Eşimin Ailesi ve bize yaşattıkları hakkında

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Eşim açıkçası çok kırgın ailesinin bu yaptığından sonra iletisime geçmek istemiyor birde mahkeme olayı patlarsa bunlar iyice başımızı agritir . Benim kendi öz annem babamda uğraşmayın aramayın sormayın kendi hayatınıza bakın diyor.esime sadece üzülüyorum artık paradan geçtim gönül kırgınlığı çok ağır. Nasıl anne baba bunlar bilmiyorum

Göbek atıp sevineceğinize dert ediniyorsunuz kendinize. Keşke eşimin ailesi de böyle gerçek yüzlerini gösterseler de eşim konuşmayı kesse.
Yapılanlar ağrıma gidiyor nişandan beri.benim kendi annem diyor ki eşinle huzurun kaçmasın diye bir kere bile telefon açıp kadının ağzına tükürmedim kocan üzülmesin diye ama bu kadın kendini bir şey sandı diyor.annem diyor ki ona en iyi ceza arayıp sormamak.esime kaldırıp gelinde sende sildim gelmeyin demişti.ama sandıki eşim anne saçmalama öyle şey olurmu falan demesini bekledi eşimde ilk kez hakkını aradı madem öyle bundan sonra bende karımda istediğin gibi aramayız dedi nerden baksan 1 aydır ne onlar ne biz iletişim geçmiyoruz.

Herkes anne baba olamıyor işte

Hiç kafana takmaya değmez. Kayınvalideye eş ailesine çok anlam yüklemeyin. Olmasalar da olur bana göre. Sırf eşimi doğurdu diye el pençe durup herşey gönlünce olsun diye uğraşmam şahsen. Mesafeli olmak en güzeli.

Aileyle hic muhattap olmayin esiniz kardesinden borcunu odemesine istesin once insan gibi istesin olmuyorsa kanit varsa dava falan acsin diye sizi ve esinizi resmen enayi gibi gorup o paranin uzerine yatmanin derdindeler

En ufak arayıp 2 ağlamalarına bakar eşinizin onlara yüzünü dönmesi.
Bakın kötü bir insan diyemem eşinize ama saf yani aşikar.
İnsan düğün arifesinde arabasını satıp parasını kardeşine yedirirmi ? Oğlum ben evleniyorum şu an,borcum harcım olur bana lazım araba demeliydi. Ailede siz hariç herkesin ,özellikle anne/babasının kumar borcu olduğunu bildiģine eminim,onlar demiş olabilirler abinden iste arabayı satsın diye. Biliyorlar kandırabilecekler,kandırmışlar işte. Size kalmasın araba diyerek bir şekilde çökmüşler. Görüşmeyelim demeleri de bundan,alacak birşeyleri yok sizden zira. Araba sizden önce alındığı için bence kendilerine hak gördüler onu sattırmayı. Ha doğrudur yanlıştır diyemem normal şartlarda buna ama evlenecek çocuğuna da bu kazığı atmazsın yani.
Yerinizde olsam asla görüşmem bu insanlarla. Bu süreçte çocukta düşünmem tabi,ilerde duruma göre değerlendirirsiniz tekrar ama şu an yapmayın.

Mesafe kalmadı komple bitti diyebilirim bir büyük gibi davranamadilar en son ki kavga da gelinde sende gelme yapmış eşimde madem öyle bundan sonra arayıp sormayiz demiş

Yani eşinizin kırgın olması çok normal bütün ailesi tarafından dolandırılmış resmen ama bence paranızı bırakmayın onlar da inanın ki ödemedik diye dalga geçip göbek atarlar çok yıpratıcı bir şey yaşadığınız önce isteyin şu kadar süreniz var deyin vermezlerse verin mahkemeye iletişimi de tamamen kesin eşinizde dahil , bu devirde para kolay kazanılmıyor en iyi siz biliyorsunuz iki işte çalışan eşinize yazık hasta olan size yazık acımayana acımayın yazdıklarım gaddarca gelebilir ama bencil insanlar sadece kendi dillerinden anlıyor iyiliği enaliyilik susanı haksız olarak görüyorlar çatır çatır cevap vermeniz lazım onlar bir mi bağırıyor siz iki bağırın onlar kendilerini mi acındırıyor siz daha çok acındırın yapamayız demeyin aile bu tamamen kopmanız mümkün değil anladıkları dili konuşursanız size bulaşırken iki kere düşünürler

