Eşimin eski eşine tavrı

rica edeceğim şöyle akıllar vermeyin. anlaşmalı boşanmada avukata gerek olmadığını düşünerek boşanmış ve sonrasında da mağduriyetlerini çözmek için senelerce adliye kapılarını aşındıran kadınlarla dolu memleket.
Çok özür diliyorum. Annem anlaşmalı boşandı ve avukata ihtiyaç duymadı o yüzden söylemiştim düzenliyorum yorumumu

Çok özür diliyorum. Annem anlaşmalı boşandı ve avukata ihtiyaç duymadı o yüzden söylemiştim düzenliyorum yorumumu

keşke her bir eş boşanma aşamasına geldiği kadar annenizin partneri kadar adil ve nazik olabilseydi o halde ama suistimal edilmeyen kadın pek azdır herhalde.
geçmiş olsun yine de

Malesef düzenlenmiyormuş yorum belli bi zaman geçince malesef. Annemle babam boşandı anlaşmalı. Sadece adliyeye gittiler zaten anlaşmalı boşananlara hazır kâğıt hazırlamışlar vermişler alacak verecek konuşulup yazılmış bu kadar sürmüş. Sağolun. Düzeltme için teşekkürler 🙏🏼
keşke her bir eş boşanma aşamasına geldiği kadar annenizin partneri kadar adil ve nazik olabilseydi o halde ama suistimal edilmeyen kadın pek azdır herhalde.
geçmiş olsun yine de

Anlaşmazlık ilişki kopukluğu asla birlikte bir şey yapmama kadın kariyerli bir kadın çok fazla iş odaklı biriymiş hayatlarını ayırmışlar çocuk küçükken biz kadınla hiç sorun yaşamadık merhabalastıgımız da çok oldu onun da çocuğu doldurma gibi bir durumu olmadı Allah için o yüzden konumuz hiç eski eş olmamıştı eşimle bizim ilişkimizde
Kadın adamdan kurtulduğu için kurban kesti belki de :) sana sorun cıkarmamış mutlu bile olmuştur senle evlendiği için. Sen de kurtul bir an önce.

Öncelikle yorum yapanlara bir şey söylemek istiyorum. Arkadaşlar sürekli evlenmeden önce bilmiyor muydun yazıyorsunuz. İnsanlar gerçekten evlenince böyle olacağını bilse neden kendilerini bu bataklığın içine atsınlar?
Asıl konuya gelecek olursak bebeğin velayeti sana verilir büyük ihtimalle. Senin sıkıntılı bir durumun yok. Bebeğini senden ayırmazlar. Eşin, eski eşini unutamamış sanırım. Hayatına birini alınca çocukla vurmaya çalışmış kadını. Ama bu kısım artık seni ilgilendirmiyor. Ayrılıyorsun sonuçta. Sen artık onların ne yaptığıyla ilgilenme. Kendi hayatına ve bebeğine odaklan. Korkma. Korktuğunu anlayınca iyice üstüne gelecekler. Psikolojini sağlam tutmaya bak.

eşim biraz eli kolu uzun biri huzur vermez rahatlık vermez ne yapacağımı bilmiyorum günlerdir ağlıyorum
Şöyle ne idüğü belirsiz bad boy takılan adamlarla evlenip sonra da ağlıyorsunuz ya ne diyeyim. Elinin kolunun uzunluğuyla sizin yararınıza yaptıkları şeyler romantik geliyor sonra ibre kendinize dönünce vay başıma gelenler. Bu adamın eli kolu uzunsa başından beri biliyorsunuzdur. Demediniz mi iki gün sonra bana karşı da kullanır bunları diye?

Yukarıda biri yazmış hiçbir kadın kendini bile bile ateşe atmaz diye. Atıyor bacım atıyor. Gözümle gördüm şahidim.

Şöyle ne idüğü belirsiz bad boy takılan adamlarla evlenip sonra da ağlıyorsunuz ya ne diyeyim. Elinin kolunun uzunluğuyla sizin yararınıza yaptıkları şeyler romantik geliyor sonra ibre kendinize dönünce vay başıma gelenler. Bu adamın eli kolu uzunsa başından beri biliyorsunuzdur. Demediniz mi iki gün sonra bana karşı da kullanır bunları diye?

Yukarıda biri yazmış hiçbir kadın kendini bile bile ateşe atmaz diye. Atıyor bacım atıyor. Gözümle gördüm şahidim.
Bad boy biri değil eli kolu uzun dediğim yaşadığımız yer küçük huzur vermem sıkıntı çıkarırım rahat olamazsın diyor bu adam böyle değildi tam tersi rahattı eski karısına bilenip şu an bana da patlamış durumda

Bad boy biri değil eli kolu uzun dediğim yaşadığımız yer küçük huzur vermem sıkıntı çıkarırım rahat olamazsın diyor bu adam böyle değildi tam tersi rahattı eski karısına bilenip şu an bana da patlamış durumda
E böyle demesi bad boy olduğunu gösteriyor işte. Ne demek rahat vermem sıkıntı çıkarırım. Köyün eşkiyasından hallice laflar.

