Eşimin eski eşine tavrı

1 yaşında çocuğu devlet babaya neden versin?
Eski eşle alakalı konulara yorum bile yapmayın. Boşanın gitsin

Ay inanılmazlar. Önce eski eşiyle barışsın diye utanmadan yaptıkları hareketler, sonra eski eşinin ilişkisi var diye çocuğu alıp SİZE BAKTIRMAK için sizle arayı düzeltmeye çalışmalar... İnsanları kullanmak, kendi mallarıymış insanlar gibi davranmak... Tükürsek yüzlerine çok şükür derler. Geçmiş olsun boşanıp kurtulun inş hemen

Anlaşmalı boşanmayı kabul ediyor ilk çocuğuna nafaka veriyor + elden para veriyor
Bana şartı nafaka vermem anlaşmalı boşanalım diyor tamam dedim bebeğimin şimdi mama ve bezini alıyor yine alırım ama talep etmeyeceksin diye şart koştu evlilik içinde edindiği herhangi bir malda yok
Benden bisey talep edersen çirkinleşirim dedi en son bisey istemiyorum yeter ki bitsin

avukatsiz is yapmayin. Protokole sembolikte olsa bir meblag yazdirin 500lirq yazilsin mesela. Haklarimi aldim, talebim yoktur ibaresi eklenirxe bidaha bisey talep edemiyosunuz. Bu yuzden avukat cok onemli.

Cocuguda asla alamaz

Napcak butun cocuklari basina toplayip siz de boşaniyorken? Gorumce kaynana cocuk bakmaya bıkar bi yerden sonra. Ee kendisi de 2 cocuga bakamaz, herkeste iki cocuk kendisinde kalan adamla birlikte olmaya merakli degil rahat edemez.

Merhabalar ilk konumda bilen vardır eşimin oğluyla alakalı yaşanmış olan sorundan bahsetmiştim kısacası bahsedersem çocuğun öfke sorunları vardı eşim de son olayda kriz geçirip çocuğa bir iki vurmuştu benim ailemin yanında. Bizim zaten sorunlarımız vardı bireysel ilişki olarak. Sorunumuz çocuğu ya da eski eşi değil.

Ancak son gelişmeler yine akıl almamı gerektirdi.

Konuşup boşanmaya karar verdik bu süreç içinde eski eşiyle görüşmeye başladı. Çocuğu için” evine gidip gelmeye başladı. Bu konuya bir yorum yapmadım zaten ayrılmaya karar verdik.

Şöyle bir gelişme oldu. Eski eşiyle sık sık görüşmeye başladı ancak tesadüfen bir şey öğrenmiş. Eski eşinin hayatında asla kimsenin olmadığını savunuyorlardı. Eşim, görümcem, kayınvalidem. Eşim geçenlerde tanıdık biriyle konuşuyor ve eski eşinin eşiminde tanıdığı biriyle beraber olduğunu söylüyor hatta evlenecekleri konuşuluyormuş. Kadının evleneceği kişi eşimin geçmişten bir arkadaşıymıs bu arada. Eskiden ailecek görüştüğü kişilerdenmiş. Adam da eşinden boşanmış ve birlikteliklerini çoğu kişi öğrenip saklamış. Eşim bunu duyunca oğlumu alıcam demeye başladı. Çocuğu almasına bisey diyemem ancak kadın biriyle beraber diye çocuğu alıcam lafları bana abes geliyor. Bugün ilk çocuğuna yapan benim çocuğuma da bu tavrı yapabilir. Benim de 1 yaşında bebeğim var ortak.

Biz zaten ayrılmaya karar vermiştik. Kendi bilir.

Kayınvalidem ve görümcemin yorumu şu oldu xx evlenirse torunumuzu alacak oğlum siz boşanmayın sen bak. 🤗yani dedim biz zaten ayrılıyoruz çocuğun da bir annesi var. Sırf biriyle evleniyor diye ne olursa olsun anneden ayırmayı düşünmeniz komik diye bir konuşma geçirdim. Neyse bunlar kafaya takmışlar bizi barıştıracak, çocuğu alacaklar. Eşim bende bitti zaten.

