Eve aldığımız yardımcımız

evet dimi? teşekkürler.

Bu ne yahu?
Ben misafirliğe gittiğimde bile o evde bulaşıkları yıkamadan ya da dağılan bir yer varsa toplamadan dönmem.
Kaldı ki işim olan bir şeyi yapmayacağım?!
Bence müsamaha göstermeyin.
Sakladığı bir çok şey var, yada belkide başı belada.
O kadar ısrar etmesi normal olmamış.
Bilemeyiz ki insanlar çiğ süt emmiştir.
Evde yanlızken neler neler olur.

Ben Fox Tv de ki Unutma Beni' yi izlemeye başladıktan beri eve yardımcı fikrine karşıyım.
Hiç düşünmeyeceğimiz, aklımıza gelmeyecek olan şeyler oluyor.

İşini titiz yapmıyor, senin özel hayatına yorumlar da bulunuyor vs vs bence daha başka sebep aramaya gerek yok.
Allah göstermesin dediğini gibi hasta ise, iyi bir tedaviye ihtiyacı olacaktır.
Son olarak bebeğini Rabbim korur, sen bu kişinin hakkına girmiyorsun.
Bedduaya sormuşlar nereye gidiyorsun diye sahibime demiş...

Bencede gönderin evden ailenin ve senin sağlığınız açısından gönderin.

benim evede haftada bir bir bayan gelir,
ben çalışıyorum 2,5 yaşında oğlum var ve yine hamileyim doğumdan sonra belki hergün gelmesini rica edicem
ben işe giderken gelir işini yapar çıkar gider akşam geldiğimde rahat ederim ben çok muhattap olmuyorum

rahatsız olduğum bir örnek verecem ;
ben bir kitap hastasıyımdır evimin heryerinde kitap görebilirsiniz,inanılmaz bir arşivim vardır
okudum kitapların kitaplığında olmasına özen gösteririm kısacası çocuğum gibidir kitaplarım
bu kadın benden ince memed kitap setini istedi kızımın ödevi var dedi bende verdim
aradan kaç ay geçti bittimi ödevi dedim bitti dedi yine bir zaman geçti getirmedi bende hediyem olsun kızına dedim
neyse geçenlerde ilmihal kitabı istedi çocuğun ödevi var dedi
gitti daha getirmedi hala sormadım

sadece bu davranışından ötürü ben günlerce rahatsız oldum halada olmaktayım
bana göre sorumsuzluktur sebebi ne olursa olsun
aklımda acabalarım var bu kadarcık küçük bişeye rağmen katlanamadım
ama siz bu kadar şeye niye katlanıyorsunuz ki

herkes işini yapmak zorunca bence
bizlerde çalışan kadınlarız ,işimini savsaklıyormuyuz bilsin herkes sorumluluğunu
kimse kimseye katlanmaz zorunda değil
bende evet acıyorum hiç hayır diyemiyorum ama sonrasında üzülen taraf ben oluyorum
sizde boş yere üzmeyin tatlı canınızı
memnun değilseniz alın güzelce konuşun ve ayrılmasını söyleyin
ben olsam böyle yapardım

bir not : bende yalnız kalmaktan çok korkardım ama oğlum olduktan sonra varya
hiiiç sorun değil gecelerce günlerce tek kalabilirim
bence tek kalmaya alışmaya çalışın başarabilirsiniz

konu sahibi arkadaşım oldukça uzun yazmışsın ama okudukça okuyasım geldi, başka ne yaptı bak densize diyee diyee bitirmişim. sen ne sabırlı insansın yaa. ben olsam 2.gün kavga etmiştim. hasta olabilir ama temizlikçi diye almışsın. vicdan meselesi. para veriyosunuz üstüne gayet iyi davranıyosunuz. bi zahmet kalksın da işleri yapsın. bebeğinize de beddua ederse ona döner ki siz kötü davranmamışsınız. bence bi şekilde işine son verin. annem kalcak benle deyin ya da ben kardeşimde kalcam doğuma kadar gibi. olmaz böyle yani..

size tamamen katılıyorum.bu stresle hamileliğinizde zarar görür.
ben de 2.hamileliğimde tam gün almıştım.ama türktü ve tanıdıktı
doğumdan sonra 40 gün daha durdu.sonra evde başka birinin varlığından
rahatsız olmaya başladım.haftada 3 gelmeye başladı sonra bitirdik
bu tür sorunlar hiç yaşamadım bence siz de yaşamayın.

sen para veriyorsan o bunu haketmek zornda

bence fazla iyi davranmışsınız ben o kadar şeye bile müsama göstermezdim...ayrıca başka kalıcak yeri yoktu hani istanbulda e eltisi varmış ?

