Gerçekten çalışmak istiyor musunuz yoksa mecbur musunuz ?

bende aktif olarak 6 yıldrı çalışıyorum uzun tatilleri özledim kaçamak bir iki gün gitsek tadından yenmiyor
8 yıl sürecek kredim var 1700 ödüyorum eşim tek başına altından kalamaz
bir zamanlar çok iyi maaşlara çalıştım fakat şuan krız var ve işşizlik çok fazla işten çıkarma çok fazla
şuan 1500 alıyorum çok şükür diyorum
yoruyor bu para ama en azında kredimi tamamlıyorum ufak tefek ihtiyaçlar karşılanıyor
ileride hayalim ev kredisi bitince bir süre çalışmamak belki bebek olunca ücretsiz izin düşünüyorum
ama hem bebek hem ev kredisi biraz yoracak bakalım

Çok güzel yazmışsınız.

Bir de sen mi yazmıştın bilmiyorum banyoda kayıp dusmusmuydun yüzüm baya kötü demistin.eger sensen sormak istedim ne durumda yuzun
Evet bendım o dudaklarım duzeldı, dıslerım fena halde suanda yavas yavas tedavısı olacak

Calismayi seviyorum calismak istiyorumda bi taraftanda calisirsam ev alabilme sansmz artiyo cocukta yok zaten yani hem calismak istiyorum hem mecburum diyebilirim

mecbur muyum?
belkide hayat şartları, daha lüks yaşamak isteği vb.. mecbur yapıyor çalışmaya
inanın bende çalışmak istemiyorum
işim sürekli kaygı taşıyor
evde 3 hafta durdum iyiydi
yorgun değildim, mutluydum ama çalışmadanda yapamazdım
şöyle 2,3 saatlik bir iş olsa yada öğleye kadar seve seve çalışırdım galiba

Ben çalışmak istemiyorum ev çok güzel. Mecburiyetten çalışıyorum bekarım . Yeteri kadar param olsa farklı şeyler yapmayı çok isterdim. Cute nafaka konusunda bence yanlış düşünüyorsun çocuğunun hakkı o

Reactions: lra
Kesinlikle yani asla bitmiyor ev işi yemek telaşı sürekli yapsan yapılır yani ve kafayı sıyırdım ben ev işlerinden nefret ettim.
Çalışmaya başladım elimi sürmeyi düşünmüyorum bi süre.

mecburiyetten calısıyorum hatta bazen honkure honkure aglamak gelio ben niye calısıyorum diye :))
bosandım ailemle yasıyorum mecbur ayaklarımın üstünde durmak zorundayım yoksa asgari ücrete 10 11 saat calısmak o kadar zorki cute cum sana gelince maasın inanılmaz güzel türkiye sartlarına göre o kadar parayı bırakabilirmiydim bilmiyorum ama sendeki sartlarda beya iyi bu durumda da calısmayabilirdim cunku ben evi cok seven biriyim karar veremedim :)))

Ben çalışmayı çok seviyorum. Evimi çok sevmeme rağmen uzun tatillerde çok bunalıyorum. Evde durdukça dertleniyorum herşeye canımı sıkıyorum. Eşim işe gidince kendimi işe yaramaz hissediyorum.

Benim için zengin olmak demek milyoner olmak, evde hizmetçilerimin olması, son model jipimle istediğim yeri gezmek, dünyanın her yerine istediğim an gidebilmek demek. Anca böyle bir hayatım olursa çalışmayabilirim belki.
Şu an için böyle bir hayatım olamayacağına göre daha iyi bir hayat yaşamak için çalışıyorum.

Ama şöyle de bir şey var. Yaklaşık 1 yıl kadar evdeydim atanmayı beklediğim için, bir zamandan sonra çok sıkıyor, kendimi boş hissediyorum. O yüzden çalışacağım günü iple çektim.

Ben ev hanımı olmak için yaratılmamışım onu anladım. Ben iş kadını olmak, ders çalışmak vs için yaratılmışım. Koy önüme kitap oturayım günlerce çalışayım, ya da mesleki bilgimi geliştireyim ama bana temizlik, ütü deme. Böğ geliyor bana, boş dahi olsam ev işi yapasım gelmiyor. Böyle de bir kadınım işte.

