Dertleşeceğim kimsem yok…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında buna odypus Kompleksi deniyor babaları ile küçük yaştan itibaren yarış halinde olan erkek çocukları Annelerinin de yönlendirmesi ile bilinçaltında ensest bir ilişki biçimi oluşturuyor eşinden ilgi alaka göremeyen kadın bilinç dışında oğlu ile aşk yaşıyor aslında asıl kabullenemediği oğlunun seks yapması ve üremesi bu yüzdendir ki torunlarını da kendi çocukları zannediyorlar

Bu yaşa kadar düzelmemişse bundan sonra da düzeleceğini sanmıyorum.boşanacağinı falan da düşünmüyorum.bebek yapmışsın.şikayet edip edip oturacaksın belli ki.bence alışmaya bak.

9 yıl sevgililik olup birkaç defa görüşmek nasıl bir kafa. Gerçekten inanamıyorum ya. Ablacım hiç mi adamı yoklamak ellemek bir kontrol etmek istemedin hadi onu geç sevgilinle yüzyüze gözgöze bir kafe de kahve içip sohbet etmek de mi istemedin. Hangi hayatlar bunlar şok içerisindeyim ya. 6 aylık ilişkide anlarım da 9 koca sene birde evlendikten sonra beklediğimden iyi cıktı diyorsun iyi birisi oldugu için mi kpss soru bankası gibi yazmış da yazmışsın . Şok şok şok gerçekten.

Konu sahibi açıkça ifade etmiş. Kayınvalide torununu kendi evladıymış gibi görüyor. Konu sahibinin ruhunda fırtınalar kopuyor, yaşı büyük diye, kocasıyla arası açılmasın huzursuzluk çıkmasın diye alttan almaya çalışıyor, yuvasını yıkmak istemiyor. Tedavi olması gereken de konu sahibi değil, kayınvalidesi ve kocası ve burada kendisini linçleyenler.
Olmazlar, değişmezler, kendilerinde asla kusur görmezler, tek seçenek boşanmak. Diğer üyelerin de belirttiği gibi ya şikayet edip oturacak psikolojisi daha da bozulacak, ya da kocasını karşısına alacak son kez konuşacak.

Odypus Kompleksli erkekler asla büyümezler. Anneleri ile gün içinde defalarca konuşurlar, eski eşim gün içinde annesine telefon etmez isem bana küserdi. Yanıma yatmazdı. Annem haksız olsa dahi sen susacaksın o büyük derdi.

Kayınvalide açısından da bu durum Jocasta Sendromu (Kıskanç Kayınvalide) . Bu sendrom en çok Türk toplumunda görülüyor ve normalleştirilmiş. Annenin erkek çocuğuna karşı aşırı bir bağlılık ve hastalıklı bir sevgi duyması, duygusal açıdan kendini tamamen çocuğuna duyduğu bu hastalıklı sevgi üzerinden tatmin etmesi. Ortada bir kayınpeder yok. Kayınpeder ya vefat etmiştir, ya başka bir kadınla yaşıyordur / boşanmıştır , ya da kayınvalide ile bazı sebeplerden ötürü ilgilenmiyordur.

Hayır abartmıyorsun canım benim. Kendinde kusur aramayı bırak. Sen eşini seviyorsun. Yuvanı yıkmak istemiyorsun. Eşinle bir geçmişin alışkanlıkların var. Özelden mesaj atamıyorum sana kapalı kutun. Lütfen kendini üzme. Sorun sen değilsin. Tek çıkar yolun boşanmak. Eşin ve kayınvaliden hasta olduğunu kabullenmeyecek. Bırak anasıyla otursun.

Hissettiklerimi hiçbirinizin anlayabileceğini de sanmıyorum
Ben sizi anlıyorum
Aynı sorun benim kayinpederle var çünkü
Kayinvalideniz başta her şeye karistigi için gıcık olmuşsunuz ve sevmediğiniz her şeyi batıyor.
Misal bana kayınvalidem bir çocuk daha yapın daha da yok dedi hiç rahatsız olmadım aynı şeyi kayınpeder söylese acayip sinir olur inattan çocuk bile yapmazdım ona ne diye
Baska konularda mutluysaniz bu problemi çözmeye çalışın yuvanizi dağıtmayın bence
Size bir tüyo verim mi siz böyle huysuzluk yaptıkça eşinizi daha çok o tarafa istiyorsunuz
Öncelikle eşinize şikayet etmeyi söylenmeyi surat asmayi bırakın
Biraz ayak uydurun bakalım annesiyle görüşme isteği artıyor mu azalıyor mu
En azından bunu bir deneyin fırsat bu fırsat anamın evinden cakmayim derse o zaman yeniden düşünürsünüz

