Evliliğimde içinden çıkamadığım büyük sorunum /Cinsellik

Tabi her zaman böyle yapmıyorum sevisiyoruz da geri cevirmiyorum fakat ben istekli değilim ve kendim için bunu çözmek istiyorum. Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler

Bence sizinki tamamen temizlik hijyen hassasiyetinden kaynaklı. Başka bir cevapta hijyenden bahsettiğiniz için bu yorumu yapıyorum.
Mesela partneriniz boşaldığında gelen sıvıdan kokusundan vs iğreniyor olabilirsiniz. (Açıkça yazıyorum ama yasak değildir umarımm) mesela teninizi yalamadsindan o ıslaklıktan tükürükten vs hoşlanmiyorsunuz tahminimce. Hemen duş alma yıkanma vücudunuzu temizleme isteği geliyor muhtemelen. Bunlar da sizi soğutuyor. Olabilir mi??

Alanında uzman cinsel terapistle görüşün. Cinsel bölgeden tiksinmek mesela çok aseksüellerde rastlanmıyor diye biliyorum. Ve genelde bunu sorun görmeyip çözüm de aramaya çalışmıyorlar. Ama sizin çözüm isteğiniz eşinizi memnun etme vs temelli de olabilir tabi. Aseksüellik bir cinsel işlev bozukluğu gibi tedavi vs olmuyor, burdaki bir sürü üyenin dediği gibi; eğer öyleyse eşinizle bunu konuşmanız ne yapacağınızı planlamanız gerekir bence. Değilse ve bir bozukluğunu varsa zaten tedavi sürecine girersiniz. Yani öncelikle yapmanız gereken sorunun ne olduğunu bulmak ve bence böylesiniz şöyle yapılmalı diye size bunu cinsel terapistin söylemesi.

Evet çok olabilesi. Ze..k suyundan tiksiniyorum mesela bir defasında kusmustum inanılmaz bir şekilde. Bunlar da etkili olabilir.

Ben konu sahibini anlıyorum. Bende aynı sıkıntıdayım. Zevk suyu meselesinden bende tiksiniyorum bu ayrı bir mesele. Ama bir ay ilişki olmasın niye olmuyor demiyorum. Yok yani istek yok. Önceden mast yapardım artık o bile aklıma gelmiyor. Pekmezler ginsengler herşeyi yedim içtim bana mısın demedi hormonlarda normal çıktı.
Konu sahibi bence sorunumuz psikolojik. Kendimizi o havaya sokamıyoruz. Bazı arkadaşlarım var yerinde duramıyor libido o derece.

Merhaba,
Peki bu konuyu partnerinizle nasıl çözüyorsunuz ?
Destek aldınız mı ? Ben inanılmaz çaresiz ve sıkışmış hissediyorum. Keşke libidom çok yüksek olsaydı. İlişkimiz daha da güçlenirdi. Sizin bu konuya dair çözümünüz nedir acaba merak ettim ?

Çözemiyoruz :)
Kendisi çok istekli ama ben buna malesef karşılık veremiyorum. Bazen bunu aşmak için çeşitli Kıyafetler giyip havaya sokmaya çalışıyorum kendimi olduğu kadar. Ama normal bir şey olmadığını biliyorum. İlk zamanlar çok aşırı sitem ediyordu ama bu aralar oda saldı. Çözmek lazım bir şekilde ama. Arkadaşlarımla konuşuyorum bu konuyu ama galiba anormallik bizde

Hormonların yanı sıra çevremizdeki faktörlerden de etkileniyoruz.
Maalesef cinsel ilişki kısmında bir taraf isteksiz olduğunda işler sarpa sarıyor, bir diğeri değersiz hissediyor.
Çok gündemde bir konu ama yine de söylemek istedim. Dişil enerjinizi yükseltmek için uğraşabilirsiniz. Giydiğiniz kıyafetteki saten detaylar, dantel detaylar, yaptığınız fazladan bir bakım bile...
Bunu eşinizden ziyade kendi fıtratınıza ve sağlıklı cinsel yaşamınıza kavuşmak için yapabilirsiniz.

Kendi sayfa sayfa sorunlu evliliğini yazanlar gayet makul çözüm yolu isteyen bir kadına yükleniyor. Zannedersin bunların mükemmel cinsel hayatı ile kıytırık evlilikleri kurtuluyor.
Evliliğin temelinde cinsellik yatar.
Cinsellik yemek, içmek, dışkılamak kadar doğal fiziksel bir ihtiyaçtır.
İyi bir cinselliğin olduğu ilişki ya da evlilik pek çok sorunu aşar. Ama aksi durumda diğer her şey iyi giderken kötü bir cinsel hayat hiçbir şeyi çözemez.
Zaten konu sahibi de kocasının da baştaki kadar tolerans göstermediğini yazmış. Sağlıklı bir erkek ya da kadın cinsel yönden kendini yetersiz hissettiren biriyle beraber olmaz.

