Eve aldığımız yardımcımız

ayyyy canım yaaaaaa tamamını okuyamadım bile ama okurken ben sinir oldum.gönder gitsin yaa acıma acınacak hale gelirsin.evde kendin kalmaya alışırsın bebeğinde olunca.ama bu kadına dayanamazsın resmen seni kullanıyo yaaaa meloş felan demeler yatak odasına girmeler boşver yaaaa.ne mecburiyetin var kurtul bence.ayyy çok sinirlendim yaaaa.

gönderlerin sayısı çoğaldı, teşekkürler :)

Referans istediğiniz kisi onaylamadığı ama deneyin (kibarlığından) dediği halde bu kadın hakkında ısrar etmenizi anlayamadım.

Kadın ise başlamadan önce ise alinmak icin ısrarcı davranması, 5 kez araması bile onun kişiliği hakkında ipucu vermiş.

Ben sizin yerinizde olsam ilk olayında gonderirdim. Ne için sabrettiginizi anlayamadım. Bebeğe beddua eder diye korkuyorum diyorsunuz. Emegi olmayan ve kalbi kötü olan bir kisinin bedduası geçmez. Ayrıca siz ona emeginin karşılığını oduyorsunuz.

Biraz daha kalırsa basınız belaya girer. İnternetten kadın bulmak yerine, bu ısı yapan cok ciddi firmalar var oradan baksanıza.

Cok acil bu kadından bu kadından kurtulmalısınız.

işte kaşınmışım demekki...

Hala bu kadınla devam edeyim dediğiniz için çok ama çok iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum. İşe ihtiyacı varsa, işine sahip çıkar bunda o havada yok.

Komplo teoriside olsa bebeğim söz konusu olduğunda kimseye güvenmem ve bu kadar para para diyen biriyle bebeğimi aynı evde barındırmam. Bir arkadaş yazmış ilk sayfada paranla rezil olmak bu olsa gerek diye ne güzel demiş vallahi. Yolla gitsin arkadaşım, beddua niye etsin etse de karşılıksız beddua tutar mı ? Sakın bebeğinle aynı evde tutma onu ve gazete ilanıyla değil ajanslardan eleman bulun. Ve mutlaka bir gün bile kalacak olsa pasaportunu alın, araştırdım bu kadar sürmezmiş emniyete eşimle gidip alın deyin.

Son düzenleme:
kendi adıma konuşuyum öncelikle,hiç tanımadığım,üçüncü bir şahsın varlığı özellikle de bu anlattığınız kişi gibi birininin varlığına tahammül edemem,
çocuk düşüncesini hep erteliyoruz sırf bakacak kimse sorunu yüzünden yatılı olmasa da birini bulmak evi,çocuğu emanet etmek çok zor ...özellikle
aileden uzak bir şehirde...o yüzden yardımcı düşüncenizde titiz davranmakta haklısınız,
ama yalnız kalmaya da alışın derin en azından çocuk olana kadar ,
bahsettiğiniz kişi cidden size faydadan çok zarar verir,göndermeniz daha mantıklı yatılı olmasa bile başka birini bulun derim.

Bir insan bana sürekli acitasyon yapıyorsa '' kotudur nıyetı '' dıye dusunurum ben..
Onurlu ve kendını bilen düzgün insan sürekli acitasyon yapıp , karşı tarafı rahatsız etmek ıstemez...

Kadın sızın zayıf noktanızı yakalamış ordan vuruyor , sizde hala dusunuyorsunuz ..

Ben bir kere referansla geçen o konusmadan sonra yollardım kadını , hiç tekin değil..
Biran o ev sahıbı sız yardımcıymıssınız gb geldı okurken ..

Eşiniz alsın karşısına ( siz olmayın ) Çalıştığı kadar maaşını versin , tşk etsin beni evden ayrılmasını ıstesın .. en hayrlısı bu sızın ve bebegınız ıcın..

canım sen o kadından bir an evvel kurtul. maaşını öde, gitsin. böyle olmaz. sana da yazık.

senin aslında anladığım kadarıyla ev işinden çok evde bir nefese ihtiyacın var. arkadaş gibi... ama iş için alınmışken tabiki temizliği de yapsın. annenlerle altlı üstlüsün ama yakın arkadaşın da var mı çevrende. ne bileyim eşim yokken geceleri seninle kalıp muhabbet edebilecek biri? bir süre iyi birini bulana kadar öyle idare etsen.

yeni birini aldığında da direkt bir iş programı sunarsın. p.tesi şu şu.., salı ..... sabah şu saatle bu saat sonrası odandasın, başkasının lafını anlatma, şu odalara girmek yasak, kendine cep tel al ( ya da siz ucuz bir şey temin edin) vb... şartlarını baştan iletirsin.

kabul eden durur etmeyen gider. kabul edip de yan çizerse uyarırsın ve yollarsın.

kendine dert etme şu durumunda ben de hamileyim anlıyorum hassasiyetini ama önce karnındakinin sağlığı. bizler anne adayıyız önce yavrularımız.

