Erken hamilelik belirtileri hakkında....

canım biz en son yılbaşı günü olmuştu :) ondan sonra olmadı. Bekleyelim demiştik.zaten eşimde bilmeden zarar veririz diye yapmadı.iki gün önce sonucu öğrendik ama ona rağmen bi değişiklik yok :)
açıkçası bende çekiniyorum.
Pazartesi günü doktora gidince sormayı düşünüyorum ama nasıl sorulur ki ya :KK43:
ya zaten sinir oluyorum illa bzıım mı sormamız lazım bende cuma sorucam artık mecbur yaa utanıyorum da ama ben hamıleyken ılıskı olmus baksana senınde olmus kendım ııcn de gıl esım ıcın aslında bana kalsa ben beklerım sıkntı yok:)

canımmm tşk ederimmm..darısı seninde başına en kısa zamanda inşallahhhh :KK66:

benim öyle çok bi belirtim olmadı canım.iki haftadır göğüslerim yanlardan ağrıyor.hafif şişlik var ama dokununca acıyor.
biraz iştahım açıldı,pek yemek yemem ama iyi yemeye başladım.onun dışında regl olacakmışım gibi kasıklarımda iğne gibi batmalar oluyordu. ve akıntım vardı açık sarı renkte.başka bir belirtim olmadı canım..tabi bunlara belirti denirse :))
idrarıma dikkat etmedim inan canım..ama bundan sonra senin için bakayım ilk çıktığımda :KK66:

o zaman en genel belirti göğüslerin çok ağrıması.ikinci sırada kasıkların batması.birçok kişide gözlediğim belirti bu..hamilelikte idrar koyu ve tortulu oluyomuş onu duymuştum da canım o yüzden sordum :)))

bakın ne buldum.biz ne kadar uğraşsak,çabalasakta bi yerden sonrası bizim elimizde değil.Rabbim nasıl uygun görmüşse o. bu yüzden de en iyisi Rabbime başvurmak. bu ayetler çok güzel,ve manaları tam da bize göre.inşallah bol bol okuyalım

Ey Rabbimiz! İkimizi de sana teslim olanlardan kıl; soyumuzdan da sana boyun eğen (müslüman) bir ümmet meydana getir; bize ibadet yer (ve usûl)lerini göster, (kusurlarımızı affedip) tövbemizi kabul buyur. Çünkü sen, tövbeleri çokça kabul eden ve çok merhamet edensin."
Bakara Suresi – 128

Orada Zekeriyya, Rabbine (şöyle) dua etti: "Ya Rabbi! Bana kendi katından çok temiz bir nesil (çocuk) bahşet. Muhakkak ki sen duayı hakkıyla işitensin"
Ali İmran Suresi – 38

Sizi bir tek nefisten (Âdem'den) yaratan, (gönlü) onunla huzur bulsun diye eşini de O'(nun özünden/cinsi)nden var eden O'dur. (Âdem) eşi (Havva) ile birleşince o hafif bir yük yüklendi (hamile kaldı), bir müddet bununla geçti. (Gebeliği) ağırlaşınca ikisi de, Rab'leri olan Allah'a: "Eğer bize düzgün/kusursuz bir çocuk verirsen andolsun ki, mutlaka şükredenlerden olacağız" diye dua ettiler.
A'raf Suresi – 189

Ve onlar ki: "Ey Rabbimiz! Bize eşlerimizden ve nesillerimizden gözler(imizin) nuru (olacak iyi insanlar) lütfet ve bizi (fenalıktan) sakınanlara rehber yap" derler. (Bu dua temiz toplum olmanın dünya ve ahirette huzur bulmanın bir anahtarıdır.)
Furkan Suresi – 74

Zekeriyya'yı da (hatırla!) Hani o Rabbine: "Rabbim! Beni tek başıma (evlatsız) bırakma, gerçi (vermesen de) sen, varislerin en hayırlısısın" diye niyaz etmişti.
Enbiya Suresi – 89

"Ey Rabbim! Bana iyilerden (salih evlat) lütfet!" diye dua etti.
Saffat Suresi – 100

-Doğacak Çocuğun mücahid olması için KAF Suresi okunur.

