Evlenip pişman olmak geçici mi :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir de nikahtan sonra kız arkadaşlarımla bayramda tatile gittik ama 3 gün sadece. Kurban Bayramında. Annem dedi kaynanan üzülür deliye her gün bayram boşver dedim. Bazen konuşuyoruz birisi işte evli birisi neden kız arkadaşıyla tatile gider diyor. Ya da bir şey giyiyorum evli biri bunu giymemeli. Yemek yapıyorum olmuyor sen bir de evlenip yemek mi yapacaksın. Çığlık ata ata ağlamak istiyorum

Hayır düğünle birlikte gideceğim kocamın evine. Ordan kendi evimize geçeriz. O kadar uzun boylu değil artık. Sırf gelinnnn çık kafası işte of. Sanki daha önce çıkıp kendi evime geçmedim

Çevren salakolarla dolu anlaşılan. Öyle diyene " senin evliliğin öyle galiba, iyi biliyorsun. Mutsuz evliliğinin hıncını benden çıkarma." de.

Bu durumu yaşadım yani kararsızlık sürecini o ilk pişmanlığı 2 senedir çekiyorum baştan iç sesimi dinleyip ilerletemeyeceğimi kabul etseydim şu an daha farklı bi hayatım olurdu. Bizim de hiçbir şey hazır değildi evin tadilatı bile bitmemişti düğün zamanı yetişmedi de bu da bi stres olarak döndü bize . Uzun lafın kısası kendinizi izole edip iyice düşünün taşının. Ama sizi rahatsız eden başka şeyler de olmalı sanki bu huzursuzluğa sebep ?

E boşan seni tutan ne deseydiniz
İnsanların tek derdi günlük streslerini başkalarına yıkıp rahatlamak. O açıdan kimsenin olumsuz tecrübelerini benimseyip içselleştirmeyin . Bu sizin süreciniz olacak.
Yaşınız bence de evlilik için çok genç ama muhtemelen aileniz istemeyince kıymete bindi sevgiliniz.
Tabii eğer istemiyorsanız vazgeçebilirsiniz ya da erteleyebilirsiniz evliliği. Fakat sevgiliniz de başkasına gidebilir. Bu seçeneği de unutmayın

Biz de ev alıp kendi evimize çıkmıştık evlenirken. Evimiz kasımda teslim edildiği için aralıkta evlenmiştik. Zordu öğretmenim çünkü ve okulla çok zor oldu ama kendi evime çıkmak önceliğim olduğu için düğün tarihini Aralık’a çekmeyi sorun etmedim

Mesajlardan anladığım kadarıyla çevrendeki insanların saçma sapan konuşmalarından etkilenmişsin fakat evlilik çok güzel bir şey özellikle sevdiğin anlaştığın birisi ile evlendiysen emin ol aynı evin içine girince bunlar aklına bile gelmeyecek. Sadece mutluluğuna odaklan kimin ne dediğini boşver.

Bu duyguların çoğu geçici ve yanıltıcı emin olun. Benimde nikahim erken yapıldı bizde aynu eve düğünle geçtik. Ben hep boşanirim niye evlendim diye düşünürdüm. Galiba manevi olarak evlilik ilk başta ağır geliyor. Bizimde aramizda 7 yaş var ama bu sorun olacak bir yaş değil. Ceyiz esya vs bunlari hic takmayın 3 yillik evliyim hâlâ evime eşya alirim bir anda olsun diye almaj yerine şuan içime sinerek evime uygun sadece gerekli şeyleri alıyorum. Evlilik bana göre cok güzel bişey her gün sevdiğin adamla berabersin eve gelmesini heyecanla bekliyorsun günün gecenin her saati eşinle özgürce dışarı çıkabiliyorsun tatiller yapıyorsun. Akraba mevzusu da günümüzde kimse akrabayla sıkı fiki değil. Sizde değilsinizdir evlenince bu durum değişmiyor. Kayin ailede bir şekilde idare ediliyor

Biz nişanlıyken birbirimizi yedik. Nasıl o yüzük atılmadı ben şahsen hayret ediyorum. Yetmedi evlenince de birkaç ay didişmelerimiz devam etti, ilk zamanlar ben de neye uğradığımı şaşırdım demeyeyim ama aa artık evlendim kocam da bu adam artık hayatım böyle olacak burası benim evim tarzı değişik duygular yaşadım, eşimin beni şaşırtan "böyle bir huyu da varmış" dediğim hiçbir şeyi çıkmadı önceden neyse oydu ama ona rağmem bir adaptasyon süreci yaşadım. Şimdi iki yıl olacak evleneli. İyi ki evlenmişim diyorum (iki gündür birbirimize tripli olsak da ) ki sen henüz aynı eve girmemişsin ve süreç çok uzamış bunların da düşüncelerinde etkisi olabilir. Evlenip hâlâ sevgili gibi de olabilirsin ayrıca, bence. Mutsuz evliliklere baksak ben de evlenmezdim ama insanın dengini bulması önemli. Sevdiğin sevildiğin bir yerdeysen orayı benimsiyorsun da seviyorsun da. Konunda yazdıkların dışında bir şeyler yoksa eğer zamanla geçecek şeyler, alışırsın diye düşünüyorum. Herkes mutsuz değil emin ol

