Gerçekten çalışmak istiyor musunuz yoksa mecbur musunuz ?

Canım ben seni takip ediyorum. Çocuğun ödevlerini sen yaptırma bence artık. Her akşam 2 saatini alsa o iş çok yorucu. Çocuğun kendi sorumluluğunu almasında da çok engel görüyorum. Ama çocuğun çok erken başladığını zorlandığı da biliyorum.
yani işten ayrılıp ayrılmama konusundan bağımsız bence bu çözülmesi gereken bir problem.

Diğer yandan hamilelik vs süreçlerim olduğu için 1.5 yıldır çalışımiyorum. Daha çocuğu da kucağımiza alamadık. Ama kendi işimi kurmaya çalışıyorum. Çocukla yurutebilecegim mesailerini kendi planlayabilecegim bir işim olsun diyorum. Evde ben senin kadar is yapmıyorum açıkçası. O yüzden günlerim artık çok sıkıcı geçmeye başladı. Bebeğimiz dogunca ve işimi kurabilirsem mutlu olabileceğimë inanıyorum.

Şu haliyle eski kurumsal hayatımı özlüyorum. Tabi sabahları erken kalkma ve trafiği hatirladikca ve gün geçtikçe trafiğin daha da kotulestigini bildiğim için aklımı çabuk başıma topluyorum. Ama esas sorun yalnizlasma. İnsanlarla eskisi kadar iletişim kuramiyorum ve 1.5 yıl önce sahip olduğum iletişim yeteneklerimi is bilgimi ikna gücumu sunum yeteneklerimi artık yavaş yavaş kaybetmeye başladığımi dusunuyorum

Baya baya bi daha mütevazı olani diyelim evde abiyelerimle degil penye takimlarimla yatip, katya bana kahve getir yerine kalkim de bi cay koyim versiyonu
Ama iste ben calisirken oyle yogundum ki cogu zaman kazandigim parayi verimli harcayabilecek vaktim bile olmuyordu, dusunuyorum da maasimin yarisi zaten disarda yemege gidiyormus cunku eve gidip yemek yapacak ne vaktim ne enerjim kaliyordu, oysa bayilirim yemek yapmaya. Eve 8 de gelip 10 da kanepede uyuyakaldigimi, hatta eve gelip pijamalarimi giyip oylece uyudugumu bilirim.
O yuzden simdi maasi az olsun ama evime yakin olsun, calisma saatleri duzenli olsun, ne is olsa yaparim modundayim.
Ozetle en zoru calismak istemeyip is aramak

Valla arkadaşım kusura bakma hepsini okuyamadım ama bileye takıldım. Lise mezunusun ve 3300 tl maaşın var ve en geç saat 6da evde oluyorsun. Pardonda daha ne istiyorsun acaba. Yüksek lisans yapıyorum ve aldığım maaş en fazla 2000tl oluyo. Sen bizim yerimizde olsan kafayı yersin demekki. Şükredin biraz halinize ya

Ben calısma kosullarımdan sıkayet ettıgımı sanmıyorum sen oyle mı anladın ?
Ben dunyaya bır kere geldım , ve bu hayatı ıstedıgım gıbı yasayıp yasayamadıgımı sorguluyorum .

Aslında haklısın ama onu desteklemem gerekıyor okulla fılanda gorusuyorum sureklı , yavas yavas bırakacagız ama dedıgım gıbı bazı durumlarda yardımcı olmam gerekıyor malesef mı desem ne desem bılemıyorum .

Sana gelınce ınsallah hersey gonlunce olur , kendı ısınız daha rahat olur dıye dusunuyorum bıze gore en azından ısıne gucune gore belkı ıse gıtmen bıle gerekmeyebılır tabı esın ya da bır yardımcın olacaksa. Yoksa kendı ısınde mesaıde olmuyor yapacagınız ısede baglı bu durum ama bakalım nasıl olacak.

