Eve aldığımız yardımcımız

benim annem bitane zaten ...
teşekkür ederim yorumlarınız için, valla kusura bakmayın çok açık yazdım herhalde herkesin midesi kalkmış :KK43:

elbette ki açık yazacaksınız..

benim midemi kaldıran kadının yüzsüzlüğü afedersiniz ama basitliği..

yardmcı konusunda erken davranmışsınız hele bi bebeğinizi alın kucağınıza baktınız ki annenizde çok yoruluyor annenizede sizede uygun birini alırsınız yanınıza..

şimdi belkide hamile olduğunuz için çok duygusal yaklaşıyorsunuz olaylara..

Allah herşeyi gönlünüze göre versin..

canım böyle biri benim işyerimde bana denk gelmişti,işyerini temizlesin diye almıştık.arkadaki balkona bir sandalye atmış karşıda apt var ordaki kadınla karşıklı sigara çay keyfi,birgün çok sinirlenip heryeri kendim sildim kadın umursamadı,aynı böyle duygu sömürüsü hat safada felen.en sonunda çıkardım işten rahatladım 2 ay sinirim geçmedi.birde giderken bana bağırıyor ben hizmetçimiyim diye..şaşırıp kalmıştım.vala daha ilk görüşmeden dugu sömürüsü yapan yoksulluğundan bahseden birini işe almaycan.buda bana ders oldu.çünkü acıyorsun alıyorsun başın belaya giriyor.gururlu olcak işe alcan kişi.birde yaşı sizden çok büyük olmasın geri geldiğinde bağırmanız gerekebilir,yaşı büyük olursa yine aynı sorunu yaşarsınız.laf söylemeye çekinrisiniz.benim tavsiyem bu ben çok eleman alıp çıkardım tavsiyem bu.kesinlikle gururlu,üstü başı düzgün,görüşmeye gelirken asla başkalarını araya sokmayan birileri olmalı diğer türlü yine sorun yaşrsınız.

evet kendinden yaşlı birisini almama konusunu bana birisi daha söylemişti ama bende tam tersi tecrübeli olsun istedim, çok da aramız yoktu açıkcası, o 36 bende 30, gururlu gibi geldi sanki ondan alınıp kırılıyor diye düşünmüştüm ama işte gurur olur mu ki? işveren ne diyorsa yapılır, abartılmadığı sürece.... para sorunu anlatmayan veya para sorunu olmayan dadı, temizlikçi, hasta bakıcı.. vs var mı acaba? ara ki bulasın.

bence sizi kullanıyor yatak odanıza girmek izinsiz bişey almak bu ne terbiyesizce bir harekettir bence başınıza iş açmadan yollayın eşiniz konuşsun ayrıca !!!

kusma olayını eşime söylediğimde kadın hasta ama ne yapsın, herkes lavaboya kusulmaması gerektiğini bilemez dedi, öyle kaldı konu.
kusura bakma valla seninde kaldırdım mideni :)
evet sanırım bu şüphelerle yaşanmaz !

aa oyle ama ben onun yasam tarzı ıle yasıp korkucama o benımkınle yasasın o korksun :KK70:

Zor bir durum..
ben olsamda dayanamazdım açıkcası
ben şöyle düşündüm eşiniz evdeyken alın karşınıza şartların uymadığını kibar bi dille söyleyin
o kırılıcak diye siz evinizde rahat rahat oturamıcaksınız huzurunuz olmıycaksa anlamı ne ki

resmen köşe kapmaca oynuyorum benle muhabbet etmesin bana korkacağım şeyler anlatmasın diye.....
bir insana bir kere söylersin ben korkuyorum lütfen bana saçma şeyler anlatmayın diye anlar bu konulardan bahsetmez değil mi? işte her konuda ısrarcılığı var orda kesmiyor hala devam ediyor, bende eşime beni dinlemiyor dedim, kendi bildiğinden devam ediyor. Bunu eğitimsizliğine bağlıyorum, kendini bu konuda yetiştirememiş, sadece silsin süpürsün yeter diye de insan çalıştırılır mı? hiç mi konuşulmayacak aynı evde iki yabancı olunur mu ki? bebeğim olunca da kendi bildiğinden şaşmazsa ben o arada kimi bulur değiştiririm nasıl ugrasırım bunlarda aklıma geliyor. Burdaki arkadaşlar da aynı şeyi söyledi zaten bebek olunca benden yük alacak birisi olmalı yük olacak değil.

