Doğum günüm zehir oldu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Benim 21. Doğumgünümde annem çok uzak başka bir şehirdeydi hediye yollamamamıştı. Babam ve üvey annem üvey kardeşimin 1. Yaşgününü kutluyordu ( evet üvey annem Benim 20. doğumgünümde gidip sezeyan oldu) hiç bir arkadaşım hatırlamadı. Erkek arkadaşım zaten yoktu. Bir parkta salıncakta sallandım kendi kendime Doğum günümü kutladım , gidip pastanede pasta yedim . Akşam eve geldim , dağ gibi bulaşığı tek başıma yıkadım. Senin kadar drama yapmadım. Ahh ne zor bir hayatım varmış ama ben farkında bile değilmişim sapasağlam durmuşum ayakta. Sonradan gördüğüm bu premsess modelleri , ne diyim Allah dağına göre kar veriyor . Ama bazıları bir damla karda çığ düşmüş tepkisi veriyor

Şükrederek. Sevdiklerinin mutlu ve sağ olduğu için hala hayatta olduğun için. hayatın güzel gidiyorsa yapabileceğin en iyi şey şükretmektir. Ya sana süprizi söyleyen annen olmasaydı? Sevgilin kardeşin sahip oldukların.. İki dk sonra ne olacağını bilemeyiz. İnan bana şükretmek üzlmekten daha kolay bir eylem.

bazen ben de böyle düşünüyorum ama sonra diyorum ki her şeyde şükretmek yeter artık. allah’ın verdiği her şeye annemin yaptığı her iyiliğe binlerce şükür iyi ki yanımda ama ailemden (annem değil sadece) gördüğüm haksızlıklar beni çok hassas biri yaptı her şeyde. neden yani bir insan neden başkasının sürprizini bozmak ister? neden kızının sinirlendiğini bile bile bunu yapar, sonra da bi tek sen mi doğdun ne bu başlatma” der? soruların cevabını çok iyi biliyorum da işte bu yüzden deliriyorum zaten

Arkadaşın bir daha annene sormasın söyle de... Belki annen de algılayamıyor bunun sürprizi bozmak olduğunu.

Konunuzu hayretler içerisinde okudum.
Sizinle yaşamak gerçekten zor olmalı.
Yermek için, canınızı sıkmak istediğim için yazmıyorum. Eğer objektif yorum almak istiyorsanız dışarıdan nasıl göründüğünüzü yazıyorum.

Birincisi siz önem veriyorsunuz diye insanlar sizin doğum gününüze çok önem vermek zorunda değil. Kaldı ki veriyorlarmış da. Ama sizin derdiniz sürprizi kaçtı.

Kaçarsa kaçsın, ne oluyor sürprizi kaçınca? Tam olarak ne kaçırmış oluyorsunuz yani? Siz bir sürpriz yapacak olsanız ve sürpriz yapacağınız kişiye söylenmiş olsa, buna sinirlenseniz anlarım. Fakat size yapılacak bir sürprize sürprizi kaçtı diye ağlamak nedir?
Bunun şımarıklıktan, hep bana hep banadan başka bir açıklaması yok benim gözümde. Gerçekten üzgünüm.

Bir de o kadar önem veriyorsanız doğum günüm de doğum günüm demeyin ki, insanlar kendileri bir şeyler düşünsün, bir değeri olsun doğum gününüzün.
Siz zorla sürpriz, parti vs yaptırdığınızda bunun hiçbir anlamı ve değeri yok. Derdiniz dostlar alışverişte görsün değilse tabi.

Bu şekilde davranırsanız insanları bıktırırsınız, kimsenin canı istemez sizin doğum gününüzü kutlamayı.

O da iyiymis

Konunuzu okuyunca benim aklıma annenizin de bu konudan bıkmış olabileceği geldi, çünkü doğum günü konusunda takıntılı gibi duruyorsunuz. Ne yalan söyleyeyim ben de olsam bıkardım.

