hamileyken boşanmak

Ya aslında sadece babanızı suçluyor musunuz demek istemiş. Ki bence suçluyorsunuzdur

Çok zor bir karar çok zor bir durum, umarım sizin için iyisi neyse o olur. Ben olsam ne yapardım diye düşündüm uzaktan fikir vermek kolay tabi, siz içinizden ne geliyorsa onu yapın. Madem ki çocuğu istemiyor, yazılı bir beyan ister ve uydururdum. Doktor evlilikte eşin iznini de istiyor gibi. O yazılı kağıdı saklar boşanma ve velayet davasında kullanırdım. Ömür boyu da bu kağıdı ona hatırlatırdım. Ne çocuğu görmeye yüzü olurdu ne velayet demeye. Paşa paşa nafakasını öder uzaktan el gibi baktırırdım. Ha belki ileride durumlar değişir çocuk babayla bağ kurmak ister o zaman da ayrı düşünürdüm. Ama bana bu teklif edilse sanırım o öfkeyle yapacaklarım bunlar olurdu.
Ayrıca çocuk illa ki biyolojik babayla mutlu olacak diye bir kaide yok. Tek annesiyle de mutlu olabilir ya da kendisine hakikaten baba olacak başka bir ebeveynle de mutlu olabilir. Buna kendinizi şartlandırmayın, illa ki öz babasıyla mutlu olacaktı demeyin.

Babamı severdim dedim hani o zaman küçüktüm ya demi mesajda belirtmişim se ver dim demişim demi ben orda annemi atıp babamı savunduğum annemden vazgeçip babamdan vazgeçmediğim bi cümle söyleyin kullandığım asıl bencillik sizin yaptığınız insanların yaralarına dokunup zehirli dilinizle laf sokmak ötesi yok

3 tür mesajlarınızda bana hakaret ediyorsunuz bu da kendi kişiliğinizin yansıması. Sizin aile içi dinamiğinizle ilgilenmiyorum. Sadece anneniz için üzüldüm

3 tür mesajlarınızda bana hakaret ediyorsunuz bu da kendi kişiliğinizin yansıması. Sizin aile içi dinamiğinizle ilgilenmiyorum. Sadece anneniz için üzüldüm
Hala annen için üzüldüm diyorsun ya gerçekten hadsizsiniz asıl hakaret eden asıl laf söyleyen sizsiniz sizin açtığınız konu değil ama ne haddinizeyse beni yargılayıp anneme acıyabiliyorsun yazık size

Hemen hemen aynısı benim kızımın arkadaşının başına geldi ve o çocuğu aldırdı. Cünkü onun eşi de, çocuğu istemedi, başka bir kadınla tanışmış, boşanmak istedi. Şimdi o kadının çok tatlı bir eşi var, 2 çocuğu oldu ve çok mutlu küçük ailesi ile. Sende mutlu olursun ama çok iyi düşün, bir gün çocuğun hissederse, benim babam beni istemiyor. Mahvediyor bu çocukları ve büyük yaşa kadar etkiliyor.
Benim çok iyi arkadaşlarımdan birisi, annesi bosandiktan sonra, annesi ve anneannesi ile büyümüş, babası buna hiç önem vermemiş. Adam şimdi 47 yaşında ve hiç kapanmayan yarası onun, babası onu istemediği. Annesi ve anneannesi onu deli gibi sevmişler ve çok güzel yaşam uyarlamislar, en iyi okullara ve üniversiteye göndermişler, hic bir şeyini eksik ettirmemisler ama, babası istememiş diye depresyonu var zavallının.
Çok iyi düşün, cocuk için hangisi iyi diye. Kendin için değil, cocuk için.

Çok doğru, bu yüzden bütün kadınların default anne muamelesi görmesine ve hamileysen mutlaka doğur onun bı gülüşü yetercilere falan şiddetle karşıyım

Aynen öyle benim dediğim de oydu benim annemi annesi bebekken terk etmiş, annelik görmemiş ama herkes hayrandır anneme tüm arkadaşlarım. Annelik duygusu sadece bize karşı değil herkese var gerçek annelik duygusu sadece kendi çocuğuna duyduğun sevgi değildir. Annelik duygun olmayabilir illa anne olacaksın diye bi şey yok, herkes kendine göre tartıp biçmeli.

Ben uymuyorum Zaten :) doğru geleni dinliyorum. İnsan ilişkileri bilim ile incelense bile doğru sonuç vereceğine inanmıyorum öyle olsa bir çok yaşadığımız sorun şu an olmazdı. Uzmanlara göre de sevgi görmemiş birisi sevgisini yansıtamaz ama benim annem terk edilmiş bebekken ama herkese karşı merhametli, annelik duygusu olan birisi. Demek ki her zaman tek doğru yokmuş.