-Güzel Yüzlü olması için YUSUF Suresi okunur.

-Ahlakı güzel olması için İNSAN-İBRAHİM Suresi okunur.

-İlk 4 ay 70 bin SÜBHANALLAHİ VE BİHAMDİHİ okunur.

-9 ay boyunca 71 tane ENBİYA SURESİ okunur.

-Doğumu Kolaylaştırsın diye İnşikak Suresinin ilk 3 ayeti okunur.

-Çocuk doğduktan sonra 36. günü Enbiya Suresi okunur.

-Ateşli Hastalık olmaması için Ali İmran Suresi okunur.

-Ağlayan Çocuğa Cuma saati kulağına ezan ve Ali İmran Suresi 83. ayeti okunur.

-Bol bol Yasin okunur.

-Terfice, tüncina hatimleri okunur.

ya zaten sinir oluyorum illa bzıım mı sormamız lazım bende cuma sorucam artık mecbur yaa utanıyorum da ama ben hamıleyken ılıskı olmus baksana senınde olmus kendım ııcn de gıl esım ıcın aslında bana kalsa ben beklerım sıkntı yok:)

aynen öyle canım yaa..hepsi biliyordur sonuçta ilişki olabileceğinii.. :/

valla ben tam çıkarken sorucam eşimi önden gönderip :)) bakarsın kendi söyler bana gerek kalmaz :)
evet olmuş haklısın..ki bende ağrı falan olmamıştı o zamanda..
bakalım ağrısı..önce sen sor pazarteside ben :)) bakalım neler diyecekler :))
özge olsa sorardık :) haahha

aynen öyle canım yaa..hepsi biliyordur sonuçta ilişki olabileceğinii.. :/

valla ben tam çıkarken sorucam eşimi önden gönderip :)) bakarsın kendi söyler bana gerek kalmaz :)
evet olmuş haklısın..ki bende ağrı falan olmamıştı o zamanda..
bakalım ağrısı..önce sen sor pazarteside ben :)) bakalım neler diyecekler :))
özge olsa sorardık :) haahha

canım özgee demısdı yaa haftada ıkı kere cok dıkkatlı bı sekılde yapıyorlarmışş :)

Uğurluuu tablomuzz hepimizee uğurr getiirrii inşallahh kızlarrr :)

UĞURLU TOPİĞİMİZ
İSİM
YAŞBAT
SONUÇ
BUSRAA32327 ARALIK 2013bir dahaki deneme
hasekihurrem2328 Aralık 2013beklemekte
hayr_hayr2530 ARALIK 2013beklemekte
cansucandan2531 Aralık 2013beklemekte
hknslcn271 OCAK 2014beklemekte
MİNOK272 OCAK 2014beklemekte
Fbcan282 Ocak 2014hamişşş:))
Tutkuu214 Ocak 2014hamişşş :)
Kubrakk4 Ocak 2014hamişşş:))
Ariver201 şubat 2014Beklemede
ramel88265 Ocak 2014beklemekte
wihitelead295 Ocak 2014beklemekte
didem13115 Ocak 2014Beklemede
ad123309 OCAK 2014beklemekte
kimyacı43299 OCAK 2014beklemekte
Secido2812 Ocak 2014Beklemede
kirya13 Ocak 2014beklemekte
Tuanabatu062016 OCAK 2014Beklemede
Angeltavsan2120 ocak 2014Beklemede
cetrina2426 ocak 2014Beklemede

canım özgee demısdı yaa haftada ıkı kere cok dıkkatlı bı sekılde yapıyorlarmışş :)

doğru diyorsun :))) ama yinede insan bebek olduğunu bilince yapmak insanı tedirgin ediyor :KK43:

sen ne zaman kalp atışlarını duyabilecekmişsin canım?
benim şuan tam 5 haftalıkmış..doktor pazartesi gel keseyi büyük ihtimal görürüz dedi.
ama kalp atışları için bişey demedi..