Hay allahım ya, herkes kaynanasıyla problem yaşıyor görümcesi fesat kocası aldatıyor diye başkalarının derdi de mi öyle olmak zorunda, olay surprızın bozulması kızcağızın önem verdiği bir sey ve bozulmuş ve annesi bunu bildigi halde bilerek yapmış yani ben olsam ben de çok üzülürdüm. Siz 20 21 yasında koca derdi cekiyorsunuz diye herkes aynı acıları çekip mutsuz olmak zorunda degil. Buraya dert edinip yazmışsa kimsenin kimsenin derdiyle dalga geçme hakkı yok ya da buraya gelip derdini elestirme. Hay allahım ya sinir oldum daha ilk sayfayı okurken. Madem kocanızdan dertlisiniz evlenmeseudınız madem cocugunuz cok yaramaz doğurmasaydınız. Sonucta bebeklikten beri böyle seylere önem vererek büyüyen bir insanın bu tarz dertler edinmesi normal.. sinir oluyorum bizim insanlarımızdaki ben cektiysem herkes çekecek mantıgına. Benım annem de böyle, ben gezmeyi cok seviyorum farklı sehırler ya da farklı yerler ya da ülkeler ne olursa. Her tatile gideceğimi söylediğimde bana “zaten sureklı geziyorsun zaten bütün sene geziyorsun zaten en cok sen tatile gidiyorsun” diyor. Napıyım istiyorum gidiyorum tatili gezmeyi hak etmek icin sürünmem ya da acı çekmem mi lazım. Insanların en büyük hakkıdır mutlu olmak. Siz de böyle surprızlerle mutlu oluyorsanız böyle seyleri dert edinmeniz cok normal

Konuya gelince, keske sevgilinize annenizin söylediklerini surprızı bozduğunu söylemeseydınız en azından cocuk uzaktan da olsa sizi sevindirdiğini düşünürdü simdi surprız bozuldu diye o da üzülmüştür hem de annenizi patavatsız bir insan gibi göstermişsiniz:/ artık olan olmus yapacak bir sey yok hem anneniz en azından aldığı hediyenin icerigini de söylememiş yarın gelecek falan demis sadece di mi, hem asıl hediyenizi de daha vermemis o surprız olur verdikleri zaman. Dediğim gibi olan olmus yapacak bir sey yok moralinizi bozmayın akşamında arkadaşlarınızla da çıkacaksanız mutlu olarak gidin.

Mutlu olsun kimse olmasin demiyor, ama 21 yaşında bir genç hanım böyle bir konuyu bir derdim var gibi bir sayfaya paylasinca komik duruma düşüyor, nasıl ki 18 yaşında evlenip kocasından dayak yiyeni eleştiriyorsak bu arkadaşı hayli hayli eleştiririz. Nitekim bahsettiği problem sadece bdv icin değil dünyanın hiçbir yerinde kabul görmeyecek bir dert -5 yaşında değilsen-.

Siz buraya gelip annem gezmeme karışıyor diye konu açıp annenizi eleştirseniz sizi de topa tutarlar.

Gün gelecek şurada bir konu açacaksın ve bu yerdiğin insanlar sana destek olacak. Daha 21 yaşındasın o yaşlarda herkes hayatı toz pembe görüyor.. Evli değilsin hele bi o çok zengin tatılş sevgilinle bir evin içine gir.. dışarıdan bakınca o insanların yaşadığı sana çocuk oyincağı geliyor galiba. Yazk şu cümlelerine.. küçümsediğin insanlara ayıp özür dilemelisin..

ben parti falan beklemiyorum doğum günü kutlaması beklemiyorum ki. düşünülmüş bir şeyler yapılıyor annem sürekli bana söylüyor bu böyle şu şöyle. karşı taraf söylemek istese yazar bana bunu nasıl yapalım falan der değil mi? konum buydu ama haklısınız küçük şeyleri dert ediyorum farkındayım

Konunuzu okuyunca benim aklıma annenizin de bu konudan bıkmış olabileceği geldi, çünkü doğum günü konusunda takıntılı gibi duruyorsunuz. Ne yalan söyleyeyim ben de olsam bıkardım.

bıkmış olabilir, her sene bana illa ki bir şeyler yapar erkek arkadaşım annem aracılığıyla. ama annem bana söylemekten bıkmadı

Bu arada dipnot belirteyim kocişkomdan kaynanamdan çekmiyorum. Hatalı olduğunuzu görebilmek zor değil. Yorum yapan insanları suçlamak yerine “neden bunlara takılıyorum, neden herkes bana sürpriz yapsın istiyorum ve insanları darlıyorum” üzerine kafa yormak ya da bu konuda yardım almak istemez misiniz?

bıkmış olabilir, her sene bana illa ki bir şeyler yapar erkek arkadaşım annem aracılığıyla. ama annem bana söylemekten bıkmadı
Bu olay her sene oluyorsa çözümü çok da basit. Erkek arkadaşınıza annem her sene sürprizi bozuyor, anneme söyleme bir daha olur mu? deyiverin olsun bitsin.

Annenizi arayıp bana kışlık bir şeyler al demişsiniz ya, onun üzerine yazdım. Ne alayım diye sormadıysa şayet, gayet de kendinize doğum günü hediyesi siparişi veriyorsunuz, düşünülmüş bir şey değil yani. O da “ben zaten sana bir şeyler aldım yarın gelecek” demiş fakat siz buna da kızmışsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…