Sizin doğrunuz bu kendi doğrularına göre herkes hayatını çizer. İşte sizin de dediğiniz gibi uzmanların dediği gibi değil herkesin doğrusu ve hayata bakışı, yaşadıkları farklıdır ve herkes farklı hayatlar Yaşar tek kalıp hayat yaşamıyor kimse. Ayrıca çevremde böyle bi sürü örnek var verebileceğim en yakınlarımdan başlayan.

Üzgünüm ama biri var. Ve O ahlaksız adam bunu söylemek yerine suç bastırıyor. Yerinizde olsam bebeği aldırmam ama size yaptıklarını dedillendirmeye çalışıp ne verne yoksa alır çocuğuma da bakardım. Siz çok iyi bir anne olursunuz eminim. Üzülmeyin

Ben öyle mi dedim :) benim yazdıklarımdan bunu mu anladınız gerçekten. Benim dediğim bir hamile kadına aldır demek yerine tek doğrunun olmadığını göstermek. Sonuçta bu kararı o vermeli senin yazınla etkilense çocuğunu aldırsa sonrası daha kötü olursa ne olacak, iyi de olabilir, kötü de bunu bilemeyiz ama sadece kötü diye yazmak bence acımasızlık. Hayatta tek doğru yoktur.

Testlerle örnek vermişsiniz evet burada onu yapanda çok kişi var ve çocuklarını doğuranlar var ve çocukları sağlıklı. Demek ki testler bile %100 sonuç vermiyorken, baba ilgilenmedi diye ya da Doğum olunca belki ilgilenecek %100 kötü denebilir mi, aldır denebilir mi tabi ki hayır. Demek istediğim bu Zaten yazan arkadaş çocuğumu aldırayım mı dememiş, hamile boşanmak zor mu ne olacak demiş.

Sevgi ayrı bi şey ve güzel bi duygu, babanızı sevmek herşeye rağmen yine de kötü değil. Bende yine de şimdi severdim diyorum vefat etti afettim herşeyi. Onun da yetisi bu kadarmış diyorum. Bu beni kötü evlat yapmaz ama annem ayrıdır. Ayrıca annemi öyle olsa affetmezdim demenizi de anlıyorum mesela annem ben evleneceğim dese ben evlen anne mutlu ol derim, Kardeşim çok tepki gösterir. Herkesin olaylara tepkisi farklı oluyor işte. Yaşamayınca uzaktan yorumla bilemiyor insan. Yoksa otur oturduğun yerden konuş işte arkadaşların dediği gibi “uzmanlar diyor” :) doktora gitmiştim şiddetli ağrım var ama duramıyorum doktor yok ağrımaz diyor :) yaşamayınca söyle işte.

Evet, alıntıladığım mesajınızdan direkt bunu anladım.

Kadın diyor ki “ bebeğim ve ben sağlıklı iken onu aldırmamı istiyor. Akıl verin nolur” ne aklı verilecek burda. Konu aldırma ise, aldırma aklı verilecek.

Ayrıca zaten birine bebeğini aldır/aldırma demek kimsenin haddi değil. Bakın bunu özellikle söylüyorum, aldır demek ne kadar haddi değilse aldırma demek de değil. “Benim okuduğum” aldır ile ilgili tüm yorumlar, ben olsam aldırırımdım minvalinde. Aldırma diyenler gibi cehennemde yanarsın, çok pişman olursun gibi değildi.

Ayrıca evet bir çocuk %99 özürlü doğacak deniliyorsa, çocuğun özürlü olarak doğacağını kabul edip, ona göre hareket etmelisiniz. Bu çocuk özürlü doğacak ve ben bunun zorluklarını bilerek kabul ediyorum diyip doğurmak her zamanki gibi seçim meselesi. Hayır benimki o %1 ilk gruba girecek diye ileriki hayatınızı planlayamazsınız.

Bende aldırma demedim ve aldır diyenlere de acımasız olduklarını söyledim. Biz burada iki satır yazı ile ne kimsenin yaşadıklarını ne de psikolojisini bilemeyiz ama konu sahibi daha haberini alır almaz işini bırakmış, istemiş fedakarlık yapmış demek ki aslında birilerinden de destek bekliyor. Tabi ki bu kararı verecek olan kendisi. En iyi kendisi bilir ama sonra pişmanlığını da yaşayabilir, bir daha anne de olamayabilir bunu da düşünmeli ve bu da söylenmeli tüm yaşanabileceklerin içinde.

Ayrıca aldırma cehennemde yanarsın düşünceleri bana ait değil, hiç bir zaman olamaz...

