e haciz gelmiş ne yapacağım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu konu bana, zamanında 1960 - 1970'lerde devlet arazilerine izinsiz gecekondu yapıp, istediği yeri çevirip sonra bedavadan milletin hakkına girerek tapu alanların yaptığını hatırlattı.

Burada linç yememek için yok unuttum vs demeyin. Ben unuttuğunuzu düşünmüyorum. Hadi yeni mezun olursunuz ödeyemezsiniz anlarim. 2015 yılındaki borçtan bahsediyoruz. 9 yıl geçmiş. Evlenmeye, düğüne, altina, birikime para var kyk borcuna mı para yok? Madem çalışmıyorsunuz eşiniz vs de mi destek olmadı? Hiç inandırıcı değil. Bence devlet borcu siler, af gelir vs diye ödemediniz. Burada linç yememek için yazmıyorsunuz.

Ama size bir haberim var. Artık devlet, arazilerine gecekondu yapanlara tapu vermiyor. Hatta hemen o gecekondulara yıkım kararı çıkıyor. Hatta hobi bahçesi alıp kendi arazisine ev yapanların bile evlerini izinsiz diye yıkıyorlar. Ülke 100 milyonu çoktan geçti. Araziler kıymetli. Borçlar da kıymetli. Devlet artık çok sıkı denetliyor. Artık izin af vs yok. O yüzden artık öyle bedavadan tapu alırım yok borcum silinir yok kyk bedavaya gelir yok. Hele yeni vergi önlemleri ile 17 bin tl beyan eden tüm isyeri sahipleri incelemeye alınacak. İşte bu yüzden bu kadar dolaylı vergi alınıyor. Bordrolu çalışan dışında çoğunluk vergisini tam vermediği, kyk tam ödemediği için herşey bu kadar pahalı. Dandik bir arabadan yüzde 80 ötv alınıyor.Ne kadar eğitim seviyemiz artsa da mantalitemiz değişmiyor. Af gelir vs sandınız ama o iş öyle olmuyor artık. Hele bu ekonomik kriz ortamında ne kadar borç varsa bir anda kapatmak lazım. Kimbilir faiz ile ne kadar olmuştur.

Eşinize söyleyin bir an önce borcu kapatın. Yolda kyk borcu yüzünden çevrilmek ne demek, rezalet. Bunu yaşayacağıma tüm ziynet eşyalarımı satar hemen öderdim. Devlete borçlu kalmazdım. Bu borç heryerde karşınıza çıkabilir. Birikim kaçmıyor gene yaparsınız.

Son düzenleme:
haklısınız ya keşke ödeyip kurtulsaydım salladım sürekli taksite bağlatmak şart yani
Evet şart. Hesaplarınıza o yüzden bloke konulmuş. İçine attığınız paraları kullanamazsınız. Vergi dairesine gidip 12-24 ay gibi taksitlere boleceksiniz ona göre de faiz işlemesi var. Ödemenizi yapacaksınız.

Geçen gün 650 milyar TL büyük sirketlerin vergi borcunu sildiklerine dair bir haber izlemiştim. Halkın 3 kuruşunu unutmaz " (unutulmamali ,herkes borcunu ödemeli") ama zenginlere sürekli af ilginç.

Asil merak ettigim odememeniz degil, faiz silme Vs bir suru firsat oldu o zaman neden degerlendirmediniz?

Bu arada bunlarin hepsi tahsil edilecek para yok maas odemeye ceza lazim.

Kacak insaat olmasa aylardir maas alamazdik, belediye personeliyim eskisi gibi after gunleri geride kaldi

Neredeyse 10 yıl olmuş, hiç mi aklınıza gelmedi benim borcum var diye?

Yani bide elime ne geçerse ödesem, 600 mesela diyorsunuz. Nasıl üniversite okudunuz hiç mi bilginiz yok anlamadım ki. Ben almadığım halde nasıl olacağını biliyorum. Bilen üyeler nasıl yapacağınızı anlatmış. Bu konu sebebiyle belki af gelir diye ödemeyenlerde öder.

Kuzenimin eşi yaklasik 10 yıllık borcunu nasılsa evlenirim kocam ödesin mantığı olduğu için odememisti benim kuzen ödedi. Bunu da her ortamda söyler eşi " salakmiyim odeyeyim, babam ödeyeceğine kocam ödedi" der.konu sahibi kocasına da ödetmemis ki 10 yılda defalarca af geldi, yapılanma geldi.

Çok kredi lazımsa gitsinler bankadan çeksinler. Memlekette borcuna sadık bir avuç kişiyiz resmen. Borcum varken biri yatırım yap dese gülerim, millet halka arza koşuyor.

Yoo karışırız. Az götürene de çok götürene de karışırız. Devlet bizim devletimiz, dağıttığı kredi bizim vergimiz. 1 kuruşun de 1 milyonun da hesabını biz soracağız.

Su an aktif bir borc yapilandirma calismasi yok. O yuzden yapilandirma yapilmaz.
Vergi dairesi bankaya yazi yazip hesabinizdaki parayi alacak. Araciniz varsa arac haczi koyabilirler. Eve haciz gelecegini sanmıyorum

Ben de sözelde ilk 2 bindeydim, Marmara’ya yerleşmiştim. Yurt da çıkmamıştı ilk başvuruda. Bekleyin, yer boşalınca alırız demişlerdi ama İstanbul’da kim bilir hangi yurda çıkacak. Babamın da geliri çok iyi değildi o zamanlar. Neye dayanarak veriyorlar bu yurtları bursları bilmem. He peki ben naptım, çalışmaya başlar başlamaz ödemeye başladım borcu. Nasıl bu kadar uzar hiç anlamam.

Siz vatandaş olarak yargı mercii değilsiniz.
E her konuda işinize gelince yargı dağıtıyorsunuz. İnsanlar kendi vergisinin peşine düşünce mi yargı mercii değilsiniz oldu :d üstelik sizin hayatınızı hiç etkilemeyecek konularda basbaya kaç kere yargı dağıtan mesajlarınızı okudum. Siz de yargı mercii değilsiniz.

Ben vatandaş olarak vergimin doğru harcanmasını isterim. Borcuna sadık olmayan insanı da kendi ahlaki normlarıma göre “yargılarım”. Herkes aynı değil tabii.

Siz sadece şu anda gücünüzün yetebildiğine kabadayılık yapıyorsunuz. Siz kimsiniz ki bir forumda tanınmadığınız bir kadına tasarrufunu nasıl kullandığı konusunda hesap sorup üstüne fırça çekeceksiniz? Siyasete girdiği için örnekleyemeyeceğim birçok konuda birçok kişiye sesinizi bu denli gür çıkarmaya dahi cesaret edemezsiniz. Biliyorsunuz ki silerler sizi bu yeryüzünden o paraların nerede olduğunu sorarsanız. Dolayısıyla sizin şu anda yaptığınız sadece zorbalık.
Burası mahkeme salonu, siz de bu ülkenin hakimi değilsiniz . yüzünüze bi soğuk su çarpın

Yargı dağıttığımı düşünüyorsanız yerindeyken cevap verseydiniz.

Seçim öncesi bu borçların silineceğine dair bir dedikodu yayılmıştı. Ödemeyin boşuna falan dediler, ödeyenler biz keriz miyiz diye ayaklanmıştı. Konu sahibinin onun için ödemediğini düşünüyorum. Günahını almayayım.

Yapılandırıp taksit taksit ödeme yapılabilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…