Daha ne istiyorsunuz Allah’tan, eş ailesi olmadan, eşinizle 2 kişilik hayat kurabildiğiniz, eşin ailesinin gerçek yüzünü gördüğü mükemmel ötesi bir yaşam şekli. Bazen kötü olsalardı da uzak olsalardı diyorsun, iyi olup iyi olduklarından dolayı da sürekli dipdibe olmayı beklemelerindense…

Çok tuhafsınız, böyle saçma insanlarla nasıl muhatap olup bir de beş parasız kullanılmış oğulları ile evlenebiliyorsunuz anlamış değilim, bu kadar mı degersizsiniz..

Valla benim şu an hayalimi yaşıyor. Nasıl bir cennete düşmüş farkında değil

Yaşadıklarınız gerçekten ağır şeyler. Özellikle kayınvalidenin kumar oynayan oğluna laf etmeyip de evlenen oğluna laf etmesi, araba satmış olmasına rağmen vay efendim nasıl para istersin demesi falan gerçekten korkunç bir aileye düşmüşsünüz. Eşinize destek olun sizden daha çok o sarsılmıştır. Bunlar da artık ders olur inşallah güzelce toparlarsınız ve gerçek yüzlerini gördüğünüz insanlara da gerektiği gibi davranırsınız.

siz yine de mesafenizi koruyun, eşinizin yanında olun, eşiniz 2 gün sonra affedebilir, ailesi sonuçta, o yüzden siz mesafenizi koruyun, kendinizi doldurmayın.

şu an 5 para etmez şekilde konuşmalarını da 2 gün sonra iç içe olmak istediklerinde mesafenizi koyarak gösterirsiniz.

Aynen sırf eşimi doğurdu diye el pençe duracak değilim. Mesafeli olmak en güzeli...

Bu kadar sonra gerçekten onlarla ıyı mı olmak istıyorsun?

Bu kadar sonra gerçekten onlarla ıyı mı olmak istıyorsun?
Hayır iyi olmak istemiyorum bu saatten sonra özür de dileseler olmaz zaten ki dilemezlerde.sadece yaşadıklarıma üzülüyorum eşimin ailesi yanlız bıraktı ona üzülüyorum

Zor ve sıkıntılı bir süreç geçirmişsiniz . Fakat burda size destek olması gereken annesi ve babasıdır.kayın validenizin tutumu da hiç hoş olmamış size karşı soğumanız çok normal .Kızkardeş veya diğer kardeşlere gönül koymayın herkesin yuvası ayrı artık yardım etmek istememesi de normal
Bir de ben bu tarz şeyleri hoş karşılamıyorum birinin durumu birinden daha iyi ise ona yardım edip dengeleyecek hali yok. herkes kendi ve kendi ailesi için çalışır evi varsa ataba almak ister ikisi de varsa gezmek ister . Eksik olana yardım etmek zorunda değil bence parada istenmemeli .

