Gerçekten çalışmak istiyor musunuz yoksa mecbur musunuz ?

Ben öyle düşünmüyorum canım neden çünkü. Ben suanda egenın velayet sahıbıyım ve onun haklarını ben korumalıyım. Yanı basına bısey gelmesınden tutta, ıyı bakımından , sosyal ortamından , gelişiminden ve kişilik haklarından gururundan , onu ıstemeyen onu hıc aramamıs onu hıc merak etmemıs ustelık benımle beraber onuda terk ettıgınde egenın omurılıkten bır acıklıgı olabılecegınden dolayı arastırılması yapılıyordu. Farzı mısal bu cocuk yuruyemıyor olsaydı veya yuruyup saglıkla hayatına devam ettıgı ne malum . O yuzden onun parasını ıhtıyacı yok oglumun , eger esım tek basına bu gemıyı cevıremeyecekse el mahkum omrumun sonuna kadar calısacagım kı genede onun parasına muhtac olmasın.

Tam tersı cocugu gormek ısteseydı , arkasında dursaydı, ılgılenseydı ve parası olmasaydı ben buna karsı cıkacak bır anne degılım, degıldım. Şimdiden sonra egeyi onunla paylaşmayacağım , onun için ugrasmamış cabalamamış birinin önüne gözümden bile sakındıgım ( evet gercekten boyle) cocugumu atamam.

Son düzenleme:
Reactions: lra
Cute seni anlıyorum çok takdir ediyorum ama o eski eşi denilen adam sorumluluk almalıydı. Nedense babalar yok oluyor boşanmalarda en çokta çocuklara üzülüyorum. Ege çok şanslı sen gibi bi anneye sahip

Cute seni anlıyorum çok takdir ediyorum ama o eski eşi denilen adam sorumluluk almalıydı. Nedense babalar yok oluyor boşanmalarda en çokta çocuklara üzülüyorum. Ege çok şanslı sen gibi bi anneye sahip
Egeyı sevseydı parası belkı gene onemlı olmazdı ama ogluma bunu yapamam anlıyorsun benı değil mi?

Buarada ege bana sahıp oldugu ıcın sanslı degıl,ben burada bu potansıyelı tasıyan annelerden bırıyım yanı zaten ben anneyım boyle olmalıydım .
Diğer taraf olmaması gereken bısey yaptı sadece.

Bende çok şanslıyım Ege olmasaydı napardım bılmıyorum ege 4 senede geldi , 2 senede bekarlık 5 senede buradan evlılık var buradada nasıp olmadı baska cocuk malum. 10 kusur senedır cocuksuz kalabılırıdm o yuzden Egeden gelecek olan sıkıntılara ben razıyım.

Ve Ege o hepimizden daha sanslı cunku cok guzel bır hıkayesi var , herkese nasip olmayacak ,herkesin yasayamayacagı. Eger evlılık bırlıgımız devam etsedı eskı esımle Ege sımdıkı kadar sevılmeyecektı bellı kı.

Dur dur ozlu sozle bıtıreyım,

Kaderimi begenmedim yeniden yazdım ne yapayım

Mecburum.
Ama çalışmak da isterdim sanırım. işimi seviyorum.
Ev işi çok daha bunaltıcı, çocuk bakmak çok daha zor bana göre.
İki üç insan görüp iki değişik muhabbet yapıyoruz en azından.
Bebek bakımı konusunda eşimin yardım etme anlayışı onunla oynamak ve onu gezdirmekten( annesine kızkardeşlerine götürmek) ibaret olduğu için, ev işi konusunda ondan istediğim bir işi üç gün sonra ve yarım yamalak yaptığı için ev Bebek iş üçgeni arasında sıkışıyorum ve çok yorgunum. Gene de işe gitmek isterdim o da bir farklılık oluyor benim için.