şartları baştan koymak gerekiyormuş evet çok acemiliğimize geldi ama inanın herşey tecrübeden ibaret....
bu kadında belki çok iyi çıkacaktı ama alışamadık açıkcası...
yani ben pek alışamadım...
eşim benden daha olumlu davranıyor sanki, evde onunla beraber değil, onunla muhabbet etmiyor, bazı konuları söylediğim zaman uyar sende ikaz et diyor ama 10gündür tuhaflıklarını eşime anlatıyorum ona da geldiler, kızmıyor hatta bana da lakap takar mı acaba diye sadece dalga geciyor bazen.bazende abartma canım bunu da sorun etme diyor, bazı konulardan memnun,akşam sofra hazırlanıyor, kaldırılıyor, ben oturuyorum, çay geliyor gidiyor, samimiyet yok ona karşı "efendim" bile diyor. Asıl patron onu bilmiş anlaşılan.... :)
bazen de benim aklıma neler geliyor seni daha çok kıllandırmamak için söylemiyorum diyor. Onunla yorumları paylaşıcam ama kesinlikle.

Öğrenci fikri çok mantıklı. Birçok öğrenci parasızlık yüzünden okulu bırakmak zorunda kalıyor.zaten çoğu yurtta zor şartlarda yaşıyor. Ayıca okul öncesi öğrencileri bebek beslenmesinden psikolojisine kadar geniş bir eğitim alıyor. Eşinizin çalıştığı günler için bir öğrenciyle anlaşsanız. Belki camları lekesiz temizlemez ama bebeğiniz konusunda içiniz rahat olur. eve tamamen yerleşmeyeceği için de özel alanlarınıza saygısızlık etme ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz, hem yaşça küçük olduğu için "bana mı öğreteceksin" şeklinde ukalaca tavırlara bürünmez, öğrenir. hem de bir olumsuzluk olursa istediğiniz zaman buraya kadarmış deme lüksünüz olur bu kadar derde tasaya gerek kalmaz

orası sızın evınız sız ne ıstersenız orda o olur lutfen bunu aklınızdan cıkarmayın
kadın anlattıklarınza gore ne tekın bırı nede temız
benım ıcın ıkısıde cok onemlı , sızın ıcınde oyle oldugunu dusunuyorum
suan hamılesınız yarın bıgun dogum yaptıgınızda bır ısınız olsa gozunuz kapalı cocugunuzu emanet edebılırmısınız ona
yada ne bıleyım sureklı arkasını mı toplayacaksınz o kısının bırde ustune maas vereceksınız yazık olur kendınızı uzmeye bıle degmez

katılıyorum, teşekkür ederim.

Allah Yavrunuzu, :emir_bebek: Sağlıklı Sıhhatli Kucağınıza Almayı Nasip Etsin.. :nazar:
Hala Sizin Gibi İyi İnsanların Var Olduğunu Görmek Beni Çok Mutlu Etti.. :KK16:

Ama Söylemek İsterim ki, Duygu Sömürüsü Çok Fazla Yapıyor..
İnden Cinden Bahsetmesinin Tek Sebebi de; Siz Tek Başınıza Kalmayın Onu Göndermeyin Diye..
Belki de Gerçekten İhtiyacı Var Bu İşe.. Bilemem..
Yol Verin Diyemeyeceğim, Karar Sizin..

Hoşçakalın..

