Eşimin eski eşine tavrı

seratoninn

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
96
117
34
Merhabalar ilk konumda bilen vardır eşimin oğluyla alakalı yaşanmış olan sorundan bahsetmiştim kısacası bahsedersem çocuğun öfke sorunları vardı eşim de son olayda kriz geçirip çocuğa bir iki vurmuştu benim ailemin yanında. Bizim zaten sorunlarımız vardı bireysel ilişki olarak. Sorunumuz çocuğu ya da eski eşi değil.

Ancak son gelişmeler yine akıl almamı gerektirdi.

Konuşup boşanmaya karar verdik bu süreç içinde eski eşiyle görüşmeye başladı. Çocuğu için” evine gidip gelmeye başladı. Bu konuya bir yorum yapmadım zaten ayrılmaya karar verdik.

Şöyle bir gelişme oldu. Eski eşiyle sık sık görüşmeye başladı ancak tesadüfen bir şey öğrenmiş. Eski eşinin hayatında asla kimsenin olmadığını savunuyorlardı. Eşim, görümcem, kayınvalidem. Eşim geçenlerde tanıdık biriyle konuşuyor ve eski eşinin eşiminde tanıdığı biriyle beraber olduğunu söylüyor hatta evlenecekleri konuşuluyormuş. Kadının evleneceği kişi eşimin geçmişten bir arkadaşıymıs bu arada. Eskiden ailecek görüştüğü kişilerdenmiş. Adam da eşinden boşanmış ve birlikteliklerini çoğu kişi öğrenip saklamış. Eşim bunu duyunca oğlumu alıcam demeye başladı. Çocuğu almasına bisey diyemem ancak kadın biriyle beraber diye çocuğu alıcam lafları bana abes geliyor. Bugün ilk çocuğuna yapan benim çocuğuma da bu tavrı yapabilir. Benim de 1 yaşında bebeğim var ortak.

Biz zaten ayrılmaya karar vermiştik. Kendi bilir.

Kayınvalidem ve görümcemin yorumu şu oldu xx evlenirse torunumuzu alacak oğlum siz boşanmayın sen bak. 🤗yani dedim biz zaten ayrılıyoruz çocuğun da bir annesi var. Sırf biriyle evleniyor diye ne olursa olsun anneden ayırmayı düşünmeniz komik diye bir konuşma geçirdim. Neyse bunlar kafaya takmışlar bizi barıştıracak, çocuğu alacaklar. Eşim bende bitti zaten.

Gün geçtikçe laçkalaşıyor. Ben bebeğimle ailemin evine geldim burada kalıyorum. geçenlerde büyük bir kavga yaşadık eşim öfke patlaması yaşadı biraz üstelesem zarar verecek diye korktum sustum.. şimdi beni bebeği alırım diğer oğlumu da alırım diyerek tehdite başladılar. Asla hayatına biri girmeyecek oğlunu göremezsin alırım demeye başladı. Ben hayatıma birini almayı düşünmüyorum bebeğimle yeni bir hayata başlamak istiyorum eğitimime kariyerime odaklanmak istiyorum ancak diken üstünde olmak istemiyorum eşim biraz eli kolu uzun biri huzur vermez rahatlık vermez ne yapacağımı bilmiyorum günlerdir ağlıyorum

2 hafta sonraki edit;
Son durum. En kısa zamanda dava açıyorum.
Kayınvalidem ve görümcem eşimi doldurusa getirip üstüme saldı öfkeden gözü döndü çok korktum.
Üstüme salmalarının sebebi boşanmakta kararlı mısın dediler evet dedim anlaşamıyoruz konu konuyu açtı asagıladılar alttan alta
Eski eşle konuşmuşlar evlenmeyeceğini söylemiş ancak hayatında biri olduğunu doğrulamış galiba bilmiyorum. Çocuğu almak istiyorlar hala ama benim almamı istiyorlar ben buraya konu açtığımda toplanıp evden gittim çünkü kovulmuştum çocuğu getireceğiz eve geç dediler ben de biz boşanıyoruz ne saçmalık bu deyince eşimi doldurup üstüme saldılar. çocuğu bizim evin yanındaki okula yazdıracaklarmış boşanamazmısım burada benim ailemde devreye girdi siz ayrılan kişilere neden hala baskı yapıyorsunuz diye aileme de cephe aldılar kötü sözler edildi eşim olacak adam ise bundan sonra sana nasıl davranıcam bak gör dedi tehdit üstüne tehdit bebeğimi almak istediler işin garibi koca çocuğu bana atmak isteyenler bebeği ver dediler daha emiyor bebeğim yapışık geziyoruz biliyorlar en son sinir krizi geçirdim

Son düzenleme:
Bu adamın evlenirken elinin kolunun uzun olduğunu, öfkeli anında bunu kullanabileceğini biliyorsunuzdur. Bu yeni birsey değil bence.
Ayrıca eski eş olayı farklı, önceden ailecek görüşülmüş insanın aklına soru işaretleri gelir benimle evliyken görüştüler mi diye.
Ayrica siz niye bu kadar takıksınız eski eşe? Bence çok fazla hayatınızın içinde ve bunun evliliginize zarar verdiğini düşünüyorum.

Bebeği mahkeme nolursa olsun anneden ayırıp babaya vermez.

