evlilik için taşınmak

Sevgilin babasının işini bırakıp hiç bir yere gelmez.
23 yaşında ne evlenmesi önce ayaklarının üzerinde dur erkek milletine asla güvenme.
Aynen öyle

Aileme laf edecek sil gel diyecek yok öyle bir dünya bir kere böyle havlayan birine hoşt demesi gerekiyordu
Aman aşkım sakin aşkım diye diye tepene çıkarmışsın konu sahibi

Baba parası yiyen ergen bebe işte
Kendi parası yok vasfı yok
Memleketinden gidemeyecek kadar aciz
İş yok güç yok kendi kazandığı para yok, daha tanımadığı sevgilinin babasına bileniyor
Kuş gözünü açacak diye rest çekiyor
Hayırdır yani?
Bu adam memleketten çıkamıyor nereye yurt dışına gidecek?
O da senin sayende olursa olur, tahminimce senin peşine takılacak gidecek kafasında hayali , o da evlenir kucağına bebeği yapıştırır kaynana ile bebek bakarsın artık kocanın babası ile dükkanı kapamasını beklersin
Baban da kızım okusun diye okul paranı harçlığını ödemek için perişan olsun , ayakları üzerinde dursun desin, elin oğluna hizmetçi olmaya dünden razı kıvama gelsin
Kızım sen ne ara bu kıvama geldin yahu
Hiç mi aklın yok aşk karın doyurmaz ben sizin aile eğitim memleket kültür hiç bir açıdan denk olduğunuzu düşünmüyorum. Yarın dağlara taşlara kafanı vurursun babamı dinlemedim diye..

Sınıfsal farklılık eğitim düzeyi benim için önemli değil fakat sevgilin inanılmaz bencil saygısız bunla bir ömür geçmez ömür törpüsü

Her gün sevgi kelebeği olmayacaksınız ya kavga edince babana yaptığı arızayı sana yapacak haberin olsun huyu bu sevgilinin
Evde boşarım seni lafını duyarsan şaşırma
Gerçekten seven insan " iş konusunda şöyle şöyle planlarım var. Kendi işimin patronu olacağım veya şu alanda bir iş arayacağım. Sen de bu arada iş ararsın. Babanın dediği gibi ikimizde ailelerin olmadığı farklı şehirde iş ararız. " diyebilir mesela.

Gerçekten seven insan " iş konusunda şöyle şöyle planlarım var. Kendi işimin patronu olacağım veya şu alanda bir iş arayacağım. Sen de bu arada iş ararsın. Babanın dediği gibi ikimizde ailelerin olmadığı farklı şehirde iş ararız. " diyebilir mesela.
Ya bir kere tanımaz etmez gül gibi aileme laf edemez başta ben o adamı bozarım yol veririm. Kabahat yok suç yok günah yok hayırdır yani. Bu da bebe gibi ağlıyor sevgilim gidecek diye
Sevgili bulunur aşk bulunur
Babanı bulamazsın kaybedersen

ben gelebileceğini düşünmüştüm. onun için de çok güzel olurdu. Her şeyden uzak bir başlangıç yapılırdı. Ancak konusunu açtığım anda sinir küpü oluyor farklı bir sebebi mi var anlamıyorum.
Nasil bir baslangic yapacak ki? Araba tamircisi mi? Galerici mi? Araba ile ilgili derken bunlar geldi benim aklima. Galeri acacak olsa bunun icin sermaye lazim. Gerci tamirhane icin de sermaye lazim da. Tamirci olarak yine bir baskasinin yaninda is bulup calisabilir.

Mesela yurtdisi hayaliniz: yabanci dil biliyor mu?

Ya bir kere tanımaz etmez gül gibi aileme laf edemez başta ben o adamı bozarım yol veririm. Kabahat yok suç yok günah yok hayırdır yani. Bu da bebe gibi ağlıyor sevgilim gidecek diye
Sevgili bulunur aşk bulunur
Babanı bulamazsın kaybedersen
Konu sahibi bu adamla evlense istese de ayrılamaz. Çünkü muhtemelen işsiz olur. Belki bir de çocuğu olur. Ailesiyle görüşmüyor olur. Olur da olur.