Uğurluuu tablomuzz hepimizee uğurr getiirrii inşallahh kızlarrr :)

UĞURLU TOPİĞİMİZ
İSİM
YAŞBAT
SONUÇ
BUSRAA32327 ARALIK 2013bir dahaki deneme
hasekihurrem2328 Aralık 2013beklemekte
hayr_hayr2530 ARALIK 2013beklemekte
cansucandan2531 Aralık 2013beklemekte
hknslcn271 OCAK 2014beklemekte
MİNOK272 OCAK 2014beklemekte
Fbcan282 Ocak 2014hamişşş:))
Tutkuu214 Ocak 2014hamişşş :)
Kubrakk4 Ocak 2014hamişşş:))
Ariver201 şubat 2014Beklemede
ramel88265 Ocak 2014beklemekte
wihitelead295 Ocak 2014beklemekte
didem13115 Ocak 2014Beklemede
ad123309 OCAK 2014beklemekte
kimyacı43299 OCAK 2014beklemekte
Secido2812 Ocak 2014Beklemede
kirya13 Ocak 2014beklemekte
Tuanabatu062016 OCAK 2014Beklemede
Angeltavsan2120 ocak 2014Beklemede
cetrina2426 ocak 2014Beklemede

beni de ekler misin canım :KK66: yaş 23 bat 15 ocak

doğru diyorsun :))) ama yinede insan bebek olduğunu bilince yapmak insanı tedirgin ediyor :KK43:

sen ne zaman kalp atışlarını duyabilecekmişsin canım?
benim şuan tam 5 haftalıkmış..doktor pazartesi gel keseyi büyük ihtimal görürüz dedi.
ama kalp atışları için bişey demedi..

bana cuma gel dedı ısde kan aldılar bir sürü netten baktım kii aldıkları kanlar troit hormonlarıı normal cıkmıs kan gruubuma ve hepatit markırlarıma bakmışlar hamılelık rutınlerı sanırım hazırda bulunsun dıye bakıyorlar progesteronuma baktılar ve hemogram bırde degerıme bakdılar yukselmıs mı dıyee cumada gel dedıı ama sonucları göstermeye gıdıcemm hemde cumaya 5+1 olucamm inş görürüm senın sona det tarıhın kaçdıı kalp atısı ıcın daha bısey demedı dun ultrasonda baktı kese görünmüyoo daja dedi alltan bakarsak görünür dedı ben ıstemedım

canım benimde aynı senin gibi göğüs ağrısı var. adetimede 7 günvar:) aynıyız hadi bakalım ne olacak acaba:26:

ateşini ölçtün mü peki hiç.benim bigün önce 36,4 çıkıyodu bugün 36,8 36,9 cıkıyo.göğüs ağrımdan ve karnımdaki şişkinlikten başka bişey yok.hadi bakalım hayırlısı yaa beraber bekleyelim :18:

ateşini ölçtün mü peki hiç.benim bigün önce 36,4 çıkıyodu bugün 36,8 36,9 cıkıyo.göğüs ağrımdan ve karnımdaki şişkinlikten başka bişey yok.hadi bakalım hayırlısı yaa beraber bekleyelim :18:
ekledm canm ateşini takip et bu arada

selam herkese, bi şey sorucam direk dalıyorum kusura bakmayın ama bu ateş ölçme mevzusu nasıl oluyor? her gün ateşinizi mi ölçüyosunuz kızlar ?

ben hamıle oldugumu ögrenmeden önce grip olmusdum atesim yokk ama normal degerınden fazla cıkıyodu meselea 36.4 felan cıkardı her zamann bnde grıpden sandım 37 ye ye yakın bısey cıkıyodu 36.7 felan meselaa ee tabı seebebı baska bıseyde olabılırr ben yuzum yanıyoo dıye bi kaç defa takip etmısdım bılmıodum hamıle oldugumu

X