Bak bız eşimle otururken birden ailesiyle ilgili tartışmaya başlasak hemen telefinu çıkarıp görüntülü arardı ailesini. Tartismasak aramicak ama inattan öyle yapardı. Bir ara evliliğimiz çok iyiydi o zamanlar ailesini aramayı biramisti babası arayıp sitem etmsiti aramiyorsun diye.
Erkekler biraz boyle koruma iç güdüsüyle hareket ediyor

Benim eski eşim de anne bir eş çok dedi. Beyin ameliyatı oldu. Görme yetisini %40 kaybetti. Konuşma bozukluğu tutukluk da var. Beni hala arıyor. Nikah tarihimi söylüyorum kahkaha atarak. Ağlıyor telefonda. Eski eşim ağladığında ben daha çok kıkırdıyorum. Göz pınarlarımda yaş kalmamıştı. Yalvarmıştım eski eşime boşanmayalım, seni seviyorum, taşınalım annenden çok bunaldım diye ayaklarına kapanmıştım. Olduramamıştım. Şimdi başından hiç evlilik geçmemiş bir kalp damar cerrahı ile nişanlıyım.

Konu sahibi sert tepki veremez. Arkasında duran bir kocası yok. Benim evim benim hayatım benim evliliğim siz karışamazsınız X Hanım dedim kayınvalideme. Sen yokken ben vardım. Oğlum bana herşeyi anlatır anlatacak da derdi.
Haftada kaç kez sex yaptığımızdan tutun da evime alınan bardağa kadar karışırdı. Hergün ama hergün ağlardım.

Annesine düşkün erkekler asla ama asla düzelmez. Rahim kokan bir erkekle birlikte olan bir kadının düzenli sex hayatı yoktur, olamaz da.

Annesine düşkün erkek, devamlı annesinin kuyruğunda dolaşır ve zaman içinde artık erkekten çok kadın gibi yumuşak, naif konuşmaya, davranmaya başlar, buda onun diğer kadınlarla daha rahat konuşmasını çünkü kendini onlar gibi görmesini sağlar.

Anneci erkek hayatı boyunca pısırık biri olarak yaşar, asla kendi kararını kendi veremez annesinin onayını alması gerekir.

Anneci erkek bir kadının tüm enerjisini emer ve hayatını adeta cehenneme çevirir, kendi evine alınacak şeylerde illaki annesinin onayını almak ister, eşinin karşı çıkmasına da kızar.

Annesi ile günde defalarca konuşan ve eşini de annesini gitmeye zorlayan erkek , annesi tarafından şımartılmış olduğundan aracılık yapmak yerine eşine karşı annesini göklere çıkarır, yaptığı veya söylediği her şeyi annesiyle karşılaştırır.

Kayınvalide gelinine karşı her haltı yer, yeri gelir hakaret eder, yeri gelir vurur, ama hemen ardından oğlunu salya sümük arayarak, karın bana şöyle böyle yaptı der ve bir aileyi mahvetme noktasına getirir, gelin hanım istediği kadar inkar etse de erkek annesinin dediğine inanır, aslında kimin haklı olduğunun erkek için bir önemi de yoktur anneler kutsal varlıktır çünkü asla hata yapamazlar.

Öyle ya neden kendisini doğuran, el bebek gül bebek büyüten, ideal kadın standardı olarak gördüğü annesinin herhangi bir durumda haksız olabileceğini düşünsün ki?

Bu model kayınvalidenin oğlu 50 yaşında bile çocuktur onun için herşeyden, herkesten sakınır, bunu yaparken çocuğunu koruduğu düşünür, aslında evladını yok ettiğinin farkında değildir. Bazı kayınvalideler ölümsüz olduklarını düşünüyorlar. Kendileri vefat ettikten sonra beceriksiz sünepe oğulları hayatta kalmayı nasıl başaracak acaba ?

