Eve aldığımız yardımcımız

vallaha canım okudukca ben daraldım ustune bıd eyemek yıyırodum mıdem bulandı o ne beoyle evde yardımcımı yoksa karsı komsun gelmsıde sana yardım edıor gıbı ustun koru bı temızlık damak tadına uymayan yemekler artı benden ızınsız odama gırmesı oldu desydın bıde yatarken nasıl yatıoruz bız ızlede sabah anlat allahım ya kendı paranla rezıl oluyorsun canım aklın varsa yolla neyıne kırılcak uzulcek dıede hıcc dusunme derım gıt baska bul aklı uslu baslı bırını cekılmez artı panık ataksın ıyıce hasta eder senı bu

burda da okumuştum bu kadınların çoğu böyle oluyormuş, bize önceden gündeliğe gelen temizlikçi kadın bile kocası aldatmış, çocuguna bakmıyormuş, çalışmasa yiyecek ekmeği yok ama o hiç benden birşeyler istemedi, avans istemedi, benim canımı sıkacak kadar çok acılarından bahsetmedi, huyu öyledir belki dedim ama anlattıklarına üzülmemek elde değil, aynı evde kalınca daha titiz olmak gerekiyor evet. benim derdim bana yeter bile diyesim geliyor bazen.

heh işte beni can damarımdan vurdun, ben insanlarla görüşme yaparken kesinlikle kilolu birini istemedim ama kadının ağzı çok iyi laf yapıyor, ben herşeyi yaparım bana kilom hiç sorun değil diye birsürü şey söyledi. Fakat geçen gün üst raftaki tencereleri aşağıya indirmiş mesela, nedenini sorunca ben hep sandalyeye çıkıp alamam ki diyor. Dolapların üstünü siler misin deyince ben çıkamamki merdiven yok diyor, tülü eşime çıkarttırıp dün yıkadım, asmamış, eşine astırır mısın ben çıkamam dedi, kilosu da sorun oluyor sandalyeye filan hiç çıkamıyor, kesinlikle burda da tutarsızlık var.

Özür dilerim ancak inanın okurken midem kalktı..

Evli değilim ancak evli, bebekli, çalışan kuzenlerim var..

Aileniz üst katınızda uzak değil sonuçta, eşiniz yokken bebeğinizle onlarda kalın ya da anneniz size gelsin..

Davulun sesi uzaktan hoştur elbet ancak benim teyzem torunu için sosyal hayatını tamamiyle bi kenara bıraktı ki doğmadan ben yalnız bakamam diyordu..

Eminim annenizde doğumdan sonra size yardımcı olacaktır..

Kadın için yorum yapma gereği duymuyorum ancak sağlığınız ve psikolojiniz için o kadından bir an önce kurtulun..

Hem beddua etse tutar mı sanıyorsunuz, o işinin gereğini hakkıyla yapsa siz ona kötü davransanız bi ihtimal..

Kadın resmen hayatınızı işgal etmiş..

Allah kolaylık versin..

çok pimpiriklenip kimseye haksızlık yapmak istemiyorum

Çok şükür eşim istemedi de ben de olmaz dedim yoksa o sıralar çok ihtiyacım vardı yardımcıya belki de kabul ederdim bana kalsa. Bu işlerde acele etmek yanlış kararlar verdirebiliyor. İnşallah sen de bir an önce kurtulur, işini hakkıyla yapabilecek bir yardımcı bulabilirsin kendine.

