Eşimden Boşanmalı mıyım?

%99 ailenizi hatalı gôrdüm. Hatta o kadar hatalı gördüm ki Instagram mevzusuna bile giremiyorum. Neden bu şekilde problem yaşamalarına çanak tuttunuz ki. Yeni gelen damat bile eşinize iftira atma cürretine sahip olabiliyor. Bu kadar mı değersiz eşiniz. Zaten aile mevzusundan yaralanmış belli ki sizin ailenizi ailesi olarak görmüs bu kadar ezilmesine ne gerek var. Hala ailemin yanına gidelim diye ısrar ediyorsunuz bir de. Genelde erkekler bunu yapar ama siz ailem de ailem gibi gôzükmüşsünüz. Belli ki eşinizi ezmisler ve siz de karşılarına geçip bu benim eşim haklı olduğu halde ona böyle davranamazsınız diyemediniz mi ? Normalde bunu bir erkek yapmış olsaydı kadına boşan diye üstüne giderdik. Şuanda kadının ailesi tarafından zorbalanan bir erkek var. Eşiniz bu platformda olsaydı tek diyeceğim laf kendini ezdirdiğiniz yeter resti çekin olurdu. Kusura bakmayın ama doğru tek. Terapiye gidin.

Evet benim annem yıllardır babamdan eziyet çeker. Bende çocukluğumdan beri hep annemi koruyan taraftım. Fakat korumayı sadece babamın kızacağı şeyleri ortadan kaldırarak babamın peşinden koşarak becerebildim. Annemi o evden kurtaramadım ki annemde zaten kurtulmak istemiyor. Alışmış. Diğer çocukları evli ama halaa onları düşünüyor millet ne der o çocuklara da laf gelir vs vs. Bende herşeylerine yetişmeye çalıştığım gibi eşimede babamın istediği yönde şekil vermeye çalıştım. Babama şunu yap babamın yanında böyle ol hep bu baskılar. Eşimin bana dediği şey yıllardır sustum babana saygısızlık yapmadım şehir değiştirdim sırf uzaklaşalım diye 800 km öteden daha durdurmuyorlar bende bi babayım bende kocayım neden onların istediğini yapıyorum düğüne gitmem demedim gidince arkadaşta orda burda kalcam demedim kalacağım yer senin anneannen gildi anlayış gösterebilirdiniz ama sen evi terkettin bende babana msj attım saydırdım diyor şimdi üzülme diye özür de dilerim gerekirse ama hiç kimsenin yüzünü görmek istemiyorum artık diyor
Adam bütün derdini anlatmış size, artık dümeni çekirdek ailenize çevirin. Herkes kendi çekirdek ailesinden sorumlu. Önceliğinizi belirleyin, kimseyi babanıza oyuncak etmeyin. Bence önce sizin kendi ailenizin baskısından kurtulmak için terapi almanız gerekiyor. Adam burada sonuna kadar haklı, sağ duyulu bakın olaya

Bir de bunu üstüne gün boyu kapalı evde çocukla eşimi beklerken cuma günü tatil ve eşim yeni tanıştığı biriyle balığa gitme planı yaptı. Bişey dememek için dişimi nasıl sıkıyorum anlatamam
Bütün gün evde kapalı kalmanız şart mı kaç yaşında bu çocuk civarda hiç mi kurs falan yok, çocuğu satranca götürün, yüzmeye götürün, parka götürün, komşu edinmeye çalışın, akşam saatlerinde sitenin yakınındaki parka gidip oturun mesela, elbet annesiyle gelen çocuk olacaktır. hobi edinin. Çocukla izleyebileceğiniz dizi bulun onu izleyin. Tek sosyal hayat üst soy değildir. Kadınların çoğu çocuğunu yalnız büyütüyor zaten, bu size has bir durum değil ki. Ben bir 3 biri 7 yaşında iki çocukla belediye otobüsüne atlayıp plaja gitmiş insanım, hayatta herkes yalnızdır. Hele çocuklar kendini kurtarana kadar kadınlar extra yalnızdır. Bunu kabullenip alışmak lazım.

