hamileyken boşanmak

Rabbim size bu mucizeyi nasip etti oncelik ve sadece bunu düşünün.
Tabi ki şartlar el veriyorsa.
Bosanirdim ve çocuğumu dogururdum. Nafaka, ve tazminat talepli okkalı bir boşanma davası acin.

Adamın size sevgisi bitmiş, arada başka kadın da olabilir. 1.5 sene uzak kalmışsınız, bu dönemde hayatına birileri girmiş olabilir. Herkesin bu durumda yapacağı farklıdır. Önemli olan sizin ne istediğiniz.

Emin olun büyüyüp de babası olacak pisliği tanıdığında size hak verecek, anne haklıymışsın boşanmakta diyip destek olacak. Sakın aldırmayın bir cana kıymayın. Yaşımız ilerliyor diyorsunuz bir daha kimbilir ne zaman evlenecek de hamile kalabileceksiniz, size anne olma lütfu bahşedilmiş bakacak gücünüz var ve istiyorsunuz, annelik duygularınız da var. Lütfen bir canın vebaline girmeyin. Bir an önce tekmeyi basın adama ama doğurun bebeğinizi, ailenizle en güzel şekilde bakıp yetiştirmeye çalışın. Evet babasız büyüyecek olabilir ama kimsesiz çocukları düşünün, çocuğunuz onlardan daha mı bahtsız? En önemli dayanağı annesi var onun. Böyle düşünün. Hakkınızda hayırlısı olsun, sağlıkla kucağınıza almanızı diliyorum.

Bence her cocugun annesi ve babasiyla mutlu bir aile ortaminda buyume hakki olmali. Cocugumun hep bu eksiklik ve istenmemislik duygusu ile basetmesini istemezdim. Yanlizca kendini dusunerek hareket etmek bencillik olur. Babasi ne kadar kotu biri olursa olsun cocuk her zaman onun takir ve sevgisini kazanmak icin kendini yipratacak.

bence hemen 1 2 gun icinde cift terapisi alin ve donulmez bir yola girmeden evvel herseyden emin olun.

Farkındaysanız buraya konu yazarak bizim fikirlerimizi sunmuş ve ben cümlemde ben olsam böyle yapardım şeklinde konuştum çocuk aldırmak konusu bana göre hem günah hem vicdanla alakalı bişey çünkü bi çok kadın evlat kokusuna hasretken Allahin onlara verdiği canı kiymalalari ve kıymak istemeleri çok ağrıma dokunuyo Allah nasip etmişse riskini da vermiştir elbet ki zaten konu sahibi maddi yönden sıkıntım yok ailemde yanimda yazmış bu benim fikrim saygı duymak size kalmış.

Esiniz cok vicdansiz biriymis..
Sizden ayrilmak isteyen birine dur dememiniz bence cok guzel ne hikayeler goruyoruz dayak hakeret yine de bosanmamak icin yalvariyor..
Olmasi gerekeni yapiyorsunuz..
Ben bebek icin aldirin aldirmayin gibi bir yorumda bulunamam fakat bir cocugum var evet ona bakinca sarilinca sen ne kadar tatli bir annesin oyle deyince butun dertler tasalar gidiyor yuzunu onu dusunmek bile is yerinde beni mutlu ediyor.
Zor mu cok zor inan buyutmek cok zor esimde zaman zaman sehir disina gidiyor is icin inanilmaz zorlandigim zamanlarim oldu cok iyi dusunmeniz lazim.
Aileniz arkanizda ama karsi tarafin cocugunuza hicbir zaman babalik yapmayacagini dusunerek bu karari verin.
Yasiniz mesleginiz ilerde neler yapabileceginiz cocugunuza nasil bir gelecek saglayacaginiz...
O sizden cocuk istemiyormus ya siz onun cocugunu dogurmak istiyor musunuz ha bir de oyle bir hayat kurarsiniz ki sadece sizin cocugunuz olur...
Hastaligi sagligi bakicisi....
Ya da aldirdiktan sonra duyacaginiz ya da duymayacaginiz acı ya bunlarin hepsi kisiye gore degisir.
Umarim hakkinizda hayirlisi ne ise o olur..