Okurken çok zorlandım,Allah size sabırlar versin.
Evet zor durumda ve ihtiyacı var ama siz de zor durumdasınız..
Çalışan o,hal ve hareketlerine dikkat edecek ve size fayda getirecek ,sizi rahatlatacak..
Herhangi bir iş yerinde ihtiyacı var diye beğenilmeyen,işe ihtiyacı var sadece diye personel tutuyorlar mı?Tabi ki hayır..
O sizin çalışanınız,karşılığını ödüyorsunuz,vicdan yapmak zorunda değilsiniz..
Size faydalı değilse işden çıkaracaksınız..

ne güzel iyisi denk geldiyse şanslısınız demektir, fatura takip eden,arabayı temizleyen birisini de ilk defa duydum açıkcası, ne güzel yahu.
:) size de eşinize de teşekkürler ilgilendiğiniz için.

iyilikten maraz doğar derler dimi? demekki benim gibi güvenemeyenler de varmış diye avunuyorum teşekkür ederim çokk

canım böyle biri benim işyerimde bana denk gelmişti,işyerini temizlesin diye almıştık.arkadaki balkona bir sandalye atmış karşıda apt var ordaki kadınla karşıklı sigara çay keyfi,birgün çok sinirlenip heryeri kendim sildim kadın umursamadı,aynı böyle duygu sömürüsü hat safada felen.en sonunda çıkardım işten rahatladım 2 ay sinirim geçmedi.birde giderken bana bağırıyor ben hizmetçimiyim diye..şaşırıp kalmıştım.vala daha ilk görüşmeden dugu sömürüsü yapan yoksulluğundan bahseden birini işe almaycan.buda bana ders oldu.çünkü acıyorsun alıyorsun başın belaya giriyor.gururlu olcak işe alcan kişi.birde yaşı sizden çok büyük olmasın geri geldiğinde bağırmanız gerekebilir,yaşı büyük olursa yine aynı sorunu yaşarsınız.laf söylemeye çekinrisiniz.benim tavsiyem bu ben çok eleman alıp çıkardım tavsiyem bu.kesinlikle gururlu,üstü başı düzgün,görüşmeye gelirken asla başkalarını araya sokmayan birileri olmalı diğer türlü yine sorun yaşrsınız.

bnce aklınızı basınıza akın belkıde suanda evınızde bır suclu barındırıyorsunuz.ne dıye yabancılarla calısıyorsunuz

kadın yabancı değil ben aslında türküm diyor, türkçe konuşuyor zaten, eşi urfalıymış, ailesi ve normalde kendisi bulgaristanda yaşıyormuş.Suçlu konusuna gelince evet olabilir ama türklerde de bu sorun olabilir, yabancı kadından da sabıka kaydı istenmiyor işte

kusma olayını eşime söylediğimde kadın hasta ama ne yapsın, herkes lavaboya kusulmaması gerektiğini bilemez dedi, öyle kaldı konu.
kusura bakma valla seninde kaldırdım mideni :)
evet sanırım bu şüphelerle yaşanmaz !

hemen gönderin çevrenizden tqanıdıklarınız tavsiye edeceği birilerini alın yanınıza tanımadığınız bilmediğiniz insanları evinize nasıl alıyorsunuz hayret hemde pek tekin biri gibi gelmedi bana duygu sömürüsü yapıyor

Zor bir durum..
ben olsamda dayanamazdım açıkcası
ben şöyle düşündüm eşiniz evdeyken alın karşınıza şartların uymadığını kibar bi dille söyleyin
o kırılıcak diye siz evinizde rahat rahat oturamıcaksınız huzurunuz olmıycaksa anlamı ne ki

benim annem bitane zaten ...
teşekkür ederim yorumlarınız için, valla kusura bakmayın çok açık yazdım herhalde herkesin midesi kalkmış

teşekkürler. amin diyorum :)

teşekkürler. amin diyorum :)

Hepsini bıkmadan okudum. ben evdeki temizliği kendim yapamadığım için annem bayanın başında bekliyor temizliyor gidiyor. kendin yaptığın gibi tertemiz olmuyor ev. ama mecburum. hiç bir temizlik maddesi kullanamıyorum, ayrıca toz alamıyorum allerjilerim var. bende anneme yük oluyorum. ancak ne olursa olsun evimde yabancı birisini istemem. tanımadığın bilmediğin birisiyle aynı evde düşünemiyorum.

ben sanırım işyeri sahibi olamazdım, eleman secmek de işten çıkarmak da çok zormuş.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…