayrılmam boş ver kendi kaybeder it atarsa aslan kapar seni hayat uzun önünde çocuğumla mutlu bir ömür geçir. Onun gibi şeref yoksunu insanında hayatından çıkarman senin için daha hayırlı olur. En güzel günler senin ve bebeğinin oldu inşallah Allah'ım yardımcın olsun....Bebeğinizde sağlıklı bir şekilde alırsın inşallah kucağına....

Durumunuz müsaitse aldırmayın.Belki size destekçi olsun diye Allah gönderdi babası olup da babasız olan çok insan var.

Terbiyesiz adam sakın aldırma!Başka biris vardır bozusmuş oldukları bir zamanda sana çocuk yaptırmıştır.Ne sen ne de o çocuğun canı ,onun oyuncağı değil!Dava aç ve varını yoğunu al. Yasal kürtaj haftası geçtiyse de beni aldırmaya zorladı diye onun için de sikayetci olup tazminat alabilirsin kendine hemen bir avukat bul ve çık o evden canım!

Sizin görüşleriniz de sizi bağlar daha konuşmanın çok gerekli olduğunu düşünmüyorum ben niyetimi, düşüncemi net bi şekilde ifade ettim. Konu sahibi güçlü anne olur umarım. Sevgiler...

Reactions: 000
Ne alakasi olacak? Kadina kocandan ayri kalmayacaktiniz deyip durmussunuz. Adam gitmeseydi o zaman. Gittiyse kası gozu oynamasaydi. Oynadiysa da efendi gibi ayrilsaydi. Kadini hamile birakip bu duruma sokmasaydi.

Bence de her zaman başında çoban mı olacağız, düzgün olan, karakterli olan insan yapmaz zaten. Şahsiyet meselesidir bu. Başında çoban olanlar bile aldatıyor. İyi insanlarla karşılaşalım.

Aldırırdım. Çocuğu bile bile hayata yarım aileyle başlatmak bana göre vicdansızlık. Üstelik bu kadar şerefsiz bir adamla hiçbir bağım kalsın istemem

Reactions: 000
Sizin yerinizde olsaydım çocuğa bakacak gücü kendimde görürsem doğururdum ama ileri de yaşanan olumsuzluklardan çocuğu sorumlu tutmayacaksanız onun dışında evlat candır gerisi hikaye

Ailenle görüş istiyorsan bebeği önce ordan taşın ve boşanmak istiyorsa boşan. Bebeğe sen karar ver dicemde adam istemiyor. Yada maddi manevi bişey istemiyorum çocuğuma yeterim desen yine sana iş düşüyor yapabilecekmisin. Ama doğuracaksan ailenin desteği şart gibi adam gitmiş zaten belli. Allah yardımcın olsun aldırmaya karar verirsen yine günahı onun bence

Ben olsam aldirmazdim sanırım. Nasıl yıllarca onsuz yasadiysan,bundan sonra da yaşayabilirsin. Yurtdışında çalışıyormuş, maddi olarak gereken yardımı da ister seve seve,ister zorla yapar...
Yaşın da 33 sanırım, içine annelik sevgisi de gelmis..bu saatten sonra boşan, ayrılığı hazmet, yeni biriyle tanış, güven sorunlarını as,tanı,evlen,hamile kal falan...çok zahmetli bir süreç
Hamilelik hiç olmasa ve ayrılmak istesen asla yaşa takilmazdim, gençsin daha iyisini bulursun derdim (ki gercek düşüncem de bu yönde) . Ama bir kere kalbine bebek sevgisi düştü, eğer ondan ayrılırsam büyük bir yoksunluk yaşaman olası. Hatta bebek sahibi olmayı takıntı bile yapabilirsin. O yüzden bence aldırma. Ayrıl ve o şeref yoksunu adamı Maddi olarak sömürebileceğin kadar sömür

Aldırmazdım. Belki bir daha bebeğin olmayacak. O senin bir parçan canın sayılır. Sakın aldırma. Eşine ise tekmeyi bas. Bir şekilde bebeğe bakarsın. Onun hayatında büyük ihtimal başkası vardır,

Eşinizin nasıl iğrenç bir şerefsz olduğunun farkındasınızdır zaten. Boşayın gitsin, maddi manevi haklarınızı sonuna kadar kullanarak.

Bebek konusunda aldır/aldırma deme haddine sahip değilim. Ama fikrimi söyleyeyim. (hariçten gazel okuyayım yani)
Bebeği aldırmaz, adamı boşardım.
Herşey yolundayken eşiniz bir trafik kazasında aniden ölseydi de bebeği babasız büyütecektiniz. Hayatta herşey oluyor. Dört dörtlük bir aile hayali elbette hakkınız, herkesin hakkı. Ama olmayınca olmuyor işte bazen.
Hem babasız da değil, eğer babası adam olursa görür evladını.
Ha buna hakkı var mı yok mu o tartışılır.
Aileniz arkanızda maddi manevi gücünüz varsa yolunuza o adamsız devam edebilirsiniz.
Kendi hayatınız, kendi kararınız, en iyisini yine siz bileceksiniz.

Elalemin adaminin kahrini cekmeyin kendi cocugunuzun nazini cekin. Ben öyle yaptim sifir tantana.

Kizim 6 7 aylikken boşandım.
Isinize yarar mı bilmiyorum.
Kendi ayaklarınızın üzerinde durun.

Çok üzüldüm durumunuza. Çok uzun süredir bebek isteyen biriyim. Böyle bir mucize size gelmişken ondan vazgeçmek doğrumu bilemedim. Ama yaşadığınızı siz biliyorsunuz. Haddim değil ama aileniz ve durumumuz müsaitmiş bu minik mucizeye kıymayıp o hıyar eşinizi şutlasanız en iyisi gibi. Hakkında hayırlısı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…