Doğum günüm zehir oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konunun dert olmaktan uzak olduğunu söylemek için çilekeş olmaya gerek yok ki.

Burada çok mutlu evlilikleri olan, eş ailesiyle dert edecek problemleri de olmayan birçok üye var.

Boşa üzgünüm öyle olmadığım için bu böyle olmadığım için diyerek edebiyat yapmıssın.

Sıkinti yaşayanlar açısından bakınca da yazdıkların ayıp ama bunu anlayacağını sanmıyorum.

Son düzenleme:

aynnennnn öyle. buradakiler de sanıyor ki herkesin hayatı boktan. benim de hayatım öyleydi her şey geçti gitti. şimdi bunları dert eder hale geldim. insanız düşer kalkarız. dert beğenmemek de ne? hayatın adaletsizliği tabii ki orası da ayrı.
evet sevgilime de söyledim o üzüntüyle işte, ama kaçtır aynısını yapıyor annem de. bıktım artık ben bu tavırdan. ne yapalım en kalıcı çözümü buldum ben de, bir daha anneme söyleme dedim. 14 yaşında öyle ya da böyle kardeşime yazsın. para işini anneme atar.
ne aldığını söylemedi pasta mi kek mi bir de başka bir şey daha alacakmış diyor. biz bu sene ayrı kaldık bir şey yapamaz sanmıştım gerçekten sürpriz olacaktı. pasta kek hiç düşünmüyordum yani. hadi pastayı söyledin bir şey daha gönderecek deme. yani denmez bence bilmiyorum hassas ruhlular için bu dünya çok zor napalım, herkes ince düşünemiyor demek ki

Böyle olacağını biliyorsanız önceden uyaracaktınız yada gün içinde iletişim kurmayacaktınız. Olan olmuş bitmiş gitmiş

siz de her evliliği dövmeli sövmeli sanmayın. öyle bir şey yaşayabilirim de yaşamayabilirim de. Allahtan söz almadım sonuçta. Şuan derdim bu ne yapayım yani ne yapayım

Nerede bana sürpriz yapılsın bekliyorum dedim ben? Yanyana olamadığımız için bir mesaj bekliyordum ya da gelince verirler diye düşünüyordum dedim ( her sene verdikleri için yoksa mesaj yeterli) . Sorun insanlar düşünmüş bana böyle bir şey yapıyor her sene, annem de sürprizi bozuyor tamam artık alkışlayacağım annemi. Ben sürpriz falan beklemiyorum, insanları hiç darlamıyorum. Kendisi düşünmediği sürece benim lafımla yapılan şeyi ben kabul etmek zaten

evet bence de tutarlar, ben de olsam böyle bir konu açmazdım zaten ama kızcağız üzülmüş yazmış ne yapabiliriz ki, böyle yetişmiş bir insan bu tarz seylere önem verip dert ediyor

Olsun canım bak sonucta hiçbir şey yapamayacağız diye düşünürken en azından surprızı bozulmuş olsa da bir pasta gondermis bir sey yapmış cocuk, surprız bozuldu diye üzülme sonucta pasta göndereceğini öğrendiğinde de gerçekten sasırdın ve sevındın, o yaşadığın duyguyu düşün. Sonucta gerçekten sana surprız oldu Annen yüzünden zamanı şaştı sadece. Bundan sonra annen de dikkat eder hem senin bu kadar üzüldüğünü görünce artık bu sene bundan sonra ekstra dikkat eder bence.

Gereğinden fazla simartilmis 5 yaşındaki kız çocuğu gibisiniz. Hiç olgun degilsiniz

Mesajımı tekrarlayayım madem

Başlığı okuyunca kimse doğum gününü kutlamadı veya kötü bir şey yaptı sandım.

Neden bu kadar abarttın ki? Bir kere siparişle hediye istenmez. İkincisi annen İngilizce bilmeyebilir, anlamayınca yanlış anlaşılma olmasın diye sana söylemiştir. Hediyeyi, pastayı niye almıyorsun? Erkek arkadaşın seni mutlu etmek istemiş, onun da hevesini kursağında bırakmışsın.