Neden hemen evlenmeyi düşünüyorsunuz ? Okulunuz daha yeni bitmiş. Önce bir iş bulun, en az 1 sene çalışın; bu sürede erkek arkadaşınızla görüşmeye devam edersiniz. Çalışan insanlar olarakta birbirinizi tanımış olursunuz.
Bu yorumu sadece ben yapıyorum sanıyordum .. İnsan özgürce kendi parasını kazanıp harcamalı önce değil mi ?? Ama Türk erkekleri akıllı , hiç hayatı görmeden kapıyorlar canım kadınları .. Bu arkadaşımızda , hemen evlenip erkek arkadaşına uyup gidecek o küçük ilçeye ne yazık ki :KK43:

Benim bir tavsiyem yok herkes söylemiş zaten bir şeyler. Sadece şunu söyleyebilirim, önünde iki yol var; ya şimdi paşa paşa acını çekip ileride oh be iyi ki öyle bir hataya düşmemişim diyeceksin. Ya da keşke ailemi dinleseydim diye derin pişmanlık yaşayacaksın. Ben 30 yaşında tanıdığım insanla evlendim. Hala bazı şeyler için pişmanlık yaşıyorum. 23 yaşında istediğim insanla evlenmiş olduğumu aman aman hayal bile etmek istemiyorum. Umarım her şey iyi olur senin için.

Aşkın gözü kördür derler.

o kadar toysunuz ki okul bitti hooooppppp evleneyim.

Babanız haklı eliniz ekmek tutsun bir hayatı görün ne bu acele

Evlenip bide hemen çocuk yaparsınız sonrası hayat zindan.

Hiçbir kadın ekmeğini eline almadan evlenmemeli hayattın ne getireceği belli olmaz.

Yurt dışı hayaliniz varmış önce siz gidin kendinizi geliştirin gene aynı şeyi söyleyeceğim ekmeğinizi elinize alın.

Anne babanızın size verdiği emeklere yazık etmeyin.

Sevgi karın doyurmaz. Ama erkek arkadaşınızın diretmeleri bilemedim bi sorgulayın bence

Seven adam bekler.

Elin oğlu için şehir mi değiştireceksin? Neden sen fedakarlık yapıyorsun? Neden o fedakarlık yapmıyor? Cevap belli, anasının eteklerinden çıkmak istemiyor. Burada hiç mi konu okumadın, evlenip şehir değiştirenlerin hepsi pişman. Okulun yeni bitmiş önce bir iş bul. Çalis kendi paranı kazan. Bu çocuk daha ergen, arkadaşların da dediği gibi. Kendi şehrinden cikmiyormus yurtdisina nasıl gitsin?

Herkese iyi geceler.
başlık üzere benim bir derdim var. 23 yaşındayım İstanbulda okudum ve bu yıl üniversitemi bitirdim. Yakında mezuniyetim var. Aşkından deli divane olduğum bir ilişkim var. Uzun süreli ve uzak mesafe ilişkisi ama birbirimizi çok seviyoruz. Bir yaz babama erkek arkadaşım olduğunu ve tanışmak istediğini söyledm. Tanışmak istemediğini erken olduğunu vs anlattı. Neyse konu orda kapandı daha sonra birkaç kez daha meselesi açıldı ve babam olmayacağını sana söyledim dedi. her neyse yakın zamanda babama mezuniyetime erkek arkadaşımın da geleceğinden bahsettim ve konu tekrar açıldı. Erkek arkadaşım küçük bir şehirde yaşıyor babamda oraya gitmemi istemiyor. iş bulamayacağımdan ve yapamayacağımdan bahsediyor. Bizim de birkaç yıl çalışıp para biriktirip yurtdışına gitme hayalimiz var. Babama bu durumdan bahsettim. Belki yaparsınız ama belki de yapamazsınız dedi. Benim ısrarlarım sonucu en son babam madem öyle başka daha büyük bir şehirde (ankara gibi) oraya taşının bir ay içinde düğününüzü ben yapıcam dedi. Bu teklifi duyunca çok sevindim ortak bir yol bulmuştum. Ancak erkek arkadaşım çok sert bir şekilde karşı çıktı. Taşındığımızda geçinemeyeceğimizi işinin orada olduğunu mutsuz olup ayrılacağımıza hiç evlenmem falan dedi. Babana'' ben gidicem beni desteklemeni istiyorum, desteklemesen dahi gidicem'' de dedi. Bende onu çok sevdiğimden gerçekten de bunu yapmak istedim. Çünkü o yanımda olduğunda nerede olacağımın pek bir önemi yok benim için. Ancak babam beklediğimin aksine bana sürekli anlayışlı geldi ve benimle saatlerce konuştu. Babam böyle bir orta yol sunmuşken nasıl onu ezip geçebilirim? Bugün erkek arkadaşıma yine babamla olan konuşmamı anlattım. Yine yapamadın yine söyleyemedin asla ama asla başka şehre gitmicem diyerek kızdı. Daha öncesinde de ya gelirsin benimle burda evlenirsin ya da evlenmeyiz gibi laflar kullanmıştı. Çok ama çok zor durumdayım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Kaç gündür ağlamaktan helak oldum..
Daha bu yaşta ne evlenme acelesi önce doğru düzgün okulunu bitir gir bir iş bul çalış iki sene kendi paranı kazan ayaklarının üstünde dur gez toz ne bu acele anlamıyorum gerçekten? Uzaktan uzaktan telefonla görüştüğün adamla bir de. Adamın lafları da çok saygısızca. Ne demek git babana bunları söyle! Anasının eteğinden çıkmak istemiyor seni oraya çekecek, yurt dışı falan da yalan senin gözünü boyamaya çalışıyor. Küçücük yerde evde oturup çocuk büyütüp kaynanana hizmet edeceksin bu mu yani bunun için mi büyüdün okuduğun sen?

