Eşimin Ailesi ve bize yaşattıkları hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
yorumları okurken hayretler içinde kaldım. Siz 3. bir kişi olarak okuyorsunuz ama empati yaptığınızda bugün benimde kardeşim para istese veririm. Adamın kardeşi art niyetliymiş nerden bilsin inanmış kardeşine. KV'de de oğlu evlendiğinde maaşı gittiği iççin kızdan sinirini çıkarmaya çalışıyor gayet açık. Bence siz doğru olanı yapıyorsunuz hiiç kafanıza takmayın bu düzende feraha çıkana kadar devam edin. bunları düşünüp motivasyonunuzu bozmayın. Hatta ilk fırsatta küçük de olsa bir tatil planı yapın.

Banka hesap hareketleri dekontu da var.Ama ödemiyor lar.Annesi babası ödemek zorunda değil ama kardeşi ödemiyor ve onlarla aynı evde yaşıyor.Eşim kardeşini telefon dan engelledi o yüzden babasına dedi borç harç olaylarını babası yönetiyor du kumar olayı patlayınca babasına kaldırıp bu ay çok sıkıştık kardeşim borcundan ödeyebilirmi diyince kıyamet koptu annesi eşimi arayıp gelin iş seçiyor sende gelme gelinde emeklerim haram olsun bitti artık annen değilim şu bu saydırdı para konusu öyle havada kaldı eşimde artık arayıp sormuyor öyle kaldı para mevzusu bu saatten sonra bende konuşmam zaten ne bayram ne seyran

Neden olacak para kaynaklarından biri kesilmiş çok var böyle bencil aile ilkte sizi saf görmüşlerdir baktılar kullanamayacaklar gerçek yüzlerini göstermişler
İlk başta bende ılımlıydım nişan zamanı gelinlik bakmaya gelmedi falan hepsinde kirilsamda anne dedim hürmet ettim ama bu olaylar ilk oldu eşimin kardeşi kumar olayı patladı.kayinvalideme dedim dizlik bir durum değil ne zaman istersen gel kapım açık bile dedim görüşmeyelim iyi değilim zaman geçsin şu bu yaptı.bende aramayı kestim sadece eşim arayinca bende napıyorsun falan anne yaptım bayram seyran aradım ama son kavga patlayınca gelinin telefonunu al bakım beni kaç kare aramış iş seciyo şu bu .hani ben anlamadım gitti bu kadını, görümcem de abi noldu diye aramadi bile

Sevmediyse başta neden kızım kızım yaptı hiç anlamıyorum.Görümcemde bir tuhaf bu olay patladı abisini Bir kere aramadi