Yine mi ihale kadina kaldi?

alakasız olabilir ama bir video izlemiştim sayısız kürtaj yaptıran bayan ve bu işi yapan bir dr , kürtajı ultrason altında yapıyor yani görüntülüyor. O videoda bebek rahimin en köşesine kaçıyor ve en sonunda ağzı açık bir şekilde muhtemelen çığlık atıyor. Bu videodan sonra kadın bir daha ne kürtaj oluyor doktor da ne kürtaj yapıyor.

Herkesin inancı kendine ama sonuçta doğmamış olsa dahi o bir canlı artıkın 2-3 cm lik diye yaşamayı haketmiyor mu? Doğmuş çocuğumuzdan farkı ne ki?

Konu sahibi hakkınızda hayırlısı sizin adınıza gerçekten üzüldüm en azından ailenizin yanınızda olması bu durumda süreçte size faydası olacaktır

Sizin görüşleriniz sizi bağlar. Fakat buradaki yorumlarınızı okudum. Hep uzmanların dedikleri hep doğru değil, bilimsel bilgi hep doğru değil vs demişsiniz.

Hatta bazı doğumdan önceki testlere de bunlar hep doğru çıkmıyor diyerek yanlış demeye getiriyorsunuz. O testlerin çoğu çok büyük oranda geçerlilik verir. Yüzde 1 yüzde 2 yanılma payı çoğu testte vardır.

Çocuk yetiştirmede de bilinen bazı bilimsel bilgi havuzu vardır. Siz bunlara yanlış diyemezsiniz. Uymayabilirsiniz ama "demek ki doğru değil" demeniz yanlış bir saptama.

Burayı yüzlerce kadın okuyor. Yanlış yönlendirmemek lazım. Çoğu testin yanılma payı çok düşüktür. O da zaten endemik vaka olur. Geneli asla bağlamaz.

Son düzenleme:
dimi tasma takmayı unutmuş konu sahibi

Şrfsiz pislik ! Çok sinirlendim. Böyle adamlar oksijen israfı. Lütfen arkanıza bakmadan çıkın o evden. Bir daha da arayıp yüzüne bakmayın. Yüzüne tükürün hatta.

Aldırmazdım ama boşanırdım.
Mahkemede de aldır baskısı yaptığını ispat edip çocuğun yüzünü bile göstermezdim bu şerefsize.

Benim hayatımda babam vardı da yoktu gibi birşeydi, ama annem o kadar büyük bir sevgi verdi ki babamın sevgisizliği beni öyle çok etkilemedi. Demem o ki anne sevgisi bence asıl olan, evladınıza siz bakabilirsiniz. Babam da anneme "aldıralım" demiş ama annem "asla" demiş şimdi çok mutlu annem. Bence Allah size o çocuğu maddi manevi büyütecek gücü vermiştir siz de sevmişsiniz bebeğinizi, bir kadın kocasız da bebeğini çok da güzel büyütebilir kendi hayatımdan biliyorum. Allah yardımcınız olsun.

Erkekler çoğu zaman, daha sonrasında kendilerine laf gelmesin diye, o muhteşem egolarını korumak için, aslında yapmış oldukları şeyleri gelecekte yapacak gibi söylerler...

Yani eşinin sözlerinden anlaşılıyor ki amacı tohumlarını saçmakmış, başka birini hamile bırakmış bu uğurda umarsızca ve senden cocuk istedikten sonra öğrenmiş...Sana da şimdiden söylüyor sonra hani cocugu aldırttın, başkasından yaptın diye ona sataşma diye...

Ben olsam aldırmam ve boşanmazdım yani gönlümden boşar ama resmi olarak boşamazdım..Eşşek gibi de bakacak cocuguna..
Sen neden kürtaj psikolojisi yaşayacaksın ki...
Mahkemede de soylerdim dava açarsa aramızda sorun yok cocuk istedi ben istemiyorum bosanmak dersen hakim bosamaz, daha 3 sene de tekrar açamaz davayı...kimse aldattıgı sürünsünler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…