Erkek kardeşimin eşi

Doldurmaya çalışmadım ki hiçbir zaman. Benim bilmediğim bişey mi var neden böyle diye sordum sadece yoksa ben de kendi evimde kendi huzuruma bakıyorum
Sizin muhattap olacağınız kişi abiniz değil ki eşi . defalarca sormuşsunuz gerçi abinize ama aldığınız cevap aynı olmuş. Aracı tutmayın birilerini kimşnle probleminiz varsa onunla halletmeyi denerseniz doldurmuş gibi olmazsınız.

Size nasıl davranıldıysa aynı şekilde davranın. Kardeşte olsanız artık ikinizin de ayrı evleri ve aileleri var. Kendi ailenize, sağlığınıza , çocuğunuza odaklanın. Yoklarmış gibi davranın.

Köprüyü geçene kadar ayıya dayı demiş bundan sonrada siz ona hakkettiği gibi davranın ve arayıp sormayın ne annenize ne kardeşine sorma hiç hayatına ailene öyle birisi gelmemiş gibi görmezden gelin..ayrıca bayramda şeytanda aynı ortamda olursanız da selam bile vermeyin yüzüne bakma yoksay..birazda o düşünsün niye böyle yapıyor diye

Karısıyla/ kocasıyla arası bozulacak diye ödü kopan, karısı/ kocası haksız dahi olsa evde zor durumda kalmasın, odalar ayrılmasın diye sessiz kalan çok insan var maalesef.

Gerçekte ne olduğunu bilemeyiz ancak 7 kat elden vefat haberi duyulsa; aranıp , sorulurken adamın kardeşini arayıp aramadığı dahi belli değil ve bu da normal değil.

Son düzenleme:
Bazı yorumlara çok şaşırdım. Nispet yapar gibi oh gelinin sefası olsun, annenle mutlu yaşasınlar tarzı şeyler yapılmış. Konu sahibi gelin annesiyle ve kardeşiyle iyi olunca kıskançlık yapacak değil tam tersi mutlu olacak birine benziyor. Zaten kensidi de kardeşim gibi olmasını isterdim demiş. Her görümce görümcelik yapacak diye bir kaide yok. Diyelim ki konu sahibi geline çok çektirdi, aralarını bozmaya çalıştı her türlü kötülüğü yaptı. Yine de gelinin baş sağlığı için araması gerekirdi her ne olursa olsun. İnsan insana bu günler için lazım. Zaten buradaki tavır bile o kişinin insanlığını ortaya koyuyor. Bazı insanlar böyledir iyilikten anlamazlar. Muhtemelen kızın kendi ailesi de böyledir. Anne de aman bu gelinle aram iyi olsun ki oğlumdan olmayayım diye düşünüyordur.

Ben hızımı alamayıp annemle bile koyabilirdim. Bana gelince dert keder, onlara gelince haftada 3 gün yemekli ağırlama.
Ben de aynı şekilde düşünüyorum. Ben annemle de mesafeli olurdum.
Bazı anneler böyle, bazı çocukları ve eşlerine aman küsmesinler, tavır yapmasınlar diye el üstünde tutarlar. Diğer evlatlarına da her türlü derdini yansıtır. Nasıl olsa gitmez, nasıl olsa tavır yapmaz gibi görüyorlar galiba...

Bu kadın genelde forumda her konuya en kötü bakış açısıyla yorum yapıyor. Güya akıl veriyor. Göz ardı edin.

Doğumunda cenazende araması gerekirdi. İnsan sitedeki komşusunun babasının cenazesine gidiyor yahu… bir telefon edilmez mi… onlar karı koca aynı kafadalar belli ki. Bir dini nikahta yaptığınız gereksiz alınganlık. ritüel sadece, şok olacak bir durum yok.

Haklısınız. Ben farklı bir yakınlık hayal ettim belki de
Bizim sulalede bir gelinimiz var değil beni babasını annesini arayıp sormuyor, hiç de sorun etmiyoruz, o da öyle deyip geçiyoruz. Çünkü karakteri gereği insan sevmiyor, bizi nasıl sevsin..
Yormayın kendinizi, kardeşimizi arayıp sorun..

ne olursa olsun bebeğini kaybetmişsin baş sağlığı dilemeliydi. Gene istediği kadar mesafe koysaydı. Kendi tercihi.
Başsağlığı için aramamak, mesafe koymak değil dört dörtlük düşmanlık göstergesi bana göre.
annen ve kardeşin de seni adam yerine koymuyorlar. Hepsine mesafeyi sen koy artık.

Dini nikahın adamın ailesinden habersiz kıyılması, adamın kendi anne - babasını hiçe sayması normal mi ?

Dini nikahın adamın ailesinden habersiz kıyılması, adamın kendi anne - babasını hiçe sayması normal mi ?
Biz de dini nikahta kimseye haber vermedik açıkçası söyleme fırsatım bile olmadı galiba gizli yapılması gerektiğine dair bir adet varmış büyü yapılırsa falan diye. Kayın ailemin tarafında adet böyleymiş ilk defa duymuştum

Haberleri olsaydı ne olacaktı? Dini nikahın ikramlı misafirlikli olması gerekmiyor
Anne babadan habersiz kıyılması, insanlara haber dahi verilmemesi normal mi sizce ? O zaman neden kız evinde, kızın ailesinin de dahil olduğu bir merasim yapılmış ?

Burada asıl hata konu sahibinin kardeşinde, kendi ailesini bu kadar değersiz görüp; hiçe sayan adamdan hiçbir şey olmaz.

İlan edilmeyen nikah geçersizken, nikahın gizli kıyılması size mantıklı geliyor mu ? Nedense hepte bir tarafın böyle bir adeti oluyor. Nikah haber verilmeyen tarafın ailesi büyü yapma potansiyeli olmakla itham edilmiş olmuyor mu bu mantıkla ?

Bazı yorumlara çok şaşırdım. Nispet yapar gibi oh gelinin sefası olsun, annenle mutlu yaşasınlar tarzı şeyler yapılmış.
Katılıyorum, benzerini yaşadık elti konumundaydım kadın evlenir evlenmez ortada bişey yokken herkesi düşman belledi. Var böyle kendi kendine triplere girip deliren tipler yok değil ki.

Ben evlat acısı çekerken beni aramayan kim olursa olsun hepsini silerim İster anam olsun ister babam olsun. Size bence kardeşinize ve onun hanımına mesafenizi koyun ayrıca annenize de koyun. Kusura bakmayın gelinden bu kadar korkuluyorsa o zaman korktukları gelin Zor zamanlarında yanında olsunlar ki görülüyor zaten zor zamanlarda da yanında değiller.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…