Evliliğimde içinden çıkamadığım büyük sorunum /Cinsellik

Merhaba. Siz konunun çözümüne dair bir şey yapıyor musunuz peki ? Önerileriniz var mı ?

Merhaba. Siz konunun çözümüne dair bir şey yapıyor musunuz peki ? Önerileriniz var mı ?
Eşimle bu konuda çok kavgalarımız oldu ilk zamanlar kendimi haklı görüyordum ama artık onu da anlıyorum benim eşim çok anlayışlı her istediğimi yapan biri onunda tek istediği ilgi eee genel olarakta cinselliğe düşkünler ve mutlu oluyorlar. Şöyle yapıyorum artık mesela bugün istedi düzgün bir dille hiç istemiyorsam söylüyorum diğer gün de ben yaklaşıyorum eskiden surat asardı artık yapmıyor yani sen her zaman istemesende bazen istiyor gibi karşılık vermen daha iyi olur eşinin de yaklaşımı çok önemli tabi. Maalesef cinsellik evlilikte çok büyük bir yer kaplıyor

Bende hiç istek olmuyor. Yani istemese bir kez bile aklıma gelmez istemem. Sizin durumunuzda böyle mi yoksa bazen az bazen çok istemek olarak değişiyor mu ? Yani benden talep etmese ben istemem hiç açıkcası. Sizde mi böylesiniz. Kusura bakmayın açık yazıyorum ama mesela ben hiç ilişkiden zevk almıyorum. Bunu bir tek ben mi yaşıyorum merak ediyorum. Hani başladıktan sonra da zevk aldığım bir şey değil.

Yok bende öyle değil yani onun kadar olmasa da bazen istiyorum yaparken de zevk alıyorum senin şuan yaşadığın durum normal mi bilemedim hani hiç istek olmaması belki normal olmayabilir tedavi falan araştırdın mi hiç

Yazık adama. Ben olsam boşarım.

Merhaba. Benim çok yakın bir tanıdığımda aynı durumdan muzdarip. Siz ilişki yaşıyorsunuz; onlar belki inanmayacaksınız ama yıllardır bir birleşme yaşamamışlar. Hem isteksizlik hem vajinismus. Yani burada herkesin ahkam kestiği gibi yok boşar yok aldatır gibi söylemler çok bencilce. Kimsenin ne yaşadığını ne hissettiğini bilemeyiz. Şuan hem bireysel hem çift terapisi görüyorlar. 2 ay oldu ama hala kadın tarafında bir düzelme yok maalesef ve erkek tarafı da asla boşanmak istemiyor, aralarında farklı bi bağ var gibi. İnanın görmesem ben de inanmazdım buna. Umarım bi gelişme olurda güncellerim. Yine de her insan kendine has huylarla doğuyor gibi düşünüyorum. Dilerim en yakın zamanda çözüm bulursunuz.

Kesinlikle psikolojik yani psikolojik derken şöyle birleşme de sen tatmin olmadığın için istemiyorsun o tatmin oluyor istiyor esine isteklerini vs açık açık belirt konuş birde bu konu gerçekten evlilikte yıkıcı aynı sorunu daha önce yaşayan Biri olarak söylüyorum destek almalısın

Merhaba. Mesajınız için teşekkür ederim. Peki gittikleri psikolog / psikiyatr olumlu bir şeyler söylemiyor mu ? Yani düzelmeye dair bir şeyler yok mu ? Çok yeni tedavi. Öngörüsü ne merak ettim. Bizim bu şekilde değil tabi ki. Birleşme oluyor. Ben elimden gelen tüm çabayı da gösteriyorum. Tabi eşim için çok daha fazlası olmalı haklı olarak. O zevk alıyor, boşalıyor. Ben almıyorum sadece. Bunun dışında adet dönemi sürecimde gece uyurken eşim ile birlikte olduğumu görüyor ve boşalıyorum. Sadece onunla bunu hiç yaşamadım ( çok açık yazdım, kusura bakmayın. Konunun anlaşılması için). Bizde tedaviye başladık ama henüz cinsel sorunlar ile alakalı konuya gelemedik. Daha ilk seansımız. İlerleyen seanslarda buralara değineceğimizi düşünüyorum. Beni de güncellerseniz çok sevinirim. Etrafımda böyle biri yok o nedenle tedavi gören kişileri merak ediyorum. Umarım olumlu sonuçlanır bahsettiğiniz kişiler içinde.

Merhaba. Siz bu sorunu nasıl aştınız acaba ? Destek alarak mı ? Bilgi verebilirseniz çok sevinirim. Dediğiniz gibi önemli bir konu. Ben de aynı önemi vermeye çalışıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…