Allah razı olsun gerçekten beni anlayan biri çıktı sonunda.Benim eşim karakter olarak çok Hayır diyemeyen bir insan aşırı kibar bu yüzden de Ailesi 36 yaşına kadar hep kullanmış. Ben kadınlar kulübünde de bunu anlatmaya çalışıyorum. Herkes diyor ki bana eşin art niyetli. eşim 36 yaşına gelene kadar Ailesi içerisinde birçok şey yaşamış küçükken annesi tarafından çok dayak yemiş annesi çok baskın bir karaktermiş markete götür beni Dükkana götür beni hastaneye beni götür şu bozuldu şunu tamir et kediyi veterinere götür her konuda eşim koşturmuş bu evde erkek kardeşi Başka Bir Şehirde yaşıyormuş sonradan buraya geldi bu dolandırıcılık olayları olduktan sonra. Bu kumar olayı patladı. Ben kadınlar kulübünde herkese yazıyorum ama herkes eşinde bunu biliyor olabilir. Eşin de art niyetli deyip duruyorlar. Benim eşim bunların hiçbirini bilmiyordum. Kaldırıp Ben koleje ortak olacağım ortak olmak için de paraya ihtiyacım var abi diye söyledi. Hatta kolejin sahibi denen şahsiyet de kaldırıp Evet işte. İnşallah birlikte bir ortak olacağız. Şudur budur olayları yaptı. Eşimi bildiğiniz kandırdılar ve banka hesaplarında kayıtlar da var. Eşimi yatırdığı para da var. Bu olay patladı dediler ki düğün zamanı ödeyeceğim. parayı hiçbir şekilde kardeşi ödemedi. E kardeşi parayı ödeyemeyince de biz sıkışık kaldı. Çünkü düğün zamanı gelecek paraya güvenerekten eşim ev eşyası aldı koltuk aldı yatak odası takımı ve benzeri bir sürü şey aldı. Ondan sonra gelen altınlar Zaten çok fazla altın gelmedi borcun harcının bir kısmına yatırıldı edildi. E şimdi de ben yeni iş buldum Kayınvalidem bana iş seçiyorsun diyor ama eşime destek olmak için ben gittim bulaşıkçılık bile yaptım 2 hafta boyunca Soğuksu artık akciğerlerim çok kötü olduğu için işi bıraktım. Bu kumar olayı patladı. Ben kadınlar kulübünde herkese yazıyorum ama herkes eşinde bunu biliyor olabilir. Eşin de art niyetli deyip duruyorlar. Benim eşim bunların hiçbirini bilmiyordum kaldırıp Ben koleje ortak olacağım ortak olmak için de paraya ihtiyacım var abi diye söyledi. Hatta kolejin sahibi denen şahsiyet de kaldırıp Evet işte. İnşallah birlikte bir ortak olacağız. Şudur budur olayları yaptı. Eşimi bildiğin Ali'den kandırdılar ve banka hesaplarında kayıtlar da var. Eşimi yatırdığı para da var. Bu olay patladı dediler ki düğün zamanı ödeyeceğim Abi düğün zamanı ödeyeceğim dedi parayı hiçbir şekilde kardeşi ödemedi. E kardeşim parayı ödeyemeyince de biz sıkışık kaldı. Çünkü düğün zamanı gelecek paraya güvenerekten eşim ev eşyası aldı koltuk aldı yatak odası takımı ve benzeri bir sürü şey aldı Ondan sonra gelen altınlar Zaten çok fazla altın gelmedi borcun harcının bir kısmına yatırıldı edildi. E şimdi de ben yeni iş buldum Kayınvalidem bana iş seçiyorsun diyor ama eşime destek olmak için ben gittim bulaşıkçılık bile yaptım 2 hafta boyunca Soğuksu artık akciğerlerim çok kötü olduğu için üşüttüğüm için. Mecburen işten ayrılmak zorunda kaldım ve bunların hepsini Kayınvalidem biliyordu. Bildiği halde bana kaldırıp gelinde iş seçiyor işte gelin de hiç beğenmiyor. İkinizin de çalışması gerekiyordu. İşte şöyle de böyle de kurumsal iş arıyor. Şudur budur diye arkamdan bir sürü laf söyledi. Eşim de babasını arayıp demiş ki babacığım kardeşimin borcundan 3-5 lira verebilir misiniz? Bu ay çok sıkıştık demiş. Bunu söyleyince de babası gitmiş annesini anlatmış. Annesi de kıyameti kopartıp benim eşimi telefonla aradı. Kavgalar oldu olaylar oldu . Hani benim anlamadığım nokta şu eşim Parasını istiyor. Annesi ve babasından para istemiyor Millete borcu ödemeye başladıysanız kardeşimin bana olan araba borcusundan üç beş bin lira versin. Sadece tek dediği bu bunu dediğinde resmen kıyamet koptu.

Allah razı olsun gerçekten beni anladığıniz için.simdi durumlar toparlamak için ben iş buldum çalışıyorum eşim hem gündüz hemde akşam 2. İşe gidiyor garsonluk yapıyor eve gece 3 de geliyor hani kayınvalidemin bundan haberi var ogluna acımıyor.calis evlenicem diyen sendin diyor.simdi eşim aile WhatsApp grubundan çıktı hiçbirini arayıp sormuyor onlar da bizi aramiyor.zaten annesi seni de gelinide sildim demiş eşimde madem öyle bundan sonra arayıp sormayiz demiş.isin komik tarafı görümcem abisini konunun dışında olduğu halde abi iyimisin bak böyle yapmayın vb aramadi bile.esimde onu aramıyor doğum günündede aramadi

Eşimin bilgisi yoktu bu olaylar dan banka hesap hareketleri var dekont var. Koleje ortak olucam diye para aldı eşimden kolejdeki adamin ses kaydı var.eşim kullanıldı ve ben bunu kimseye anlatamıyorum sanırım

Ay korku filmi gibi hani bir aile var yabancı film adı gelmedi aklıma kopuk el yürüyor falan bilen yazsa adını Umarım eşiniz size sıkı sıkı sarılır.Kazak almasa iyiymiş kayinvalideniz elbette parayı isteyecek esiniz kumarda yediği parayı araba parasını olaya bak.Gorumce hanım kustuyse gitsin yorganini ayrı sersin.Burada tek bir kadın eşi araba parasını kardeşine vermiş aaa para kumardami bitmiş canı sağolsun diyecek kadar değildir sanmam.Adams ailesi aklıma geldi şimdiÇok iyi bir insansiniz insanlık sizde kalmış üstüne bir ton laf yemissiniz Allah kalbine göre versin konuda hepsine.

