evlilik için taşınmak

hayır üniversiteden değil. Kendisi çalışıyor. Ailesiyle de pek geçinemiyor. Kendisi de şehrinden çıkmak ailesinden kopmak istiyor aslında. Yani bana söylediği.
Babanı dinle, esnaf bebesi uyanık olur
Yaşın genç daha pişman olursun
Daha bismillah ortada bir şey yok gemi yakma modunda sevgilin sakın öyle bir aptallık yapma
Şu an evlenmeye hazır değilim diyip işe gir sosyal hayatını zengileştir gez toz sonra karar verirsin evlenme sevgili işine

Uzun süredir birlikteyiz ve son zamanlarda evlilik mevzusu hep konuşuluyordu. Erkek arkadaşım daha fazla bekleyemeyeceğini söylüyor. Bana kalsa bekleyebiliriz. Zaten babam bu mevzuyu açmadan önce ben babamın yanına dönüp iş bulup bir süre çalışacaktım o sırada da babamı ikna edecektim. Ancak böyle bir teklif olunca erkek arkadaşım bırak gel kafasına girdi.
Size ne hakla babanı bırak gel diyebilir ?
Bunu dedirtecek kadar kendisini önemseyip, sizi hiçe saydıracak neler yaptınız kim bilir bu iliskide.

Son düzenleme:
Uzun süredir birlikteyiz ve son zamanlarda evlilik mevzusu hep konuşuluyordu. Erkek arkadaşım daha fazla bekleyemeyeceğini söylüyor. Bana kalsa bekleyebiliriz. Zaten babam bu mevzuyu açmadan önce ben babamın yanına dönüp iş bulup bir süre çalışacaktım o sırada da babamı ikna edecektim. Ancak böyle bir teklif olunca erkek arkadaşım bırak gel kafasına girdi.
Erkek arkadaşınız gelmezsen evlenmem diyor o yüzden güvenilir değil. Hani evlenmek istiyordu hemen? Bana hareketi çok şüpheli geldi. Evlenmeden bir süre inceleyin bence. Siz çok seviyorsunuz ve tehdit edince dediğini yapıyorsunuz diye her şeyi yapabilir gibi geldi. Mesela yarın şunu yapma yoksa boşanırız demeye başlar. Babanızı da ezdiğiniz için baba evine dönmeye utanırsınız.

Erkek arkadaşınız neden bütün tavizleri sizin vermenizi bekliyor. Ayrıca beyfendi daha fazla bekleyemezmiş, Yesinler.

Aşırı sinirlendim. Yani aklınızı kullansanız, size böyle emri vaki yapan adamdan bugün ayrılırsınız. Ama biliyorum ki ayrılmayıp, onun boyunduruğuna girip, babanızı çok üzeceksiniz. Kendiniz de ileri çok pişman olacaksınız. Hadi hayırlısı.

Babanı dinle, esnaf bebesi uyanık olur
Yaşın genç daha pişman olursun
Daha bismillah ortada bir şey yok gemi yakma modunda sevgilin sakın öyle bir aptallık yapma
Şu an evlenmeye hazır değilim diyip işe gir sosyal hayatını zengileştir gez toz sonra karar verirsin evlenme sevgili işine
Babani bırak gel demiş ya adamın kendisini koyduğu yere bakar mısınız? Konu sahibinin ayrılmaktan ödü koptuğu için istediğimi derim, yaparım, yaptırırım kafasında. Bu kızların erkekler icin bu kadar kendilerini önemsizlestirmeleri üzücü.

