Düğünden bir gün önce ayrıldık içim yanıyor

Durumları iyiydi. Zaten altın falan da bahane.eve konuşmaya geldiğinde tamam 300 değil 30 diyeyim bu sembolik bir şey zaten bizim aramızda ne zaman paranın lafı oldu ki diye. Ama nişanda bile doğru düzgün bir şey takmadılar zaten bir tane beyaz altın set bir tane de bilezik takmışlardı.ailemin de bir para beklentisi olmadı. Ama benim şuan yaşadığım bekar evinde yaşayacağımız kesinleştiği zaman bile ne ailesi ne kendi evin bir ihtiyacı var mı tadilat tamirat eksik gedik diye
Ya sormak zorunda degiller sizin eksiginizden gediginizden millete ne? Sen ailenin dolduruşuna mi geldin acaba? Bu kadar falsoyu bırak, tek bir acabası olan bile evlenmemeli. Evlilik öyle altina kirmizi halilar seren, eline pembe güller veren bi güzelleme degil. Baya zor bir sey evli kalabilmek. Aileleri bu denli karistirirsan hicbir evlilik yürümez.

Ya sormak zorunda degiller sizin eksiginizden gediginizden millete ne? Sen ailenin dolduruşuna mi geldin acaba? Bu kadar falsoyu bırak, tek bir acabası olan bile evlenmemeli. Evlilik öyle altina kirmizi halilar seren, eline pembe güller veren bi güzelleme degil. Baya zor bir sey evli kalabilmek. Aileleri bu denli karistirirsan hicbir evlilik yürümez.
Yahu ailesi sormadı diyelim . Biz beraber benim evimde yaşayacaktık, sormaz mı insan bir kez olsun ne alalım ne edelim diye,bir valizini alıp gelecekti sadece.adam sorumluluk sahibi değil ilgilenmiyor. Eve ustalar geldi ben onlarla cebelleşiyorum bi baktım balkonda salıncakta sallanıyor.ailemin gazına gelmiş olsam onlar bana kaç defa dediler ayrıl bunlar bir tuhaf diye, dinlemedim

Zamanla ne kadar şanslı olduğunuzu fark edeceksiniz. Çünkü bitmesi gereken bir ilişkiymiş zaten. Sizi gerçekten sevseydi düğüne bu kadar az kalmışken çeker gider miydi? Eğer evlenseydiniz şimdi yaşadığınız sorunlar katlanarak büyüyecekti ve siz mutsuz bir evliliğe hapsedecektiniz kendizi. Bence böylesi en hayırlısı olmuş. Umarım bundan sonra her şey çok güzel olur sizin için 🙏🏻

Yahu ailesi sormadı diyelim . Biz beraber benim evimde yaşayacaktık, sormaz mı insan bir kez olsun ne alalım ne edelim diye,bir valizini alıp gelecekti sadece.adam sorumluluk sahibi değil ilgilenmiyor. Eve ustalar geldi ben onlarla cebelleşiyorum bi baktım balkonda salıncakta sallanıyor.ailemin gazına gelmiş olsam onlar bana kaç defa dediler ayrıl bunlar bir tuhaf diye, dinlemedim
Ben kişiler kadar ailelerin de anlaşması taraftarıyım ailenin de içine pek sinmemiş belli emin ol altın olayı işin bahanesi olmuş siz zaten bitmişsiniz ileride yaşayacağın o kadar çok pişmanlık olacaktı ki bu belki de bir damlası sen hesap et. Yepyeni bir sayfa açmanın zamanı gelmiş geçiyor haberin olsun

Yani çok verilemeyecek bir mebla da değil bence. Bir ömüre çok değil ki.Şuan bir araba parası bile değil. Dediğim gibi altın biraz bahane oldu
Adamin durumu var mi yok mu meselesi bu. Araba parasi olup olmamasi degil ki. Bu acikgozlulukle her seyi sen ödeyip nasil mehirde blöfun patladi mantik uyusmazligi var baştan asagi. 300 u sen mi belirledin yoksa ver şunun yüzüğünü diyen baban mi, dogru söyle :)?

sen bu kafayla baska bir toksikle evlenir, cocuk yapar, babanin evine donersin zaten. uzulme. birkac sene gecikecen sadece
Sağolun gerçekten ne kadar üzgün ve perişan olduğunu anlatan bir kadına verilebilecek en güzel cevap gerçekten
Allah razı olsun

Adamin durumu var mi yok mu meselesi bu. Araba parasi olup olmamasi degil ki. Bu acikgozlulukle her seyi sen ödeyip nasil mehirde blöfun patladi mantik uyusmazligi var baştan asagi. 300 u sen mi belirledin yoksa ver şunun yüzüğünü diyen baban mi, dogru söyle :)?
Adamın durumu yeterince var ne annem ne babam böyle bir mebla belirlemedi ben o an öyle söylemiş bulundum

Adamın durumu yeterince var ne annem ne babam böyle bir mebla belirlemedi ben o an öyle söylemiş bulundum
Ya sen neden altın için üstüne gelenlere takılıyorsun sonra oturup suçluluk duygusu hissedeceksin al önüne teraziyi olumlu olumsuz iyice bir tart bu toksik o 300 gr dan ağır basıyorsa yoluna bak şükret

e tamam boyle adamla niye ille de evlenecegim diye son güne kadar ittirdin? bu karakterde adam 2 sene 9 aydir taniyorken neden nisanlandin?
kendin etmis kendin bulmussun. neyse ki son dakika baban engel olmus

Valla eziğim heralde. Dışarıdan da o kadar burnu havada ve havalı görünürüm ki insanlar şu halimi görse şaşar
herkesin geçtiği böyle süreçler illa ki olmuştur ‘kabuğuna çekilme’
Bir süre mini bir tatil her şeyden herkesten uzak bak gör küllerinden yeniden doğup oh be diyeceksin

