ablam...

Bundan sonra " bi daha isterse nasıl vermemeliyim" diye düşünmek yerine "verdiklerimi nasıl geri alırım" diye düşünebilirsiniz mesela.

alamayacağımı biliyorum artık kesin olarak sorun burada.
O zaman daha da kendinizden emin bi şekilde hayır diyebilirsiniz. O bunca şeye rağmen istemekten utanmıyorsa siz de "hayır" demekten çekinmeyin. Maddi değil ama manevi olarak zamanında kendini baya baya kullandırmış biri olarak söylüyorum. 10 kere verin, 1 kere isteyin kötü siz oluyosunuz.

bu parayı aldığınız gibi bir daha asla para vermeyin. isterse ki yüzsüzlük edip isteyeceği belli, param yok, kartımda limitte yok diyin. size paranı ne yaptın diye hesap soramaz.
çok zorlarsa da onun yüzünden ödediğiniz her borcu yüzüne vurun.
iyi niyet bazı insanlar için asla kullanılmaması gereken birşey.

Bence siz her ay ablanızdan borç isteyin. Olur da verirse sizden aldıklarına sayarsınız, vermezse de en azından siz ondan istediniz diye o sizden istemez.

O zaman daha da kendinizden emin bi şekilde hayır diyebilirsiniz. O bunca şeye rağmen istemekten utanmıyorsa siz de "hayır" demekten çekinmeyin. Maddi değil ama manevi olarak zamanında kendini baya baya kullandırmış biri olarak söylüyorum. 10 kere verin, 1 kere isteyin kötü siz oluyosunuz.
evet doğru söylüyorsunuz zaten en son burada ki konuşmalardan sonra da kararım bu yönde. teşekkürler.
bu parayı aldığınız gibi bir daha asla para vermeyin. isterse ki yüzsüzlük edip isteyeceği belli, param yok, kartımda limitte yok diyin. size paranı ne yaptın diye hesap soramaz.
çok zorlarsa da onun yüzünden ödediğiniz her borcu yüzüne vurun.
iyi niyet bazı insanlar için asla kullanılmaması gereken birşey.
hangi iki yüz canım üç dört beş çok var... hala göndermedi beklemedeyim. sen ablasın ya kardeşinin durumunu biliyorsun ve hala üste çıkıyorsun nası bi kafa bu.

Bunun tekrari olursa, yani yine maddi talepte bulunursa, bahane bulmaniza gerek yok. Dogrudan kendisiyle para alisverisinde bulunmak istemediginizi soylemelisiniz. Sebebini bal gibi anlar. Anlamamis gibi yaparsa da, ona maddi konularda guvenmediginizi net olarak soyleyin.
Borcuna sadik olmayan insandan hic hoslanmam.
Yapamam diyorsaniz da, hibe edecek, ardina dusmeyeceginiz paraniz varsa verin tabi.
Zor durumdalarsa ve sizin de fazladan paraniz varsa, yegenlerinize destek olun. O farkli bir konu.
Borcuna sadik olmayan, uzerine baskin cikan insan, sorumsuz insandir...

Bunun tekrari olursa, yani yine maddi talepte bulunursa, bahane bulmaniza gerek yok. Dogrudan kendisiyle para alisverisinde bulunmak istemediginizi soylemelisiniz. Sebebini bal gibi anlar. Anlamamis gibi yaparsa da, ona maddi konularda guvenmediginizi net olarak soyleyin.
Borcuna sadik olmayan insandan hic hoslanmam.
Yapamam diyorsaniz da, hibe edecek, ardina dusmeyeceginiz paraniz varsa verin tabi.
Zor durumdalarsa ve sizin de fazladan paraniz varsa, yegenlerinize destek olun. O farkli bir konu.
Borcuna sadik olmayan, uzerine baskin cikan insan, sorumsuz insandir...
işte zaten en canımı sıkan kısım bu baskın oluyor bir de benden büyük ya tabi her şeye hakkı var sanıyor. benim zaten durumum müsait değil yeğenlerimle gezdiğim zaman onlara o gün yapacağımı yine yaparım ama annelerine bir daha hiç düşünmüyorum.