E böyle demesi bad boy olduğunu gösteriyor işte. Ne demek rahat vermem sıkıntı çıkarırım. Köyün eşkiyasından hallice laflar.
Elbetteki bu tarz davranışları başta görseydim devam etmezdim tam tersi davranışlar sergiledi çok kıskanç değildir alan tanır anlayışlıdır son bir kaç aya kadar bu şekilde davrandı gerçek yüzünü saklamış demek ki

Anlaşmazlık ilişki kopukluğu asla birlikte bir şey yapmama kadın kariyerli bir kadın çok fazla iş odaklı biriymiş hayatlarını ayırmışlar çocuk küçükken biz kadınla hiç sorun yaşamadık merhabalastıgımız da çok oldu onun da çocuğu doldurma gibi bir durumu olmadı Allah için o yüzden konumuz hiç eski eş olmamıştı eşimle bizim ilişkimizde
Bu zamana kadar olmamış ama boşanma sürecinde ne yazık ki eski eşin konusu geçmeye başlamış. Bambaşka konular bunlar. Eski eşle alakalı konuları öne sürerek sizi barıştırmaya çalışmaları çok saçma. Siz kendi sürecinize odaklanın.

Çocuğunuzun velayeti ile ilgili endişeleriniz için iyi bir hukuki destek almanız iyi olur diye düşünüyorum. Eğer maddiyat olarak zordaysanız ücretsiz destek de veriliyor bildiğim kadarıyla (avukatınız var mı bilmeden yazıyorum.)

Adamda hazımsızlık var eski onda eskimiyor ve kıskanıyor sanırım beklentisi ölene kadar siz yas tutun ama kendisi hayatına devam etsin gibi düşünüyor.siz boşanana kadar her şeye he deyin zaten çocuğu size verirler yok gibi davranın sadece çocuğu görsün ve babalık görevini yapsın yeter

Öncelikle çocuğunuzu sizden alamaz. Şu an birini istemiyorsunuz ama belki zaman geçtikçe sizde sevmek sevilmek, sağlıklı bir ilişki isteyeceksiniz. Eşiniz eski eşini kıskanmış birlikte yemek vs eşiniz umutlanmış baktı hayatında başkası var, kaybetmenin öfkesini yaşıyor. Ellemeyin yaşasın. Zira yenisi olmasa eskisi var diye düşünmüş haspam. Ne güzel kafalar vallahi sen iki kere evlen sonra de ki eski eşimle kimse evlenemez. Eee sen niye evlendin madem. Kayınvalide tarafınızda pek sağlıklı ruh halinde değil belli ki, iki yüzlü davranışlar peşindeler. Mesafeli olun naçizane tavsiyem..

Tek istediğim çocuğumu mutlu büyütmek. İsterdim ki düzgün bitsin aramızda iletişim güzel gitsin henüz bebek anne babayı da istediği zaman görsün ama bu mümkün olmuyormuş. Ne işim olur ki seninle boşanınca dedi bana. Eski eşle de görüşmüyordu son zamanlara kadar sonradan çocuk için görüşmeye başladılar ama birden çok samimi olundu kadının da sevgilisi varmış olayı da anlayamadım açıkçası zaten eşim muhtemelen onlar evliyken kadının birlikte olduğunu düşünmüş aile dostlarıymış eşli görüşülüyormuş

Tek istediğim çocuğumu mutlu büyütmek. İsterdim ki düzgün bitsin aramızda iletişim güzel gitsin henüz bebek anne babayı da istediği zaman görsün ama bu mümkün olmuyormuş. Ne işim olur ki seninle boşanınca dedi bana. Eski eşle de görüşmüyordu son zamanlara kadar sonradan çocuk için görüşmeye başladılar ama birden çok samimi olundu kadının da sevgilisi varmış olayı da anlayamadım açıkçası zaten eşim muhtemelen onlar evliyken kadının birlikte olduğunu düşünmüş aile dostlarıymış eşli görüşülüyormuş
Siz bir an önce haklarınızı alıp boşanın. Siz de ona deyin ne işim olur seninle boşanınca diye. Fazla iletişim kurmadan çocuğunuz hakkında konuşursunuz. Alır görür getirir. Sadece eşiniz değil, ailesi de iki yüzlü kesinlikle. Size saygıları yok belli ki. Ne yapıyorsa yapsınlar Siz sıyrılın.