Ya sen neden altın için üstüne gelenlere takılıyorsun sonra oturup suçluluk duygusu hissedeceksin al önüne teraziyi olumlu olumsuz iyice bir tart bu toksik o 300 gr dan ağır basıyorsa yoluna bak şükret
Yani insanlar zannediyor ki ben açgözlüyüm , açıkgözüm. 300 gram altın herkes için vaovv bi para değil ki mesele altın da değil onu anlatmaya çalışıyorum

Şuan evlenip ayrılsam o bile daha iyiydi diye düşünüyorum belki bir çocuğum tutunacak bir dalım olurdu
Bu düşünce normal değil
Neden çocuğa tutunacak dal olarak bakıyorsunuz başkasıyla evlenebilir ve ondan çocuk yapıp babasıyla birlikte büyütebilirsiniz çocuğu
Ben yaklaşık 1.5 yıl çocuk yapmadım önce evliliğime güvenmek istedim çünkü eğer boşanma sinyali varsa kesinlikle çocuksuz bir kadın olarak boşanmayı tercih ederim
Yalnızlıktan bayağı korktuğunuzdan böyle düşünüyorsunuz bence, ya da çok acınız var diye değişik fikirlere kapılmışsınız
O çocuk babasız büyüse ne kadar mutlu olurdu ki değil mi?
Allah karşınıza çocuğunuza çok iyi bir baba size çok iyi bir eş çıkarabilir. Çıkarır inşallah

Yani insanlar zannediyor ki ben açgözlüyüm , açıkgözüm. 300 gram altın herkes için vaovv bi para değil ki mesele altın da değil onu anlatmaya çalışıyorum
Aynen öyle kişiye göre değişebiliyor onaylamayabilirler ama böyle de bir durum var kabul edin isteyen oluyor veren de oluyor bakış açısı işi. Senin de odaklanman gereken artık altın kısmı değil adamın sana verdiği değer bunu da oturup bir daha altınla laf gelimi ölçmemelisin sen aslında değer görmek istedin ama maneviyatla o değeri vermeyen bırak maddiyatla hiç vermesin

Herkes kurtulmuşsun demiş ama 300 gramda çok fazla.Sevdiğin yanında olsun yeter.

Merhaba 3 senelik beraberlik 3 aylık nişanlılık sonrası.kına gecemden beş gün sonra düğünden bir gün önce ayrıldık.hep sorunlar vardı güllük gülistanlık değildi her şey kendisi çok sorumsuz ve isteksizdi beni delirtip kavga etmeme sebep oluyordu sorumlusu ben oluyordum. Ailesi çok ilgisizdi nişandan sonra bir kez arayıp sormadılar ailemi benim evimde oturacaktık onu bile sormadılar bir kere bir eksiğiniz gediğiniz var mı diye. Benimle gelin çiçeği bile almaya gelmedi, annenle arkadaşınla git dedi ben gelemem dedi.tek başıma gittim sormadı bile aldın mı nasılmış bakayım diye.o kadar sorumsuzdu ki balayını bile bir türlü ayarlayamadı en son dayanamayıp ben almıştım. Bu şekilde çat pat gidiyorduk kına gecem oldu onda bile kendi ve ailesi öyle tuhaftı ki insanların bile dikkatini çekmiş.düğünden bir gün önce bana imam nikahında ne isticeksin diye sordu 300 gram altın demeyi düşünüyorum dedim yuh dedi saçmalama.bana karşı bu cimriliğini bırak artık dedim.ben kabul etmezsem ne olur dedi hoca nikahı kıymaz sanırım dedim. Ertesi gün bizim eve geldi aileme beni şikayet etmeye kızınız bana böyle diyor cimri diyor sorunlarımız var vs diye. Babam da ver şunun yüzüğünü gitsin dedi. O esnada hiçbir şey söylemedi takılarını verdi annem almadı öylece çekti gitti ve gidiş o gidiş.. 3 senelik ilişki bütün hazırlıklar bütün hayallerim oracıkta bitti.o gün bugündür çok kötüyüm o benim her şeyimdi çok seviyordum onu. Yaşadığım hayal kırıklığına mı yanayım, aşırı sansasyonel bir şey yaşadım ona mı üzüleyim, aşık olduğum adamın böyle yapmasına mı üzüleyim, bu saatten sonra kimseye güvenip sevemem ona mı üzüleyim,çocuk sahibi olmak çok istiyorduk o olmadı ona mı üzüleyim şaşırdım kaldım
Günlerdir yemek yiyemiyorum 6 kilo verdim aniden görenler şok geçiriyor.ailem yanımda her türlü destekler sağolsunlar ama ben iyi olamıyorum asla her sabah ağlayarak uyanıyorum
Yardımcı olur musunuz?
300 gram cidden fazla bir miktar fakat zaten siz bu talebi sirf süreç boyunca size destek olmadıkları için yapmışsınız belki de destek görseydiniz yapmazdınız her iki koşulda da sizi şikayete gelmesi ve ailenin ilgisizliği olacakları haber vermiş size . Emeğinize üzülmeniz çok doğal en değerli sey olan zamanınızı verdiniz bu kişiye. Hakkinizda hayırlısı bu olduğu için bu sekilde bir olay yaşadıgınızı düşünüyorum . Malesef düğünden önce ayrıldılar tarzında dedikodulara maruz kalıp bir süre insanların meraklı ve tuhaf bakışları ile karşılaşacaksınız ama en değerli sizsiniz evlenip bosanip ya da mutsuz olup farklı bir yolu yaşamamak yine de sizin lehinize . Umarım hayatta bundan sonra gerçekten sizin için çabalayan kişilere denk gelirsiniz

X