İnanılmaz safsınız, babanızı dinleyin yoksa kafanızı çok duvarlara vurursunuz. Adam size resti çekmiş sizde evlenemeyecem diye korkunuza pısmışsınız. Umarım sevgiliniz epey kariyerli biridir tutup aile işinde çalışan ortak iş yapan biri çıkarsa ben sadece bu çok aşığız hikayesine gülerim, 3-5 sene sonra elinde bebekle baba evine dönme olasılığın mutlu olma olasılığından kat ve kat fazla olur çünkü. Ne olursa olsun işini garantilemeden asla bu işe girme hayatta her şey gider mesleğin işin kalır bunu unutma

erkek arkadaşım araba işiyle ilgileniyor babası ile dükkanı var.
Evet benimde kafam karıştıran durum bu oldu. Babam bir evlilik olacaksa iki tarafta fedakarlık edecek düşüncesinde. Bende buna katıldım. Ancak erkek arkadaşım artık konuyu açmama fırsat bile vermiyor.

Yurt dışını unutun. O sadece sizi ürkütmemek için işin vitrini. Annesinin memesinden kesilememiş bir bebe. Şehirden çıkmak istememesinin sebebi de o anacığı babacığı. Kendi fikri bile olmayan biri ile bu zamanda gerçekten evlenmek istiyormusunuz.
Siz o kaybetmekten ödünüz patlayan ERKEK arkadaşınızdan daha cesursunuz. Babanızı krşınıza alıp hayır demesine rağmen ikna etmişsiniz. Eminim ki o sizin bu isteğinizden BAHSEDEMEMİŞTİR bile. Onlardan o kadar çok var ki bu forumda ve hayatımızda.

Meslegi yok, babasiyla ortak dukkani var, yani evlenirseniz ekonomik ozgurlugunuz olmayacak.

Siz calisirsaniz, sizin paraniz da ortak keseye girecek muhtemelen.

Calismazsaniz, 24-25 yasinda tanistiginiz bir kayin ailenin iki dudaginin ucunda olacak tum istekleriniz. (Hijyenik pedinizin, ic camasirinizin dahi fiyatları aile tarafindan bilinecek, belki dillendirilecek)

Erkek arkadasiniz askerligini yapmis mi?

Babanizi hakli buldum, sizi hic tanimadiginiz insanlarin icine hediye paketinde vermek istemiyor.

23 yaşında goremediginiz seyleri emin olun babaniz gormus.

hayır üniversiteden değil. Kendisi çalışıyor. Ailesiyle de pek geçinemiyor. Kendisi de şehrinden çıkmak ailesinden kopmak istiyor aslında. Yani bana söylediği.
Bakın söylediğim gibi. Söyledikleri ve yaptıkları uymuyor. Ailesiyle anlaşammıyor ama şehirden asla gitmem yoksa evlenmem diyor. Siz çok sevdiğiniz için her yere gidiyosunuz. O çok sevse o da evlenmek için her yere gelir. Çok şüpheli. Bekleyin bence