Yani öyle desem bişey demez sanırım ama tabi bir kavgada önüme gelir benimde yalnız zamanım yok balık planı yaptım onda bile bırakmadın diye. Bazen diyorum o öyle yapınca bende kendim bi plan yapayım diye ama çocuk bende kaldığı için ben perişan oğluyorum 4 yaşında bir oğlum var😓
4 yaşında çocuk küçük değil ki, ne deseniz anlar, nereye götürseniz uyar.

Yok malesef yazlıkçıların olduğum emeklilerin olduğu bir siteye taşındım evin güzelliğine aldanıp. Bir tane ses yok çevrede. Allahtan okul açılacak az kaldı

Geçmişini bu yüzden söyledim. Ben düşünemedim ama dışardan bakınca çok muhtemel şeyler. Benimle başladığında yada ilk senemizde yoktu fakat olumsuzluklar baskılar onu bu yöne itti. Şuan kullanda anlardım heralde 3 yıldır görmedim
Yinede yorucu eşiniz içinde sizin içinizde bazen kendi aileni kurabilmek için ana ailenle mesafe kurman gerek sen kocana ne kadar saygı gosterirsen esinde sana gösterir bu aynı şekilde eşiniz içinde geçerli.

evet haklısınız eşimle bireysel sorun yok aslında ama ailemin yokluğunu her hissettiğimde ona düşman giibi bakıyorum çekip ailemin yanına gitsem dha mutlu olacakmışım gibi hissediyorum

