Eş ailesine araba hediyesi :')

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yok ben o olduğunuzu düşünmüyorum da burada aktif üyelerdensiniz büyük ihtimalle. Hani sizin için söylemiyorum ama herkese her türlü yorumu yapıp kendine gelince ikinci hesaplar mı açılıyor ortalığa dökülmemek için.
Ben diğer hesabımda epey bir şey anlattım kendimle ilgili bu konuyu da orda anlatırsam eşimin ailesinden tanıyan çıkar diye korktum.

Yok ne yazık ki

ben yine de madem ki ev, eşinize ait babayı evden çıkarmanız taraftarıyım. kendi maaşıyla ne hali varsa görsün. annesinin aylık ihtiyaçlarını karşılasanız dahi şu anda olduğu kadar zarar etmezsiniz.

Burda babanne ve siz haklısınız. Sizin aldığınız ötvli aracı size geri vermeliydiler. Babanne de aracı geri isteyebilir. ÖTV zaren aracın neredeyse yarısı kadının hakkı o araç.
Burada kayınpederde sorun var. İki aracı da sömürmeye çalışıyor.
Ama araçların ikisi de resmiyette hiç sizin olmamış. Dolayısıyla uçtu gitti diyeceksiniz ama bu bahaneyle de samimiyeti keseceksiniz. Ölüyoruz deseler para yok diyeceksiniz.
Ben de eşime öyle dedim. Size bir araba hediye ettik daha bir liram kalmadı diyeceksin bundan sonra diye kendisi de aynı düşünüyor.

Ben de eşime öyle dedim. Size bir araba hediye ettik daha bir liram kalmadı diyeceksin bundan sonra diye kendisi de aynı düşünüyor.
Bunu başarırsa sorun yok. Çocuk için emin olun önce sonradan ama öyle zordalar böyle zordalar demesin de

Üstüne hicbirsey olmayan adamın üstüne araba yapmak!?
Babanne 5 yıl geçmeden arabayı satamaz.suremez de. Muhtemelen gaza getiren biri var. Kendi satamaz da. Muhtemelen İstediğiniz kaskoyu ital ettirin. Kalan ayların parasıni geri alın. Kim binecekse o yaptırsın kaskosunu.
Satarsa ödediğimiz kredileri isteyemezsiniz. Anladığım kadarıyla diğer aracın kredisiydi ve kayınbaba afiyetle yedi.
Yapılacak birşey yok.
Yine yaparsınız.bu da size ve eşinize malesef kötü bir ders olmuş.
Bı daha aileden kimseye ne borç ne mal mülk. Herkes kendi yağı ile kavruldu .

Bu arada ödünç arabaya binmeyin. Dünyanın bin türlü halı var.

Bunu başarırsa sorun yok. Çocuk için emin olun önce sonradan ama öyle zordalar böyle zordalar demesin de
Daha yeni aracın vergisi kaskosu bir şeylerini ödedik onları istedi Çünkü bilmem kaç km bakımı vs varmış hep yaptırdık toplam 50-60 bine geliyor neredeyse. Babası ben bir şey veremem dedi babaanne galiba 5-6 bin veririm demiş ona da artık babaanneden neden alalım dedik. O da öyle gitti :KK70:

Daha yeni aracın vergisi kaskosu bir şeylerini ödedik onları istedi Çünkü bilmem kaç km bakımı vs varmış hep yaptırdık toplam 50-60 bine geliyor neredeyse. Babası ben bir şey veremem dedi babaanne galiba 5-6 bin veririm demiş ona da artık babaanneden neden alalım dedik. O da öyle gitti :KK70:
Eşine çok güvenme önce emin ol bence öyle çocuk işine gir. Eşin de biraz yumuşak ve aileci geldi bana. Çünkü arabayı babaya yapıp satıldığı halde hala saf gibi 50 binlik ödeme yapıyor.

ben yine de madem ki ev, eşinize ait babayı evden çıkarmanız taraftarıyım. kendi maaşıyla ne hali varsa görsün. annesinin aylık ihtiyaçlarını karşılasanız dahi şu anda olduğu kadar zarar etmezsiniz.
Evden çıkartır çıkartmasına ama kardeşlerine kıyamıyor ben çektim onlar çekmesin diyor. En küçük kardeşi atanacak inşallah atanırsa dediğiniz bir ihtimal olabilir. Tabi kıyabilirse..

Eşine çok güvenme önce emin ol bence öyle çocuk işine gir. Eşin de biraz yumuşak ve aileci geldi bana. Çünkü arabayı babaya yapıp satıldığı halde hala saf gibi 50 binlik ödeme yapıyor.
Araya zaman giripte artık giden gitti ama bizde hala bir araba var giden arabamız yerine bunu verdiler diye düşündük biz. Annesi babası da öyle diyordu hep, sonunda babaannenin sinirlenmesiyle çıktı ortaya.