İnsanların ne söylediğine değil sen eşine bakacaksın.Onunla kafalarınız uyuşuyor mu? Hayata bakışınız aynı mı? O seni kısıtlamaya çalışır mı ? Aklındaki her sorunun cevabını onda arayacaksın.
Evlilik tabi sorumluluk istiyor,inişli çıkışlı zamanları var her gün güllük gülistanlık değil önemli olan ortak paydada buluşup birbirini kırmadan anlaşabilmek.
Sadece seviyor beni diye düşünürek, gözün körolup hiç sorgulamadan evlenirsen mutsuz tabi ki olunur.Din,siyaset,ortak hobiler,hayata bakış açısı o kadar önemli ki.
Herkesin evliliği farklı,ben mutluyum yıllardır hiç keşke demedim.
Eminim çok daha güzel evliliği olan bir sürü insan vardır.
Çoğu kadın, ilk etapta ben ne yaptım deyip,arada kavga edince kafasında boşayıp hayallere dalıyordur ama bütün olarak bakarsak doğru insanla evlilik güzel

Çok teşekkür ederim güzel niyetleriniz için

Öncelikle maşallah size hep böyle mutlu olun. Evet ben de aslında küçük hissetmiyordum kendimi ama birden bire çocuk gibi hissetmeye başladım. Benim şehrim de değişmiyor doğduğum şehir ailem burada. Herhalde insnalar iyi şeyleri nazar gelmesin diye anlatmıyor.

O konuda hiç şüphem yok her konuda uymuyoruz bazen fikirlerimiz farklı ama günün sonunda yanında kendimi güvende hissettiğim birisi var. Zaten böyle olmasa ilişki devam etmez çünkü çok gaddarım daha önce ilişkilerimde saçma sapan şeylere takılıp bitirdiğim çok oldu. Hatta sevgilimle tanışmadan önce (ki hep tanıdığım biriydi) 2 ay önce bir ilişkim bitmişti. Onunla flörtleşmeye başlayınca sanki her şey yerine oturdu. Pandemi çiftiyiz ailem pandemide onların komşusu oldu oraya taşındık. Sevgiliyken ne zaman ayrılsak ağlardım doğru düzgün kavgamız bile yok. Anlaşmazlık oluyor ama açık açık konuşabiliriz. Bazen de ediyoruz ama sonu tatlı bitiyor. Bir de 2 haftadır eğitim için başka yerde belki bu yüzden böyle oldu. Ailemde çok üstüme geliyor ya özellikle nikah olduktan beri.

Yok düşünüyorum da yok aslında var onun ailesi çok sinirimi bozuyor tam anlamıyla 3 tane kaynanam var görümce 40 yaşında annemden 8 yaş küçük kaynanam ki aralarında en normali bir de babaannesi. Benim yaşam enerjim bitti. Örneğin dün akşam arkadaşlarımla dışarı çıktım bu beni aradı saçma sapan bir sebep yüzünden. Konuştuk ne yapıyorsun dedi eve dönüyorum dedim. Hmmmm bu saatte mi. Afedersiniz ne varmış saatte diye küfür etmemek için zor tuttum kendimi. Ki 1-2 gün önce bir konuda görümcemi severim demiştim. Ama yok. Böyle birden patlama oluyor. E sürekli de anan böyle ablan böyle diye şikayet mi edeceğim anlamadım. Ben özgürlüğüme çok düşkünüm. Sınırlarım aşılınca bitiyor her şey.

Daha çok başında havlu atmışsınız. Hazır değilsiniz anladığım kadarıyla. Bu şekilde ne kadar sağlıklı yürür ilişkiniz bilemiyorum

Her şey eşine bağlı, iyi biriyse bu kaygılar bir süre sonra geçer. Sorumluluklarını üstlenemezse kaygılar katlanarak pişmanlığa dönüşür.

İnsanlarla konuşuyoruz şimdi gözlerinin içi gülüyor ışıl ışıl ama bak bakalım 5 sene sonra ne olacak diyorlar.
bunu diyen insan fesattir, oylesine selam bile deme.
hislerin cok normal. yerinde oldugumu düşündüm, ben hislerimi hayatimdaki insanla paylasirdim kesinlikle. neden belli etmemeye calisasin ki? seni anlamasi lazim. evlilikle ilgili kafana oturmayan seyler varsa seni yureklendirmesi,rahatlatmasi gerek o..konuştukça konuştukça zaten gider aklinda bu dusunceler. neden onsuz cozmeye calisiyorsun ki?
bugune kadar iletisim kurmadan bir sorunumu bile cozemedim - su grubu mensubu olarak. iletisim kurmak ve karsi taraf tarafindan anlasilmak bizim problemleri küçülten şeyler

Ben çocuğum olmadan önce hiç pişman olmamıştım evli olmaktan. Hatta böyle bir muhabbette, arkadaşlar, sen sus, senin çocuğun yok, sevgili sayılırsın demişlerdi.

Biraz genç evlenmişsiniz ama sevdiğiniz kişiyle. Ev, eşya falan bunlar gelip geçici şeyler, çok da şaapmamak lazım. Önemli olan huzurlu olmanız. Çocuk için acele etmeyin. Eşler arasındaki sorunlar asıl o zaman başlıyor. Sağlığınız açısından da yatılı bakıcı falan alırsınız olmazsa. Çünkü uykusuzluk en sağlıklı insanı bile mahveden bir şey.

Daha rayına oturmamış kendi düzeninize geçmemişsiniz,her kafadan bir ses çıkar.
Zaten toplumda kim evlense "Cicim ayları bitince görürsün gününü" tarzında söylemler var.Şikayet eden hiç kimse boşanmayı akıl etmiyor ya da cesaret etmiyor niyeyse.
Herkesin hayatı kendine hiç umursama,bu kadar mutsuzsan niye boşanmıyorsun demiştim bir ablamıza,kadın fatura ve evin giderlerini düşünmek zorunda değilim en azından diyordu.Ama kötü enerjisini,derdini tasasını atıyordu bize,içimizi şişiriyordu.
Ailen dahil kulaklarını tıkayacaksın benim annem 10 yıldır hala çekiştirecek,söyleyecek birşeyler buluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…