Eşim ile tanıştık, aşık olduk ve 3 ay içinde birbirimizi hiç tanımadan evlendik. Eşimin çocuk esirgeme yurdunda büyüdüğünü, berbat bir ailesi olduğundan sokaklarda büyüdüğünü ve bu nedenle türlü felaketlerin içinden geçip 6 yıl cezaevinde yattığını sevgililik döneminde öğrendim. Fakat eşim yurt çıkışlı olduğundan memur olmuştu daha önemlisi yıllar sonra kimseyi sevemem artık dediğim bir dönemde tanışıp sevdiğim bir adamdı. Öğretmen olmama rağmen o kadar cahilce gözümü kapatmışımki geçmişinin onun psikolojisini nasıl etkilediği aklıma dahi gelmedi. Evlilikte daha iyi tanırım dediysem de evliliğimden 1 ay sonra hamile kaldım.(Korunduğum halde) Sonrasında ise hamileliğin verdiği stres, ailemle yakın olmamız, eşimin ailesinden destek olmadığından ötürü ailemin maddi anlamda evlilik sırasındaki tüm yükü karşılamış olması, babamın aşırı sert otoriter ve tüm problemlerde anneme eziyet eden bir yapısının olması dolayısıyla ilk senemiz boyunca eşime sürekli olarak ben ve ailem tarafından baskı uygulandı. En basit örnek verecek olursam eşim ikmizin sarılmış fotoğrafını wp profil yaptı diye babam rahatsız olup kavga çıkardı hatta eşimin üzerine yürüdü. Eşim aileme hem çok düşkün hem de maddi anlamda kendini borçlu hissettiğinden hep peşlerindeydi sürekli oraya gitmek kalmak isterdi fakat maddi anlamda ailem tarafından ezilir ciddiye alınmazdı. Hamileliğin 6. Ayından 2. Seneme kadar bir kaç defa eşim adına açılmış instagram hesapları yakaladım. Eskiden görüştüğü kadınlarla konuşmak için açılan yakalandığı için anında kapatılan hesaplar. Uygulamada bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü eşim hep ev iş yapan bir insan. Hiç iş saatini geciktirip eve geldiğini bensiz bir yere gittiğini bilmem. Tabi bunun için kaç defa boşanmalık olsakta ailem “millet ne der rezil olduk” baskısı yaptılar ve bizi barıştırdılar. 2. Senemden 3. Seneme kadar ise bir kaç deda eşimin uyuşturucu kullandığını gördüm. Bunun üzerine de tabi boşanmalık olduk ve ailem tarafından tekrar birleştirildim. İçiyosa kendi içiyo şiddet yok parasını senin eline sayıyo maaşı sende duruyo evde ev işi yapar bırak ne hali varsa görsün dediler birleştirdiler. Gerçektende evde yarı yardımcımdır benden habersiz 5 kuruş harcamaz.Son 2 senedir ise ne kadın ne hesap ne uyuşturucu hiç biri kalmadı. Zaten bunlar olurkende bana karşı yoğun ilgiliydi. Ama bu 2 yıldır tamamen içine kapandı aklı fikri para kazanma ek iş yapma hırsı oldu. Çocuğunun doğru dürüst yüzüne bakmıyor. Bana karşı eskiye nazaran daha az ama yine iyi. Sevdiğinide biliyorum ben ayrılcam deyince deliye dönüyor ama hep dalgın yorgun suratsız. Son senemizde de kardeşimin sevgilisi ile kavga yaşadılar. Kardeşimi korumak içindi bu kavga. Sınra kardeşimle sevgilisi evlendi. Eşimle bir süre iyi oldular. Sonrasında ailem bize bir arsa verecek oldu tabi biz bu arsanın kirasını ödeyecektik yani tapu olarak almayacaktık. Kardeşim gil yüzünden bu konu iptal oldu. Arkasından haklı çıkmak için eşimin kardeşimle şakalaşma olarak msjını(bu msj atıldığında ben vardım, şahidim) kardeşimin eşi başka yere çekip eşime iftira atmaya kalktı. Sonra tabi msjın içeriği ortaya çıkınca ailem eşimi suçlamadı ama kardeşimin eşinede haddini bildirmediler. Çünkü o ailesi güçlü ve varlıklı olan saygın bir damattı. O günden sonra eşim bana baskı yaptı ya burdan gideriz ya da ben tek gideceğim diye. Tayin istedik başka bir şehire yerleştik. Bu şehirde kimsemiz yok fakat eşim yine çocuklada benimlede ilgilenmez köşesine çekilir oturur vaziyette. Çok bunalmıştım. Çok yalnız hissediyordum ve eşimden de iyice bıkmış haldeydim.Evim taşınırken eilem yardımı bırakın savuşturmaya bile gelmedi, babam küstü gidiyoruz diye. Eşim yine de kaç defa izah etti biraz olayları unutalım döneceğiz diye gönlünü almak istedi ama olmadı. Kuzenimin düğünü için ailemin yanına gidecektik. Eşim ailemin yanında değil anneannemlerde kalmak istedi gittiğimizde. Annem ise beni arayıp ısrarla bizde kalın yoksa baban olay çıkarır düğünede gelmez bir daha size de gelmez vs psikolojik yaptı. Babamın anneme olan eziyetlerini bildiğim için o telefondan sonra ağlama krizine girdim eşime yalvardım 2 günlük gideceğiz annemlerde kalalım babam olay çıkarcak nolur diye. Ama hayır dedi. Ertesi gün o işteyken yine telefondan tartıştık bana ters davrandı. Bende öfkeyle ve bıkkınlıkla çocuğu alıp çıktım gittim ailemin yanına. Eşim öfkesinden babama ağza alınmayacak hakaretler etti telefondan. Beni tehtid etti delirdi. Bir şekilde beni korkutmayı başardı ve ben geri döndüm. Korkudan ziyade bir sebepte çocuğumdu aslında onun babasız büyüyecek olması korkutty daha çok. Eşimi de aslında seviyorum fakat çok soğudum olaylardan bıktım yoruldum. Mutsuz yorgun yüzünü görmek sıktı artık beni. Tabi eşim ben eve geldikten sonra yine eskisi gibi sakin kedi gibi oldu seni başka türlü döndüremiyorum ikna olmuyosun dedi. İstersen babandan özür dileyebilirim dedi ama geçti artık dilesede yüz yüze bakacak halleri kalmadı. Bana karşı çocuğunda karşı ilgisiz kendi halinde olması, geçmişte yaptıkları ve ailemle küs olması dışında problem yok. Tartışma hır gür ihanet yok gezidirir, para konusunda özgürüm haberi bile olmaz olsada nereye harcadın demez. Eline geçeni bana getirir arkadaş alkol uyuşturucu hiç bir şey yok geçmişe dair başka bir sorun kalmadı. Fakat şimdiki sorun ne onun ne benim doğru düzgün yüzümüz gülmüyo. O yine aşkım canım cicim der cinselliği zaten ilk günkü gibi yoğun istekli. Ama benim hiç bir şey içimden gelmiyo sürekli rol yapıyorum mutluymuşum gibi. Ne yapmalıyım? Çocuğum ve kendim için doğru olan nedir?
Böyle bir adamla hala evli kalmanız aşırı şaşırtıcı...

