Eşimin Ailesi Psikolojimi Bozdu Adaletsizlik Ruhumu Emiyor

Ay evet bana çok tuhaf geldi. Üstelik ben kaçırmışım o kına gecesi meselesini. Nisanlim kına gecesini terketse kocam olmazdı acikcasi
Bayağılık dolu bir konu. Neymiş de düğünün misafiri kalabalik olsun diye kınaya az insan davet etmiş kız tarafı. Sonra kv bu yüzden kavga çıkarmış.
Misafirlerden dolayı... Onlara neden kınaya az kişi çağırdığımı söyledim hepsi de kabul etti ki onların ailesine iyilik için öyle yaptık... düğün onların adı onlar kalabalık gözüksün diye... Kına günü annesi aylar önceden bildiği teşekkür ettiği olayda kıyameti kopardı niye benim misafirim gelmiyor diye... Sonra ne oldu biliyor musunuz düğüne 1 çevresi bile gelmedi kınada getireceği çevreye ne oldu... kimseleri yooook kınaya in cin mi getirecekti neyin kavgasıydı kardeşleri ile bile mal yer davaları var konuşmuyor

Benim anlayamadığım 7 yıllık ilişkide eş ailesi tanınamıyor mu? 7 yıl ne yapılır Allah aşkına? Yakın zamanda bir konu vardı; ciddi sertleşme problemi olan yeni birkaç aylık eşinden şikayetçi ama TAM 6 YIL BİRLİKTELERMİŞ ve haberi yok.

Konudan bağımsız olsun: ya hu kardeşim diz 7 yıl bu aileyi tanıyamadımız mı? 4 kız kardeşli tek erkek çocukta bunları göremediniz mı?

Zaten gitmeyeceğiniz yere niye çağırmıyorlar diye hırs yapmak neden. Gelip ayağınıza kapanp yalvarsalar rahatlayacakmısınız? Siz bu kadar öfke ile daha çok terapi görmek zorunda kalırsınız. Olayları olduğu gibi kabul edin. İlle de böyke olması gerek diye inat ederseniz tek zararı kendiniz görürsünüz.

Aklila yaprak dökümündeki Ferhunde geldi. Arkadasina "bak gör ayagma gelip af dileyecekler" diyordu :KK70:

Ben konu sahibinin ona adaletsiz davranilmasina bozulmasini anliyorum. Ama mesafe koymak bu durumda en iyisi. Bazi insanlar beni sevmiyor diye psikolojimi bozucak degilim veya esimi sık bogaz etmem..insanlar kendini hep yalnis savas alanlarda harciyor. Gerek yok
Dünyada adalet arayışı bana çok ütopik geliyor. Değiştirilemeyecek bazı şeyleri olduğu gibi kabul edip umursamamak lazım. Yoksa insan psikolojisi çok yıpranır. Değiştirilemeyecek şeylerden biri de aile bağları Sevse de sevmese de illaki kocasının ailesi olarak kalacak o insanlar.

Dünyada adalet arayışı bana çok ütopik geliyor. Değiştirilemeyecek bazı şeyleri olduğu gibi kabul edip umursamamak lazım. Yoksa insan psikolojisi çok yıpranır. Değiştirilemeyecek şeylerden biri de aile bağları Sevse de sevmese de illaki kocasının ailesi olarak kalacak o insanlar.

Aynen. Konu sahibi kendini yiyip bitiriyorken o görümcenin zerre umrunda oldugunu zannetmiyorum. Böyle insanlar icin kendini yipratmaya degmez. Ha yok illaha esimi de biktiriyorum derse buyursun, ama böyle durumlarda 95% kök aileyi secip bosaniyor. Secim onun

Aynen. Konu sahibi kendini yiyip bitiriyorken o görümcenin zerre umrunda oldugunu zannetmiyorum. Böyle insanlar icin kendini yipratmaya degmez. Ha yok illaha esimi de biktiriyorum derse buyursun, ama böyle durumlarda 95% kök aileyi secip bosaniyor. Secim onun
Esi kesinlikle yanlis yapiyor ortayi bulmali. Anne babasini atmasin ama bu kadin benim karim hayat arkadasim benim bulundugum ortamda yanimda olacak diyip tavrini koyacak. Ablalarini da umursamayacak. Ablasizliktan olmez yani. Benzer durum icindeyim , esim ablalariyla cok ciddi bi konu olmadikca keyfi gorusmez. Anne babasina da bensiz gitmez. Benden de en buyuk ricasidir esim olarak yanimda ol beni doguran insanlarla asgari duzeyde gorus diye.