Ben istemezdim. Oğluşuma sarılır uyur, onun uyandırmasıyla onun sesiyle uyanmak isterdim. Onunla daha çok vakit geçirmek isterdim.
Sabahın 7 sinde işe gidip akşamın 8 inde eve dönüp yemekti, evin işiydi gücüydü arasında oğlumla 1 saatcik oynamak değil saatlerce ilgilenebilmek için çalışmak istemezdim. Ama maalesef maddiyat sebebiyle çalışmaya mecburum

Suan calismiyorum.
Ama calismayi çok istiyorum.
Ki bu sebeple kizimi yarim gun krese verip ders calisiyorum.
Kpss ye hazirlandim olmadi. Bi daha hazirlanacagim.
Evde olmak bana gore değil.
Ders calisirken kendimi iyi hissediyorum ama utu lafini duyunca tuylerim diken diken oluyor: ))
Cok hareketli bir universite hayatindan sonra ev bana iyi gelmedi ama tanidigim cok insan var evcimen olan ve calismak istemeyen,calismayan.
Benim kuzenlerin hic biri calismaktan mutlu degil ama!mecburen calisiyorlar esleri asgari ucret aldığı icin ve her gormemde sayikliyorlar bi isten ciksam mis gibi evimde cocuklarimla ilgilensem soyle acele acele degilde aheste aheste cesit cesit yemek yapsam,esimi ben karsilasam diye...
Sanırım sende suan bu havadasin.
Maddi durumunuz iyi.istemiyorsan calismayabilirsin ama sunu soyleyeyim burasi Turkiye.
Mümkün degil pisman olupta donmek istersen o maasla is bulman.
Zira universite mezunlari asgari ucretle calisiyor.
Turkiye nin ozel sektor sartlarinda cok iyi bir maas.bunu dusunerek hareket et.
Ben olsam boyle bir isi kaybetmek istemezdim açıkçası.
Bak ben ozel sektorun somurusunden korktugum icin kpss ile ugrasiyorum.
Ozelde 2000 maas haftasonu olan rahat bi is bulsam hic ugrasmam kpss ile.
Esimin geliri gayet iyi.ihtiyacimda yok ama ben sirf kendim icin çalışacağım.
Uzun vadede degisik hayallerim var ve bu hayalleri kendi birikimimle yapmak istiyorum.
Ve asıl olarak da calismayi gercekten cok istedigim icin ugrasiyorum.
Eger imkanin varsa uzun bi sure ucretsiz izin al 3 5 ay...bakalim nasil olacak.hem maddi hem manevi.bu izinden sonra kesin karar verirsin.
Ha yoksa böyle imkanin uzun bir süre düşün tart öyle karar ver.

Çalışma hayatını pek sevdim sayılmaz.
Eskiden 1 yıl bir şirkette çalıştım ve çok daraldığım, huzursuz olduğum için istifa etmiştim, o kadar pskolojim bozuktu ki her aksam ağlıyordum çalışırken
Ama işten bir çıktım resmen üzerimden yük kalkmıştı.
1 yıla yakın süre evde durdum çalışmadım boşa vakit geçirdim ama kendimi toparladım ve işe başladım 3 yıldır çalışıyorum. Daha yolun çok başındayım biliyorum.
Gece geç saatte yatıp ertesi gün geç kalkmak tam bana göre :) Cuma ve cumartesi yetmiyor bunun için..
Ama evde oturduğumda da o kadar sıkılıyorum ki kendimi çok boş hissediyorum.
Eşimin geliri çok çok iyi olsaydı bile çalışırdım herhalde.
Kendi paranı kazanmak çok başka sonuçta..
Ve bu devirde gerçekten iş bulmak inanılmaz zor, o yüzden yerimden kıpırdamıyorum resmen

Kızına okul da uzun süre tek başına mı bekliyor. Bir sıkıntı olmasın . ışık kızınla birlikte olsun hayatı boyunca :

Kızına okul da uzun süre tek başına mı bekliyor. Bir sıkıntı olmasın . ışık kızınla birlikte olsun hayatı boyunca :
Hayir canim tek basina beklemiyor :)
Ben Belcikada yasiyorum
Belcika'da anasifi 2.5 yasinda baslanir ve 8h30 da ders baslar 15h30 da ders biter
Sabahlari 7h00 -8h30 arasi calisan anne babalar icin "gozlemci" (turkcesi buna benzer bise oluyo) cocuklarin basinda durur
aksamlari ise saat 15h30- 18h00 gozlemci veya gozlemciler oluyo