Kardeş o nefret duygusunu ben çok iyi bilirim heleki böyle iyilik yapıp sırnaşılması bana kötülük yapmasındna daha beter bir durum 45 tl y ebir ip aldı diye bana cümle alemi arayıp bunu anlatıyor yemek kabul etmiyprum bende çünkü gidip ben pişiriyorum o yiyor diyor. Hastalıktna ölsemde gider sipariş veririm.

yav kadin cocugunu emzirirken memesine cocuga dokunuyormus, bence igrenc ve hadsiz bir hareket. bu da sey gibi yorum bence esin aldatmiyor icki icmiyor niye sikayet ediyorsun.

Bizim ülkemizde ensest çok yaygın artık kanıksanmış normalleştirilmiş bir durum. Annesi ile ensest ilişki yaşayan erkeklerin sayısı az değil ve annesinin bitmek bilmeyen taleplerine karşı gelemeyen erkek öfkesini daima karısına yansıtır hiç şaşmaz.

Tedavi olması gereken konu sahibi değil, kayınvalide ve koca'dır. Oedipus kompleksi ve jacosta kompleksinin bir araya gelmesiyle anne ve oğul arasında patolojik bir bağ oluşmuş. Kayınvalide evi kendi evi gibi içselleştirmiş evin düzenine müdahele ediyor. Kayınvalide torununu kendi evladı sanıyor. Kayınvalide, gelinini kendi malı gibi (özür dilerim bu ifade için) gördüğü için edepsizce gelininin memesine dokunuyor.

Konu sahibi tepki gösteremiyor çünkü kavga etmek istemiyor. Eşinin arkasında durmayacağını biliyor.

Erkek herhangi bir kadınla ilişki kurmaya çalışsa bile bu ilişki annesi tarafından sabote ediliyor. çünkü anne, oğlunun ilişkisini ve başka bir kadına yakınlık duymasını ihanet olarak görüyor.

Kim ne derse desin böyle toksik durumlar aile bağları ile açıklanabilecek bir durum değil dışarıdan sağlıklı görünmüyor.

Babasına çok düşkün olduğu için kocasıyla sorun yaşayan kadın var mıdır acaba gördünüz mü duydunuz mu ? ya da damadı ile yarışan, kızının, kocasına duygusal yakınlık göstermesini kıskanan kaç tane kayınpeder var ?

Eski eşim yurtdışında iki üniv. bitirmiş makine müh. doktorasını yapmış yetişkin adam olsa da hâlâ annesiyle uyumak isteyen, annesi tarafından banyo yaptırılan erkekti ve bunu normalleştirmiş durumdalar. Eminim ki aralarında bilinç düzeyine çıkmamış cinsel çekim de var ancak anne oğulun evlenmesi , cinsel ilişkiye girmesi v.s. bir tabu olduğu için tabii ki açıkça cinsellik yaşamıyorlar.

Eski eşim gibi annesine düşkün erkekler annesi ile bağını kesemeyen erkekler kendi arzularını üretemiyor ve annenin bir nesnesi haline gelmişler. Mental sorunun kaynağı da bu işte. Böyle erkekler babalarıyla savaş halinde dikkat edersiniz. Anneler erkek çocuklarının kendilerine olan düşkünlüklerini babaya karşı koz olarak kullanıyor.

Ana kuzusu erkeklerin sex hayatları da çok sıkıntılı. Erken boşalma ve sertleşme problemleri var. Çocuk sahibi olmaları cinsel hayatlarının düzenli sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor.

Hiç ihtimal vermiyorum kocası annesini bırakıp bir sokak öteye bile gitmez. Bu tarz adamların evlilikleri uzun sürmez. Yaşadıkları şey evlilik değil maalesef.