Yok şuan değil hayatına biri girdiği an alırım rahat rahat bakarsın ilişkine diyor bana
Siz ne kadar yüz göz olmuşsunuz.
15 senelik evliliğim bitti. Bizim çocuğumuzda yoktu. Verilmiş sözümüz vardı. Önce psikiyatriste gittik. Kurtaramayacağımızı anladık. Boşandık.
Yok hayatına biri girerse bilmem ne. Karşılıklı muhasebesini yapıyorsunuz.
Siz bireysel olarak devam etmek istiyor musunuz, istemiyor musunuz. Net bir kararınızı verin, aksiyona geçersiniz. Ortak bir paydada buluşuyor olsaydınız boşanma gündeminize gelmezdi.
Siz, eşiniz, eşinizin eski eşi. Hepiniz kazık kadar yetişkinlersiniz. Herkes yoluna bakacak. Konuda tek üzüldüğüm dayak yiyen çocuk oldu. Çocukta öfke kontrolü var. MaşAllah ana babasınında ondan geri kalır yanı yok. Kendinden zayıf canlıya şiddet gösteren herkesten nefret ediyorum.

Son durum. En kısa zamanda dava açıyorum.
Kayınvalidem ve görümcem eşimi doldurusa getirip üstüme saldı öfkeden gözü döndü çok korktum.
Üstüme salmalarının sebebi boşanmakta kararlı mısın dediler evet dedim anlaşamıyoruz konu konuyu açtı asagıladılar alttan alta
Eski eşle konuşmuşlar evlenmeyeceğini söylemiş ancak hayatında biri olduğunu doğrulamış galiba bilmiyorum. Çocuğu almak istiyorlar hala ama benim almamı istiyorlar ben buraya konu açtığımda toplanıp evden gittim çünkü kovulmuştum çocuğu getireceğiz eve geç dediler ben de biz boşanıyoruz ne saçmalık bu deyince eşimi doldurup üstüme saldılar. çocuğu bizim evin yanındaki okula yazdıracaklarmış boşanamazmısım burada benim ailemde devreye girdi siz ayrılan kişilere neden hala baskı yapıyorsunuz diye aileme de cephe aldılar kötü sözler edildi eşim olacak adam ise bundan sonra sana nasıl davranıcam bak gör dedi tehdit üstüne tehdit bebeğimi almak istediler işin garibi koca çocuğu bana atmak isteyenler bebeği ver dediler daha emiyor bebeğim yapışık geziyoruz biliyorlar en son sinir krizi geçirdim

Kendisi evlenebiliyor ustune birde cocuk yapabiliyor ama hayatina giren kadinlar duzen kurmaya calisinca cocugunu alabileceginimi saniyor?
alip ne yapacak? ilk cocuga bakmak icin bile size kitlemeye calismislar.
Alsin 3 gun sonra geri getirir uzerinize atar cocugu merak etmeyin hoş alamazda zaten

Kendisi evlenebiliyor ustune birde cocuk yapabiliyor ama hayatina giren kadinlar duzen kurmaya calisinca cocugunu alabileceginimi saniyor?
alip ne yapacak? ilk cocuga bakmak icin bile size kitlemeye calismislar.
Alsin 3 gun sonra geri getirir uzerinize atar cocugu merak etmeyin hoş alamazda zaten
Ben bebeğimle evden gittim boşanma aşamasındayız bana düşmez artık

Son durum. En kısa zamanda dava açıyorum.
Kayınvalidem ve görümcem eşimi doldurusa getirip üstüme saldı öfkeden gözü döndü çok korktum.
Üstüme salmalarının sebebi boşanmakta kararlı mısın dediler evet dedim anlaşamıyoruz konu konuyu açtı asagıladılar alttan alta
Eski eşle konuşmuşlar evlenmeyeceğini söylemiş ancak hayatında biri olduğunu doğrulamış galiba bilmiyorum. Çocuğu almak istiyorlar hala ama benim almamı istiyorlar ben buraya konu açtığımda toplanıp evden gittim çünkü kovulmuştum çocuğu getireceğiz eve geç dediler ben de biz boşanıyoruz ne saçmalık bu deyince eşimi doldurup üstüme saldılar. çocuğu bizim evin yanındaki okula yazdıracaklarmış boşanamazmısım burada benim ailemde devreye girdi siz ayrılan kişilere neden hala baskı yapıyorsunuz diye aileme de cephe aldılar kötü sözler edildi eşim olacak adam ise bundan sonra sana nasıl davranıcam bak gör dedi tehdit üstüne tehdit bebeğimi almak istediler işin garibi koca çocuğu bana atmak isteyenler bebeği ver dediler daha emiyor bebeğim yapışık geziyoruz biliyorlar en son sinir krizi geçirdim
eş ailesi kendini ali kiran bas kesen saniyo galiba sinmeyin bu kadar bence, siz sindiginiz icin birazda korktugunuzu anladiklari icin bu had bilmezlik. yapistirin uzaklastirmayi defolsun gitsinler

X