Herkese iyi geceler.
başlık üzere benim bir derdim var. 23 yaşındayım İstanbulda okudum ve bu yıl üniversitemi bitirdim. Yakında mezuniyetim var. Aşkından deli divane olduğum bir ilişkim var. Uzun süreli ve uzak mesafe ilişkisi ama birbirimizi çok seviyoruz. Bir yaz babama erkek arkadaşım olduğunu ve tanışmak istediğini söyledm. Tanışmak istemediğini erken olduğunu vs anlattı. Neyse konu orda kapandı daha sonra birkaç kez daha meselesi açıldı ve babam olmayacağını sana söyledim dedi. her neyse yakın zamanda babama mezuniyetime erkek arkadaşımın da geleceğinden bahsettim ve konu tekrar açıldı. Erkek arkadaşım küçük bir şehirde yaşıyor babamda oraya gitmemi istemiyor. iş bulamayacağımdan ve yapamayacağımdan bahsediyor. Bizim de birkaç yıl çalışıp para biriktirip yurtdışına gitme hayalimiz var. Babama bu durumdan bahsettim. Belki yaparsınız ama belki de yapamazsınız dedi. Benim ısrarlarım sonucu en son babam madem öyle başka daha büyük bir şehirde (ankara gibi) oraya taşının bir ay içinde düğününüzü ben yapıcam dedi. Bu teklifi duyunca çok sevindim ortak bir yol bulmuştum. Ancak erkek arkadaşım çok sert bir şekilde karşı çıktı. Taşındığımızda geçinemeyeceğimizi işinin orada olduğunu mutsuz olup ayrılacağımıza hiç evlenmem falan dedi. Babana'' ben gidicem beni desteklemeni istiyorum, desteklemesen dahi gidicem'' de dedi. Bende onu çok sevdiğimden gerçekten de bunu yapmak istedim. Çünkü o yanımda olduğunda nerede olacağımın pek bir önemi yok benim için. Ancak babam beklediğimin aksine bana sürekli anlayışlı geldi ve benimle saatlerce konuştu. Babam böyle bir orta yol sunmuşken nasıl onu ezip geçebilirim? Bugün erkek arkadaşıma yine babamla olan konuşmamı anlattım. Yine yapamadın yine söyleyemedin asla ama asla başka şehre gitmicem diyerek kızdı. Daha öncesinde de ya gelirsin benimle burda evlenirsin ya da evlenmeyiz gibi laflar kullanmıştı. Çok ama çok zor durumdayım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Kaç gündür ağlamaktan helak oldum..
Siteyi takip ediyorsan, eşinin memleketine gidip bir sürü sorun yaşayan kadınların konularını da görmüşsündür.
Erkek arkadaşını çok seviyorsun ama o seni o kadar da sevmiyor gibi bi vibe aldım. Sürekli kestirip atmış.
Ayrıca bu yaşta ne evliliği. Niye acele ediyorsun?

neden bu kadar sert karşıladı inan bilmiyorum. Ve onu kaybetmek asla istemiyorum. Ayrılmasından korkuyorum. Bunun için vazgeçecekse zaten ayrılsın diyeceksiniz ama işte...
O sizden vazgeciyor ama siz askinizdan farkinda degilsiniz. Sevdiginiz kadar sevilmiyirsunuz.

neden bu kadar sert karşıladı inan bilmiyorum. Ve onu kaybetmek asla istemiyorum. Ayrılmasından korkuyorum. Bunun için vazgeçecekse zaten ayrılsın diyeceksiniz ama işte...
nasıl tanıştınız? Siz de her seyin farkindasiniz gayet belli ki. Babasının yanında çalışan ve işsiz kalıcak diye ankaraya gidemeyen biri yurtdışına nasıl gidecek? Hele de babasinin yaninda calisiyor ve babasiyla arasi da kotu ama gidip kendi isini bile yapamiyor. Aralari da iyi olsa da ayrilmak istemiyor olsa neyse

Babani bırak gel demiş ya adamın kendisini koyduğu yere bakar mısınız? Konu sahibinin ayrılmaktan ödü koptuğu için istediğimi derim, yaparım, yaptırırım kafasında. Bu kızların erkekler icin bu kadar kendilerini önemsizlestirmeleri üzücü.
Gaza gelirse kendini yakar