Ben calısma kosullarımdan sıkayet ettıgımı sanmıyorum sen oyle mı anladın ?
Ben dunyaya bır kere geldım , ve bu hayatı ıstedıgım gıbı yasayıp yasayamadıgımı sorguluyorum .
Bırak o zaman sonuçta Bi iş yerinde varmış babadan kalacak mallarda şu anki işinize gerçekten ihtiyacı olanlar nasiplensin ki İnan'ın şuan ne iç yapıyorsunuz tr şartlarında bu koşullarda ne iş yapıyorsunuz çok ta merak ettim

Medikal bir fabrikada yurt ıcı satın alma sorumlusuyum
sız benı kucumsuyormusunuz bana mı oyle gelıyor

Medikal bir fabrikada yurt ıcı satın alma sorumlusuyum
sız benı kucumsuyormusunuz bana mı oyle gelıyor
Ne münasebet küçümsemek aksine bu şartlarda üniv mezunları bile iş bulamazken böyle bir maaşla ve söylediğinize göre iş koşullarınızda iyiymiş bence emekli olma kadar çalışın.

Ah ah..
Bos vakti ozluyor insan. Cok sukur halimize calisiyoruz para kazaniyoruz ama insan hakkaten biraz ozlem duyuyor bazi seylere.

Bende evimde yeterli vakit geciremedigimi dusunuyorum. Cocugum da yok ustelik. Bir de cocuk olsa nasil yaparim bilemiyorum. Boyumu kat kat asan borcum var. onu odeyene kadar boyle devam... en az bi 7 sene daha yani..

Hayalimdeki is gunde 4 saat suren part time bi is. Dus almak, makyaj yapmak icin bir sebebim olsun ama hayatimin yarisi da is yerinde gecmesin.

Allah herkesin gonlune gore versin insallah

Çalışsam iyi olacak ama çalışmıyorum. Hele de çocuk varken gözümde büyüyor. Çalışmak güzel tabi ama ortam beni çok etkiler. Bazı iş yerlerime ayaklarım geri geri giderdi.

Siz olsanız ne yaparsınız mı diyim, ya da siz neden calısıyorsunuz mu diyim ne diyim bilmiyorum ama içimi dökmek istedim.

Hobi olarak çalışıyoruz çünkü biz çok meraklıyız ,aman efenim sabahın köründe kalkalım işe gidelimm müdürün tatavasını çekelim,sonracığıma olmadık insanlarla sorunlar yaşayalım,kafamız bi milyon eve gelelimm,hopp en sevdiğim kısım da burda başlıyor yorgunluktan ölmüşümm eşceğizime de yemek yapayım diyorum neden çünkü bayılıyorum kendime eziyet etmeye,sonra bitti mii aa biter mi zevkimden ertesi günkü işlerin hazırlıklarını yapıyorum...Ya biz dünyaya bi kere mi geliyoruz öbür gelişimizde dinleniriz diyoruz

Çalışmak zorunda değilim ama işe başlamak için can atıyorum. 16 sene iş hayatı üstüne 2 senelik ev hanımlığı. Kendimi çok amaçsız hissediyorum. Tamam iki çocuğum var . Sorumlulukları, yapılacak işleri çok. Ama çalışınca da hepsi oluyor. Çalışırken neyi nasıl yetiştiricem diye düşünürken şimdi ne yapsamda gün geçse diye düşünüyorum. Kendi paran olması da ayrı bir keyif tabii.

