Eş ailesine araba hediyesi :')

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kriz geçiricem tüp bebek için para biriktiriyorduk. O dönem kp nin yedikleri şimdi beni tırmalıyor.
Ayy okadar kötü oldum ki nasıl kıydınız nasıl eliniz gitti o tüp bebek parasına Allah kahretsin onları gerçekten bende zamanında biriktirmiştim eş ailesi yüzünden ne var ne yok gitti elimizden böyle şeylere yanaşmamak lazım bocalansın dursunlar bende yok diyceksin elini üst üste atıp oturacaksın başka yolu yok yani gerçekten çok üzüldüm

Canim şimdi ÖTV siz araç babanne ustuneydi. 5 sene sonrası o araç normale çevrilebilir. Yine babanne üzerinde mi acaba?

Başka kardeşi var mı kpederin? Onlar belki sinir olmuştur duruma.
Bu arada kpedere kızmış ama torun ne alaka bilemedim. Çok mu bosladiniz babanneyi?

İşte nasıl oluyor o? Krediyi çeken kişini adına oluyor çünkü ruhsat. Eşiniz ihtiyaç kredisi falan mı çekti?

Yok babaannesi oldum olası çok sevmezmiş eşimi ve kardeşlerini. Biraz karışık, babaannenin eski kocası ölmüş kp nin asıl babası oymuş başka kardeşi yok kp nin. Sonrasında yeni evlendiği adam benim kp yi hiç sevmemiş istememiş o yüzden torunları da sevmedi adam. 2014 gibi ölmüş galiba o da ben o zamanları bilmiyorum. O zamandan beri de torunlarını da isteyen birisi değil kendisi çok sevgi dolu biri değil.

Evden çıkartır çıkartmasına ama kardeşlerine kıyamıyor ben çektim onlar çekmesin diyor. En küçük kardeşi atanacak inşallah atanırsa dediğiniz bir ihtimal olabilir. Tabi kıyabilirse..
Eşiniz çok yanlış düşünüyor, babaanne de bıkıp ne var ne yok satmaya niyetlendiği göre kayınpederiniz ve kayınvalideniz hayatları boyunca hep birilerine yaslanarak yaşamış, burada tek sorunlu kayınpederiniz değil kayınvalideniz de evladı dahil kimsenin parasına acımayan birisi.
Herkes yanındaki adamı tanır, siz babaanne için alınan arabanın kredisini öderken oğlunu uyarmamış, 2. arabayı alırken çocuğum evladım baban ne versen yer diğer arabayı kendi üzerine yap garantin olsun dememiş, hep istemiş hep istemiş, bugün hiç geliri yoksa kocasından görmediği parayı çocuklarından görmeyi düşünüyorsa suçlusu kendisi, madem böyle bir kocası vardı boşanacaktı, yok boşanmıyorsa bir işe girip kendi hayatını garantiye alacaktı, ki dediğim gibi adam kuvvetle muhtemel kumar oynuyor ve senelerdir annesinin mallarını yiyip duruyor, kayınvalideniz eşinin ne haltlar çevirdiğini biliyordur size söylemiyor zira en az 30 yıllık evlilerdir, hadi evliliğin ilk yılları toyluk saflık oldu insan ortalama 30 yıl yaşadığı adamın ne halt karıştırdığını bilmiyor olamaz, belki babaanne de erkek evlat düşkünü bir kadındı, vaktiyle çok yüz verdi şimdi de ceremesini çekiyor, kayınvalidenin babaannenin hatalarının faturasını eşinizi de geçtim size kesmeleri adil değil, eşinize karşı yumuşak olmayın resti çekin, yoksa kardeşlerim için annem için babaannem için deyip para vermeye ailesinin açıklarını kapatmaya devam eder.

Muhtemelen oykefir. Ben de soracaktım ama ihtiyaç kredisidir diye vaz geçtim. Araç kredisi ise çünkü çekenin adına oluyor.
Daha da aptalca o zaman. İhtiyaç kredisinin faizleri daha yüksek. Sırf arabayı babasının üzerine yapabilmek için araç kredisi çekmemiş.
Bana göre bunca şeyden sonra asla evlenilmemesi gereken bir adamken bir de çocuk diyorsun konu sahibi. Hoş sen de daha evlenmeden kredi borcuna ortak olan birisin. Kusura bakma ama pek mantıklı düşünemiyorsun.

