hamileyken boşanmak

bellaneva

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2015
5
8
37
Merhaba,
5 yıldır evliyim.Severek evlendik ancak bir süre sonra şiddetli tartışmalar yaşadık yine de eşimin ağzından boşanalım lafını hiç duymadım. 2019 yılı Mart ayında eşim görevi için yurt dışına yerleşince tam 18 ay ayrı kaldık. Eşim döndüğünde yaşımız da arttığı için çocuk istemeye başladı ancak salgın hastalıktan çekindiğim için bu sefer de ben tedbirli olmak adına en azından aşının gelmesini beklemek istiyordum.bu esnada hayalim olan bir işe de kabul edilmişken hamile oldugumu öğrendim. Bizim için planlı değildi ama olmuştu. Herşeyden vazgeçmeye hazırdım, hayalim olan işten vazgeçtim, kendimi bebeğin sağlıgı için herşeyi yapmaya hazırşadım çünkü duydugum ilk andan itibaren kendimi anne gibi hissetmeye başlamıştım.ancak tam 2 gün önce eşim çocugu aldırmamı ve benden ayrılmak istediğini söyledi. Yakın zamanda annemle yüzeysel bir fikir uyuşmazlığı tartışması yaşamıştı, sebebi bu olarak gösterdi ve benim onun çocuğunu doğrumamı istemediğini, zaten ortada daha bebek olmadığını bu yüzden nazlanmamamı, şuan hayatında biri olmadıgını ama ona uygun birinden yine çocuk yapabileceğini söyledi. O ana kadar hamilelik sürecim rahat gelmişti ama bunu duyduktan sonra bulantı ve iştahsızlık başladı. Kendimi hiç iyi hissetmiyorum, yanında kendimi ve bebeğimi güvende hissetmiyorum. Ne olursa oldun bebeğimi doğurmak istiyorum ancak eşimle de daha fazla evli kalmak istemiyorum ki o da benle istemiyor. Ne yapmalıyım, başına benzer şeyler gelen oldu mu? Hamileyken boşanmak nasıl olur? Lütfen akıl verin kızlar eşim benle iletişim kurmuyor, yüzüme bakmıyor. Hiç bir şey konuşmamız şu aşamada mümkün görünmüyor ve tüm bunlar olurken yarın bebeğimin ilk kalp atışlarını duyacağım. Dini olarak kendini çok bilge görüyor ama gözünü kırpmadan hiç uğruna ilk hamileliğimde ben ve bebeğim sağlıklı iken onu aldırmamı istiyor. Akıl verin nolur

Üzmek istemem ama sanki başka biri var gibi. Yurtdışından olabilir. Ya da uzun süre ayrı kaldığınız için soğumuş da olabilir. O istiyor diye istemediğiniz bir şey yapmayın. İyi düşünün ani karar vermeyin. Çocuğa bakabileceksem doğururum. Babasına da babalık davası falan açarım. Artık ne gerekiyorsa. Aileniz ne diyor duruma?

Sakın aldırma böyle bişey için masum bi cana kıyma böyle bişey basit bişey değil evet ama çocuğu aldırmak neyin nesi ya ne demek aldır boşanalım Allahım biz olsun diye uğraşıyoruz adam aldır diyo vicdanın ömür boyu peşini bırakmaz Allah nasip etmiş olmuş sen nasibini elinden alma çocuğun bakacak durumun yok mu ailen falan ne diyo bu işe

Annenizle aranızda olan tartışma ne üzerineydi, konu ne ki bu kadar tepki göstermiş?

Ben olsam aldırırdım.
Sinanmadigim için boyle kolay söylüyorum belkide ama bence mantigimla düşününce bitmektw olan bir evlilik icin cocugu kuttarma olarak gormemek gerek cocuk sorunun sadeve bir sure uzerini ortecekdir.oyle gormedgnzi anladim ben ama dedigi gibi bebgi aldirin hem siz cok zorlanirsinzhem bebek.. bazi adamlar çocuğu var yada yok pek önemsemiyor cok buyuk bir sorumluluk anne olmak ve bunu tek başına yapmak daha da zor

Ailem kesinlikle arkamda, maddi olarak çocuğa bakabilecek durumdayım. Ancak minik bir yavru daha doğmadan anne babasıyla bir evde olamayacak, belki hamileliğin getirdiği duygusallık belki de mantıklı düşünemiyor oluşumdan korkuyorum. Bebeğimin babası hayattayken babasız büyümesi onun psikolojisini ne kadar etkiler daha şimdiden bundan çekiniyorum.

Ç.künü kesip eline vercen böylesini. Madem katan karışıktı ne diye kadını hamile bırakıyon, dindarmış bi de, başını yesin o içine işlemeyen din senin, pis sinsi

Ay kusura bakmayın çok sinirlendim. Nasıl da nezih bi üslubunuz var.

Ama ben sizin yerinize de bozarım ağzımı merak etmeyin.

Bahane bulamamış kaynanayı karıştırıyo bi de işin içine. Bi b.klar yiyo kesin de kim bilir ne.

Ne kadarlık hamilesiniz bu arada?

Benim dogum hazirlik kursumda bir bayan vardi. Cocugun babasi onadan hamileligin basinda ayrilmis. Kadin kursa arkadasi ile geliyordu. Önemli olan sizin be istediginiz. Bu karari kimsenin etkisinde kalmayarak almaya calisin. Bu adam ne size nede bebege layik degil. Bu sadece sizin karariniz.

Allah'ın verdiği cana lütfen kıymayın çocuk aldırmak o kadar kötü bişey ki ha karnındayken aldırmışsın ha doğduktan sonra öldürmüşsün inan aslında hiçbi farkı yok Allah ona bi can vermiş bunu sonlandırmak sizin göreviniz değil lütfen aldırmayın inanın çok pişman olursunuz hemen boşanıp çocuğu kendiniz sağlıklı bi şekilde bakıp buyutun derim yani ben sizin yerinizde olsam böyle yapardım çocuğuna hem annelik hem babalık yapan o kadar güçlü kadın varki sizde onlardan biri olabilirsiniz Allahın verdiği canı kocanız aldır dediği için aldırmayın bunu kendinize bebeginize yapmayın

6 haftalık

Reactions: Z P
Kalbiniz ne diyor bu işe?Eşinizden artık bir cacık olmaz.Muhtemelen arada bir kadın var her ne kadar yok desede.Çok ağır bie imtihan yaşadığınız.Kendi açımdan inancım gereği bebeği aldırmazdım.Ancak her kişinin bu konuya bakışı farklıdır tabiki.Belki o bebek sizi hayata bağlayacak,sizin göz aydınlığınız olacak bilemeyiz.

Bebek büyütmek için illa ki sorumsuz ve yalancı bir babaya ihtiyacınız yok. Aileniz arkanızda, paranız da var ee daha ne? Siz de doğurmak istiyorsanız eşiniz olacak vicdansızı dinlemeyin. Ama bunu yanına da bırakmayın. Dediğim gibi dava açın o da sorumluluk almasını bilecek. Böyle insanlara en büyük hasar maddiyat üzerinden verilir. Yok öyle geçersiz bir bahaneyle bir bebeğin hayatını sonlandırmak istemek. Biraz dişli olun karşısında çocuk olmadığını anlasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…