Esi kesinlikle yanlis yapiyor ortayi bulmali. Anne babasini atmasin ama bu kadin benim karim hayat arkadasim benim bulundugum ortamda yanimda olacak diyip tavrini koyacak. Ablalarini da umursamayacak. Ablasizliktan olmez yani. Benzer durum icindeyim , esim ablalariyla cok ciddi bi konu olmadikca keyfi gorusmez. Anne babasina da bensiz gitmez. Benden de en buyuk ricasidir esim olarak yanimda ol beni doguran insanlarla asgari duzeyde gorus diye.

Esi su anda karsini o eve götürse olay cikacaginin garantisini verebilirim. Bazen bir süre araya mesafe birakmak en iyisi. Ablasizliktan nasil ölmüyorsa essizlikten ölmez öyle bakarsak. Ben zoraki görüstürmelere, milletin birbiriyle samimiyetsiz bir sekilde görüsmesine karsiyim kendi cevremde. Heleki bir cok ailede pasif agresif tavirlardan gina geldi diyebilirim. Bizim sülalede cok vardi. Ben bunu yapmiyorum. Ya kökten cözerim, yada mesafemi korurum. Beni sevmeyen insanlarin masasina da oturmam. Bunun dengesini herkes kendine göre ayarlamali.

Eşim her izin gününde onlarla değil şükür. Benim yanımda... ama çağırdıklarında 1 saat de olsa gidiyor. Evet suç eşimde... Gitmesin demiyorum ama o ablası her çağırdığında gitmemeli. Ben babasının arayıp kızından dolayı gitmediğim yer için beni suçlu bulmasından sonra bu kadar bilendim sonra herkesin o gelince eşimi çağırmalarından dolayı. Eşimle de bana daha çok vakit ayırması dışarıda daha fazla vakit geçirip bana bunları unutturması adına konuştuk. Çağırmamaları benim işime geliyor evet ama onlara yapılan kötülük yokken onların bilenmesini kaldıramıyorum. bu arda eşime asla maddi şeylerin lafını yapmadım yapsaydım bunca sene beraber olmazdık. Bu adam benden çok maaş alıyor bana ihtiyacı da yok. Anne babası ile görüşmesin demedim demem de ki sevmem etmem ama hastaymış kek yapayım gidelim dedim eşim bana gel demediği halde. (He he evet kendimi övüyorum hadi yerin :KK70:) Sorun ablasının kendi kardeşlerine davrandığı gibi söverim de severim de mantığı ile yaklaşması... Çok alttan aldım ama son radde kaldıramayacağım olaydı. Eşim kızdı mı bunun arkasında durup gerekeni yapmalıydı o en azından bir daha yapamayacağını anlamalıydı bana bazılarınızın söyledikleri saçma geliyor. Neymiş kök aile... Kendi kocasına yapılınca hiçbir şey de yoktu ortada bana yapıldı aynısı alınmadım bile normal bir şeydi annesine bağıran bir görümceye benim eşim de pek ala tavır koyabilir. Sonuçta karşımdaki bir melek değil. Ailesi de bunu bilirken.
Terapistim kıskanmak anlamında demiyor daha bilimsel söylüyor ama siz olayların hepsini biliyor musunuz laf ediyorsunuz... Gayet devlet üniversitesi mezunu (buna dikkat ettim yüksek lisansı olan bir psikolog...) Görümcenin eşiyle bizim eşimle ilişkimize bak gör koca nasıl olunur gör diye herkesin içinde bağırıp çağırdığını biliyor muydunuz?
Evet bu hırs beni fazlasıyla bürüdü bu kadar değildim ama sonraki terapimde mutlaka bunun üzerinde duracağım. Bu aile beni bu hale getirdi. Onlardan uzak ailemle arkadaşlarımla musmutluyken onların adlarının geçtiği yerde enerjim sömürülüyor. Eşimle birbirimizi seviyoruz yansıtmak istemiyorum ama eşimi de suçlarken bu mümkün olmuyor
Bu nasıl bir hırs
Sizin evliliğiniz bu kafayla biter siz onu ailesini suclarsiniz ama sorumlu siz olursunuz