Hepsini bıkmadan okudum. ben evdeki temizliği kendim yapamadığım için annem bayanın başında bekliyor temizliyor gidiyor. kendin yaptığın gibi tertemiz olmuyor ev. ama mecburum. hiç bir temizlik maddesi kullanamıyorum, ayrıca toz alamıyorum allerjilerim var. bende anneme yük oluyorum. ancak ne olursa olsun evimde yabancı birisini istemem. tanımadığın bilmediğin birisiyle aynı evde düşünemiyorum.

annemler de bebek oldu diye fedakarlık yapmazki zaten bıktılar sanırım, emekliler ama benim yüzümden eve bağlı kalıyorlar, ben onlara takılmak durumda kalıyorum, memlekette evleri var kullanamaıyorlar, yazlık imkanları var yeterince faydalanamıyorlar, bebeğimle çok zor olur onlarla heryere gidemem öyle bana yardımcı şart :KK43:

lütfen lütfen onu gonderın hayatım... okadar cok sabretmışsınkı canım . hemen derhal gonderın. saglıgınızla ,ayrıca ruh saglıgınızlada oynamasına ızın vermeyın. gercekten uzuldum ve ınan ben burda kahroldum. gonderın bır an evvel..

elbette ki açık yazacaksınız..

benim midemi kaldıran kadının yüzsüzlüğü afedersiniz ama basitliği..

yardmcı konusunda erken davranmışsınız hele bi bebeğinizi alın kucağınıza baktınız ki annenizde çok yoruluyor annenizede sizede uygun birini alırsınız yanınıza..

şimdi belkide hamile olduğunuz için çok duygusal yaklaşıyorsunuz olaylara..

Allah herşeyi gönlünüze göre versin..

:) teşekkür ederim :)

resmen köşe kapmaca oynuyorum benle muhabbet etmesin bana korkacağım şeyler anlatmasın diye.....
bir insana bir kere söylersin ben korkuyorum lütfen bana saçma şeyler anlatmayın diye anlar bu konulardan bahsetmez değil mi? işte her konuda ısrarcılığı var orda kesmiyor hala devam ediyor, bende eşime beni dinlemiyor dedim, kendi bildiğinden devam ediyor. Bunu eğitimsizliğine bağlıyorum, kendini bu konuda yetiştirememiş, sadece silsin süpürsün yeter diye de insan çalıştırılır mı? hiç mi konuşulmayacak aynı evde iki yabancı olunur mu ki? bebeğim olunca da kendi bildiğinden şaşmazsa ben o arada kimi bulur değiştiririm nasıl ugrasırım bunlarda aklıma geliyor. Burdaki arkadaşlar da aynı şeyi söyledi zaten bebek olunca benden yük alacak birisi olmalı yük olacak değil.

canım benım kendı evınde kendı paranla rezıl olma. gonder onu. laftan anlamıyo baksana..

bence sizi kullanıyor yatak odanıza girmek izinsiz bişey almak bu ne terbiyesizce bir harekettir bence başınıza iş açmadan yollayın eşiniz konuşsun ayrıca !!!

rahat birisi olduğu için sanıyorum ki ...
yoksa kim kimin yatak odasındaki çekmecesinden rahatça ilaç alır ki?

kendi evinizde rahat edemiyorsunuz
yazdıklarınız beni de çok rahatsız etti
fazla iyiniyetli olmak bazen çok da iyi olmayabiliyor

lütfen lütfen onu gonderın hayatım... okadar cok sabretmışsınkı canım . hemen derhal gonderın. saglıgınızla ,ayrıca ruh saglıgınızlada oynamasına ızın vermeyın. gercekten uzuldum ve ınan ben burda kahroldum. gonderın bır an evvel..

10 gün çok mu? bende erkenden peşin hüküm veriyorum, alışırım filan diyordum :KK43:

İçim kabar kabar kabardı...
Anlaşılan o ki sizin onla yıldızınız barışmamış.
Bir an evvel karşınıza alın durum bu deyin ve basit bir mazeret söyleyin.
İlla git demenize gerek yok.
Yumuşak huyla da birisini ikna edebilirsiniz. :nazar:

X