Anne babaya bağımlı olanlar böyle oluyor maalesef ailenin babası gibi hissediyorlar bi dönem eşimde böyleydi hep annem babam annem babam bana artık tak etti canıma ne fatura ne bişey hiç bişey yapamıyorduk elimizde olan harçlık oraya gidiyordu onlarda bi güzel kendilerini her seferinde acındırıyordu bide bi kardeş (kaynım) var evli ellerini hiç bişeye sürmezler elhamdulillah der otururlar eltimle bi güzl. Acıtasyonlara gelmeyin herkesin telaşı var zaten maddi olarak herkes başının çaresine baksın benim ailem benden bi kuruş istemedi ben evlendiğimden beri anne. 60 küsür yaşında hala çalışıyor kadın bunlarda hiç utanma yok bu erkek tarafın hep mi aynı olur

Kredi mevzularına çok hakim değilim eve gidince sorabilirim eşime
Yok o belli zaten, daha sevgiliyken kredi borcuna ortak olmuşsunuz. ne cesaret vallahi bravo. Ayrılmış da olabilirdiniz, aynı hesap. Giden gitti, arabanın parasının üzerine su için.

O arabayı kredi çekip aldığı babasının üstüne yaptığı dönem eşim de çok toydu aslında ben de. Meslekte ki ilk yıllarındaydı tam süreci hatırlayamıyorum. Anne babadan uzakta anne de hasta olunca daha bir duygusaldı ama bu şu an bizi etkiledi. Gidenin üstüne zaten suyu içmiştik ama yine de ben bir akıl almak istedim. Teşekkür ederim.
Yok o belli zaten, daha sevgiliyken kredi borcuna ortak olmuşsunuz. ne cesaret vallahi bravo. Ayrılmış da olabilirdiniz, aynı hesap. Giden gitti, arabanın parasının üzerine su için.

Evliliğimiz boyunca ilk defa böyle kavgalar ettik abla dediğini yaptım. Bir kaç kere tartışmıştık en az bir hafta sürdü zaten bu konunun bizim eve tesiri. Kavgalardan birinde biraz da alkollüydüm çok sert konuştum. Benim arkamda annem babam var mesleğim var bir kere düşünmem dedim. Bundan sonra bir liram bile yok diyeceksin dedim o da kabul etti ama süreç içinde anlaşılacak.

İşin komik tarafı araba gittiğinden beri ne arıyorlar ne bişey yapıyorlar Yalan yok o kısmı işime geldi.

Öyle oldu. Gerçi resmiyette bizim olmadığı için haklıyız bile diyemiyorum. Ahlaken haklıyız resmiyette hiç arabamız olmadı
Bu eşinizin iş bilmezliği ve sizin de buna çanak tutmanız sonucu olmuş ama. Sizin araba ne diye babasının üstüne yapılıyor neden diye sormadınız mı hiç? Geçmiş olsun araba gitmiş artık beklemeyin dönüşünü

Doğru söylüyorsunuz. Yine de ben ailesiyle muhatap olmak istemiyorum. Güzelce kavgamı verdim eşimle ve bundan sonrası beklemem gereken bir süreç. Vermicem dedi bakalım öyle devam edecek mi. Zaten tüm maaşını gelirini giderini biliyorum. Maaşları ortak toplayıp sonrasında tüm ödemelerimizi alınacakları birikimi vs yapıyorduk o yüzden nereye ne gidiyor görüyorum.

Babaanne oğlundan nefret ediyor anladık da torununundan da mı nefret ediyor? Bir de şeyi anlamadım, eşiniz tam olarak hangi aracın kredisini ödüyor? İki araba da üstüne değil, borç nasıl onun oluyor?
Babannenin tek oglu ve torunu yoktur mubtemelen ve hastabolsa hastaneye gitmek icin araba kapisinda dursun istiyordur.
Bu hikayede klasik ava giderken avlanmak olmus .babaanneye sormadan ustune araba alip odemeler falan .

Bu nedenle çocuk işine girmeyin. Genelde bu tip erkekler çocuk olana kadar vermez yapmaz ama çocuktan sonra nasılsa boşamaz der

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…