Eş dost akraba belescilik

Ya ben uzun süredir bir yerde çalışıyorum ve burası bir tatlıcı küçük bir yer ve tek oluyorum genelde dükkanda
Yaşadığımız yer küçük bir yer neredeyse herkes birbirini tanır sorun şu ki akrabalarimiz da burda ne zaman gelseler tatlı içecek birşey yiyip hiç hesap ödemeden gidiyorlar bu eşimin ailesi olsa veya da kendi ailem olsa neyse yok dayı yok kuzen amca uzaktan akraba vs vs artık iyice bunaldım bu durumdan en basitinden geçen eşimin amcası geldi çocuğu ve hanımı ile tatlı ve içecek çay falan aldılar oturdular tabi sohbet muhabbet ettik giderken hadi görüşürüz deyip direk gittiler
Ya da bı kuzenim veya da eşimin kuzeni falan geliyor direk dolaptan bana bile sormadan tatlı kurabiye alıp ağızlarına atıyorlar
Bende calisanim yani bunlsri ben ödüyorum gün sonunda açık çıkmaması için çünkü kameradan herşey belli oluyor bişey de diyemiyorum akraba diye kafayı yicem
Lütfen bana slk misin vs demeyin diyemiyorum gerçekten anlatamıyorum derdimi
Bu arada eşim ile resmi olarak evliyiz fakat düğün ve dini nikah olmadığı için ben hala aile evindeyim bunu belirtme sebebim henüz beni pek de tanımıyorlar çalıştığım yerde tanıştım çoğu ile
Madem direk söyleyemiyorsun, iş saatinde sizinle oturmama patronum kızıyor deyin ve katılmayın aralarına, oturmaya devam ederlerse de başka bir personelle hesabı masaya gönderin bir daha gelmezler emin olun

Çok yuzsuzlermis daha evli bile degilsiniz gelip sizden bedava yiyorlar.boylelerinden asla çekinmeyin yoksa sonu gelmez

Bazı yerlerde adisyon kağıdı tam yemek bitmeden geliyor. Tatlılar bitmeye yakın kağıt koymak lazım. Tam toplanma aşamasında da elinde post cihazıyla gelmek lazım.
Ama konu sahibi onlarla muhabbet ediyormuş. Bundan dolayı sorun bence. Onlara müşteri gibi davranmadigi için sorun oluyor
Aynen öyle geldikleri zaman fazla samimi olmamaya çalışıyorum fakat düğün planiydi oydu buydu derken ister istemez muhabbete sokuyotlar beni o muhabbet olduktan sonra da ben diyemiyorim onlar da zaten yanaşmıyor

Ya ben uzun süredir bir yerde çalışıyorum ve burası bir tatlıcı küçük bir yer ve tek oluyorum genelde dükkanda
Yaşadığımız yer küçük bir yer neredeyse herkes birbirini tanır sorun şu ki akrabalarimiz da burda ne zaman gelseler tatlı içecek birşey yiyip hiç hesap ödemeden gidiyorlar bu eşimin ailesi olsa veya da kendi ailem olsa neyse yok dayı yok kuzen amca uzaktan akraba vs vs artık iyice bunaldım bu durumdan en basitinden geçen eşimin amcası geldi çocuğu ve hanımı ile tatlı ve içecek çay falan aldılar oturdular tabi sohbet muhabbet ettik giderken hadi görüşürüz deyip direk gittiler
Ya da bı kuzenim veya da eşimin kuzeni falan geliyor direk dolaptan bana bile sormadan tatlı kurabiye alıp ağızlarına atıyorlar
Bende calisanim yani bunlsri ben ödüyorum gün sonunda açık çıkmaması için çünkü kameradan herşey belli oluyor bişey de diyemiyorum akraba diye kafayı yicem
Bu arada eşim ile resmi olarak evliyiz fakat düğün ve dini nikah olmadığı için ben hala aile evindeyim bunu belirtme sebebim henüz beni pek de tanımıyorlar çalıştığım yerde tanıştım çoğu ile
Tuhaf evliliğinize mi yorum yapayım,yoksa işçi olduğunuz yerde hesabı size kitlemelerine mi yorum yapayım?
Bu kadar pasif olmanızın nedeni karakteriniz mi yoksa bir şey derseniz eşiniz kızar diye mi hoş iki ihtimal de çok kötü ama birinin çözümü kolay bosarsiniz derdiniz biter .........

Ya bende demeyi biliyorum fakat gerçekten ne diyecegimi nasıl diyecegimi bilmedigim için buraya yazdım değişik veya enayi deilim elestiri yapmak yerine yol gösterici olsanız keşke bende buraya beni yargilayin hadi diye yazmiyorum sonucta

Boşları alırken, başka bişey istemiyorsanız hesap şukadar tutuyor diyeceksiniz. Bunda çekincek ne var?