Ben uretken bir insanim.Eger yeni fikirler uretmez ve pesinde kosmazsam benim icin olum demektir.
Calismak ve zihinsel fikri uretmekle butunlesmis bir insan oldugum icin bu sorunun sorulmasi bana cok cok abes geldi.
Insan beyni muazzam karmasik bir hesap makinasidir. Siz onu degelendirmezseniz beyniniz kucuk hesaplarin pesinde kosacak ve asla gelisemeyecektir.Yanlis anlamayin, temizik de beyin isidir akademik is de. Anahtar olan sey her defasinda yeni bir sey ogrenip ufuklari zorlamaktir. Eger yetenegim temizlikte gelismisse onu bir temizlikci firma kurmaya sonra da hospitality sektorunde CEO olmaya goturmeliyim. Calismak bu sekilde olmali, hep ileri vedaha ileri giderek. Artik babaannelerimizin kisitli hayatini yasamiyorsunuz kizlar, dunya hizla degisiyor ve ayak uydurmak zorundayiz yoksa baska ulkelerin kolesi durumuna duseriz ona gore!

C cutemum bence siz Ege ve kendiniz için en iyisini bilirsiniz.
Birde asla çocukların biyolojik anne babaları ile zorunlu görüşmeleri gerektiğine inanmıyorum. Çocuk büyütmek kolay değil. Emek vermeyen insanın çocuğun hayatında da yeri yok. Bence siz babası ile görüş diye zorlamayarak Ege'nin kendine olan güvenini sarsmamışsınız. Anneler bazen nedense böyle anlamsız bir psikolojiye girip eski eşinden hırsını çocuk Üzerinden çıkartıyor ve olan çocuğa oluyor. (Ki bunun çok acı örneğine şahidim)
Sizi bu ince düşünceniz için gerçekten tebrik ediyorum.
Ege'yi ve sizi kocaman kucaklıyorum.

CuteMom cute seni epey iyi taniorum burdan ,ben şuna takıldım o kadar mala mülke rağmen hala oğlum ileride üniversite okuyamazsa ,o adama muhtac olursa demissin... Oğlunu yurtdışında özel üniversitelerde falan okutmayi düşünüyorsan bilemem de , annem babam işçiydi hiç malımız da yoktu yine de okuttular beni üniversite çok da zorlanmadik yani. Ha dünya hali bu o mala mülke bisi olur diyosan senin çalışarak aldığınız arsa da gidebilir. Bence sen biraz hırs yapmissin para olayini. Bence hayatta tek önemli şey mutlu yaşayıp ölmek. Oğlunla olmak istiyorsan onunla ol geçen zamanın telafisi yok. Benim eşimin geliri idare eder 7000 civarı çalışmıyorum malımız da yok. İleride iki evimiz olucak şekilde birikim var başımıza bisey gelirse o para da gider çok da mühim değil sağlık versin.

Size de mandıra filozofunu öneririm. :)

CuteMom geçmiş olsun. önemli bir durum yok inşallah..

Türkiye şartların da iyi maaş alıyorsun.. asgari ücret almış olsaydın. gerek yok bu kadar sıkıntıya derdim.
rahat yaşamayı, özgür takılmayı ve harcamayı seven birisin zorlanacağını düşünüyorum

yarım zamanlı çalışma durumu sizde yok mu?

kısıtlı zamanlarda geçirilen vaktin daha değerli olduğuna inanıyorum desende... akşam 6 da evde oluyorsun, turşunu kutup çocuğunla ilgilenebiliyorsun.. evde olsan vakit fazlalığından televizyona saracaksın belki.. esra erolden tut, ben bilmem eşim bilirden çıkarsın gibime geliyor kötü anlamda söylemiyorum. insanın hayatını rutin hale geliyor

ne güzel yazlık almak fikrin vardı.. havalar güzel oldukça ege ile olarak vakit geçirmek fikri kulağa çok hoş geliyor.. hayatını maddi olarak kısmamak için, oğluna daha güzel bir gelecek hazırlamak için işten çıkmasan daha güzel diye düşünüyorum..