Ben kendi halinde arkadaşlarıyla ailesiyle mutlu insandım ta ki bu insanları tanıyana kadar. 7 senelik ilişki sonrası evlendik. 4 görümce tek erkek çocuk ve en küçükleri benimki. Cimri bir aile. Maddi yardımları geçtim lafları sözleri bitmedi. Eşim hep yanımda oldu beni haklı buldu. Kötülüklerine kötülük etmedim. Yeni evliyken eşim yüzünden ki hala yeni evli sayılırım 4 ay oldu. 1 aylıkken 1 hafta aynı evde durduk memleketlerinde. Görümcem olacak insan psikolojimi bozdu. Psikoloğumun dediğine göre benim öz güvenli saygın mesleğe sahip olmam sonra kayınvalide kayınpedere de istemediğim bir şeyi açıkça söyleyip şakalaşmam onun yapamadığı şeyler olduğu için beni kıskanıp üzerime yürüdü. Eşimle kavga etti. Düğün öncesi yaptığı her şeyi tüm terbiyesizlikleri unutmuş gibi yapmıştım eşim için ama o olay sonrası artık kanım çekiliyor adını duyunca. Ben yine bu kadar kin dolu olmazdım ailesi haklı olduğumu bildikleri halde onunla aynı ortamda durmamak için gitmediğim yerden dolayı cezayı bana kestiler. Arayıp ağlattılar beni. Bu aile kına günü bizi ayıran aile. Şimdi tahammülüm hiç yok. Adaletsizlik duygusu tüm ruhumu emdi. İstiyorum ki herkes adaletli olsun. Yalandan hiçbir şey yok gibi yapıyor o olaydan sonra 1 kere götüştüm ama hastalık vs görüşeceğim belli...annesi babası ama beni arayıp ağlatmalarını unutamıyorum. Eşim gel görüş demiyor hele ablası ile. (Ablaları evli.) Ama onun görüşmesi beni çıdırtıyor. 1 kere bağırdın karını korudun sonra? şimdi de sözde benle iyiler ama eşim yanımda ben duyuyorum ne zaman o ablası gelse her seferinde bir bahane ile çağırıyorlar. Eşimi hafta sonu sabahtan arıyorlar hadi gel diye. Bu adamın karısııııı var karısııııııı. Sözde benimle sorunları yok. Yanımdan çağırmak ne demek kibarlıktan karını da al gel de demiyorlar. Eşim yanımda arada saygı duyun vs diyor ama istikrarı yok. Ailesine hele ki o ablasına aslaaa katlanamıyorum. İçimde acayip bir hırs var. Psikoloğa gidiyorum bu ben değilim. İçimi kemiriyor ona iyi davranılması... Bensiz gidiyor davet etseler de gitmiyorum ama eşimi yalnız göndermeli miyim yoksa gövde gösterisi yapmalı mıyım? İçim içimi yese de katlanıp bu benim demeli miyim? Eşim onunla şakalaşıp ediyorsa diye deliriyorum konuştuğu zaman moralim bozuluyor. o 1 haftayı burnumuzdan döktü eşimden tövbe etti bir daha gitmeye ama kendisi neden bu kötü insanla konuşuyor? Çok büyük kavgalar ettik beni haklı görmesi yetmiyor ailesinin yaptığından sonra iyice kin doluyum. Benle iyi gibi yapsalar yalandan karını da al gel demeleri gerekmez mi benim kinim boşa mı? hafta sonu sabahı eşimi çağırmaları normal mi? yeni evliyiz biz yeniii... (Eşimin ailesi dışında çok şükür sorunumuz yok ilk ay okeye gitti filan bocaladı (o da yeni öğrendiği için hevesti ) ama çok şükür evden işe işten eve gelen adam eski konuyu söyleyecek olanlar için açıklama)
Kocam ailemle anlasamasa,benim kocam var kocammm mi diyecegim ya,boyle bi mantik var mi?Hayir 40 yillik ailesini benim icin birakan adam,8-10 yillik beni kimler kimler icin birakir diye dusunmuyor musunuz hic?
Cidden bu acilan aile konularinda gorusmeyeceksini kafam almiyor benim.Sen gorusme.Adamin ailesine sen de gorusmeyecksin demek ne haddine insanin?
Valla ben de gelinim,sacmaliyor bu kk da gelinler.
Gorusmezsin olur biter.

Bundan mı, kendi yaptıklarından dolayı mı herkes bal gibi benim onlara en küçük saygısızlığım olmadığı için bunu yapıyorlar... Benim gitmemek hakkım ama onların çağırmama sebepleri ne? Kötülüklerinin devam etmelerinin sebebi ne? Ben duyuyorken eşime gel demeleri gelin demek yerine... Oraya gidince de yalandan neden gelmedi diyorlarmış bazen o da... Ben kötü değilimmm ama kötülükleri bitmiyor değsin diyorum kötü olayım da değsin ama yine kötü olmuyorum görsem hal hatır soruyorum
Ben gitmiyim ama onlar gel diye yalvarsin ,gelin gelin diye olsunler istiyorsunuz da🤣Oyle bi dunya yok be cnm.Kimsenin umru olmaz,siz sinir oldugunuzla kalirsiniz iste boyle.