Gün geçtikçe laçkalaşıyor. Ben bebeğimle ailemin evine geldim burada kalıyorum. geçenlerde büyük bir kavga yaşadık eşim öfke patlaması yaşadı biraz üstelesem zarar verecek diye korktum sustum.. şimdi beni bebeği alırım diğer oğlumu da alırım diyerek tehdite başladılar. Asla hayatına biri girmeyecek oğlunu göremezsin alırım demeye başladı. Ben hayatıma birini almayı düşünmüyorum bebeğimle yeni bir hayata başlamak istiyorum eğitimime kariyerime odaklanmak istiyorum ancak diken üstünde olmak istemiyorum eşim biraz eli kolu uzun biri huzur vermez rahatlık vermez ne yapacağımı bilmiyorum günlerdir ağlıyorum
Kesinlikle boşan bi b...k yapamaz, hiç umursama he he de geç, ayrıca boşandıktan sonraki hayatın kimseyi alakadar etmez , tınlama...

Anlaşmalı boşanmayı kabul ediyor ilk çocuğuna nafaka veriyor + elden para veriyor
Bana şartı nafaka vermem anlaşmalı boşanalım diyor tamam dedim bebeğimin şimdi mama ve bezini alıyor yine alırım ama talep etmeyeceksin diye şart koştu evlilik içinde edindiği herhangi bir malda yok
Benden bisey talep edersen çirkinleşirim dedi en son bisey istemiyorum yeter ki bitsin
Adam iğrenç ötesi pisliğin teki. Amacı seni hiçbirşey talep etmeden boşanmaya ikna etmek. Boşandıktan sonra da nasılsa mahkeme kararıyla nafaka derdi olmayacağı için beş kuruş ödemeyecek sana. Bütün derdi bu. Ben yaparım ama sen talep etme çirkinleşirim derken tüm derdi bu. Tiksindim ya rezil yaratık. Sakın ama sakın bu şekilde hiçbişey istemeden anlaşmalı boşanma. Mutlaka nafaka talep et. Sakın güvenme yapar eder diye. Yapmazlar. Şu an çalışmıyorsun da çok zorlanırsın. Ve sakın barışma. Hazır boşanma aşamasına gelmişken bitir gitsin. Çünkü asam sizin boşanma olayları olınca direkt eski karısına yanaşmaya çalışmış bence çok sık görüşerek. Azıcık düzgün bir adam olsaydı, o aşamada hatalarını görüp düzelmeye çalışırdı, gönlünüzü almaya çalışırdı vs. Ama adam direkt bi başkasına yönelmiş. Sizle bi gönül bağı da yok demek ki. Asla şans verilecek bi adam değil.

Geçen Kv ve görümce ile konuştuk görümce zaten kendi aleminde bebek altı değiştirmeyi bilmez Kv ise normalde asla çocuk bakmayan bir tip baya da kilolu zor yürüyor ama tutturmuşlar alacağız oğlanı diyorlar zaten işte amacı bizi barıştırıp bana vermek heralde
valla amaclari buradan gozuken ya sizinle ya eski esle, artik kim denk gelirse evlendirmek. sen de sutlarsam ucuncu kisiyi bulmak zor olacak, adam baslarina kalacak. ne senin bebene ne adamin cocuguna kv gorumce bakmaz. ayrica kv gorumce seni manipule ediyorlar haberin olsun

Evet anlaşmalı boşanmada avukata ihtiyaç olmuyor

rica edeceğim şöyle akıllar vermeyin. anlaşmalı boşanmada avukata gerek olmadığını düşünerek boşanmış ve sonrasında da mağduriyetlerini çözmek için senelerce adliye kapılarını aşındıran kadınlarla dolu memleket.

Sadece kayinvalide ve görümce değil sizin planlarda suya düşmüş. Önceki konuda eşiniz eski eşiyle görüşüp barışsın diye tesvik ediyordunuz resmen. Evine git, vakit geçir diye. Böyle mantıksız işlerin sonu.
Ayrıca eski eş aile dostlarından biriyle görüşüyor evlenecek ve aynı zamanda sizin eşinizle kayinvalidenize yemeğe gidiyor. O adam da ses çıkarmıyor buna öyle mi? Konudaki herkes anormal, normal bir sonuç beklemek saçma olurmuş.

Evet anlaşmalı boşanmada avukata ihtiyaç olmuyor
Kesinlikle böyle bir şey yapmayın. En azından protokolü gösterip danışın. Karşı taraf dolandırıyor, tüm haklarından feragat ettiriyor öyle kalıyorsunuz. Protokol dışarıdan basit durabiliyor ama teknik açıdan geri dönüşü olmayacak şekilde riskli.

X