Maşallah burda klavye başında savunduğun gibi keşke o andada müdahale etsen.
Onlar beni herhangi bir hırsızlık veya hak yeme ile suclamadi farkındaysan ne dediğini bilmiyorsun bide laf soktuğunu mu düşünüyorsun önce bı iyice oku anla sonra konuş sana hayat tavsiyesi

Safliginiza doymayin madem bir sey diyemiyorsaniz.
Ben şu muhabbeti anlamiyorum ya, insan nasil bir sey diyemez yani?
Ağzınız diliniz mi yok?
Yukarida arkadaslar ne demeniz gerektigini yazmış, bundan iyi diyebilceginiz bir sey yok zaten "açık çıkıyor, ben ödüyorum"
Bu kadar yani.
Bu kadar sinik olmaz ki insan, diyemiyorsaniz odeyip durun madem, konu acma amaci nedir?

Tuhaf evliliğinize mi yorum yapayım,yoksa işçi olduğunuz yerde hesabı size kitlemelerine mi yorum yapayım?
Bu kadar pasif olmanızın nedeni karakteriniz mi yoksa bir şey derseniz eşiniz kızar diye mi hoş iki ihtimal de çok kötü ama birinin çözümü kolay bosarsiniz derdiniz biter .........
Evliliğim tuhaf deil de sizin yorumunuz biraz garip geldi 😂 boşanmayı düşünmüyorum böyle bı neden den dolayi buraya eleştiri ve yargılanmak için yazmadin biri belki benim dusunemedigimi dusunup çözüm yolu yazar diye yazdım

canım kalktıklarında ödeme almaya git yukarda arkadaşın yazdığı gibi. bir şey açıklamana da gerek yok. sorarlarsa da "nazikçe" dersin ki "ben çalışanım burada, ben karşılıyorum sonunda ödemesini cepten karşılıyorum, kolay olmayabiliyor" şeklinde bir şeyler demeniz yeterli. insan olan bu açıklamadan sonra anlar zaten.
Teşekkür ederim bunu denicem gerçekten ben sadece aile yapisini vs bilmiyorum ondan birazda çekiniyorum hadi kendi akrabalarima derim ama onunkiler beni geriyo bişey demeye cekiniyorum

Evliliğim tuhaf deil de sizin yorumunuz biraz garip geldi 😂 boşanmayı düşünmüyorum böyle bı neden den dolayi buraya eleştiri ve yargılanmak için yazmadin biri belki benim dusunemedigimi dusunup çözüm yolu yazar diye yazdım
Kaç kişi yazmış işte.
Bunun tek yolu sohbet etmeyeceksin,ödemeyi isteyeceksin.
Eşine söyledin mi akrabaların böyle yapıyor diye?

Safliginiza doymayin madem bir sey diyemiyorsaniz.
Ben şu muhabbeti anlamiyorum ya, insan nasil bir sey diyemez yani?
Ağzınız diliniz mi yok?
Yukarida arkadaslar ne demeniz gerektigini yazmış, bundan iyi diyebilceginiz bir sey yok zaten "açık çıkıyor, ben ödüyorum"
Bu kadar yani.
Bu kadar sinik olmaz ki insan, diyemiyorsaniz odeyip durun madem, konu acma amaci nedir?
Ya biri yol gostersin diye sana nooluyor senden mi istiyorum parayı bu ne sinir tövbe ya insanlara tabi ki tepki gosteririm bana oatronun hakkını yiyorsun diyo hırsız miyim ben

Bunu hayır demeyip neye hayır demeyi planlıyorsunuz tam olarak ? Adamlar düpedüz hırsız, emeğinizi çalıyolar. Sizin oranın sahibi olmadığınızı bildiklerine göre bunları ödediğinizin de farkındadırlar. Siz böyle saf saf ödemeye devam ettikçe de böyle devam eder bu durum. Hesabınız şu kadar diyeceksiniz çıkarken bu kadar basit

Ya biri yol gostersin diye sana nooluyor senden mi istiyorum parayı bu ne sinir tövbe ya insanlara tabi ki tepki gosteririm bana oatronun hakkını yiyorsun diyo hırsız miyim ben
Yolu bu iste, baska yolu yok.
Burasi benim değil malum, patron aksam hesap yapıyor demeniz fikrini bizim mi vermemiz lazim, dusunemiyor musunuz?
E tamam dusunemiyormussunuz, biz de soyledik iste demeniz gerekeni.

Bize değil akrabalariniza kabarın litfen:)

X