Bence çalışmayan kadın daha çabuk yıpranıyor
Çalışmak iyidir

Cute, ben de yakın zamanda senin konunun tam tersini açacağım. Bilmiyorum ki, bunlar bize kabul ettirilmiş şeyler mi, yoksa gerçekten hayatın gerçekleri mi? :-/

Temponu ayarlama şansın varsa mükemmel, ama mesleğin varsa tamamen eve oturmak bence ruh sağlığı açısından iyi birşey değil. İnsanın ev ve iş hayatının ayrılığı sağlıklı birşey bence. İşsiz kalan insan kendini çok dinlemeye başlar, ev işi de asla hakettiği takdiri görmez.

Cute seni bilemem ama ben calismayi sevdigim icin calisiyorum. Bosanmis ve tek basima cocugumu buyuten birisiyim. Evli olsaydim da calisirdim. Cunku evli iken birara calismadim ama tamam o bir ay cok guzel sonrasinda calisma temposuna alisan biri olarsk benim icin sIkIci geldi. Ev isleri hep ayni bir sey uretmedigini bir ise yaramadigini dusunuyorsun birsure sonra. Kendi parani kazanmadigin icin birilerinden bu esin bile olsa para istemek bazen insanin gucune gidiyor. En onemlisi de calisirken ise gidiyorum diye kendine onem veriyorsun oysaevdeyken uzerinden pijamalar cikmiyor. Sosyal cevren de daraliyor bir sure sonra. Ben kendim icin calisiyorum. Isimi de seviyorum. Belki de isimi sevdigim icin calismak istiyorum bilmiyorum. Bir de calisinca zamani daha verimli kullaniyorsun. Oglumla bile daha az vakit gecirsem de daha kaliteli vakit geciriyorum. Onemli olan bu degil mi? Benim calismam oglum icin de iyi bir ornek diye dusunuyorum. Ben kadinlarin calisip kendi ayaklari uzerinde durmasi taraftariyim. Bir de basimiza ne gelecegini bilmiyoruz. Ölūmlū dunya. Allah gecinden versin de esinize birsey olsa siz en azindan kendinizi kurtarabilirsiniz. Biz plan yapsak da hayat hep planlarimizi bozabiliyor cunku. O yuzden su akarken testiyi doldurmak lazim derler ya, yasin genc ve elin ayagin tutarken calisman sanki daha mantikli. Yine de karar senin.
Ben ev hanimligini da yaptim is kadini da oldum. Is kadinligini sectim. Calisirken daha cok degerin oluyor sanki. Bir de cok uzattim ama dunyanin en zor meslegidir bence ev hanimliligi. Cunku birincisi musteri memnuniyeti sifir. Ne yapsan kimseyi memnun edemiyorsun. Ikincisi isten emekli olabiliyorsun, istifa etme hakkin da var ama ev hanimliliginda istifa edemiyorsun terfin de yok:). Yine de sen bilirsin. Sevgiyle kal.

Senin yerinde olsam çalışmaz ve sigortamı dışarıdan öderdim .VArsın tatilleriniz azalsın .Evde olmak cidden büyük keyif hee çocukla vakit geçirmek ona da mutluluk sana da .O mutluluğun hiç bir maddi muadili yok.

Gerçekten çok çalışmak da istemiyorum ama evlenip 7yıl evde oturmuş birisi olarak ev hanımı modunda olmak da istemiyorum... En güzeli işin rahat olacak maaşın elle tutulur olacak hem evine çocuklarına zaman ayıracaksın hem çalışıp hem kalben hem beynen tatmin olacaksın...

buarada kendimi övmek gibi olmasın hem iş kadınıyım hemde harika bir ev hanımı :)
Dün yine bir elimle cocukla ılgılenırken ayagımlada sözüm ona tursu kurdum evde
Ayrıca bu sabah her zamankınden 15 dk evvel uyandım ,Rahat rahat kahvaltı ettım evı topladım gıyındım evden cıktım ama gelin görün ki uyku bastırdı şimdi.

Söylemişyimdim bilmiyorum ben kendı maasımı artık eve de kendımede cocuguda harcamıcam bır deneyecegız bakalım esımın maasıyla ne kadar oluyor neler yapılıyor neler yapılamıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…