Düğünden bir gün önce ayrıldık içim yanıyor

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
Sen çok seviyor olabilirsin de o sevmiyormuş, hatta bitsin diye çok çabalamış. Kurtulduğuna şükretmek dururken ağlama.

Vardı işte.
Düğün davetiyesi yaptırmaya bile tek başıma gittim ben seçtim ayarladım her şeyi, en sonunda dayanamayıp ben o kadar uğraştım bari parasını gönder de sen de ilgilenmiş ol çorbada tuzun olsun diye.göndermişti mecbur
Gelin çiçeğine falan da her şeye tek başıma bakınca o da zoruma gitti dedim bu senin görevindi bari parasını gönder. Bütün ihtiyaçlarını ben mi karşılayacam senin sırf damat oluyorum diye demişti, 1000 tl mi yok sende ne diye benden istiyorsun demişti
Yüz kere balayını söyledim alalım artık otel gittikçe artıyor düğüne de az kaldı diye ha bugün ha yarın diyip almadı en sonunda ben almıştım 90 bin lira ödeyip ona rağmen eline sağlık bile dememişti
İstemeye de siz gitseymişsiniz keşke. Bana böyle yapacak adama sevgim falan kalmazdı benim çoook önce ittiri basardım. Nişana kadar kaç yıl geçtiyse geçti adam geleceğe yatırım için rol yapmış. Bu ne yaaaaa.

Yok tam tersi 😅 80k maaş için 300 gr mehir çok fazla
Ödenebilir bir para değil
Ya bana 300 gram değil de 50 gram verebilirim dese ne diyecektim ki? Tutturacak halim yoktu ille o kadar altın diye, ödemezsem nolur dedi. Hoca nikahı kıymaz heralde dedim. Yok bu düğün öncesi rest çekilecek adam değilmiş ben ona altın olmazsa evlenmem demişim gibi bir muamele.

Şimdi arkamdan arıyordur herkes benden altın istedi davetiye parası istedi çiçek parası istedi diye
İstediğini söylesin, sana soran olursa balayına kadar ben ödedim, kınayı ben yaptım, benim evine damat girecekti 300gr mehir istedim diye kavga çıkardı ben o 300gr altın bedelini bu düğün için harcadım zaten, haketmiyormuş ayrıldık dersin. Hiç takılma.

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
Adamın evlenmeye gönlü yokmuş ki evlatlık alır gibi beslemelik koca olacakmış haberin yok yat kalk şükür namazı kıl

Ya ben anlayamadım demek istediğinizi 80 bin maas aliyor diye 300 gr okey mi denilmeli anlayamadim
Bedavadan evleniyormuş adam ok dese ne olurdu ki, boşanma dışında kim soruyor 'mehrim nerede' diye. Bende 240gr bilezik vardı (16 yıllık evliyim altın o zaman böyle değildi) hepsini harcadık. Allah korusun boşanma durumu dışında adını bile anmam.

Yardımcı olur musunuz?
Bazen bazı şeylerin bitmesi çok hayırlı oluyor zamanla şükür diyeceksiniz bence

Ya bana 300 gram değil de 50 gram verebilirim dese ne diyecektim ki? Tutturacak halim yoktu ille o kadar altın diye, ödemezsem nolur dedi. Hoca nikahı kıymaz heralde dedim. Yok bu düğün öncesi rest çekilecek adam değilmiş ben ona altın olmazsa evlenmem demişim gibi bir muamele.
Hayatım ben anladım seni merak etme. 300 bayağı çok evet. Ama nişanlından direkt kötü tepki gelmiş. Zaten iplerin kopacağı varmış, bahane olmuş bu

Geçmiş olsun, biraz zor da olsa gecer merak etmeyin, ve geçtiği zaman derin bir ohhh çekersiniz.
Ben hep bunun kanaatindeyim, asla bir insanı değiştiririm diye yola çıkmayın, o insan değişmez ama siz ruhen ve bedenen bitersiniz.
Aynı evin içinde bu kadar sorumsuz adamla hayat geçirmek bu yaşadınız acıdan çok daha fazla acıtırdı inanın, en azından iyileşecek zamanınız var şimdi.

Bedavadan evleniyormuş adam ok dese ne olurdu ki, boşanma dışında kim soruyor 'mehrim nerede' diye. Bende 240gr bilezik vardı (16 yıllık evliyim altın o zaman böyle değildi) hepsini harcadık. Allah korusun boşanma durumu dışında adını bile anmam.
Ben de bari mehirimi iyi söyleyeyim diyip 150 gr istedim 2 sene önce, eşim bayağı panik oldu nasıl ödeyeceğim diye strese girdi o direkt istiyorum sanmış. ama merak etme şimdi istemiyorum, hatta belki hiç istemeyeceğim dedim. Dediğiniz gibi boşanma dışında çok akla gelmiyor. Ama bazısı öyle değil gerçekten de yüksek isteyip düğünden önce ya da evliyken almaya çalışıyor konu sahibi de öyle sandım ben. O da benim mantıktaymış ama

Hayır öyle bir durum söz konusu olamaz. Aileler girdi işin içine herkes öğrendi her şeyi. Ailem de nefret ediyor ondan.onun ailesi de her problemi öğrendi onlar da benden nefret ediyordur engelleyiz birbirimizde her yerden zaten iletişimimiz yok hiçbir şekilde. Babam zaten bu saatten sonra görüşürsen beni unut dedi
Neyse baban bunu demiş, belki bu seni durdurur.

Şuan evlenip ayrılsam daha iyi olurdu gibi bir düşüncedeyim en azından bir çocuğum tutunacak bir dalım olurdu belki

Ah kendin delirdin, bizi de delirtmek istiyorsun anladim. Kizim kafayi mi yedin sen? Adam seni sevmiyordu ve evlenmek istemiyordu. Son dakika ayrilmis iste sonra bosanma Isle ugrasmiyim diye. Asıl soru: sen niye seni sevmeyen biri tarafindan secilmeyi bu kadar istyorsun?

X