ablam...

valla benim bildiğim kardeşlerin hangisinde varsa olmayana destek olur ama hep bana hep bana o sömürmek oluyor işte. bizimki tamamen o hikaye canım.
😖😖 Gerçekten şu durumda senin için versen Bi dert vermesen Ayrı bi dert Rabbim ablana firaset idrak versin ♥️

Adınıza şirket açtırıp batıran insana kredi kartını vermek ve öyle bir borç varen bunun lafını yapmak çok garip geldi bana. Eşi varmış başında ne alaka sizin adınıza şirket açtırıyor yahu siz bu kadar saf mısınız? Ayrıca alışveriş yaparken yanındaymışsınız 600 tl tutması için baya baya birşey almış olması lazım yani lükse kaçacak şeylerde almıştır neden göz yumdunuz onu da anlamadım çok saçma yanii bir de kendi borçlarınız varmış akıl erecek gibi değil yaptıklarınız
aralarda yazdıklarımda anlattım detayları. eşi şirket zamanlarında yoktu her yıl olduğu gibi ablamın ayrılıyorum gazıyla annemlerin evine geldiği zamanlardı. şu an ki soru şirket falan da değil zaten 1'inde ödeme yapmam gerektiğini bildiği halde ödenmiyor ben istediğimde de baskınlık yapıyor ben de mi sorun diye sordum.

evet ben de açıkçası 2 ay da bir gidip görsem yeter, önemli olan çocukları görmem sevmem onunla vakit bile geçirmek istemiyorum artık...
Ablanız dahi olsa iyi niyetinizi, vicdanınızı sömürmesine izin vermeyin, siz yalnız başına bir sürü borç yükünü ödemeye çalışırken ablanızın yaptığı tam bir bencillik, ben de ablayım, çoluk çocuk açlıktan ölsek kardeşimden hiçbir şey istemem, aksine yardımcı olamıyorum diye içim içimi yer.
Bundan sonra asla 1 kuruş bile vermeyin, bırakın istediğini söylesin, isterse sizle bağını koparsın, abla olsaymış da yardım edemiyorsa dahi yük olmasaymış, eski eşinizden zaten bir darbe almışsınız, ki görüyorsunuz ablanız ablayken bencillik yapıyor, sizde yalnızca kendinizi düşünün bundan sonra.

Ablanız dahi olsa iyi niyetinizi, vicdanınızı sömürmesine izin vermeyin, siz yalnız başına bir sürü borç yükünü ödemeye çalışırken ablanızın yaptığı tam bir bencillik, ben de ablayım, çoluk çocuk açlıktan ölsek kardeşimden hiçbir şey istemem, aksine yardımcı olamıyorum diye içim içimi yer.
Bundan sonra asla 1 kuruş bile vermeyin, bırakın istediğini söylesin, isterse sizle bağını koparsın, abla olsaymış da yardım edemiyorsa dahi yük olmasaymış, eski eşinizden zaten bir darbe almışsınız, ki görüyorsunuz ablanız ablayken bencillik yapıyor, sizde yalnızca kendinizi düşünün bundan sonra.
iyi ki yazdın mune o kadar haklısın ki. gerçekten artık koparsa da kopsun çünkü 'bi ihtiyacın var mı?' diye aranmadım ben hep 'damdamm bana bu lazım' diye arandım insanı da inciten bir şey bu. teşekkür ederim herkese verdiği fikirler için.

Madem borcuna sadik biri degil kartinizi vermeyecektiniz. Hayir demeyi bilmek lazim. Abi abla kardes fark etmez.

kızlar selam,

nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum ama zaten maddi zorluklar içindeyim bir kısmını benden başkası bilmiyor.

ablam geçen ay kredi kartımdan 600 liralık mutfak alışverişi yaptı ve bana ayın 1inde ödeyeceğini söyledi ben de ödemelerimi buna göre ayarladım. ama ayın 1inde 300 tl gönderdi sadece. eşi eve bu ay para getirmeye başladı yani maaşını dün aldı. ben de dün bekledim gelmeyince bu sabah ablamı aradım sordum ödeme yapmam lazım diye, bana 'sen hiç ödemedin mi bunun için mi arıyorsun tamam akşam hallederim' dedi.

