evlilik için taşınmak

23 yaşında koştur koştur evlenmenin manası nedir Allah için bana söyler misiniz?
Bir arkadaşım mezun olduktan 1 yıl sonra evlendi şu an yaşlar 32.
"B.k varmış gibi evlenip çocuk yaptim. Babam zengindi keşke gezip dolaşsaydim senin gibi" dedi bana geçen yıl.
Ben 29 da evlendim hala biraz durabilirmisim gibi geliyor. Özgürlük güzel şey. Yani ayrıca kucuk şehir çok sıkıcı. Bebek bakar oturursun. Genclik gider. Sonra dersin keşke babamı dinleseydim diye

Ankara konusu dışında baban çok hakli. Sana gerekcelerini sunmuş. Yıllarca okumussun meslek sahibi olmuşsun ,daha kendine yetmeyen koca uğruna geleceğini yakacaksin !

Yıllardır birlikteyiz dediğin zaten cocukmussunuz, neyin yillari ? 23 yaşında biraz hayatını yaşamak istemez mi insan ? İki arkadaşla tatile gitmek, bir iki şehir gezmek ,en kotu bir cafede kahve içmek, bir konsere gitmek ... Aileni sil at diyen adamdan da hayır gelmez kapı önüne bırakır, hem mesleksiz hem ailesiz kalırsın.

Ayy herkes de yurtdisina çıkmak ister nedense hiçbiri şehrinden bile çıkmaz. Kaç kızım kaç inanma bu laflara. Kaç tane dil biliyor, şimdiye kadar yurtdisinda çalışmak için ne yapmış diye sorsam gelecek cevaba eminim.

Bir de git babana böyle böyle söyle demiş laflara bak ya. Çocuk falan yapmamak lazım aslında, bak nasıl satıyor 2 günlük çocuk için.

Kim bilir bu güne kadar ne tavizler verdiniz ki adam kendini bulunmaz Hint kumaşı sanıp "Babana şöyle şöyle de,yoksa evlenemeyiz" deme haddini bulabiliyor kendinde.Bu resimde siz evlilik meraklısı aciz buldumcuk,o özgüven patlaması yaşayan komutlar yağdıran özgür ruh.

Baba sevgisinden mahrum büyüyen bazı kızların, buldukları ilk öküze kapilmalarini kısmen anlayabilirim de siz böyle güzel bir babayla bu hataya nasıl düşebildiniz ?

neden bu kadar sert karşıladı inan bilmiyorum. Ve onu kaybetmek asla istemiyorum. Ayrılmasından korkuyorum. Bunun için vazgeçecekse zaten ayrılsın diyeceksiniz ama işte...
Sen bu kafada olursan bu çocuk seni çok ezer..Sen onu çok seviyor ve bunu ona hissettiriyordu ama onun görüşü seninle aynı değil beni kaybetmekten korkuyor diyerek sana her şeyi yaptırıyor

Sizin kıyamadığınız erkek musvetteleri size çatır çatır kıyıyor.Ne arkada bıraktığınız ailenizi ne de kariyerinizi düşünüyor Bencillikten arsa çıkmış adam ama gözünüz görmüyor Gözünüz açılır açılmasına ama elinizde ne aileniz ne işiniz ne de hayalleriniz kalır hepsini fazlalığı olan bir cins uğruna harcamış olursunuz.AFERİN......

Gecen İzmirden Erzurum'a gelin giden birinin konusu vardı.
O konuyu okuyun sizin iki yıl sonraki haliniz orada
Erkek arkadaşınin tavri hic hoş değil simdiden böyle illa kabul edeceksin tavrina girmiş evlenip oraya taşındıktan sonra neler ortaya çıkar.
Bir yil oturup çalışın biraz daha bu adami ölçün tartin bence

Evet ya niyeyse hep kiz onlarin işinin ailesinin yanina gelmeli
Kendi gelsin kızın ailesinin bulunduğu şehre
Yok tabii
Üstüne sert çıkmış

dün gece konuştuk asla olamayacağımızı benden tek bir şey istediğini ve benim de bunu yapamadığımı söyledi. Ben senn için her şeyi yaptım ailemi karşıma aldım ama sen tek bir şeyi yapamadın bu durumun sorumlusu suçlusu sensin dedi.

Sende ondan tek bir şey yapmasını istemişsin.
O yapti mi?
Sadece Ankaraya taşınmayı kabul etse oluyordu demek ki oda uyum sağlamıyor

Bu kadar mı konuşma? Noldu ayrıldınız mı?

Ailemi karşıma aldım demiş, pehhh. Afedersin ailesiyle g.t göte oturuyor, tam olarak kimi karşısına almış!?

Kendisi senin için en ufak şey yapmıyor farkındaysan, seni suçluyor.

Sadaka ver
Şükür namazı kıl
Vs vs vs

Ay niye hırsız misin uğursuz musun, neden ailesini karşısına almış senin için? Lafa bak ya çürük muamelesi yapmış resmen. Sen kim köpeksin de beni beğenmiyorsun diyemedin mi? Ailesini karşısına alan adam da babasının yanında onun işini yapıyor maşallah şahane karşısına almış

daha 23 yaşındasın aklın bir karış havada biraz büyü ablacım. baban haklı. bir erkek için aileni ezme. ayrıca napıcaksın küçük şehirde okumuş etmişsin şimdiden evde kalmış gibi davranıyorsun. kimbilir kimler çıkar karşına okumuş etmiş kendin gibi birini bul."Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam" gibi sözler de söyleme hele ona hiç.değerin kalmaz dayanırsın da ayrıca niye dayanamayasın. aman yaşın küçük öyle geliyor ilerde daha iyi anlayacaksın.

Cidden aileyi neye ikna etmiş bir örnek verseymis.
23 yaşında üniversite mezunu kızla evleniyor.Üstelik anasının babasının dibine evleniyor.
Ailesinin itirazi neye imiş bir söyleseymis.

Afferin sana bravo. Kesinlikle git sevgilinin yanına kasabadan bozma şehre. İş güç bulama, ekonomik özgürlüğün olmasın. Sevgilin de zaten babasının yanında çalışıyor, onun da ekonomik özgürlüğü yok. Ailesinin alt katına taşının. Maddi manevi her şeye maydanoz olan kayinvalide ve kayinpederle mutlu mesut yaşarsınız, yemeleri beraber yersiniz, evine bir parça eşya almak için kayinpederinin onay vermesini beklersiniz. Sonra bi de çocuk ooohhhh yeme de yanında yat.

YİRMİ ÜÇ YAŞINDASIN. Şu anda aşkından ölebileceğini sanıyorsun. Ama herkes öyle zannediyordu ve bil bakalım ne oldu. Evet bildin, kimse ölmedi!

Ailesini karşısanı mı almış? Ben buna epey gülerim.Ne yapmış mesela?????
Hâlâ bunları yiyen kızlar var,oldu canım sizinki büyük aşık resti çekmiş işi, evi ayırmış öyle cesur yaniiii.
Biz ne desek boş anca evlenince ne kadar sinik ,ana babasının eteğinden ayrılmayan ,gücü anca size yeten korkak biri olduğunu gördüğünüzde kafanızı vuracak taş bulamayacaksınız......

ailesini niye karşısına almış ki sizin için ne yapmış paşa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…