bence yollayın başkasını alın

hayır ben anlamıyorm o kadın iş bulup çocuklarına bakmak isterken gayet titiz ve becerikliyken evlere bu tür kadınların gidip iyi niyeti sömürmesi çok garip yaa

viiii cok sabirlisin kardesim sen.Ben olsam kapinin onune koymustum coktan.Biraz sert oldu ama oyle...Anlattiklarin kelimesi kelimesine dogru ise neyi bekliyorsun sen.
ne oldugu nerden geldigi belli olmayan bir kadini almissin evine.Gazetelerin 3.sayfalarinda neler okuyoruz.Katil olmadigi ne belli,hirsiz olmadigi ne belli?

ne ev isinden ne yemekten anliyor.Sana soyluyum,merhametten maraz dogar diye bir soz var.Sen acirsin,o birgun evini soyar gider,sana zarar vermicegi ne malum...
ben cok korkarim boyle seylerden.bir an once tatli dille soyleyip gonder evden.

canım yazık sana zaten duygusal olarak hassas bi dönemdesin. neden sorunlarına sorun ekleyesin ki? bence hiç düşünme gönder gitsin evinde kaldığı her an daha sinir bozucu şeyler yaşama ihtimalini artırıyor. beddua meselesine gelince herkes bi işe başlar, olmaz ayrılır sorun yok bunda haksız yere edilen beddua zaten seni de bebeğini de bulmaz merak etme. ama nacizane fikrim bu kadın ivedilikle evden gönderilmeli. bebeğini sağlık ve mutlulukla kucaklaman dileğiyle,sevgiler...

ah cnm ne ıyı nıyetlı ınsansın yaaa :119: :128:

Benim de nacizane bir önerim var; doktora gidin
Evde yalnız kalma korkunuza karşı gidip tedavi görün
Ne annenizi ne de ailenizi huzursuz etmeyin
Canım inan bana psikiyatrist psikologla ciddi bi problemimi atlattım gerçekten işe yarıyor
Evinize yardımcı da lazımsa Yerli birini bulun
Kendinize iyi davranın :)

Yaptığınız çok yanlış hemde çok.. Siz kendinize yardımcı olacak birini alıyorsunuz eve..

Merhametli davranmanın anlamı yok.

Deneme süresi vardır, özellikle yabancı uyruklularda pasaportunu, kimlik fotokopisini alırsınız; bir ay deneme süresinden sonra işinize yaramıyorsa işine son verirsiniz.

Saygı, görgü, mesafe, temizlik, düzen,dürüstlük bunlar yoksa ne anlamı var sizin evinizde kalmasının anlayamıyorum.

İllaki hayatı çok zor geçtiğini, ihtiyaç sahibi olduğunu düşünüyorsanız başka türlü yardım edersiniz.

Ayrıca yardımcı aldığınız kişilerin kendi özel yaşamlarını anlatmalarına izin vermeyin..
Özellikle maddi anlamda ki sıkıntılarını dile getirmesi luzumsuz.

o diziyi hiç duymadım, hak yemek de istemem kendi çapında temizliği yapmaya çalışıyordu, zaten kendisinin çok titiz olduğunu söyleyip duruyor, yorum yapması konusu çok sıkıcı, dün kayınvalidemler geldi, on dakika mutfakta ona da borcu olduğunu zorda olduğunu anlatmış, kenine acındırmış, acımış o da
evime gelen misafire de ajitasyon yapması kötü gerçekten ....

peki oğlunuza kim bakıyor? bakıcınız yok mu?

olunur, zaten olunmasi gerekir, sana yardimci olsun diye aldin demi, sacma sapan konusmalarini dinlemek icin degil mesafeyi koyman karsidakine sinirini göstermen gerekir
10 gün çok mu? bende erkenden peşin hüküm veriyorum, alışırım filan diyordum
10 gün degil 1. gün göndermistim
bi de sonuçta tek taraflı yazıyorum belki o da bizden memnun değildir Allah bilir....
o sizden degil sen ondan memnun olman gerekiyor, ayrica memnun degilse kapi orda
sizce bu yazdıklarım gönül rahatlığıyla işten çıkarmak için yeterli midir?
yeter cok bile dayanmissin

ayrica benimde midem bulandi
esin hemen kadinla konusup isine son versin, yeni birini bulun
ve dedigin gibi , normal kiloda olan birini bulun, o totosunu kaldirip is yapana kadar ohooo öyle kilom sorun olmaz yalanlarinada kanma ki bu kadinin kilosu asiri yani obez
madem iyiydi niye cikmis eski isinden:26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…