Gelinimiz Abimi bizden uzaklaştırdı Aile dağıldı ne yapmalıyım?

Kusura bakmayın da baştan sona hatalisiniz. Siz ve aileniz. Kız bir aileye gelin gitmiş görmediği şey kalmamış bu kız mecburmu senin kardeşinin kumar borcunu düşünmeye. Bildiğiniz milleti dolandırmış olan abinizle karisina olmuş. Toksik aile sorunlarınız resmen o iki insanın aile hayatını etkilemiş. Şimdi de kalkmis abim bizi aramıyor gorusmuyor diyorsunuz. Adam zar zor bir yuva kurmuş kız bu sorulara rağmen terketmemis gerçekten sevmiş abinizi. Bence onları rahat bırakın asıl sorulara yonelin. İkiziniz eve düşen yıldırım gibi ailenin içinden gecmis

Yahu zaten adam 36 yaşına kadar aileye destek olmuş. Tohuma kacmasini mi bekleyeceklerdi evlenmek için. Bu nasıl bencillik. Adam birikim yapamamiski aileye bakmaktan.

Anlamanız mi zayıf anlayamadım. Kardeşinin olayını gizlemiş çünkü adamcağız tahmin etmiş bu işin yukunude kendine yükleneceği. Siz ve eşiniz aman etliye sütlüye dokunmayın ama abiniz kendini feda etsin. Adam iyikide gizlemiş yoksa bu toksik aile adamı yaslanincaya kadar evlendirmezdi. Ayrıca gelini iş konusunda eleştirmek size düşmez. Okumuş etmiş insan size mi danisacak

Asıl siz gelini burda rezil ediyorsunuz. Baştan ayağa haksizsiniz hala bidi bidi. Siz eşinizi nasil bu olaylarin dışında tutuyorsaniz buna kendiniz de dahil, gelin de bu kaostan uzak kalmak istiyor. Herşeyi geçtim abiniz çocuk değil oda sizlerle görüşmek istemiyor belliki yoksa ne yapar eder arardı belliki istemiyor. Koskoca adamın hesabinida gelininizden sormayın

Adam ailesini sırtında taşımaktan birikim yapamamış ki değil 2 20 yılda bekar dursa zaten yine birikim yapamazmış evlenmekle iyi yapmış. Siz niye evlendiniz babanızın evinde oturup ailenize destek olsaydınız. Herşeyi kocanızdan saklamışsınız ağzınızın tadı kaçmasın diye ama abinizin eşine niye sesini çıkartıyor diye kızıyorsunuz ne yapsın işe yaramaz kaynının borçlarını mı ödesin kız. Siz de aman bana bulaşmasınlar huzurum kaçmasında elin kızı ne yaparsa yapsın demişsiniz bunu da güzelleyip ama ben görümcelik yapmadım hiçbir şeylerine karışmadım diye yazmışsınız. Gelininize abinize kurulacağınıza kumarda parayı batıran kardeşinize sesiniz çıksın bi zahmet

Gelininiz haklı. Ki o konuyu bende hatırlıyorum ona hak vermiştim. Birsey değişmedi hala ona hak veriyorum. Size ne kolay konuşmak ya. Arada gidip 2 laf karıştırıp dönüyorsunuz eşinizin yanına.
Madem bu kadar ilgilisiniz ailenizle,destek olsaydınız ya,arayı bulsaydınız. Hem hiçbirşeye karışmayıp(borç, ödeme ,gelin alışverişi vs)hemde herşeyin içindesiniz. Madem karismak istemiyorsanız annenizi de fişteklemeyin iş beğenmiyor falan diyerek,size ne?
Ailenizi borca sokan ikizinize gelininize kızdığınız kadar kızmıyorsunuz komik yani. Resmen abiniz dahil bir sürü insanı dolandırmış adam ama gelin suçlu dimi ? Abiniz 36 yaşında evlenmeyip borćlari falan ödemeliydi,evlenmek ne haddine dimi?
Ay varya size sinir oldum,böyle bencillik olamaz.

Yarısına kadar okudum ama siz kızı soğutmak için her şeyi yapmışsınız.
Size ne kayınvalideye gelip gitme mevzusundan herkesin bir aklı var!
İyi yapmış sizle mesafe koymakla arasına..

Uzun olduğu için okuyamadım ama başlığa göre yorum yapmak istedim. Bizde de yengem kardeşimi bizden uzaklaştırdı. Ki biz hiç bişeylerine karışmayız. En başından ayrı evde tutuldu. Kızın gönlü olsun diye ne istediyse yaptık ama memnun olmadı. İyi geçinmek varken neden yaşanıyor bunlar anlamıyorum.

Bu babamın sülalesi olabilir mi dedım ama adam 70 yaşını geçti.. Abiye helal olsun , ailenin huyunu görüp eşini alıp gitmiş . İnşallah akıllı davranırlar da geri döneyim demezler.

Bütün suçlu gelininiz gibi gelinde gelin demiş durmuşsunuz ama kendiniz kardeşinizken ay karismayim ay bulasmayim diyip kenara cekilmişsiniz elin kızı uğraşmak zorundami?
bu olayların içinde olmak zorunda değil kardeşinizin sacmaliklarinin ceremesini neden çeksin ?
Abinizede hak verdim ben buradan bakınca saklamasa hiç evlenemezmiş gerçekten anneniz hala evlenme dedik diye söyleniyor evlenmeseydide kardeşinizin borcu için rahatça sağım yolsaydı tabi.
abinizde 3 günlük karısına rezil olmuş bulaşmak istemiyor işte neyini anlamıyorsunuz ben olsam şu kafadaki insanları bende aramam.
kardeşin biri dolandirici, öteki hayriye hanim kivaminda aman agzimin tadi bozulmasın derdinde.
anne desen 36 yasina gelmiş oglunun evlenmesini tuhafsiyor falan allah geline kolaylik versin

Gelin kardeşe doğruları söyleynce zorunuza gidiyor ama ikiziniz yüzünden eşinize rezil oldğnuzu söylüyorsunuz sözkonusu kendi eşiniz olunca niye zorunuza gitmiyo bu durum?? Sizin kadar eşine değer verse yeter abiniz sonuna kadar mutlu olmayı hakediyor belli ki, bütün kardeşler hayırsızsınız tek hayırlı evladı da el birliğiyle tüketmişsiniz..

Abin zaten çalışıp senelerce size destek olmuş bayağı yolmuşsunuz adamı. Abinin aşırı bencil bir ailesi varmış. Gelin de fazla bile anlayışlı. Abinin aklı varsa ailesiyle bir daha görüşmez

Abiniz evlenmeseydi de, aileniz ikizinizin borçları için abinizi tırtıklasaydı değil mi?
Çok komiksiniz. Geline suç bulacağınıza dönün de bi ailenize bakın. İkiziniz; ailesine (pardon abisine :) ) sürekli borç takıyor. Anneniz;sürekli abinizi tırtıklamak derdinde. Siz; etliye sütlüye karışmayayım, lafımı söyler geçerim diyorsunuz.(Sanki çok haddinize)
Ha bi de abiniz hayatı boyunca evlenmemeliydi dimi? ah şu gelinler (!)

Ailenizin dağılmasının sebebi abin ve gelin hariç herkes.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…