Bunu siz diyorsunuz ve başınıza geldiğiniz de öyle uygularsınız. Test yapılan ve özürlü doğacak denilen bebeklerin %90 sağlıklı dünyaya geliyor. Bu ayrı bi konu, bu konu üzerinden bu şekilde mesaj bi önem taşımamakta. Doktorlar da diyor Zaten testler %99 doğru demek değildir, özürlü diye çıkıyor ama kesin diyemeyiz diyorlar. Yani dediğiniz gibi %1 kısım doğru çıkmıyor bilginiz olsun. Kendi doktorum da testler doğru sonuç vermez ister yaptır, ister yaptırma dedi. Her doktor da aynı şeyi söylüyor.

Ayrıca sorusu sizin dediğiniz gibi ”Kadın diyor ki “ bebeğim ve ben sağlıklı iken onu aldırmamı istiyor. Akıl verin nolur” ne aklı verilecek burda. Konu aldırma ise, aldırma aklı verilecek. ”

Sorusu aynen bu şekilde kopyaladım “Ne olursa oldun bebeğimi doğurmak istiyorum ancak eşimle de daha fazla evli kalmak istemiyorum ki o da benle istemiyor. Ne yapmalıyım, başına benzer şeyler gelen oldu mu? Hamileyken boşanmak nasıl olur? Lütfen akıl verin kızlar

Son düzenleme:
Sanki hayatında biri varmış ve çocuğuda en başından istemiyormuş gibi geldi bana , öylesine söylüyordu belki de istemeyeceğinizi düşünüyordu o da bunu bahane edip ayrılacaktı birden hamile kaldığınızı öğrenince geride yapamadı annenizi bahane etti bu sefer çünkü nafakada ödemek istemiyor ben olsam dürüst olsa başkası olduğunu söylese hırs yapıp kimseyle yarışmaz aldırırdım ama yalan söylüyor başkası yoksa bile asıl nedeni söylemiyor madem art niyetli o yüzden bakacak durumum varsa doğurur üzerine de nafaka tazminat neyi var neyi yok alırdım ondan sonrada yolunmuş tavuğa dönen adamlada kim napıyorsa yapsın bakalım

Öncelikle Allah eşinizi bildigi gibi yapsın bebeğinizi sakın aldırmayın o bir melek

bu durumda aldır diyerek ben vebaline giremem çünkü ben olsam büyük konuşmayayım ama aldırmayı düşünmezdim.
her şerde bir hayır vardır düşüncem bu yönde, boşan eğer çocuğu istemiyorsa ve "sen istiyorsan" ailende arkandaymış bence büyütebilirsin.
böyle bir durumda aldırmakta sende psikolojik bir yara açabilir.
ama genel tavsiyem bence bu konuda destek alabilirsin, daha mantıklı olur

Ya ne diyeyim 20 gün önce kızımı kucağıma aldım hala kendimi anne olmuş gibi hissetmiyorum ama şunu söyleyebilirim
ne yaşarsan yaşa yine de ona bakıp iyiki doğurmuşum diyeceksin ben bu hayatta bu kadar iyi ne yaptım da bununla ödüllendirildim diyeceksin

Birgün dünyaya geldiğinde elinde olmadan bu süreçte yaşadığın olumsuzluklardan dolayı ona kötü enerji gönderdiğine pişman olacaksın

Yaşadıkların çok zor belki söylemek kolay diyeceksin ama olur da doğurmaya karar verirsen lütfen güzel pozitif bir hamilelik geçirmeye çalış tadını çıkar çocuğun için

Evet sana olduğu kadar babasına da ihtiyacı olacak belki de çok eksik kalacak
ömür boyunca senin yaşayacağın zorluklara girmiyorum bile ama üzgünüm olmuş artık onun bu dünya da yiyecek ekmeği varmış demek ki
sizin yaşadıklarınızın sorumlusu o olmamalı

Olsaydı şu yaşta olacaktı acaba kız mıydı erkek miydi kime benzeyecekti nasıl birşey olacaktı milyon tane soru hep kafanda olacak

onunla birlikte seni de kolay bir hayat beklemeyecek ama bence bakabilecek gücün varsa kapa kulaklarını kalbinin sesini dinle yoksa ömür boyu vicdanın sesini susturamazsın.

Sakın aldırma.Ayrıca hamıleykende hayallerınızdekı ıste calısabılırdınız.Sakın aldırmayın sakın .Yaşınız kaç .O pislıgı def edın .Zaten hakım mahkemede suratına tukurur o pislıgın.Annenızle anlaşamama sebebı nedır ?

Allah yardımcın olsun .Bende boşandım bebegım yoktu.Hamd olsun .Ama olsaydı aldırırmıydım bilmiorum.Sen onu hıssettın.Ben hıc hamıle kalmadım.Allah hakkında en hayırlısını nasıp etsın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…