ben çalışmadan yapamam.. evet 9 günlük bayram tatillerine bayılıyorum. evde olmak, geç uyanmak çok güzel.. ama insan hayatı geç uyanmak üzerine kurulu değil en azından şimdilik çalışabilirsin

Sonuçta sen bilirsin ama lise mezunu olarak iyi bir maaşın var.Ve senin sorumluluğunda olan evladın.Herşeyi eşine yükleyemezsin.İnan daha az maaşa daha kötü şartlarda nice insan çalışıyor.
Bütün anneler çocuklarını bırakıp işe gidiyor.Sanırım çocuğunla annen ilgileniyor.Bakıcı derdin yok

Bir de çocuğumun boğazından lokması geçmesin,ben baktım demesin.... gibi duygusal düşünceleri bir tarafa bırak.Çocuk onun da çocuğu istediğini söylesin.Ben senin yerinde olsam ne eder eder gider mahkeme açar nafaka bağlatırdım.O çocuğa bakmak,onun eğitim di şuydu buydu masraflarını karşılamak zorunda.

Duygusal degıl aslında gururuma yedıremıyorum hem
Çocuk onunda cocugu olsaydı ozurlu olacak suphelesıyle bızı bırakırken ardına donup donup arardı senınle ayrıldım ama cocugumu merak edıyorum derdı. O sadece sperm babası lutfen onunda cocugu dıyıp durmayın 2 aylıkken ayrıldık bız nerede baba oyleyse

ben bankacıyım ve inanamayacaksın ama çalışmayı da işimi de seviyorum. hamilelikte son ana kadar çalıştım müdür artık git izne ayrıl burda doğuracaksın diyordu. 3,5 aylıkken ücretli iznim bitince de işe döndüm. tabi kv bakıyor oğluma gözüm hiç arkada değil ama o bakmasa bile ben bir yolunu bulur yine çalışırdım.
bu benim yapım çalışmayı seviyorum. bu sene müdür zorla 10 gün izin verdi hafta sonları ile beraber 16 gün oldu işte 9 gün tatilde geçti eve döndük kalan günlerde kafayı sıyırıyordum.
yoruluyor muyum evet hem de çok. işten döndükten sonra sadece anneyim mesela. oğlumla ince ince ilgilenirim çok şükür yaşından ileride konuşması, hareketleri. yüzmeye de götürüyorum hafta sonları.oğlum yattıktan sonra ev kadını sonra da koca..
oğlumla özleşiyor muyuz? evet hem de çok.
ama benim hayatım bu ve oğlum da buna uyum sağladı ve sağlamak zorunda. hepimizin bir hayatı ve tercihleri var.
hatta inan tiyatro ile de ilgileniyorum. hem de oldukça yoğun. tüm ailem bu tempoya alıştı. ben bu tempoyu seviyorum. bir saniye durmak fikri ağır geliyor.

Ben çocuk onun da çocuğu derken,aman o da baba onunda hakkı var anlamında demedim.Neyse daha sakin bir kafayla ne demek istediğimi anlarsınız.
Ben olsam fitil fitil burnundan getirir çocuğumun imkanlarını daha da iyi hale getirecek şekilde baba namzetini zorlardım.Kanun var nizam var.Öyle çocuk yapıp ardına bakmadan keyifine bakmaya benzemiyor hayat

Ben de çalışmıyorum şu an
Hatta son 1.5 senedir

Arada yurtdışında çalıştım okurken ama şu an sınavlara hazırlandığım için çalışmıyorum
Sınavlar bitse de çalışmayacağım yurtdışına gidene kadar
Benim de ihtiyacım yok şu an çalışmaya

Ancak ben hayatım boyunca evde olamazdım
Bir yerden sonra bunalıyorum, bir depresifleşiyorum, olur olmadık şeyleri kafaya takar oluyorum :)
Boşluk bana yaramıyor, çoluğum çocuğum yok kendimi işe yaramaz hissediyorum :))

O yüzden çalışmak istiyorum diyorum
Ama bu boş yıl iyi geldi bana, istediğin saatte yat kalk, istediğini yap falan
Güzel bir özgürlük
Bir de sonuçlar gelse de kabul edilsem keyfime diyecek yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…