evet haklısınız eşimle bireysel sorun yok aslında ama ailemin yokluğunu her hissettiğimde ona düşman giibi bakıyorum çekip ailemin yanına gitsem dha mutlu olacakmışım gibi hissediyorum
Seni ve eşini bu kadar ezen insanları bu kadar özlemen mantıklı mı sence, ruhunuzda mazoşistlik var sanırım

Vaktinizi alıyorum çok özür dilerim ama anlatacak kimsem yok o kadar doluyumki biyerden kendimi atasım geliyor
Yazın öğretmenler dışında bütün meslek grupları çalışıyor zaten. Öğretmen koca almamış bir kadın olarak ben de iki çocuk büyüttüm, bütün yaz ve sömestr tatillerinde evde yalnızdım. Eşim de arkadaşlarıyla plan yaptı yıllarca yapmayacak mıydı? Şimdi çocuklar büyüyor, ben de yapıyorum arasıra. Olağanüstü bir durun değil, oyna devam 😂

kendi çekirdek aileniz içinde yaşanan şeyler özeldir bunu kendi orjinal ailenize ya da başka herhangi birilerine (anonim olduğunuz forumlar da dahil) hiçbir şekilde yansıtmamalı her şeyi gizli tutmalıydınız, siz gidip instagramdaki çapkınlıklarını bile ailenize anlatmışsınız şok oldum :-O öncelikle bundan sonra hiçbir şekilde bunları hiç kimseye anlatmamanız gerektiğini öğrenin, sizin ilişkinize sizin dışınızda hiç kimsenin karışmaması gerektiğini idrak edin. onu her zaman başkalarına iyi anlatın ki sizin de kendisine saygınız ve sevginiz artsın.
eşiniz çocuğa ilgi göstermiyorsa siz aktivite planlayın birlikte bişeyler yaptığınız vs, bu çok önemli çocuk için. eşiniz yurtlarda büyüdüğüne göre normal bir ailenin işleyişi nasıl olur öğrenememiş sizin ailenizden de babanızdan da bunu ne yazık ki görememiş ki örnek alabilsin. burda toparlayıcı olacak olan sizsiniz. siz istediğiniz tabloyu çizerseniz zaten hem kendiniz hem çocuğunuz mutlu olur. evliliğinizin sona ermesi için herhangi bir sebep görmedim anlattıklarınızda ama sizin çok daha fazla çabalamanız gerektiğini görüyorum.

