Gelinimiz Abimi bizden uzaklaştırdı Aile dağıldı ne yapmalıyım?

Sonuçta eş ailesi memleket sorunu. Herkes içini döküp rahatlıyor.
Ben de eltiden anlatacaktım ama başka bir elti konusuna inş Peki mune nerden anladı dersin gelin ve görümce hesabından açılan konuların ortak özelliği "Meblağ" yerine "Mevla" yazmaları.
Mevlam cümlesinden korusun

Bence gelin uzaklastırmamıs yanlıs anlama evet etken olmuştur ama abin tasıdıgı yük ona agır gelmiştir biraz da kendi uzaklaşmak istemiş . Nankörlük görmus annen biraz kırıcı davranmış gelgit li abinde bir iki üç derken artk patlamış abin haklı yani kusura bakmayın

Rezil ve bencil bir ailesiniz. Kızcağız hiç asilliğini bozmamış. En masumu engelleyerek kurtulmuş. Kumar berbat bir illet. İkizin elinden gelse seni de satar ailesini de satar kumar uğruna. Annen olacak kadın yetiştiremediği kumarbaz oğlu için üzülsün üzülecekse. Sen de aman evliliğim Yaman evliliğim diyeceğine çalışıp destek olsaydın ailene madem önemliler.
Neyse ki 40 yılda bir olacak şey olup abin aymış ve eşine evliliğine sahip çıkmış. Rahat bırak. İnsanları

Konunuzu yeni okuyorum, diğer yorumlara da bakmadım. Kusuruma bakmayın ama kabul edin ki sizin aile arızalı. Gelin konuşur, konuşmaz orasını bilmem ama abiniz 36 yaşında adam, kendi kararlarını kendi verecek yaşta, dolduruşa gelecek yaşta değil. Ailenizi gelin dağıtmadı, aileniz zaten sorunlu. Allah yardımcınız olsun.

36 yasinda biri acele etmez ya. Millet o yasta ikinciye bosaniyor sizinki daha bir kere evlenememis. Bence cok da sallamayin su akar yolunu bulur.

aynı fikirdeyim sizinle. ve eşimin abileri, ablaları da 45 yaşında olan 41 de evlenen eşime bile aynı yükü verdiler. evlenme, annemle babamla ilgilen. kimsenin hayatı olmasın, annelerine bakıcı olsun kardeşleri hatta evlendiği kadın da.

kesinlikle abi ve gelin anneye babaya baksın bu ister maddi olsun ister manevi. bakıcı olsun resmen, herkes. kimsenin hayatı olmasın, oldu canım başka isteğiniz var mı derler adama...

sen niye kendi ailene bakmıyorsun
ya da eleştirdiğin gelin, neden senin ailene bakacak
sen ve eşin, eşinin ailesine bakın o zaman. madem bu kolaysa ya da gerekli bir şeyse , sana göre !

ağzınıza sağlık

söylemek ıstedıgım herseyı soylemıssınız. kendımden de cok sey gordugum ıcın, keske benım adıma da bırılerı, esımın aılesıne bunları soylese dedım ıcımden.

ailecek düşün abinizin ve gelininizin yakasından. abiniz size fazlasını yapmış, sizi ömür boyu sırtında taşıyacak değildi evlenmeyip. borcunu da ödeyin adamın. tabiki parasını isteyecek.

Kendi açınızdan anlattığınız halde o kadar haksızsınız ki kız sizlik durum yok demiş ailenizi tepki koymmaış annenizin kaprislerine rağmen ona rağmen anneniz mesafe koymuş siz gelinliğe bile gitmemişsiniz onada mı karışmak istemediniz bu kadar soğuk biri olup şimdi ailemiz yıkılıyor diye ağlamayın boşa annenizde bencilin teki 36 yalına gelmiş parasız borç içinde oğlunu gencecik bi kız sevmiş ona dört elle sarılacağına para yok evlenme bize bak diyo resmen abin de çok iyi yapmış senin kumarbaz balayını bile mahveden kardeşine kız bağırdı diye zoruna gidicek o kızdan hala telefon açmazını bekliyosun

Kusura bakmayin lutfen ama kendinizi birde o gelinin yerine koyup empati kurmanizi tavsiye ederim. Yazdiklarinizi bastab asagiya satir satir okudum ve acikcasi olan lar karsinsinda gelininizin vermis oldugu tepkileri gayet normal buldum. Hatta az bile. Yani sonucta abinizle bir yuva kurmus ama kardesi tarafindan resmen dolandirilmis. Gelininiz tabiki o sekilde tepki verecek sonucta onuda etkiliyor. Ustune ustluk yine iyi davranip anneniz ve size sizlik bi durum yok size herzaman kapim acik msji verdigi halde siz onada tavir koymussunuz. E sonrada tabiki gelinde tavrini koymus ne yapmasini bekliyordunuz acaba ? Dedigim gibi lutfen empati kurun ayni seylerin esiniz ve ailesi tarafindan sizin basiniza gelecegini dusunup nasil tepki vereceginizi dusunun. Ama gercekten dusunun bunu. Birde abiniz onca yardimi olmus sirf ailesi icin gec evlenmis tabiki yuva kurmak isteyecek kendi ailesini dusunecek.. ne demek evlenmeseymis falan gercekten sasilacak bencilce seyler .. abiniz ve gelininiz icin uzuldum. Bence siz vicdaniniza kulak vermelisiniz

Uzak kaldim aramadim diyorsunuzda isinize gelince mi uzak kaliyorsunuz e burda neden uzak kalamadinizda gelininizin gercekleri yazdigini gorunce atladiniz.. gercekten her yazinizi cevabinizi hayretler icinde okudum.nasil insaarsiniz siz. Birde utanmadan birikim yapsaydida evlenseydi demeniz yokmu.adam birikim yapamamiz ailenize bakmaktan birde suclu olmus. Bosuna dememisler iyilik yapma kotuluk bulursun diye..yazik.. ikizinizin olayini gizlemiste nollmus. Yani suc bulamiyorsunuz bunumu suc olarak yapistiriyosunuz adam biliyor demekki soylerse daha evlenemiyecegini engel olunacagini.. napsaydi ? İkizinize hic suc bulmayin gidin abiniz saklamista oymus yanlis olan. Nasil is bu ya .. ayiptir günahtır

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…