Ben birde şu 90kiloya takıldım bu kiloya sahip olan ve yaşı geçgin bir kadın hantal olur..pek hareketli olmaz ancak ağzı iyi laf yapar birde ıkinizniz pek insan sarafıda değilmişsiniz birde ben ne yazarsan yazayım insan eti insana ağır gelir

melıkeanne ;
kendınıze sızınle beraber kalabılecek durumda hem sze yardım edecek cocuk gelısımı mezunu bulabılırsnz mesela
bebek bakımında da yardımları olur sıze

bu işi yapan tecrübeli 40 yaş üstü insanlar genelde çocuk gelişimi mezunu olmuyor, ev hanımı filan oluyor veya bu bayan gibi göçmen yabancı oluyorlar, çok genç olmasını da ben istemiyorum, ablam bakıcı ararken birisi anlatmıştı, 20li yaşlarda bakıcı kız sürekli evde sevgilisiyle telefonda konuşuyormuş ve sevgilisi eve geliyormuş filan. onların aklında bu tarz seyler oluyor dogal olarak. hem genç ve bekar olan birisi evlenip gider kaç sene kalabilir ki bizimle olmaz. dul veya eşinden ayrı olması yatılı kalması için uygun olur sanırım.
haaa ben zaten 20li yaşlarda bir ögrencinin temizliğine de yemeğine de bebek bakmasına da güvenemem ki bu da bir önyargı ama napalım.

arkadasım beddua etmesın dıye mi tutuosun kadını orda sen? bak işe gercekten ıhtıyacı varsa, işine 4 elle sarılır, senın ıstedıgın seylerı yapar! istemedıgın seylerı yapmaz. kadın belli bı yaşa gelmiş. bu saatten sonra ona adab-ı muhaseret öğretemezsin. yani öğretirsin de sen bırını egıtmek ıcın evıne almadınki! eger o kadın sacını süpürge etse, kusursuz davransa, işini en iyi şekilde yapsa ve ona ragmen sen onu aşağılayıp kötü davransan ve hıc bır kusuru yokken onu sokaga atsan ve kadın bunun ustune beddua etse tamam tutar haklı dicem ama durum farklı. ben yazdıgın kadarıyla kadına hıc guvenmedim. ne kişiliğine, ne temizliğine, ne bilgisine.. yarın öbür gun bı mısafırın gelse, gaf ustune gaf seni rezil eder! bence sen muhattap olma, eşin alsın karsısına konussun. calıştıgı kadarını degıl hatta 1 aylık maasını verın gonderın derim ben. ben kendimi düşünüorum da ne kendimi ne evimi ne cocuklarımı emanet edemezdim herhalde

şartları baştan koymak gerekiyormuş evet çok acemiliğimize geldi ama inanın herşey tecrübeden ibaret....
bu kadında belki çok iyi çıkacaktı ama alışamadık açıkcası...
yani ben pek alışamadım...
eşim benden daha olumlu davranıyor sanki, evde onunla beraber değil, onunla muhabbet etmiyor, bazı konuları söylediğim zaman uyar sende ikaz et diyor ama 10gündür tuhaflıklarını eşime anlatıyorum ona da geldiler, kızmıyor hatta bana da lakap takar mı acaba diye sadece dalga geciyor bazen.bazende abartma canım bunu da sorun etme diyor, bazı konulardan memnun,akşam sofra hazırlanıyor, kaldırılıyor, ben oturuyorum, çay geliyor gidiyor, samimiyet yok ona karşı "efendim" bile diyor. Asıl patron onu bilmiş anlaşılan.... :)
bazen de benim aklıma neler geliyor seni daha çok kıllandırmamak için söylemiyorum diyor. Onunla yorumları paylaşıcam ama kesinlikle.
ya canim valla biz senin konunu esimle okuduk esim diyor ki buna gercekten katlanabilen insanlar var mi?bu gercek mi?
biz yurtdisindayiz yardimcimiz filipinli evet bazi sorunlar bizdede oluyor ama senin yazini okuyuinca opup basima koyasim geldi:KK1: ben yemek yaptirmiyorum ama sofrayi hazirlayip kaldirmasi cay getirmesi evin herisini yapacagini bilmesi alisverise gitmesi faturalari takip etmesi arabayi temizlemesi bunlar zaten gorevi canim.coook gec kalmissin hadi bakalim yarin gule gule de :KK20::KK53: hatta hatta esim diyor ki bu aksam vedalassin:KK52:ya sen yatak odana futursuzca giren kadinin nesine guveneceksin arladasim:KK52:

inan bana çok sabırlısın yazdıklarını okurken içim şişti resmen :KK53::KK53::KK53:
beddua etmesinde korkuyosun ama bence sen o bayanla aynı evde kalmaktan korkmalısın :26:
anlattığın temizlik muhabbetleri başlı başına bir sorun zaten :KK19::KK19::KK19:

peki başkaları nasıl güveniyor acaba? bebek emanet ediyor, evine alıp anahtar verip temzilik yaptırıyor? ben korkmadım ondan, ama temizlik konusu ciddi sorun -orası su götürmez gerçek-....