Evet benim annem yıllardır babamdan eziyet çeker. Bende çocukluğumdan beri hep annemi koruyan taraftım. Fakat korumayı sadece babamın kızacağı şeyleri ortadan kaldırarak babamın peşinden koşarak becerebildim. Annemi o evden kurtaramadım ki annemde zaten kurtulmak istemiyor. Alışmış. Diğer çocukları evli ama halaa onları düşünüyor millet ne der o çocuklara da laf gelir vs vs. Bende herşeylerine yetişmeye çalıştığım gibi eşimede babamın istediği yönde şekil vermeye çalıştım. Babama şunu yap babamın yanında böyle ol hep bu baskılar. Eşimin bana dediği şey yıllardır sustum babana saygısızlık yapmadım şehir değiştirdim sırf uzaklaşalım diye 800 km öteden daha durdurmuyorlar bende bi babayım bende kocayım neden onların istediğini yapıyorum düğüne gitmem demedim gidince arkadaşta orda burda kalcam demedim kalacağım yer senin anneannen gildi anlayış gösterebilirdiniz ama sen evi terkettin bende babana msj attım saydırdım diyor şimdi üzülme diye özür de dilerim gerekirse ama hiç kimsenin yüzünü görmek istemiyorum artık diyor
Adamı resmen kusturmuşsunuz valla üzüldüm:/Eşinizi ezdirirseniz ezik bir adamın karısı olursunuz, bu hoşunuza mı gidiyor?

Ailemin durumu kat be kat iyiydi, ben eşimle sadece kendimize güvenerek evlendim, oyle olurdu kı evimde kahvaltılık olmazdı, aksamdan kalan sebze yemegini güle konuşa cayla yerdık. Fakat ailem geleceğinde dolapları doldururduk, zeytini peyniri tavugu vs ile. Demesinler eşi alamamış bız destek cıkalım diye.

Ailemi ailem tuttum, eşimi eş. Biri içinden geldigim alem, biri kendi kurduğum ailem. Ailem kıymetlidir fakat kendi kurduğum ailem de başımın tacıdır. Asla birbirine mudahale ettirmem.
Eşime illa gel bile demem, canı ıstediginde gelir, ben gider dönerim, hiç sorun da etmem. Bırakın adam kalacagım dediği yerde kalsın ya, öyle alsın sozde hıncını,bir tripte cekmiyorsunuz, eze eze salçaya döndürmüşsünüz adamı :/
Bunlar sonsuz yansılamadır, aynalar gibi birbirini yansıtarak sürecek, adam mutluluğa ve kendini gerçekleştirmeye dair umudunu kaybetmiş, ondan kederli, nasıl yüzü gülsün :KK43:
Allah bizlere ömür versin de evlatlarımız bu sıkıntıları yaşamasın :110: O adamın içinde yetim bir cocuk var, baba gururunu, eş gururunu onarın, yoksa bir enkazla basbasa kalacaksınız

Eşinize o kadar çok psikolojik baskı uygulanmış ki öyle tepkiler vermesi çok normal üstelik ruhen yaralı biri kendisi Hiç düşündünüzmü acaba aileniz en başından manevi olarak sarıp sarmalasa evliliğiniz nasıl olurdu. Yzünün asıklığı
Ekonomik olarak kendini yetersiz ve bir çıkmazda hissetmesi bana kurtarılabilir bir evlilik gibi geldi ama önce ailenizle sınırlarınızı bi çizin artık o evin küçük kız çocuğu değilsiniz babanızda bunu kabullenmeli

