evlilik için taşınmak

ben gelebileceğini düşünmüştüm. onun için de çok güzel olurdu. Her şeyden uzak bir başlangıç yapılırdı. Ancak konusunu açtığım anda sinir küpü oluyor farklı bir sebebi mi var anlamıyorum.

Babasıyla ortak dükkanı varmış. Yani aslında ortada ortaklık yok, babasının dükkanı işte. Adam bildiğimiz işsiz.

Yaşınız ve hayat tecrübesizliğiniz sebebiyle göremediğiniz gerçekler buradan o kadar apaçık görülüyor ki herkes benzer şeyleri yazıyor. Neden? Biraz düşünün:)

Aile işi yapan ve şehir değiştirmeye aşırı büyük tepki veren bir insanın yurt dışına yerleşme ihtimali çook düşük.

Babanız da büyün şehirde yaşayın derken bence haksız. Ama onun sevgilinizin bu tepkiyi vermesi için bunu söylediğini düşünüyorum. Çünkü o kadar bariz ki her şey. Bir tek siz göremiyorsunuz.

İşe girin,arkadaşlarınızla gezin tozun,2-3 sene kafanız rahat rahat takılın. Evliliği kafanızdan çıkarın.

Sizinle benzer süreçler yaşadım. Şu an evli ve 1 çocukluyum. Eşimi seviyorum ve memnunum evliliğimden. Ama şu an geçmişe dönsem kesinlikle 25 yaşında evlenmezdim.

işte sorun da burada sanki o değilde ben yanına gitmediğim için ben yarı yolda bırakıyormuşum gibi davranıyor.
Bu ilişkiyi aşkından ölsen de bitirmelisin.
Şimdi söylemesi kolay diyeceksin. Ama ben aşkımdan ölsem de ilişki bitmeliyse bitiriyorum.

Kucuk sehirden cikmamak icin kendini yirtan biri yurtdisina mi gider? Bi de para biriktirip...
Size hayal satiyor. Babanizi dinleyin, bu sevgiliniz parmagini kimildatmiyor ama uzaktan kumandayla sizi yonetiyor onu de bunu yap babana şunu de.
Sehirden cikmamak icin sizi terk edecek adam icin siz niye ayriliga dayanamiyorsunuz acaba?
Evlilik denince gözünüz şu kadar kararmasin ya.

neden bu kadar sert karşıladı inan bilmiyorum. Ve onu kaybetmek asla istemiyorum. Ayrılmasından korkuyorum. Bunun için vazgeçecekse zaten ayrılsın diyeceksiniz ama işte...
Evet sizin tahmin ettiğiniz şeyi söyliycez. Çoğu kişi de aynı fikirdedir. Ayrılmasından korkmak yerine biraz daha zaman tanıyın birbirinize.

Daha kendi ülkesinde tek başına bir iş yapmamış, çalışmamış kişi yurtdışında nasıl tutunabilir ki!?

Ne mezunu oldunuz bu sene?
Erkek arkadaşınız hangi şehirde yaşamakta?

Babanızın bir şeye razı geldiği filan yok, bakmış izin vermezse de gideceksiniz, blöf yapmış adamcağız , karşı tarafa büyükşehir teklifi ile gidince, belki bir şeyleri idrak edip gerçekleri görürsünüz sanmış ama nafile işte.
Babanız daha size bu teklifi yaparken karşı tarafın cevabını adı gibi biliyordur da , belki kızımın gözü açılır da , sebep ben olmam diye düşünmüş sanki.

Babasıyla ortak dükkanı varmış. Yani aslında ortada ortaklık yok, babasının dükkanı işte. Adam bildiğimiz işsiz.
Baba parası yiyen ergen bebe işte
Kendi parası yok vasfı yok
Memleketinden gidemeyecek kadar aciz
İş yok güç yok kendi kazandığı para yok, daha tanımadığı sevgilinin babasına bileniyor
Kuş gözünü açacak diye rest çekiyor
Hayırdır yani?
Bu adam memleketten çıkamıyor nereye yurt dışına gidecek?
O da senin sayende olursa olur, tahminimce senin peşine takılacak gidecek kafasında hayali , o da evlenir kucağına bebeği yapıştırır kaynana ile bebek bakarsın artık kocanın babası ile dükkanı kapamasını beklersin
Baban da kızım okusun diye okul paranı harçlığını ödemek için perişan olsun , ayakları üzerinde dursun desin, elin oğluna hizmetçi olmaya dünden razı kıvama gelsin
Kızım sen ne ara bu kıvama geldin yahu
Hiç mi aklın yok aşk karın doyurmaz ben sizin aile eğitim memleket kültür hiç bir açıdan denk olduğunuzu düşünmüyorum. Yarın dağlara taşlara kafanı vurursun babamı dinlemedim diye..

Sınıfsal farklılık eğitim düzeyi benim için önemli değil fakat sevgilin inanılmaz bencil saygısız bunla bir ömür geçmez ömür törpüsü

Her gün sevgi kelebeği olmayacaksınız ya kavga edince babana yaptığı arızayı sana yapacak haberin olsun huyu bu sevgilinin
Evde boşarım seni lafını duyarsan şaşırma

Benim aileme rest çekecek birisi benim hayatımda yer alamaz kusura bakmasın. O aile beni okuttu var etti yetiştirdi. Sen ağzının payını verememişsin. Engeli basacaktın direk

Bazı genç kızlarada o kadar kızıyorum ki anlatamam.sen gençliğinin baharında üniversite mezunu ne guzel bi babanın pırıl pırıl evladısın.bide karsındaki adamın vasıfsızlıgına bakmadan öldüm bittim asık oldum.yapmayın guzelim yapmayın bunu kendinize.adam hem vasıfsız hem öküz.hani vasıfsız olurda cok kıymet verir el üstünde tutar anlarım.aslana bak sen bide şart kosuyor buraya gelmezsen evlenmem falan.içi boş özgüvenini yesinler.bunlardan o kadar cok ki etrafta.bu kızların hiçmi aklı,öngörüsü,vizyonu yokta bu herifleri kendilerine layık goruyorlar anlamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…