Arkadaşlar merhabalar hayırlı bayramlar, kayınvalidem ile eşimin son kavgasında gelinde sende evime sakın gelmeyin bitti dediği için bu bayram aramadık dün de halam vefat etti.kayınpederim beni aradı neyse açim dedim açmaz olaydım ne kızım dedi ne adımla hitap etti halan ölmüş hayırdır neyden bu üslupla 3. Şahıs gibi konuştu ben ona rağmen baba diye hitap ettim neyse hadi iyi bayramlar annenleri de arayalım bari yaptı kapattı.Hem annemi hem babamı utanmadan 2 Saniye konuşacak bir şey yok aramışlar.Bana gelin bize gelmesin diyip bu şekilde aramak niye.utanmadan kayınvalidem benide çaldırdı açmadım.görümcem 1 aydır bu kavga oldu arayıp sormadı şimdi beni arıyor açmadım Whatsapp dan yapabileceğim bir şey var mı yazmış yalandan tesekkur ederim sağolasın yazdım bıraktım kayınvalidemi ama hiç muhatap olmadim dün evde eşimle babasının üslubu yüzünden gerildik böyle konuşacağına arama kardeşim.sonra dayanamadım kayınvalideme WhatsApp dan yazdım ben bu yaşananlar sebebiyle evimde huzursuzluk oluyor arayıp sormayın dediniz aramıyorum bende . arkamdan iş seçiyor vb bir sürü laf etmişsiniz nişanda gelinlik bakmaya gelmediniz bu evlilik istenmedi biliyorum bu zamana kadar saygısızlık yapmadım oğlunuzla ister konuşun ister konuşmayın ama ben ev huzurum için artık sizleri aramak istemiyorum taziye için aradınız sanırım tesekkürler İyi günler dilerim yazdım engelledim laf sokacak biliyorum çünkü.ki duramamış eşime yazmış saygısızlık ayıp senin karın şöyle sen böylesin mezarıma bile gelmeyin çıkarcılar menfaatciler herkes yoluna falan kudurmuş eşimde işine gelene inan ben artık hiç bir şey demiyorum tarzı cevap yazmış yine gerginlik oldu yani sizce ne yapmalıyım asabım bozuldu bu cenaze olayının ortasında.

Arkadaşlar merhabalar hayırlı bayramlar, kayınvalidem ile eşimin son kavgasında gelinde sende evime sakın gelmeyin bitti dediği için bu bayram aramadık dün de halam vefat etti.kayınpederim beni aradı neyse açim dedim açmaz olaydım ne kızım dedi ne adımla hitap etti halan ölmüş hayırdır neyden bu üslupla 3. Şahıs gibi konuştu ben ona rağmen baba diye hitap ettim neyse hadi iyi bayramlar annenleri de arayalım bari yaptı kapattı.Hem annemi hem babamı utanmadan 2 Saniye konuşacak bir şey yok aramışlar.Bana gelin bize gelmesin diyip bu şekilde aramak niye.utanmadan kayınvalidem benide çaldırdı açmadım.görümcem 1 aydır bu kavga oldu arayıp sormadı şimdi beni arıyor açmadım Whatsapp dan yapabileceğim bir şey var mı yazmış yalandan tesekkur ederim sağolasın yazdım bıraktım kayınvalidemi ama hiç muhatap olmadim dün evde eşimle babasının üslubu yüzünden gerildik böyle konuşacağına arama kardeşim.sonra dayanamadım kayınvalideme WhatsApp dan yazdım ben bu yaşananlar sebebiyle evimde huzursuzluk oluyor arayıp sormayın dediniz aramıyorum bende . arkamdan iş seçiyor vb bir sürü laf etmişsiniz nişanda gelinlik bakmaya gelmediniz bu evlilik istenmedi biliyorum bu zamana kadar saygısızlık yapmadım oğlunuzla ister konuşun ister konuşmayın ama ben ev huzurum için artık sizleri aramak istemiyorum taziye için aradınız sanırım tesekkürler İyi günler dilerim yazdım engelledim laf sokacak biliyorum çünkü.ki duramamış eşime yazmış saygısızlık ayıp senin karın şöyle sen böylesin mezarıma bile gelmeyin çıkarcılar menfaatciler herkes yoluna falan kudurmuş eşimde işine gelene inan ben artık hiç bir şey demiyorum tarzı cevap yazmış yine gerginlik oldu yani sizce ne yapmalıyım asabım bozuldu bu cenaze olayının ortasında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…