Doğum günüm zehir oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay evlada bak kadın seni tek başına büyütmüş hiçbir şeyini eksik etmemiş elin yabancısı gelip annene patavatsız diyor bi tek sen anladın derdimi diyorsun. Pes.
Bu sitede insanlar birbirlerini tanımadan birbirlerine destek oldukları için mutlu olmuyorlar mi? Elin yabancısı size destek de oluyor o zaman sana ne benim derdimden mi diyorsunuz

ben sadece her şey sürpriz kalsın istemiştim yazmışım canım, kadın uzakta zaten ben karşılık istemedim. o bana küçüklüğümde yapacağının en iyisini yaptı zaten
Öyle mi canım. O zaman neden bebek gibi ağlıyorsun süprizi kaçtı diye 🧐

Maalesef
Sonra vay cocugum neden boyle oldu?
acaba neden?

Ay yok geneli farketmiyor çocuklarının ne halde olduğunu. Geçen 25-26 yaşında son derece şımarık bir piremses olan kızı hakkında “çok olgun benim kızım, çok başarılı tercihler yapıyor, okul hayatı da başarılı (Okulda 8.senesi), iş hayatı da bu çizgide gidecek” diyen bir kadın gördüm. Valla gördüm.

Ayrıca böyle olmadığımız için çok şanslıyız falan diyen arkadaşlar, sizin de kocalarınızdan çektiklerinizi vs. okuyoruz. Allah aşkına bir şeyi yargılamayın. Aynen benim gibi olun sonra bakın kim size bir şey diyor. Burası dert paylaşma yeri dert beğenmeme değil
Özür dilerim dert beğendiremedim, özür dilerim sevgilim beni dövüp aldatmadı çocukla ortada kalmadım ne yapalım hayat herkese eşit değil.

Ban yemeye degmeyecek bir konu. Onun icin terbiyenize takinin diyorum. O kadinlarin dertlerini agzini sakiz yapmak ne haddinize!

Bu sitede insanlar birbirlerini tanımadan birbirlerine destek oldukları için mutlu olmuyorlar mi? Elin yabancısı size destek de oluyor o zaman şahane benim derdimden mi diyorsunuz
Destek ayrı hiç tanımadığım birinin anneme patavatsız demesi ayrı. Patavatsız saygısızca konuşan demek size karakter açıklayıcı bi kelime gelebilir bana gelmiyor. Ben burada konu açıp anneme dedirtmem bunu bu kadar. Siz deyin, dedirttin beni bağlamaz.

Destek ayrı hiç tanımadığım birinin anneme patavatsız demesi ayrı. Patavatsız saygısızca konuşan demek size karakter açıklayıcı bi kelime gelebilir bana gelmiyor. Ben burada konu açıp anneme dedirtmem bunu bu kadar. Siz deyin, dedirttin beni bağlamaz.
Siz de hiç tanımadığınız bir insana şımarık diyorsunuz. Bu çelişkili değil mi

Siz de hiç tanımadığınız bir insana şımarık diyorsunuz. Bu çelişkili değil mi
Kendi anlattıklarından yola çıkarak şımarık olduğunu düşünüyoruz. Şımarık olduğunu düşündüğümüz bir kız çocuğunun annesi için söylediklerini baz alıp tek başına iki evlat yetiştirmiş bir kadına patavatsız demiyoruz. Çok büyük fark var arada.

Ban yemeye degmeyecek bir konu. Onun icin terbiyenize takinin diyorum. O kadinlarin dertlerini agzini sakiz yapmak ne haddinize!

terbiyesizlik yaptığım yok. ben bunu gelen cevaplar üzerine düzenlemede yazdım. insanlar sürekli buraya böyle konular açınca küçük dertleri beğendiremiyorum. kimsenin derdini kimse ağzına sakız yapmasın o zaman değil mi? yok allah başka dert vermesin, iyi ki böyle değilim. beğenmediysen yorum yazma geç, şımarık bulduysan doğru yolu göster. bu agresiflik ne hadlerine!

Kendi anlattıklarından yola çıkarak şımarık olduğunu düşünüyoruz. Şımarık olduğunu düşündüğümüz bir kız çocuğunun annesi için söylediklerini baz alıp tek başına iki evlat yetiştirmiş bir kadına patavatsız demiyoruz. Çok büyük fark var arada.
Ben de anlatılanlardan yola çıkarak bunu söyledim. Sizin yaptığınızdan farkı yok ki. Sadece bir durumu belirttim o kadar

buraya konu açıyorsan eleştirilmeyi göze alıp çocuk gibi yok özür dilerim dert beğendiremedim vs yazmayacaksın o halde Küçükhanım! konunda yaptığın edit bile şımarık kız çocuğu tavırları!

eleştirilmenin de bir sınırı var. zaten eleştirin ve bunu takmamayı nasıl öğrenebilirim diye açtım. ya da yaz bunu da dert etme diye geç değil mi? ama yoook illa şımarıklar sen de hayırsızsın şöylesin böylesinler havada uçuşacak başka türlüsü yok

.
Ayrıca böyle olmadığımız için çok şanslıyız falan diyen arkadaşlar, sizin de kocalarınızdan çektiklerinizi vs. okuyoruz. Allah aşkına bir şeyi yargılamayın. Aynen benim gibi olun sonra bakın kim size bir şey diyor. Burası dert paylaşma yeri dert beğenmeme değil

Özür dilerim dert beğendiremedim, özür dilerim sevgilim beni dövüp aldatmadı çocukla ortada kalmadım ne yapalım hayat herkese eşit değil.
Dalga geçtiğiniz konuma düşmeyeceğiniz garanti mi? Yazdığınız gibi dünya üzerinde bunca dert varken hediyemi öğrendim doğum günüm rezil oldu demek ne manağ?

Dalga geçtiğiniz konuma düşmeyeceğiniz garanti mi? Yazdığınız gibi dünya üzerinde bunca dert varken hediyemi öğrendim doğum günüm rezil oldu demek ne manağ?
dalga geçmiyorum. benim kim neler yaşadığımı biliyor mu? hiç şiddet görmediğimi vs kim hayatımı benimle yaşamış? gördüm ama artık hayatım bu kadar güzelken böyle sorunlar sinirimi bozmaya başladı işte. Ben de bunun sorun olduğunu bilerek bundan nasıl kurtulabilirim diyorum. Bunları dert etmemeyi nasıl öğreneceğim diyorum.
Orada demek istediğim o kadar büyük dertler okuyorlar ki böyle şeyler hemen küçümseniyor. Ne yani herkes kocasından dayak yiyip kaynanasından çekmek zorunda mi? dünya üzerinde her türlü dert var büyük küçük

çok büyük farkı var, anladınız ama anlamamış gibi yapıyorsunuz muhtemelen. Durum belirtmek değil o.
Açıkçası tam olarak anlayamadım. Eğer patavatsız demek hakaretse şımarık demek de hakarettir. Karşınızdaki kişinin çocuk olduğunu düşünüyorsanız hangi konuşması size ona hakaret etme hakkını verir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X