Eşim ile tanıştık, aşık olduk ve 3 ay içinde birbirimizi hiç tanımadan evlendik. Eşimin çocuk esirgeme yurdunda büyüdüğünü, berbat bir ailesi olduğundan sokaklarda büyüdüğünü ve bu nedenle türlü felaketlerin içinden geçip 6 yıl cezaevinde yattığını sevgililik döneminde öğrendim. Fakat eşim yurt çıkışlı olduğundan memur olmuştu daha önemlisi yıllar sonra kimseyi sevemem artık dediğim bir dönemde tanışıp sevdiğim bir adamdı. Öğretmen olmama rağmen o kadar cahilce gözümü kapatmışımki geçmişinin onun psikolojisini nasıl etkilediği aklıma dahi gelmedi. Evlilikte daha iyi tanırım dediysem de evliliğimden 1 ay sonra hamile kaldım.(Korunduğum halde) Sonrasında ise hamileliğin verdiği stres, ailemle yakın olmamız, eşimin ailesinden destek olmadığından ötürü ailemin maddi anlamda evlilik sırasındaki tüm yükü karşılamış olması, babamın aşırı sert otoriter ve tüm problemlerde anneme eziyet eden bir yapısının olması dolayısıyla ilk senemiz boyunca eşime sürekli olarak ben ve ailem tarafından baskı uygulandı. En basit örnek verecek olursam eşim ikmizin sarılmış fotoğrafını wp profil yaptı diye babam rahatsız olup kavga çıkardı hatta eşimin üzerine yürüdü. Eşim aileme hem çok düşkün hem de maddi anlamda kendini borçlu hissettiğinden hep peşlerindeydi sürekli oraya gitmek kalmak isterdi fakat maddi anlamda ailem tarafından ezilir ciddiye alınmazdı. Hamileliğin 6. Ayından 2. Seneme kadar bir kaç defa eşim adına açılmış instagram hesapları yakaladım. Eskiden görüştüğü kadınlarla konuşmak için açılan yakalandığı için anında kapatılan hesaplar. Uygulamada bir şey olduğunu düşünmüyorum çünkü eşim hep ev iş yapan bir insan. Hiç iş saatini geciktirip eve geldiğini bensiz bir yere gittiğini bilmem. Tabi bunun için kaç defa boşanmalık olsakta ailem “millet ne der rezil olduk” baskısı yaptılar ve bizi barıştırdılar. 2. Senemden 3. Seneme kadar ise bir kaç deda eşimin uyuşturucu kullandığını gördüm. Bunun üzerine de tabi boşanmalık olduk ve ailem tarafından tekrar birleştirildim. İçiyosa kendi içiyo şiddet yok parasını senin eline sayıyo maaşı sende duruyo evde ev işi yapar bırak ne hali varsa görsün dediler birleştirdiler. Gerçektende evde yarı yardımcımdır benden habersiz 5 kuruş harcamaz.Son 2 senedir ise ne kadın ne hesap ne uyuşturucu hiç biri kalmadı. Zaten bunlar olurkende bana karşı yoğun ilgiliydi. Ama bu 2 yıldır tamamen içine kapandı aklı fikri para kazanma ek iş yapma hırsı oldu. Çocuğunun doğru dürüst yüzüne bakmıyor. Bana karşı eskiye nazaran daha az ama yine iyi. Sevdiğinide biliyorum ben ayrılcam deyince deliye dönüyor ama hep dalgın yorgun suratsız. Son senemizde de kardeşimin sevgilisi ile kavga yaşadılar. Kardeşimi korumak içindi bu kavga. Sınra kardeşimle sevgilisi evlendi. Eşimle bir süre iyi oldular. Sonrasında ailem bize bir arsa verecek oldu tabi biz bu arsanın kirasını ödeyecektik yani tapu olarak almayacaktık. Kardeşim gil yüzünden bu konu iptal oldu. Arkasından haklı çıkmak için eşimin kardeşimle şakalaşma olarak msjını(bu msj atıldığında ben vardım, şahidim) kardeşimin eşi başka yere çekip eşime iftira atmaya kalktı. Sonra tabi msjın içeriği ortaya çıkınca ailem eşimi suçlamadı ama kardeşimin eşinede haddini bildirmediler. Çünkü o ailesi güçlü ve varlıklı olan saygın bir damattı. O günden sonra eşim bana baskı yaptı ya burdan gideriz ya da ben tek gideceğim diye. Tayin istedik başka bir şehire yerleştik. Bu şehirde kimsemiz yok fakat eşim yine çocuklada benimlede ilgilenmez köşesine