arkadasım beddua etmesın dıye mi tutuosun kadını orda sen? bak işe gercekten ıhtıyacı varsa, işine 4 elle sarılır, senın ıstedıgın seylerı yapar! istemedıgın seylerı yapmaz. kadın belli bı yaşa gelmiş. bu saatten sonra ona adab-ı muhaseret öğretemezsin. yani öğretirsin de sen bırını egıtmek ıcın evıne almadınki! eger o kadın sacını süpürge etse, kusursuz davransa, işini en iyi şekilde yapsa ve ona ragmen sen onu aşağılayıp kötü davransan ve hıc bır kusuru yokken onu sokaga atsan ve kadın bunun ustune beddua etse tamam tutar haklı dicem ama durum farklı. ben yazdıgın kadarıyla kadına hıc guvenmedim. ne kişiliğine, ne temizliğine, ne bilgisine.. yarın öbür gun bı mısafırın gelse, gaf ustune gaf seni rezil eder! bence sen muhattap olma, eşin alsın karsısına konussun. calıştıgı kadarını degıl hatta 1 aylık maasını verın gonderın derim ben. ben kendimi düşünüorum da ne kendimi ne evimi ne cocuklarımı emanet edemezdim herhalde
uuu minnakta burdaymis:KK76: niye 1 aylik versin maasini ne kadar calistiysa onu versin cunki zaten gun icinde surekli calismamis KAYTARMIS!

Hala bu kadınla devam edeyim dediğiniz için çok ama çok iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum. İşe ihtiyacı varsa, işine sahip çıkar bunda o havada yok.

Komplo teoriside olsa bebeğim söz konusu olduğunda kimseye güvenmem ve bu kadar para para diyen biriyle bebeğimi aynı evde barındırmam. Bir arkadaş yazmış ilk sayfada paranla rezil olmak bu olsa gerek diye ne güzel demiş vallahi. Yolla gitsin arkadaşım, beddua niye etsin etse de karşılıksız beddua tutar mı ? Sakın bebeğinle aynı evde tutma onu ve gazete ilanıyla değil ajanslardan eleman bulun. Ve mutlaka bir gün bile kalacak olsa pasaportunu alın, araştırdım bu kadar sürmezmiş emniyete eşimle gidip alın deyin.

oturma izni alacağını söyledi, bana başvurusunun kopyasını gösterdi, hatta buna da para lazımmış borç almış vs vs dedi.
bakk senn..

Bence gönderin gitsin işini yapacaksa da hakkıyla yapsın. Niye bedduası tutsun ki. Yapılan beddua gün gelir sahibini bulur. İyilik yapacağım diye kendi canınızı sıkmaya değmez ve ben bu okuduklarımla bile o kadına güvenemem. Öyle bir kadın nasıl bebek bakabilir ki lütfen mantıklı düşünün tabi karar sizin.

bnce aklınızı basınıza akın belkıde suanda evınızde bır suclu barındırıyorsunuz.ne dıye yabancılarla calısıyorsunuz

kendi adıma konuşuyum öncelikle,hiç tanımadığım,üçüncü bir şahsın varlığı özellikle de bu anlattığınız kişi gibi birininin varlığına tahammül edemem,
çocuk düşüncesini hep erteliyoruz sırf bakacak kimse sorunu yüzünden yatılı olmasa da birini bulmak evi,çocuğu emanet etmek çok zor ...özellikle
aileden uzak bir şehirde...o yüzden yardımcı düşüncenizde titiz davranmakta haklısınız,
ama yalnız kalmaya da alışın derin en azından çocuk olana kadar ,
bahsettiğiniz kişi cidden size faydadan çok zarar verir,göndermeniz daha mantıklı yatılı olmasa bile başka birini bulun derim.

tşk :)
bizde evimize biraz daha az para girer ama bebeğe mutlaka anne baksın dedik, anneyle büyüyen çocuklar daha iyi eğitiliyorlar diye düşünüyoruz, başkası anne kadar özenmiyor, günü dolduruyor gibi geliyor bana, aksi olan da olabilir ama cevremdekiler hep öyleydi, bakmasına bakarım ama ben de çok sağlam olmadığım korktuğum için birisine mutlaka ihtiyacım var işte :KK43:

X