Bu adamın evlenirken elinin kolunun uzun olduğunu, öfkeli anında bunu kullanabileceğini biliyorsunuzdur. Bu yeni birsey değil bence.
Ayrıca eski eş olayı farklı, önceden ailecek görüşülmüş insanın aklına soru işaretleri gelir benimle evliyken görüştüler mi diye.
Ayrica siz niye bu kadar takıksınız eski eşe? Bence çok fazla hayatınızın içinde ve bunun evliliginize zarar verdiğini düşünüyorum.

Bebeği mahkeme nolursa olsun anneden ayırıp babaya vermez.
Bana en baştan beri boşandıkları için çocuğun psikolojisi bozuk dediler bu yüzden çocuk anne babayı görmeli diye dayattılar bisey demedim görüşmediler son zamanlarda görüşmeye başladılar sık sık olmaya başladı eski eş evliliğimiz için de değildi son bir kaç aydır bu konular dönmeye başladı

Şu an öfkeyle yaşanıyor bunlar eşiniz tekrar bir kadınla birlikte olmaya başlayınca o kadar da önemli olmaz bu mevzular. Siz bir an önce boşanmaya çalışın diğer çocuğunu da alıyorsa alır sizlik bir durum yok boşverin. Çocuğunuz küçük zaten mahkeme de size verir.

Şu an öfkeyle yaşanıyor bunlar eşiniz tekrar bir kadınla birlikte olmaya başlayınca o kadar da önemli olmaz bu mevzular. Siz bir an önce boşanmaya çalışın diğer çocuğunu da alıyorsa alır sizlik bir durum yok boşverin. Çocuğunuz küçük zaten mahkeme de size verir.
Eski eşine de normalde anlayışlıydı başkasıyla birlikte olduğunu öğrendiği gibi farklı bir yüzünü gördüm bu beni korkuttu malesef mahkeme bana verse de huzur vermez diye korkuyorum eski eşinin ilişkisine sinirlenip bana da patladı kimse olmayacak hayatında kimse girmeyecek diyerek kavga başlattı soka uğradım normalde böyle değildi

Siz ayrılma kararı almışşınız da nedense bende eski eşini kıskandığınız hissi uyandı.

Sanki O'nun evlenmesini istemiyor ama benim de evlenmemi şimdiden asla istemiyor , bana da aynı tavırda diye belirtmenizden öyle hissettim.

Eski eşine de normalde anlayışlıydı başkasıyla birlikte olduğunu öğrendiği gibi farklı bir yüzünü gördüm bu beni korkuttu malesef mahkeme bana verse de huzur vermez diye korkuyorum eski eşinin ilişkisine sinirlenip bana da patladı kimse olmayacak hayatında kimse girmeyecek diyerek kavga başlattı soka uğradım normalde böyle değildi
Ne güzel iş valla kendisi 2. evliliği yapıyor ama kadının hayatında tek kalacak ohh..

nedenmiş niye olmamalıymış ki?

Çocuklarımın başka bir kişiyle “anne baba dışında” görüşmesini istemiyorum diyeymiş. Hani ben neysem çocuğunu getiriyordu ben annesi değilim (getirsin sorun değil onun bakış açısı için söyledim bunu) Hayatlarımıza biri giremezmiş. Şaka gibi. Şu duruma düştüğüm güne lanet olsun gerçekten..
Kv ve görümcenin hayalleri de suya düştü. Eski eşiyle barışacağı umutları vardı. Son zamanlarda eşimi eski eşini ve çocuğu aile yemeği gibi yemeğe alıyordu eve. Kadının ilişkisini öğrenince hepsi yıkıldı bana da belli ettiler tavırlarını

Çocuklarımın başka bir kişiyle “anne baba dışında” görüşmesini istemiyorum diyeymiş. Hani ben neysem çocuğunu getiriyordu ben annesi değilim (getirsin sorun değil onun bakış açısı için söyledim bunu) Hayatlarımıza biri giremezmiş. Şaka gibi. Şu duruma düştüğüm güne lanet olsun gerçekten..
Kv ve görümcenin hayalleri de suya düştü. Eski eşiyle barışacağı umutları vardı. Son zamanlarda eşimi eski eşini ve çocuğu aile yemeği gibi yemeğe alıyordu eve. Kadının ilişkisini öğrenince hepsi yıkıldı bana da belli ettiler tavırlarını
belliydi böyle olacağı eski konunuzu hatırlıyorum ben tam da tahmin ettiğim gibi olmuş. çocuğunuzu alamaz ama merak etmeyin mahkeme size verir istediği kadar eli kolu olsun.

eski eşiyle neden ayrılmışlar peki bu konuda bilgin var mı?
Anlaşmazlık ilişki kopukluğu asla birlikte bir şey yapmama kadın kariyerli bir kadın çok fazla iş odaklı biriymiş hayatlarını ayırmışlar çocuk küçükken biz kadınla hiç sorun yaşamadık merhabalastıgımız da çok oldu onun da çocuğu doldurma gibi bir durumu olmadı Allah için o yüzden konumuz hiç eski eş olmamıştı eşimle bizim ilişkimizde

Hee hee alırsın de geç
Gör bakalım, kadin evlenince alacak mı koca cocugu? Tabii ki alamayacak (eğer anne canıma minnet ben de yeni kocamla aşk yaşayayım demezse) . Koca cocugu alamayan sizin çocuğu hiç alamaz. Mümkün degil

X