Herkese iyi geceler.
başlık üzere benim bir derdim var. 23 yaşındayım İstanbulda okudum ve bu yıl üniversitemi bitirdim. Yakında mezuniyetim var. Aşkından deli divane olduğum bir ilişkim var. Uzun süreli ve uzak mesafe ilişkisi ama birbirimizi çok seviyoruz. Bir yaz babama erkek arkadaşım olduğunu ve tanışmak istediğini söyledm. Tanışmak istemediğini erken olduğunu vs anlattı. Neyse konu orda kapandı daha sonra birkaç kez daha meselesi açıldı ve babam olmayacağını sana söyledim dedi. her neyse yakın zamanda babama mezuniyetime erkek arkadaşımın da geleceğinden bahsettim ve konu tekrar açıldı. Erkek arkadaşım küçük bir şehirde yaşıyor babamda oraya gitmemi istemiyor. iş bulamayacağımdan ve yapamayacağımdan bahsediyor. Bizim de birkaç yıl çalışıp para biriktirip yurtdışına gitme hayalimiz var. Babama bu durumdan bahsettim. Belki yaparsınız ama belki de yapamazsınız dedi. Benim ısrarlarım sonucu en son babam madem öyle başka daha büyük bir şehirde (ankara gibi) oraya taşının bir ay içinde düğününüzü ben yapıcam dedi. Bu teklifi duyunca çok sevindim ortak bir yol bulmuştum. Ancak erkek arkadaşım çok sert bir şekilde karşı çıktı. Taşındığımızda geçinemeyeceğimizi işinin orada olduğunu mutsuz olup ayrılacağımıza hiç evlenmem falan dedi. Babana'' ben gidicem beni desteklemeni istiyorum, desteklemesen dahi gidicem'' de dedi. Bende onu çok sevdiğimden gerçekten de bunu yapmak istedim. Çünkü o yanımda olduğunda nerede olacağımın pek bir önemi yok benim için. Ancak babam beklediğimin aksine bana sürekli anlayışlı geldi ve benimle saatlerce konuştu. Babam böyle bir orta yol sunmuşken nasıl onu ezip geçebilirim? Bugün erkek arkadaşıma yine babamla olan konuşmamı anlattım. Yine yapamadın yine söyleyemedin asla ama asla başka şehre gitmicem diyerek kızdı. Daha öncesinde de ya gelirsin benimle burda evlenirsin ya da evlenmeyiz gibi laflar kullanmıştı. Çok ama çok zor durumdayım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Kaç gündür ağlamaktan helak oldum..
23 yaş evlilik için çok erken değil mi?
Okulunuz bitmiş,lütfen iş hayatını yaşayın.Gezin,eğlenin.Evlilik nasılsa olacak,bu acele neden?

neden bu kadar sert karşıladı inan bilmiyorum. Ve onu kaybetmek asla istemiyorum. Ayrılmasından korkuyorum. Bunun için vazgeçecekse zaten ayrılsın diyeceksiniz ama işte...
Çünkü daha yeni mezunsun. Baban onca sene sizi okutup uğraşmış meslek sahibi olmanız için. çıkıp diyorsun ki (senin için hiç bir şekilde kendi hayatından taviz vermeyen bir çocuk için) baba ben evlenip o şehirde yaşıcam. Babanız iyi olumlu konuşmuş adamın yok yere kalbini kırmayın. Erkek arkadaşınız sizin sevdiğiniz kadar sizi sevmiyor yoksa o da ortak yol bulmaya çalışırdı. Sevginizden emin olduğu için sizi zorluyor. Yazık evlendikten sonra hiç birşey düşündüğünüz gibi olmayacak hele o şehirde ailesi varsa siz asla yurt dışına çıkmayacaksınız. Aklınız varsa bi işe girin bi kendi paranızı kazanıp kendi ayaklarınız üzerinde durup babanızı gururlandırın.