Eşimin de benim de su anki maddi durumlarimiz iyi. Ama hem çalismayi seviyorum hem garanti altında olmayi. Mal mülk dediğin bir kibrit copunun alevine bağlı. Yarin ne olacaginin hic garantisi yok. Senin için de öyle. Zaten bunu deneyimlemissin. Bir defa bosanmissin. Ya yine ayni olayları yasamak zorunda kalirsan. Bir de ne kadar hayat şartlarından şikayet edersek edelim calismak bir kadini daha bilinçli ve kendine güvenli yapiyor. Evladima iyi ornek olmak istiyorum. Karsisinda kendi ayaklari üzerinde duran güçlü kadin profili cizmeliyim diye düşünüyorum. Oğlum olacak nasipse. Ama asla istemem büyüdüğünde karsisindaki ladini ezsin, üzsun. Bunun için de kadin algisini iyi olusturmam lazim onun kafasinda. Tabi kizin olsaydi bu defa benim gibi olsun diye yine ayni yoldan gidecektim. Çalismak güçtür benim için. Ne aileme ne kocama bagimli olmak isterim. Yaslandigimda da kimseye yük olmamak gibi bir kaygim var. Ayrıca bir iki hafta evde oturmak iyi olabilir ama ya sonra. Sıkıntıdan olur insan. Hayatta yapamayacagim bir is. Benden de sana tavsiye gerekirse yine kendi işinde yari zamanki calis ama mutlaka primlerini öde ve evde kalma.

Ben çalışmayı seviyorum ama iş ortamımı sevmiyorum yalnız başıma bi odada olsam ne iyi olurdu, çalışmasam evde kafayı yerdim
700 kişilik uluslararası bir şirkette 8 yıldan snr,

6 yıldır yanlız başıma bir odadayım :)))

ama inan o da sıkıyor bazen biri olsa da bir kahve içsek diye düşünmuyor değilim.

valla tek bir çocugunuz varmış, ee ne güzel yemekleri de anneniz yapıyor, çalışmanın size fazla yükü yok akşam da 6'da evde oluyormuşsunuz ne güzel maaşınız da iyi, çalışmamanız için bir sebep göremedim
ben çalışmayı sevmesem de para kazanmayı seviyorum yaşımız gençken çalışayaım kazanalım istiyorum, o yüzden işi bırakmak istemem belki 45 imden sonra onu da bilemiyrum tabii. birde kendi kazanmanın keyfi çok başka, şahsen eşimden harçlık almak, bazı konularda ona hesap vermek falan istemezdim.

çalışmalısın cute.Ege kucuk olsaydı yada bebek olsaydı çalışma yavrundan önemli değil sana ihtiyacı var derdim.ama o artık büyüyor annesi.okul hayatı başladımı eskisi gbi olmuyorki ...sana ihtiyacı gün geçtikçe azalacak...zaman geçtikçe sosyallesecek...bebek değil artık kucak çocuğu değil.. .maddi yönlere gelince maaşın çok çok iyi...bir daha asla bu ücrete biyerde ise giremeyeceksin....ister istemez kendini kısıtlayacaksın.buda seni mutsuz edecek...alisilmis standartlarının altına düşeceksin illaki...yetmeyecek mutsuz edeceksin kendini...en fazla 3 ay sonra evde ne işin var diyeceksin....o yüzden yavrun büyük olduğu için ve maddi getirisi yüksek olduğu için bence sakın işi birakma

zor gelse de çalışmak istiyorum. evde oturmak bi süre sonra sıkıcı geliyor.hatta daral geliyor.takıntılı annemin takıntılı kızıyım.kafamı dağıtmam için uzaklaşmam lazım.

700 kişilik uluslararası bir şirkette 8 yıldan snr,

6 yıldır yanlız başıma bir odadayım :)))

ama inan o da sıkıyor bazen biri olsa da bir kahve içsek diye düşünmuyor değilim.

İşte o birinin kafadengi olması lazım, kahve sohbet ister söylediğin her lafı kaba etlerinden anlarsa kişi kahve de zehir oluyo

İşte o birinin kafadengi olması lazım, kahve sohbet ister söylediğin her lafı kaba etlerinden anlarsa kişi kahve de zehir oluyo
kafa dengi olmayanla zatan görüşmem de
anne ne kadar kafa dengi olursa olsun , çocuk/ bebek ortamdan huysuzlugu ile anneyi ve benı uzaklastırıyor
bir bakıyorsun anne de , ben de çocuk pışpışlayan bir konuma gelmişiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…