Psikoloğumun dediğine göre benim öz güvenli saygın mesleğe sahip olmam sonra kayınvalide kayınpedere de istemediğim bir şeyi açıkça söyleyip şakalaşmam onun yapamadığı şeyler olduğu için beni kıskanıp üzerime yürüdü. Eşimle kavga etti.
bu nasıl psikologmuş yahu? hiç profesyonel bir yaklaşım değil. sanki 2 arkadaş kahve içerken dedikodu yapıyor.

kaldı ki böyle bir durum olduğunu da zannetmiyorum, siz kendinizi üstte görüp, sizi kıskandığını düşünmek istiyorsunuz.

kötü şeyler yaşanmış olabilir, yüz göz olmuş olabilirsiniz, ama eşiniz zaten gerekeni yapmış/yapıyormuş.

iki taraf da birbirini sevmiyor, bu belli, e insanlar da bu yüzden size ellemiyor artık işte. sadece eşinizle görüşüyorlar. ne yapsın eşiniz ailesini sizin için silsin atsın mı? sizi zorlamıyormuş, bir kavga olunca arkanızda duruyormuş, e daha ne?

siz istiyorsunuz ki eşiniz onları silsin, görümceye ağzına geleni söylesin, eş ailesi sizi çağırsın, el üstünde tutsun. e öyle bir dünya yok, sevilmiyorsunuz işte.

hele eşinizin kardeşiyle şakalaşmasına bile bozulmanız, inanılmaz bir durum...

siz psikoloğunuzu değiştirin bence, sizi gazlıyor gibi duruyor. terapiye devam edin ama başka bir uzmanla. ben hiç beğenmedim şu anki uzmanın yaklaşımını.

Kızlar selaaaammm,
Eşimin memleketine gidiyoruz Allah nasip ederse bayramda. Ailesi bayramda orada olacak. Yeni evliyim 3 haftalık. Senelerdir hayaliydi benimle oraya gitmek. Ve görümcem ve eşi de geliyor. Bize de bunu yeni diyorlar. Sözde 1 ay önceden bilet almışlar ne hikmetse söylemediler. Ben de o görümcemden pek hoşlanmıyorum zamanında çok sorun yaşadım görümcelerimle. Evlenince beni tanıyınca sevdiler ama ben yapılanları unutmadım. Buna da ayrı bir antipatim var. Bana yan yana çok iyi davranıyor ama samimi gelmiyor hareketleri çok abartılı. Bir yandan diyorum yapma belki tatil güzel geçecek ama yok eşimle de sürekli bu konuda tartışıyorum. O benim ablam onlarla da gezeceğiz baş başa da diyor. Sizce nasıl davranmalıyım yeni evliyim ve bu sebepten kavga etmek de istemiyorum. Tatilde nasıl davranmalıyım eşime nasıl davranmalıyım?
bir önceki konunuz.

görümce size karşı olan davranışlarını düzeltmiş, iyi davranmış, geçmişe perde çekmiş, ama siz o kadar kin dolusunuz ki,unutamıyorum da unutamıyorum.

kadının annesine tatile gelecek olmasına bile takmışsınız. neden size haber vermemişler önceden diye. kadın annesine giderken sizden icazet mi alacaktı?

iyi davranmasına bile samimiyetsiz diyorsunuz.

bence siz takmışsınız ve hırs ve kin dolusunuz. eşinizi de sürekli arada bırakıyorsunuz, sürekli kavga çıkarıyorsunuz.

adam elinden geleni yapıyor gibi görünüyor, sizi de ezdirmiyormuş sanırım, e daha derdiniz ne?

insanları bıktırmayın, yakında eşinizin desteğini de kaybederseniz bakın.

ayrıca sorunlar tek taraflı olarak yaşanmaz/ortaya çıkmaz. görümceler kötü davranmış olabilir ama ben açıkçası sizin de sütten çıkmış ak kaşık olduğunuzu düşünmüyorum. sustum,saygı gösterdim, yine bir şey demedim falan demişsiniz ama,siz de bana pek samimi gelmediniz kusura bakmayın.

adamakıllı bir destek alın, bu kin içinizi çürütmek üzere çünkü.

Esi su anda karsini o eve götürse olay cikacaginin garantisini verebilirim. Bazen bir süre araya mesafe birakmak en iyisi. Ablasizliktan nasil ölmüyorsa essizlikten ölmez öyle bakarsak. Ben zoraki görüstürmelere, milletin birbiriyle samimiyetsiz bir sekilde görüsmesine karsiyim kendi cevremde. Heleki bir cok ailede pasif agresif tavirlardan gina geldi diyebilirim. Bizim sülalede cok vardi. Ben bunu yapmiyorum. Ya kökten cözerim, yada mesafemi korurum. Beni sevmeyen insanlarin masasina da oturmam. Bunun dengesini herkes kendine göre ayarlamali.
Ya iste bu iki tarafinda karakteriyle alakali. Ben asla kavga etmem mesela. K.validemler de oyle. Ama sogukluk var mi var. Oradayken esim benimle daha cok ilgilenir ki canim sıkılmasin. Ben bu yuzden esim icin o sogukluga katlanirim. Senede kac kere goruyorum ki zaten.

X