Evden çıkartır çıkartmasına ama kardeşlerine kıyamıyor ben çektim onlar çekmesin diyor. En küçük kardeşi atanacak inşallah atanırsa dediğiniz bir ihtimal olabilir. Tabi kıyabilirse..

eşiniz annesine ve babasına kıyamazsa siz de hayatınız boyunca eşşek gibi bu adamın borçlarını ödemek için çalışırsınız. yani tercüme edeyim: eşiniz ailesine kıymamak için size kıyıyor şu anda

Bunun için ikinci hesap almanıza hiç gerek yokmuş çünkü burada sizlik bişey yok. Olay yine çoğu konuda olduğu gibi burada da eşiniz sorun.
Hem eşime hemde babama yetemiyorum diye üzülmesi mantıksız çünkü onun sorumluluğu çekirdek ailesine bakmak.
Sizin yerinizde olsam ödediğim kredileri isterim, ama şu düşünce baştan yanlış 'biz bu arabaya binemiyoruz alın siz kullanin' engelli araçları engelli kişi olmadığı sürece kullanılmıyor bildiğim kadarıyla (yanlış biliyorsam düzeltin lutfen) hersey baştan hatalı olmuş. Hadi araci siz aldınız niye kendi aracını babasının üstüne yapmış.
Eşinizin yerinde olsam babamla konuşur bana aynı miktarlarda bir araç almasını isterim. Sizde emanet araç yerine toplu taşımaya işe gidebilirsiniz.

Bunun için ikinci hesap almanıza hiç gerek yokmuş çünkü burada sizlik bişey yok. Olay yine çoğu konuda olduğu gibi burada da eşiniz sorun.
Hem eşime hemde babama yetemiyorum diye üzülmesi mantıksız çünkü onun sorumluluğu çekirdek ailesine bakmak.
Sizin yerinizde olsam ödediğim kredileri isterim, ama şu düşünce baştan yanlış 'biz bu arabaya binemiyoruz alın siz kullanin' engelli araçları engelli kişi olmadığı sürece kullanılmıyor bildiğim kadarıyla (yanlış biliyorsam düzeltin lutfen) hersey baştan hatalı olmuş. Hadi araci siz aldınız niye kendi aracını babasının üstüne yapmış.
Eşinizin yerinde olsam babamla konuşur bana aynı miktarlarda bir araç almasını isterim. Sizde emanet araç yerine toplu taşımaya işe gidebilirsiniz.
Küçük bir ilçedeyiz şu an ve işime toplu taşıma yok. Galiba ikinci 50 lik motor alıcam en azından işe gidip gelirken kullanmak için. Araç bundan 7 yıl önce alındı öyle düşünün. Ben de tam bilmiyorum ötvsiz kısmını ancak çevirmede vs hiçbir zaman bir sorun yaşamadık.

Sıkıntı parayı eşim ne kadar isterse istesin veremiyorlar :KK70: Araç alamam diyor bankalar kendisinden bir lira alamadı ki biz galiba hiçbir şey alamicaz.

Hanımlar üye sandığınız kişi değil.

Biblok valla bence ödediğiniz paraları geri almalısınız bu konuyu babaanneyle konuşun ve eşiniz hala babasına para veriyorsa bunun da önünü kesin, muhtemelen kayınpederiniz kumar oynuyor.

Benim de ilk aklima kumar geldi. Kaldi ki bana paralarin nereye gittigini söylemeyen adama bir kurus yardim da etmezdim

Gurur yapıp arabayı verebilirsiniz tamam da şu da ödediğimiz kredi miktarları diyip istemeniz gerekiyordu parayı.

2. Si eşin resmen babasının işgüzarlığına gelmiş araç değiş tokuş yapılıyorsa üstüne geçirmesine ne gerek vardı.

Eşinize kayyum atanmalı harcamalar konusunda bilinçli değil.

Yani hesapları siz ele alın.

Kimseye de artık 5 kuruş vermeyin araç almak için kredi altın vs ne gerekiyorsa yapın.
Boşanırsa geline kalmasın diye babaya yapmışlardır ne olacak şimdi de mal Mülk elden gitmiş

Kaskoyu iptal ettirebilirsiniz. Geri alın paranizi.

Babaanne oğlundan nefret ediyor anladık da torununundan da mı nefret ediyor? Bir de şeyi anlamadım, eşiniz tam olarak hangi aracın kredisini ödüyor? İki araba da üstüne değil, borç nasıl onun oluyor?
Ötv siz alınan babaannenindi para lazım oldukça eşim verdi. Diğer babasının satıp yediğinin borcunu ödedik. Kredi eşimin adınaydı. Arabayı alıp babasının üstüne yapmak gibi bir hata yaptı şimdi her gün kafasını taşlara vuruyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X