kızlar selam,

nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum ama zaten maddi zorluklar içindeyim bir kısmını benden başkası bilmiyor.

ablam geçen ay kredi kartımdan 600 liralık mutfak alışverişi yaptı ve bana ayın 1inde ödeyeceğini söyledi ben de ödemelerimi buna göre ayarladım. ama ayın 1inde 300 tl gönderdi sadece. eşi eve bu ay para getirmeye başladı yani maaşını dün aldı. ben de dün bekledim gelmeyince bu sabah ablamı aradım sordum ödeme yapmam lazım diye, bana 'sen hiç ödemedin mi bunun için mi arıyorsun tamam akşam hallederim' dedi.

yani bu tavra ne gerek var ben onun evine yeğenlerime gitsin onlar yesin diye güle oynaya verdim alışverişi de beraber yaptım onunla. hatta en başta 200 tl istedi benden 5 kuruşum olmadığını söyleyince de kartı kullanmak istedi 200 oldu size 600 lira benim suçum mu geri istemem benim param değil ki bu?

geçen yıl ısrar ede ede şahıs firması açtırdı bana benim üzerime ben de tam onun enayisi zaten gittim açtım battı tabi ordan kalan vergi ve bağkur borcum hala var 6 7 bin tl civarı.

yani kızlar ben anlamadım istedim diye ben mi hatalıyım şimdi? üzerime senetle kıyafet alıp ödemediği bile oldu ben ödemeye çalıştım ne yapayım gücüm yok eski konumu bilenler bilir boşanmadan sonra zaten çok borç kaldı üzerime...

ben ne yapayım anlamadım bir daha isterse ne bahane edip de vermeyeyim sizce? kendimi kullandırmak istemiyorum artık :KK43:
Ablanız da küçük çapta aile içi dolandırıcısı gibi duruyor..
Bunu anladıysanız..Bahaneye gerek yok.Param yok, veremem demelisiniz.

Ablanız da küçük çapta aile içi dolandırıcısı gibi duruyor..
Bunu anladıysanız..Bahaneye gerek yok.Param yok, veremem demelisiniz.
valla benzemiyor ya biz artık öyle olduğuna kanaat getirdik :) ben şu ödemem için gerekli olanı alayım sonra cidden beni artık ilgilendirmiyor.

işte zaten en canımı sıkan kısım bu baskın oluyor bir de benden büyük ya tabi her şeye hakkı var sanıyor. benim zaten durumum müsait değil yeğenlerimle gezdiğim zaman onlara o gün yapacağımı yine yaparım ama annelerine bir daha hiç düşünmüyorum.
Izin verdiginiz kadar kullanilir, izin verdiginiz kadar uzulursunuz. Bunu hic aklinizdan cikarmayin olur mu? 😉

Ablanız yeğenlerinize olan zaafınızı da kullanır, yeğenleriniz teyze canım sucuk çekti ama annem alamıyor, teyze canım köfte çekti ama eve kıyma alamıyoruz derse kendinizi birkaç kangal sucukla birkaç kilo kıyma alırken bulursanız bir silkelenin ben ne yapıyorum diye, dikkatli olun ablanızda çocukları üzerinden duygu sömürüsü yapma potansiyeli var.

Ablanız yeğenlerinize olan zaafınızı da kullanır, yeğenleriniz teyze canım sucuk çekti ama annem alamıyor, teyze canım köfte çekti ama eve kıyma alamıyoruz derse kendinizi birkaç kangal sucukla birkaç kilo kıyma alırken bulursanız bir silkelenin ben ne yapıyorum diye, dikkatli olun ablanızda çocukları üzerinden duygu sömürüsü yapma potansiyeli var.
evet ben de açıkçası 2 ay da bir gidip görsem yeter, önemli olan çocukları görmem sevmem onunla vakit bile geçirmek istemiyorum artık...