çekilir oturur vaziyette. Çok bunalmıştım. Çok yalnız hissediyordum ve eşimden de iyice bıkmış haldeydim.Evim taşınırken eilem yardımı bırakın savuşturmaya bile gelmedi, babam küstü gidiyoruz diye. Eşim yine de kaç defa izah etti biraz olayları unutalım döneceğiz diye gönlünü almak istedi ama olmadı. Kuzenimin düğünü için ailemin yanına gidecektik. Eşim ailemin yanında değil anneannemlerde kalmak istedi gittiğimizde. Annem ise beni arayıp ısrarla bizde kalın yoksa baban olay çıkarır düğünede gelmez bir daha size de gelmez vs psikolojik yaptı. Babamın anneme olan eziyetlerini bildiğim için o telefondan sonra ağlama krizine girdim eşime yalvardım 2 günlük gideceğiz annemlerde kalalım babam olay çıkarcak nolur diye. Ama hayır dedi. Ertesi gün o işteyken yine telefondan tartıştık bana ters davrandı. Bende öfkeyle ve bıkkınlıkla çocuğu alıp çıktım gittim ailemin yanına. Eşim öfkesinden babama ağza alınmayacak hakaretler etti telefondan. Beni tehtid etti delirdi. Bir şekilde beni korkutmayı başardı ve ben geri döndüm. Korkudan ziyade bir sebepte çocuğumdu aslında onun babasız büyüyecek olması korkutty daha çok. Eşimi de aslında seviyorum fakat çok soğudum olaylardan bıktım yoruldum. Mutsuz yorgun yüzünü görmek sıktı artık beni. Tabi eşim ben eve geldikten sonra yine eskisi gibi sakin kedi gibi oldu seni başka türlü döndüremiyorum ikna olmuyosun dedi. İstersen babandan özür dileyebilirim dedi ama geçti artık dilesede yüz yüze bakacak halleri kalmadı. Bana karşı çocuğunda karşı ilgisiz kendi halinde olması, geçmişte yaptıkları ve ailemle küs olması dışında problem yok. Tartışma hır gür ihanet yok gezidirir, para konusunda özgürüm haberi bile olmaz olsada nereye harcadın demez. Eline geçeni bana getirir arkadaş alkol uyuşturucu hiç bir şey yok geçmişe dair başka bir sorun kalmadı. Fakat şimdiki sorun ne onun ne benim doğru düzgün yüzümüz gülmüyo. O yine aşkım canım cicim der cinselliği zaten ilk günkü gibi yoğun istekli. Ama benim hiç bir şey içimden gelmiyo sürekli rol yapıyorum mutluymuşum gibi. Ne yapmalıyım? Çocuğum ve kendim için doğru olan nedir?
burada artık önemli olan senin ne istediğin. Benimde hayatımda sürekli depresif, az konuşan, küsen, beni hiç güldürmeyen bir adam var. Beni seviyor eminim ama olay şu ben bu şekilde sevilmek istiyormuyum. Mutsuzsan ve mutlu olamayacak, ağız dolusu gülemeyecek, gözlerinin içi parlamayacaksa, günden güne enejisi düşük, yüzü çökmüş, esk, güzelliğinden eser kalmamış bir kadın olacaksan hiç düşünme boşan derim. Çünkü sen bu haldeyken o insanada çocuğunada, ailen ya da çevrenede faydalı olamazsın. Sen günden güne biterken hayatın daha iyi şekilde devam edemez. Ama yok eskiler yaşandı ve bitti, geçmişe sünger çekeriz, çekirdek aileme odaklanırım rabbimin hatrı için sabrederim olanı olduğu gibi kabul ederim, karşımdaki değişsin değil ben beklentilerimi, ilişkiye olan bakış açımı nasıl değiştirebilirim dersen ve yuvanı kurtarmayı denersende ben bunu alkışlarım cesaretin ve özverin için. Eşin yurtta büyüdüğü için aile özlemi ve bir yuva özlemi çoktur. O çok yaralı birisi ve bu yaralar bir ömür boyuda iyileşmeyecek belli. Sen sadece yarasına merhem olabilirsin. Bu yaralarla yolunuza devam edebilir, onu olduğu gibi kabul edip tekrar kendine odaklanıp önce huzuru sonrada mutluluğu yakalayabilirisin. Seçim senin...

Eşin senden boşanmalı. Ailen zorba kibirli katlanılmaz insanlar. Normal bir insan babana 3 ay dayanamaz boşanırdı ama eşin gariban diye çekmiş yine.

X