Düğünden bir gün önce ayrıldık içim yanıyor

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
Cnm bak bence şükret adam sana değer vermiyormuş belli sevdiğinide düşünmüyorum belli bitmiş sevgisi heyecanı evlenip birde çocuk yapıp mutsuz olduğunu düşünsene bunun gözü bile dışarı giderdi senin için bu daha çok hayirliymis demek evlilikte sorumsuz adam çekmez ilgisiz adam çekmek çok ama çok zor 2 çocuğum var 28 yaşındayım çocuklarım olmasa 1 dk evli kalmam

Bu adamdan zaten olmazmış bittiği iyi olmuş ama bir daha evlilik yoluna girerseniz böyle açgözlülük yapmayın. Biriyle nikahlanıyorsunuz diye kimse size 850 bin TL vermek zorunda değil.
Konuya yazdığım yorumları okudunuz mu bilmiyorum ama açgözlü falan değilim.

Allah kurtarmış, verilmiş sadakanız varmış, babanızın gidin elini öpün.

Evlenip boşanmak da hiç de öyle sandığınız gibi kolay bir süreç değil, en medeni insanlarda bile korkunç çirkinlikler yaşanıyor, bu sizin yazdığınız size şu an ağır geliyor olabilir ama açın bir diğer başlıklara bakın.

Öyle tutunacak dal vs fantazi maalesef, kadınlar her şeye yetişcem diye kadınlıktan çıkıyor, bir de heriflerler artı aileleriyle bir ömür uğraşıyor. Her şeyde bir hayır vardır, hepimiz aşk acısı çektik, buna inanın.

Neden 300 gram altın istediniz?
Nişanda doğru düzgün hiçbir şey takmadılar hiçbir şekilde ilgilenmediler aldığım gelinliğe bile pahalı dediler sorumsuzluğu yüzünden balayı bile alamamıştı onu bile ben aldım düğün davetiyelerini ben yaptırdım gelin çiçeğimi gelin tacımı her şeyi ben aldım ev tutturmadım eşya aldırmadım benim oturduğum eve oturacaktık oraya ufak bir tadilat yaptırdım ona bile karışmadılar evin bir eksiği gediği var mı bile demediler. Canıma tak etti
Neden 300 dedim bilmiyorum bu arada 100 değil 200 değil. Lafın gelişi onun da maddi durumunu zorlamayacak bir mebla olduğunu düşündüğüm için.
Ama bana 300 çok 30 dese tamam der geçerdim. Bunu konuşmaktan bile imtina etti
Olgun davranabilirdi 37 yaşında bir insan kendisi

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
Yani bu toksik adam ayrılmasa siz bunlara rağmen ayrılmazdınız bir de ayrılmasına mı üzülüyosunuz? Evlenseydiniz burda başka sorunlu konular açardınız. Ben şu körü körüne aşık olmayı anlamıyorum ya. Hadi evlenince değişir anlarımda her türlü sıkıntılı bi insanla evlenip ne yaşamayı hayal ediyodunuz? Kızlar akıllı olun nolur ya. Burda ne konular okuyoruz, evlilik basit bişey değil.

Yani çok verilemeyecek bir mebla da değil bence. Bir ömüre çok değil ki.Şuan bir araba parası bile değil. Dediğim gibi altın biraz bahane oldu

Bir ömüre çok değil derken. Neye göre bu kriter. Benim ailem birşey talep etmedi 100 gr taktılar. Benim ömrüm daha evlenmeden zortingen olmuş zaar.

öncelikle geçmiş olsun … kafama takılan şey düğünden bir gün önceye kadar mehir hiç mi konuşulmadı onu geçtim tavırları zaten hoş değilmiş belki de bitmesi devam etmesinden hayırlıdır böyle düşüneceksiniz , Allah karşınıza daha hayırlı insanlar çıkarsın
Bende yakında evleneceğim gelinliğimi dolap uygulamasından bakıyorum kiralamak bile dünya para olmuş paramın veya paramızın olmadığından değil devir tasarruf devri diye düşünüyorum evliliklerde kimse kimseyi yormamalı bence .

Bir yerde okumuştum yada duymuştum tam hatırlamıyorum iki kişinin evliliği aileler tanışınca başlar demişti bu sözün ne kadar doğru olduğunu kendi evliliğim ve dışardan şahit olduğum arkadaşlarımın evliliğine bakınca anladım maalesef ki sizde de aynı durum geçerli o evlilik olmazmış olsa daha kötü Allah korusun daha da çıkmaza girermiş hayatınız mehir konusunda bence çok doğru birşey istemişsin bahanesi olmuş bitmiş gitmiş üzülme zaman herşeyin ilacı ilerde iyi ki diyeceksin bugünlerin için

Yani kusura bakmayın da 300 gram ne bu devirde yüz deseydiniz . Zaten iyi değilmiş o sizin herseyiniz değilmiş yani ağlamayın

o sırada 10gr isteyen daha doğrusu adet yerini bulsun diye söyleyen ben assdfg

sıkıntılıymış zaten, üzülmeniz çok normal şuan. zamanla anlayacaksınız, geçer gider. şanslıymışsınız ki, Allah bahanesini vermiş, engel olmuş

Ailen bu süreçte hiç aramadı benim ailemi ( nişandan kınaya kadar bir kez olsun aramadılar beni ara ara aradılar sadece ) çok ayıp ettiler dedim diye bana sen kimsin de benim aileme ayıp ettiler diyorsun onlara herkesten fazla saygı duyacaksın senin böyle bir şey demeye hakkın yok benim ailem usul bilmiyor mu ne demek istiyorsun sen diye bana çıkışmıştı daha kınadan iki gün önce

Ailen bu süreçte hiç aramadı benim ailemi ( nişandan kınaya kadar bir kez olsun aramadılar beni ara ara aradılar sadece ) çok ayıp ettiler dedim diye bana sen kimsin de benim aileme ayıp ettiler diyorsun onlara herkesten fazla saygı duyacaksın senin böyle bir şey demeye hakkın yok benim ailem usul bilmiyor mu ne demek istiyorsun sen diye bana çıkışmıştı daha kınadan iki gün önce
Klişe bir laf olacak ama evlenip boşanmaktan iyidir zararın neresinden dönersen kâr.