erkek arkadaşım araba işiyle ilgileniyor babası ile dükkanı var.
Evet benimde kafam karıştıran durum bu oldu. Babam bir evlilik olacaksa iki tarafta fedakarlık edecek düşüncesinde. Bende buna katıldım. Ancak erkek arkadaşım artık konuyu açmama fırsat bile vermiyor.
Son cümleden sizi manipüle etttiği ve edeceği çok çok net. Ben sizin pişman olacağınıza adım kadar eminim.

Sevgiyi bir tarafa koyup mantık çerçevesinde değerlendirirseniz, bu kişiyle mutlu olamayacağınızı zaten kendiniz de göreceksiniz. Kendinizle yüzleşin.

babanız haklı. erkek arkadaşınız hiç güven vermedi. 23 yaşında daha ne evliliği? yurtdışına açılmak en az 3-4 senelik caba ben diyim. bi meslekte bi yere gelmen lazım her önüne gelen iş bulup dünden bugüne gidemiyor ki her meslek için yurtdışı şansı aynı değil, dil sorununuz var mı vs ye girmiyorum.. sizin en az 4-5 seneniz var evlilik için en az. kurulu düzeninizyok, bu devirde kervan yolda düzülür ile evlenirsen mutsuz olursun. kendi şehrinden çıkamayan ankaraya dahi kafası yatmayan hangi ülkeye gidecekmiş merak ettim. hiç yanaşmayın bu adama. aşk bugun var yarın yok. mutlu olunacak biri değil karşınızdaki. zor da olsa bugünden başlayın yolları ayırmaya. ilede üzülmekten iyidir.

Herkese iyi geceler.
Bence evliliği biraz ertele. Gem yaşın da genç. İki tarafın da kendine göre haklı gerekçeleri vardır. Bu sürede sana hangisi uygunsa ona göre hareket edersin. Babanla sevdiğin de birbirlerine sivrilmemiş olurlar hem

babanız haklı. erkek arkadaşınız hiç güven vermedi. 23 yaşında daha ne evliliği? yurtdışına açılmak en az 3-4 senelik caba ben diyim. bi meslekte bi yere gelmen lazım her önüne gelen iş bulup dünden bugüne gidemiyor ki her meslek için yurtdışı şansı aynı değil, dil sorununuz var mı vs ye girmiyorum.. sizin en az 4-5 seneniz var evlilik için en az. kurulu düzeninizyok, bu devirde kervan yolda düzülür ile evlenirsen mutsuz olursun. kendi şehrinden çıkamayan ankaraya dahi kafası yatmayan hangi ülkeye gidecekmiş merak ettim. hiç yanaşmayın bu adama. aşk bugun var yarın yok. mutlu olunacak biri değil karşınızdaki. zor da olsa bugünden başlayın yolları ayırmaya. ilede üzülmekten iyidir.
Üniversitede okuduğu bölümü meslek olarak yıllarca yapan kişileri dahi gelişmiş ülkelere çat diye almıyorlar. Onlar bile çok uzun bir süreçten geçiyor ve ülke kendi dilini bilen insan istiyor ve bunun için dil sınavı yapıyor.

Konu sahibinin sevgilisi büyük ihtimalle üniversite mezunu değil. Çünkü biri sormuş ama cevap yazmamış. Muhtemelen iyi derecede dili de yoktur. Böyle insanlara
" vasıfsız eleman" denir, yani " abi ne iş olsa yaparım" kafası. Böyle birini hangi ülke ister ki?
Oğlanın daha kendi memleketinde düzgün işi yok.

He yurtdisi da sizi bekliyordu zaten 😒
Erkek arkadasin cok itici ve seni de iyi sindiriyor
Onun gazina gelip babana rest cekmeye calisiyorsun
Eger gidip evlenirsen seneye "kizlar cok sevdigimden buralara geldim ne is imkani var ne birsey, esim de babasinin dukkaninda calisiyor paralari ortak babasi pek para da vermiyor gezip tozamiyoruz bile. Ailemi ozledim diyorum babama zamaninda beni vazgecirmek istedigi icin hala kizgin gorusmemi de pek istemiyor. Cok bunaldim ne yapacagim" tarzinda bir konu acman kacinilmaz.

X