Sanki siz ablasınız ablanız kardeş 😳 Benim kardeşim bişey alacağında bana sorar aramızda çok yoktur yaş farkı ikiz gibiyizdir sorar hangisini alayım sence ikisi arasında kaldım vs diye seçerim bende bu daha güzelmiş vs işte fikrimi belirtirim o da güle güle giy kullan o zaman çünkü sana alıyorum der mesela ama Asla istemem ben bana hediye vermek istiyorsan 2 sini de kendine al derim.. gerçi o alır yine ama abla olduğum için ablalık yapıp ben ona almak vermek isterim insanlar çok garip gerçi bende bu durumda çok normal sayılmam ama öyle olmaktansa böyle olmayı yeğlerim

kızlar selam,

nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum ama zaten maddi zorluklar içindeyim bir kısmını benden başkası bilmiyor.

ablam geçen ay kredi kartımdan 600 liralık mutfak alışverişi yaptı ve bana ayın 1inde ödeyeceğini söyledi ben de ödemelerimi buna göre ayarladım. ama ayın 1inde 300 tl gönderdi sadece. eşi eve bu ay para getirmeye başladı yani maaşını dün aldı. ben de dün bekledim gelmeyince bu sabah ablamı aradım sordum ödeme yapmam lazım diye, bana 'sen hiç ödemedin mi bunun için mi arıyorsun tamam akşam hallederim' dedi.

yani bu tavra ne gerek var ben onun evine yeğenlerime gitsin onlar yesin diye güle oynaya verdim alışverişi de beraber yaptım onunla. hatta en başta 200 tl istedi benden 5 kuruşum olmadığını söyleyince de kartı kullanmak istedi 200 oldu size 600 lira benim suçum mu geri istemem benim param değil ki bu?

geçen yıl ısrar ede ede şahıs firması açtırdı bana benim üzerime ben de tam onun enayisi zaten gittim açtım battı tabi ordan kalan vergi ve bağkur borcum hala var 6 7 bin tl civarı.

yani kızlar ben anlamadım istedim diye ben mi hatalıyım şimdi? üzerime senetle kıyafet alıp ödemediği bile oldu ben ödemeye çalıştım ne yapayım gücüm yok eski konumu bilenler bilir boşanmadan sonra zaten çok borç kaldı üzerime...

ben ne yapayım anlamadım bir daha isterse ne bahane edip de vermeyeyim sizce? kendimi kullandırmak istemiyorum artık :KK43:
vallla kusura bakma bu devirde annem babam harıc 600tl kimseye vermem. kartımı iptal ettirdim. borctan burnum cıkmıyor kendımı gecındıremıyorum de.cüzdanında kart arayacak değil ya

Sanki siz ablasınız ablanız kardeş 😳 Benim kardeşim bişey alacağında bana sorar aramızda çok yoktur yaş farkı ikiz gibiyizdir sorar hangisini alayım sence ikisi arasında kaldım vs diye seçerim bende bu daha güzelmiş vs işte fikrimi belirtirim o da güle güle giy kullan o zaman çünkü sana alıyorum der mesela ama Asla istemem ben bana hediye vermek istiyorsan 2 sini de kendine al derim.. abla olduğum için ablalık yapıp ben ona almak vermek isterim insanlar çok garip gerçi bende bu durumda çok normal sayılmam ama öyle olmaktansa böyle olmayı yeğlerim
valla benim bildiğim kardeşlerin hangisinde varsa olmayana destek olur ama hep bana hep bana o sömürmek oluyor işte. bizimki tamamen o hikaye canım.

vallla kusura bakma bu devirde annem babam harıc 600tl kimseye vermem. kartımı iptal ettirdim. borctan burnum cıkmıyor kendımı gecındıremıyorum de.cüzdanında kart arayacak değil ya
canım zaten kapatmaya çalışıyorum gerçekten de 2 taksiti kaldı taksitlerden birisi de hanımefendinin göndermesi gereken para.

Adınıza şirket açtırıp batıran insana kredi kartını vermek ve öyle bir borç varen bunun lafını yapmak çok garip geldi bana. Eşi varmış başında ne alaka sizin adınıza şirket açtırıyor yahu siz bu kadar saf mısınız? Ayrıca alışveriş yaparken yanındaymışsınız 600 tl tutması için baya baya birşey almış olması lazım yani lükse kaçacak şeylerde almıştır neden göz yumdunuz onu da anlamadım çok saçma yanii bir de kendi borçlarınız varmış akıl erecek gibi değil yaptıklarınız

X