Esinizin ailesi onu kullanmaya alismis. Su anda esinizin destege ihtiyaci oldugunu görünce gercek yüzlerini görmüs oldunuz. Kardesten borcunu yasal yollardan almazsaniz asla size geri dönmez. Ha esiniz onu yapar mi bilemiyorum. Bundan sonra sahsen acil durumlar (ölüm felan) haric görüsmem. Para konusunda asla da yardim etmem. Esinize de bu konuda fazla söz hakki tanimayin. Madem ailesi böyle ugrasmak zorunda degilsiniz.

Bir zoruma giden konuda şu.eşimin kız kardeşi evli ve konuyla ilgisi yok.Ama insan abisini hiç mi aramaz abi WhatsApp grubundan çıktın annemle babamla kavga olmuş iyimisin şu bu insan birleştirici olur bir kere bile aramadi ne beni ne abisini.Birde zamanında işsiz kalınca ben görümceme kurumsal iş arıyorum hayırlısı falan demiştim kayınvalidem o yaşında kavga esnasında kocama gelin kurumsal iş deyip duruyor iş seciyo demiş anladım ki görümcemle dedikodu mu yapmış.Bilmiyorum ben komple sildim aileyi görümcem de dahil.Siz olsanız napardınız

Bir zoruma giden konuda şu.eşimin kız kardeşi evli ve konuyla ilgisi yok.Ama insan abisini hiç mi aramaz abi WhatsApp grubundan çıktın annemle babamla kavga olmuş iyimisin şu bu insan birleştirici olur bir kere bile aramadi ne beni ne abisini.Birde zamanında işsiz kalınca ben görümceme kurumsal iş arıyorum hayırlısı falan demiştim kayınvalidem o yaşında kavga esnasında kocama gelin kurumsal iş deyip duruyor iş seciyo demiş anladım ki görümcemle dedikodu mu yapmış.Bilmiyorum ben komple sildim aileyi görümcem de dahil.Siz olsanız napardınız

Siz görümcenin dedikodu yaptigini var sayiyorsunuz. Belki annesine sadece kurumsal is tercih ediyor demistir bilemezsiniz. Ama gördügünüz üzere aile icinde iliskiler daha cok cikar üzere kurulu. Kiz kardesin isi düsse oda yine damlar ortaya

Ama kayınvalidemin konuşma stili tam olarak şu " gelinde kurumsal iş diyip duruyor x firmasında çalıştı çıkmış kurumsal değil miydi Z firması kurumsal değil miydi bıraksın bu işleri iş seciyo.o böyle yaptığı için iki maaş girmediği için geçinenimiyorsunuz demiş.hani konu buda değil oğlu kendi araba parasını geri istiyor yani istemek bile suç ki bu ay dönemiyoruz 3-5 bana olan borctan düşünsün lafi kıyamet koptu.Görümcemde çok düzgün ayak değil insan abisini bir arar.esimde kırıldı görümcemin doğum günün de aramadi

Hiç zorunuza gitmesin belli ki çıkarcı ve menfaatçi bir ailesi varmış. Akan musluk kesilince artık onların işini görmediği için olaylar patlamış daha doğrusu gerçek yüzleri ortaya çıkmış. Ama bunlar sizi daha çok birbirinize bağlar çekirdek ailenizle birlikte güçleneceksiniz. İnşallah çok güzel günleriniz olur şans sizden yana olur musmutlu bir aileniz olur. Hiç kimseyi hiç bir şeyi kafanıza takmaya değmez hayat bunlar için üzülecek ve takılacak kadar uzun değil. Lütfen kendinize odaklanın eşinize destek olun beraber birbirinizde dinlenin.

Ha ha zaten kayın aileyle iyi olan yok ki

Vallahi doğru kimse unutulur sarmaş dolaş olunur..
Sende sinir olup oturduğunla kalırsın...

Bende öyle yaptım zamanında çok pişmanım onlar üzüldü diye bende üzüldüm ama kullanıldım tabiki saflığımın bedelini ödedim....
Alıngansın dendi burnumuzdan getirdiler halbuki biz eşimle ne kadar iyiydik....

Banka kaydında gözüküyorsa direk verin mahkemeye siz uğraşıp yüz göz olmayın daha fazla , hakkınızı da bırakmayın ama kimse enayi değil sonuçta başkasının suçunu niye siz çekesiniz ki hele hele siz ve eşiniz bu kadar zorlanırken acımayın hiç eşinizi de siz daha iyi tanıdığınız için ona göre bir hal çare bakarak ikna etmeye çalışın

Onlar suç bastırıp para olayının üstünü kapatmaya çalışıyorlar gibi hiç kanmayın dediğim gibi verin mahkemeye iş seçip seçmemek onların katılabileceği bişey değil size iş seçiyor diyinceye kadar oğluna söyleyip borcunu ödetsin çalışıp çalışmayacağınızın kararını ancak siz ve eşiniz belirler bu konularda karışmalarına izin vermeyin onların hadlerine değil çünkü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…