Nişanda doğru düzgün hiçbir şey takmadılar hiçbir şekilde ilgilenmediler aldığım gelinliğe bile pahalı dediler sorumsuzluğu yüzünden balayı bile alamamıştı onu bile ben aldım düğün davetiyelerini ben yaptırdım gelin çiçeğimi gelin tacımı her şeyi ben aldım ev tutturmadım eşya aldırmadım benim oturduğum eve oturacaktık oraya ufak bir tadilat yaptırdım ona bile karışmadılar evin bir eksiği gediği var mı bile demediler. Canıma tak etti
Neden 300 dedim bilmiyorum bu arada 100 değil 200 değil. Lafın gelişi onun da maddi durumunu zorlamayacak bir mebla olduğunu düşündüğüm için.
Ama bana 300 çok 30 dese tamam der geçerdim. Bunu konuşmaktan bile imtina etti
Olgun davranabilirdi 37 yaşında bir insan kendisi
Size büyü falan mı yaptı bunlar , en mantıklı ve kabul edilebilir açıklama bu şimdilik bu davranışlarınıza. Siz adamı değil , bir gün adamı dönüştürmeyi düşündüğünüz erkeği, kocayı, babayı sevmişsiniz. Hep hayallerim Umutlarım yıkıldı diyorsunuz. O yaşamayı düşündüğünüz evlilik bir hayal bir rüyaydı zaten asla gerçekleşmeyecek. Siz bu adamla evlenip , bir imza ile harika bir erkek yaratacağınızı düşündünüz, çünkü emek verdiniz, çünkü emeklerinizin karşılığını istediniz. Ama o emek dediğiniz kendinizi küçültmeniz, kendine saygısı olmayan , başarıyı ve mutluluğu bir erkeğin evlenmek için seçtiği kadın olmakta arayan bir kadınının davranışlarıydı. Lütfen sizin kendinize yaptığınız aşağılamalara emek deyip de, bu kelimenin anlamını kirletmeyin. Siz evliliğe aşıksınız, siz bir erkeğin , toplumun onayına aşıksınız. Ayrılmak o kadar büyük bir başarısızlık ve değersizlik hissi yaratıyor ki sizde, inanılır gibi değil. Hiç ama hiç özsaygınız yok, bir insan ve kadın olarak kendinize bir değer vermiyorsunuz. Sizi başkalarının ve kendi gözünüzde değerli kılacak tek konumun, bir erkeğin seçimi ve eşi olmak olarak görüyorsunuz. Sizin kendinizin ayrılacağız yoktu , demek ki aileniz zamanında hangi hayrı , hangi sevabı işlediyse onların hatırına kurtarmış bu adamdan.

Sizce bana karşı mı böyleydi yoksa karakteri mi böyle? Biz mi olmadık yoksa o biriyle olabilecek biri mi değil
Orasi belli olmayacagi gibi artik seni de ilgilendirmiyor. Sen evlenmeye o kadar odaklanmissin ki adamin seni sevmedigini bile görmüyorsun. Gecinmeye gönlü olan yuh 300 gram mi bari 100 olsun diye pazarlık yapardı :)

Size büyü falan mı yaptı bunlar , en mantıklı ve kabul edilebilir açıklama bu şimdilik bu davranışlarınıza. Siz adamı değil , bir gün adamı dönüştürmeyi düşündüğünüz erkeği, kocayı, babayı sevmişsiniz. Hep hayallerim Umutlarım yıkıldı diyorsunuz. O yaşamayı düşündüğünüz evlilik bir hayal bir rüyaydı zaten asla gerçekleşmeyecek. Siz bu adamla evlenip , bir imza ile harika bir erkek yaratacağınızı düşündünüz, çünkü emek verdiniz, çünkü emeklerinizin karşılığını istediniz. Ama o emek dediğiniz kendinizi küçültmeniz, kendine saygısı olmayan , başarıyı ve mutluluğu bir erkeğin evlenmek için seçtiği kadın olmakta arayan bir kadınının davranışlarıydı. Lütfen sizin kendinize yaptığınız aşağılamalara emek deyip de, bu kelimenin anlamını kirletmeyin. Siz evliliğe aşıksınız, siz bir erkeğin , toplumun onayına aşıksınız. Ayrılmak o kadar büyük bir başarısızlık ve değersizlik hissi yaratıyor ki sizde, inanılır gibi değil. Hiç ama hiç özsaygınız yok, bir insan ve kadın olarak kendinize bir değer vermiyorsunuz. Sizi başkalarının ve kendi gözünüzde değerli kılacak tek konumun, bir erkeğin seçimi ve eşi olmak olarak görüyorsunuz. Sizin kendinizin ayrılacağız yoktu , demek ki aileniz zamanında hangi hayrı , hangi sevabı işlediyse onların hatırına kurtarmış bu adamdan.
Haklısınız ben yalnızlıktan çok korktuğum ve çok çocuk sahibi olmak istediğim için ( tek çocuk olmaktan olsa gerek ) kendimden çok fazla taviz verdim,ayrılık sonrası üzüntüyü de yaşamamak ve nişan atmış olmamak için çabaladım. Keşke yapmasaydım en sonunda daha çok üzüldüm

X