Herkese iyi geceler.
başlık üzere benim bir derdim var. 23 yaşındayım İstanbulda okudum ve bu yıl üniversitemi bitirdim. Yakında mezuniyetim var. Aşkından deli divane olduğum bir ilişkim var. Uzun süreli ve uzak mesafe ilişkisi ama birbirimizi çok seviyoruz. Bir yaz babama erkek arkadaşım olduğunu ve tanışmak istediğini söyledm. Tanışmak istemediğini erken olduğunu vs anlattı. Neyse konu orda kapandı daha sonra birkaç kez daha meselesi açıldı ve babam olmayacağını sana söyledim dedi. her neyse yakın zamanda babama mezuniyetime erkek arkadaşımın da geleceğinden bahsettim ve konu tekrar açıldı. Erkek arkadaşım küçük bir şehirde yaşıyor babamda oraya gitmemi istemiyor. iş bulamayacağımdan ve yapamayacağımdan bahsediyor. Bizim de birkaç yıl çalışıp para biriktirip yurtdışına gitme hayalimiz var. Babama bu durumdan bahsettim. Belki yaparsınız ama belki de yapamazsınız dedi. Benim ısrarlarım sonucu en son babam madem öyle başka daha büyük bir şehirde (ankara gibi) oraya taşının bir ay içinde düğününüzü ben yapıcam dedi. Bu teklifi duyunca çok sevindim ortak bir yol bulmuştum. Ancak erkek arkadaşım çok sert bir şekilde karşı çıktı. Taşındığımızda geçinemeyeceğimizi işinin orada olduğunu mutsuz olup ayrılacağımıza hiç evlenmem falan dedi. Babana'' ben gidicem beni desteklemeni istiyorum, desteklemesen dahi gidicem'' de dedi. Bende onu çok sevdiğimden gerçekten de bunu yapmak istedim. Çünkü o yanımda olduğunda nerede olacağımın pek bir önemi yok benim için. Ancak babam beklediğimin aksine bana sürekli anlayışlı geldi ve benimle saatlerce konuştu. Babam böyle bir orta yol sunmuşken nasıl onu ezip geçebilirim? Bugün erkek arkadaşıma yine babamla olan konuşmamı anlattım. Yine yapamadın yine söyleyemedin asla ama asla başka şehre gitmicem diyerek kızdı. Daha öncesinde de ya gelirsin benimle burda evlenirsin ya da evlenmeyiz gibi laflar kullanmıştı. Çok ama çok zor durumdayım. Erkek arkadaşımı çok seviyorum benden ayrılmasına dahi dayanamam. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten. Kaç gündür ağlamaktan helak oldum..
Baban evlilik için daha küçüksün demekte çok çok haklı. Baban küçük yerde iş bulamazsın demekte de haklı. Baban seni düşünerek " büyükşehire gidin o zaman" diyip mantıklı bir teklif yapmış. Baban bu kadar anlayışlı davranırken sevgilin tam tersi davranmış. Küçük yerde iş imkanları kısıtlı olur. Sevgilinin işi olsa bile senin işin olmayabilir. Olursa da seni tatmin etmeyecek bir iş olur.

Resmen aileni yok sayıp onun peşinden gitmeni, yoksa evlenmeyeceğini söylemiş. İnsan neden böyle bir nedenle ailesiyle arasini bozsun? Mantıklı mı?

Sen aileni hiçe sayıp onun şehrine gidersin. İşsiz güçsüz evde tüm gün oturursun muhtemelen. Sonra ona " senin yüzünden ailemle aram açıldı, bir işim bile yok" desen vereceği cevap belli " yapmasaydın".

Baban ne kadar olgun ve mantıklıysa sevgilin o kadar mantıksız. Ayrıca insan sevdiği kişinin ailesiyle arasının iyi olmasını ister. Evleneceği kişiyi en iyi şartlarda yaşatmak ister. Ama sevgilinde bunlar yok. Ben olsam bana bunları diyen birinden ayrılırdım.

Herkese iyi geceler.
Daha ufaciksin.Madem yurtdisi düşünüyorsunuz.Önce yurtdışına gidin sonra evlenin.Buyuk şehirde yaşayan biri küçük şehirde hayatta yapamaz.Ayrica işte bulamazsın.Kendine yapacağın en büyük kötülük tüm aileni bırakıp 23 yaşında evlenip ufacık şehre gitmek olur.Icimden bir his evlenirsen boşanirsin diyor

erkek arkadaşım araba işiyle ilgileniyor babası ile dükkanı var.
Evet benimde kafam karıştıran durum bu oldu. Babam bir evlilik olacaksa iki tarafta fedakarlık edecek düşüncesinde. Bende buna katıldım. Ancak erkek arkadaşım artık konuyu açmama fırsat bile vermiyor.
Babasıyla iş yapanla evlenilmez. Bağımsız işi olmalı. Daha kendi işi bile yok, artizlik yapıyor.

X