yani bu tavra ne gerek var ben onun evine yeğenlerime gitsin onlar yesin diye güle oynaya verdim alışverişi de beraber yaptım onunla. hatta en başta 200 tl istedi benden 5 kuruşum olmadığını söyleyince de kartı kullanmak istedi 200 oldu size 600 lira benim suçum mu geri istemem benim param değil ki bu?

geçen yıl ısrar ede ede şahıs firması açtırdı bana benim üzerime ben de tam onun enayisi zaten gittim açtım battı tabi ordan kalan vergi ve bağkur borcum hala var 6 7 bin tl civarı.

yani kızlar ben anlamadım istedim diye ben mi hatalıyım şimdi? üzerime senetle kıyafet alıp ödemediği bile oldu ben ödemeye çalıştım ne yapayım gücüm yok eski konumu bilenler bilir boşanmadan sonra zaten çok borç kaldı üzerime...

ben ne yapayım anlamadım bir daha isterse ne bahane edip de vermeyeyim sizce? kendimi kullandırmak istemiyorum artık :KK43:
Kullandirtmayin kendinizi ablaniza evet ablaniz ama oda bir yere kadar bir olur iki olur ben olsam hemen mesafemi koyardım beniz zor durumda bırakmasına müsade etmezdim

kızlar selam,

nasıl anlatacağımı tam bilemiyorum ama zaten maddi zorluklar içindeyim bir kısmını benden başkası bilmiyor.

ablam geçen ay kredi kartımdan 600 liralık mutfak alışverişi yaptı ve bana ayın 1inde ödeyeceğini söyledi ben de ödemelerimi buna göre ayarladım. ama ayın 1inde 300 tl gönderdi sadece. eşi eve bu ay para getirmeye başladı yani maaşını dün aldı. ben de dün bekledim gelmeyince bu sabah ablamı aradım sordum ödeme yapmam lazım diye, bana 'sen hiç ödemedin mi bunun için mi arıyorsun tamam akşam hallederim' dedi.

yani bu tavra ne gerek var ben onun evine yeğenlerime gitsin onlar yesin diye güle oynaya verdim alışverişi de beraber yaptım onunla. hatta en başta 200 tl istedi benden 5 kuruşum olmadığını söyleyince de kartı kullanmak istedi 200 oldu size 600 lira benim suçum mu geri istemem benim param değil ki bu?

geçen yıl ısrar ede ede şahıs firması açtırdı bana benim üzerime ben de tam onun enayisi zaten gittim açtım battı tabi ordan kalan vergi ve bağkur borcum hala var 6 7 bin tl civarı.

yani kızlar ben anlamadım istedim diye ben mi hatalıyım şimdi? üzerime senetle kıyafet alıp ödemediği bile oldu ben ödemeye çalıştım ne yapayım gücüm yok eski konumu bilenler bilir boşanmadan sonra zaten çok borç kaldı üzerime...

ben ne yapayım anlamadım bir daha isterse ne bahane edip de vermeyeyim sizce? kendimi kullandırmak istemiyorum artık :KK43:
Yok diyeceksiniz. Bitti. Bahaneye gerek mi var ya? Resmen yolmuş sizi. Umursamadan kullanıyor. Size de yazık. Bir daha isterse tek cevap:: yok

iyi ki yazdın mune o kadar haklısın ki. gerçekten artık koparsa da kopsun çünkü 'bi ihtiyacın var mı?' diye aranmadım ben hep 'damdamm bana bu lazım' diye arandım insanı da inciten bir şey bu. teşekkür ederim herkese verdiği fikirler için.
Bazen aile bağları hakkında katı sözler sarf edenler oluyor kızılıyor, kızıyoruz ama herkes yaşadığını bilir, insanları ablasından bile soğuyacak duruma getiren sebepleri bilmeden yazmamak lazım aslında.
Size en zor zamanınızda bile bırakın maddi desteği, omuzunda ağlayacağınız, bugünlerde geçecek kardeşim demeyen bir abla abla değildir bana göre, bunları da yapmasa dahi insan kardeşinin durumunu bilir en azından yük olmaz, size omuz olmayan, dar zamanınızda arayıp sormayan ayaklı para makinesi gibi gören kim olursa olsun bırakın gitsin, olmaması olmasından daha iyidir.

X