Zev..k suyundan tiksiniyorum mesela bir defasında kusmustum inanılmaz bir şekilde.
Hoşlandığınız bir erkeği tahrik ederseniz mideniz bulanmaz. Daha çosarsınız. Bu anlattıklarınız hiç normal değil. Kesin teşhisi bir uzman koyar ama bana aseksüelsiniz gibi geliyor.

Cinsellik evliliğin olmazsa olmazı değil insanlar sadece bu amaçla evlenmezler.
Nasıl yani? Cinsellik gayette evliliğin olmazsa olması. Bir karı-koca cinsellik yaşamayacaksa ne yaşayacak? İnsanlar sadece bu amaçla evlenmeye bilir ama seks yapmaktan zevk aldıkları insanlarla ilişki/evlilik yaşar.

Evet bunları biliyor ve farkındayız ve bu nedenle çaba gösteriyoruz. Bence de evliliğin temelinde cinsellik yatar ama tek faktör değil. Bunu çözmek için ikimizde istekli ve çaba içerisindeyiz. Ama sürekli düzelmez , aseksüelsiniz gibi ifadelerinizle süreci daha zor bile hale sokuyorsunuz bizim gibi insanlar için. Umursamıyor değilim, bir çok kadının yaşadığı veya dönem dönem yaşadığı bir süreç şuan içinde bulunduğum durum ve çözmek için tüm çabamı sarfediyorum.
Çevrenizde bu konuda destek almış, aşmış insanlar varsa onları yönlendirebilirsiniz. Yoksa sürekli düzelmeyecek ve berbat bir durumun içinden asla çıkamayacakmışız gibi yorumlar yapmayın lütfen. Bazen bazı süreçlere hassasiyet gösterilmesi gerekir.

Hoşlandığınız bir erkeği tahrik ederseniz mideniz bulanmaz. Daha çosarsınız. Bu anlattıklarınız hiç normal değil. Kesin teşhisi bir uzman koyar ama bana aseksüelsiniz gibi geliyor.
Bu örnekte de olduğu gibi sürekli normal değilsiniz, aseksüel olabilirsiniz gibi hep olumsuza yönelik ifadeleriniz var. Mesela çözüme yönelik bir fikriniz veya bilginiz var mı ? Düzelmez demek dışında ?

Bizde benzer durumdayız ama ben çözmek için çok istekliyim. Çaba sarfediyorum ama çözelmez diye de umudumu kaybediyorum bazen. Daha önce hiç destek aldınız mı peki ? Bu konuya yönelik profesyonel bir destek alma süreciniz oldu mu ? Biz şimdi ona başlayacağız

Merhaba, haklısınız. Zaten bu süreci en önce kendim için istiyorum. Çünkü eşim bir şekilde zevk alıyor ve cinsel tatmin yaşıyor. İlişki yaşıyoruz yani sadece ben haz almıyorum. Kendim için bunu aşmak istiyorum en önce. Ama bazen çok umutsuz oluyorum çözülemez bir durum mudur acaba diye.
Profesyonel destek almaya karar verdik. Bir de jinekologum homeopati ile ilgilenen bir kadın doğum doktoruna yönlendirdi. Homeopati ile de bu süreci aşabilirim belki diye düşünüyor.
Bunu da deneyeceğim eş zamanlı. Yani olabilecek her yolu deneyeceğim.

Ben de libidosu eskiden beri düşük olan bi kadınım kocam da akrep burcu özellikle hamilelik emzirme derken hormonlar çok felaketteydi.
Çözülüyormuş ama hormonlarımı düzenlenip üzerine de dişil enerji için biraz uğraşınca iyi geldi epey gem de

Cinsellik evliliğin tabi ki olmazsa olmazı, içinde cinsellik olmayan bir evlilik ev arkadaşı muhabbetinden öteye gitmez. Cinsellik sadece cinsel ilişkiden ibaret değil bu arada. Öpüşmek, dokunmak da cinselliğe dahil. İğreniyorum diyor büyük ihtimalle öpüşmekten de hoşlanmıyordur.

Nasıl bir destek aldınız çözmek için ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…