Mesajımı tekrarlayayım madem

Alacağını biliyordum hani her sene alınıyor ya 20 yıldır, bu sene de alınıyor doğal olarak. ben de parasını boşa harcamasın ihtiyacım olmayan bir şeye diye kışlık alırsın dedim. sürpriz istesem ne alması gerektiğini söylemem laf anlatmak ne zormuş. ben sürpriz istemiyorum olan sürprizin bozulmasına sinirleniyorum

Bence alakası yok, herkes evlılıgınde problem Yaşar evet hep bir evlenince görürsün, evlenınce seni de görücem seyı var toplumda genç kızların üzerinde. Neden yani evlenince hepımız çekmek sürünmek üzülmek mi zorundayız. Herkesin hayatında kendine göre zorluklar var. Belkı konu sahibinin yazdıkları da yanlış ama sizinki de yanlış. Sureklı ınsanları evlenince alırsın boyunun ölçüsünü tarzında korkutmak doğru degil. Böyle olunca da kızlar evlenince sorun yaşadıkları zaman aileleri bak ben sana demiştim demesin diye ailesinden saklıyor her seyı yeri geliyor dayak yiyor söylemiyor, anlamsız bir yarışa dönüşüyor is, bak ben mutluyum diye maskeler takıyor insanlar. Bırakın herkes kendi hayatına kendisine uygun dertler edinsin, herkes mutlu olsun kendi bildigi gibi. Bu yazdıklarım sizin şahsınıza özel degil bu arada, herkese öyle. Benım annem de sureklı bana evlenince görucem seni çocuğun olunca görürsün sen der, ama yanlış bence. Ben de o yüzden anneme anlatmıyorum bir derdimi sıkıntımı mesela bak ben sana demiştim benım sözüme geldin diyecek diye. Bu tur seyler insanlara yardım etmekten cok kişilerin Egolarına hizmet ediyor diye düşünüyorum

çünkü bu annemin ilk yaptığı şey değil. daha önce de yok sana tatil planlamışlar hediye almışlar yok sana portre yaptırmışlar yok sana bu alınmış. bir de bana bildiğini belli etme diyor. söyleme o zaman. ki bunları yapan sevgilim türk’tü yine de söylerdi. sormuyorum söylüyor. siparişle de hediye istemedim zaten alacaktı ben de ihtiyacım olmayan bir şeyi almasın parası gitmesin diye söyledim. her sene marka saatler marka çantalar alır benim istediğim daha küçük ihtiyacıma yarayan şeyler. ben sevgilime söyledim ki bir daha anneme söylemesin

“Paramı boşa harcamayayım istediği bir şey olsun” dese o sorar size. Sizin istemeniz hoş değil tabi bu benim şahsi fikrim. Siz al deyince o da aldım demiş haliyle, ne desin? Sürprizi bozan sizsiniz annenize niye kızıyorsunuz?
Ben size bu kadar yorumu dikkate almanızı tavsiye ederim.
Buna bu kadar takılan bir insan, sağlıklı bir ruh hali içinde değildir gibi geliyor bana. Bence buna odaklanın. Yine dediğim gibi, faydalı olabilmek için yazıyorum, belki farkında değilsiniz. İlla ki üzülmüş olabilirsiniz buna, demek istediğim bu değil, hislerimizi engelleyemeyiz. Fakat doğruyu yanlışı tartabiliriz. Ortada bir hata bile yokken, üstelik insanlar sizi düşünmüş iken sizin sürekli insanlara kızma modunda olmanız, sizce doğru mu?

Su eylem kadar görgüsüzce bir sey yok ama önerim ramazan topu patlatmanız, el alem woheey annasını ya desin:d

aynen biz görgüsüzüz, ilk defa çocukları olmuş delirmiş bi çift varmış o zamanlar ne yapalım yani. benim hafızamda çok güzel bir hatıra 4-5 yaşındaki arkadaşlarımla nasıl izlediğimizi hala hatırlıyorum. bir dahakine araba tutup anons geçeceğiz mahalleden

Az olur kanka camiden müezzine çığırttırın:d gel bak sen benim sözümü dinle bi hele....

Evlide olsan bekarda olsan gençte yaşlıda olsan herkesin hayatta kendine göre bir derdi var.Ve şu söz çok hoşuma gider
Sanma ki dert sadece sende var; Sendeki derdi nimet sayanlar da var… Hz. Mevlâna

Dünyada tek doğan sen değilsin değil mi? Bu ne şımarıklık ne kadar abarmışsın valla bu kadarcık şeyi kafana takıyorsan senle hayat geçmez ailen ve sevgilin adına üzüldüm, keşke bizim dertlerimizde bu kadarCIK olsa

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…