Ben bunların hiçbirini yaşamadım. Sınırlarımı o kadar çizmiştim ki sanıyorum benden oldukça çekiniyorlardı ve Zaten ben kayınvalide kişisine direkt olarak rahatsız olduğum şeyleri Üst perdeden söylüyordum ve hatta tartışma çıkarıyordum. Ne madde ne manevi hiçbirinden destek istememiştim aksine onlar benden beklemişlerdi dolayısıyla da hiç mihnetim yoktu
kendime kızdığım tek konu eşimin oğluna çok fazla taviz vermemdi Geleceği Yatırım olarak görüyordum Serde öğretmenlik olduğu için sabır gösteriyordum
Fakat her çocuğun da bir toprağı olduğu babasının Ailesi tarafından yetiştirilmiş olduğunu unutmuştum herkesin çocuğunu Allah bağışlasın Ama kimse kimsenin çocuğunu annesinden daha fazla düşünmeye kalkmasın (Çocuk Deyip geçmesin bir öğretmen olarak söylüyorum ki ergenlik çağındaki bir çocuğun özellikle çevresinin de etkisiyle yapabileceği kötülükler tahmin dahi edilemez
Bebeğimi kaybettikten sonra sağlıklı düşünememiştim ilk boşanma davamda eski eş boşanmayı reddetmişti ve ben de ara ara görüşerek evliliğimi Kurtarmak istiyordum fakat şartlar sunuyordum şartların üstü örtülüyordu kabul edilmiyordu ve hatta psikolojimin bozukluğunun farkına varıp kendisi şartlar sunmaya çalışıyordu.
Ilk davanın ardından 5 ay sonra bir gün Dersteyken yine anne babası ile görüşmeyeceğimi net olarak söylediğimde hastalandığını görünce şak diye tüm iletişimi kestim nasıl oldu bilmem Kalbimden de kazıdım Siz deyin aydınlanma geldi ben diyeyim Allah yardım etti bir gazla boşanmayı kabul etti ama sizin eski eşiniz gibi Sürüm Sürüm sürünüyor ortak arkadaşlarımıza rezil oldu (Eskiden aynı iş yerinde çalışıyorduk Ben daha sonra bakanlık değiştirdim)
Bizler güçlü kadınlarız özellikle kısa sürede boşanmayı başarabilen kadınlar çabuk ayağa kalkıyorlar Ben 2 yıl öncesi deli dolu Halime geri dönerken o ikinci kez yuvası yıkılmış çocuğu ile ortada kalmış ve bir yerde de evlat katili olarak Akli melekelerini kaybetmiş bir şekilde Yaşamaya çalışıyor

Bakın bu anlattiklariniz çok korkunç.. benim eski eşte salt anne değil aile bağımlılığı vardı.yani öyle kadın gelecek de yüzüme oğlum her şeyi anlatır diyecek sex yasantimi bilecek falan mümkün değil. Yani o dönem zaten öfke problemi yaşıyordum gelip evimde bardagima falan karışsa sanırım dayağı yiyeceğini bilirdi.
Oğlunu yıkamak falan bunlar şahit olundugunda aşırı tepki verilesi durumlar..siz ne yaptınız? Ne kadar süre evli kaldınız? Ya da daha doğru soruyu sorayım
Ne kadar süre manipule edildiniz?

Benim konuma yaptığınız yorumu asla unutamam,yaşadıklarınızı anlayıp empati yaparak naifliklikle cevap verebilmek en zor olanı diye düşünüyorum,nikahınıza günler kalmasına çok sevindim ,Umutlarım yeşeriyor insan her zaman mutlu olabilir diye.Bir ömür mutlu olun inşallah C Claire Fraser

Bazen olmayınca olmuyor. Nasıl izah edebilirim bilmiyorum. Bağırmak, kavga etmek, oturup sakince konuşmak hiçbiri fayda etmedi. Onların kültürlerinde durum farklı. Armut ağacının dibine nar düşmez, armut düşer.

Ben ailesiyle değil sevdiğim adamla evlendim, sözü de gerçeği yansıtmıyormuş. Kayınvalide kayınpeder neyse eş kişisi de o'dur. Erkekler niçin anne babalarıyla görüşmeyi kabul etmediğimizde problem çıkartıyor anlayamıyorum. Eşim, babamla görüşmek istemese saygı duyarım, vardır bi bildiği der geçerim uzatmam. Ama maksat gelini hizmetçi gibi kullanmak.

Siz de zor günlerden geçmişsiniz. İyi ki boşanmışız. Elin delisiyle uğraşamam otursun anasıyla. Benden sonrası tufan. Ne hali varsa görsün. Yeniden evleniyorum zaten.

Tepki verdiğimde fesat kötü kalpli gelin oldum :) Evlat sevgisini anlayamazmışım hele ki oğlan çocuğu bambaşkaymış ben bilemezmişim :)) Teyzeleri, halaları, yengeleri, babası '' biz uyarmaya bıktık evlenince düzelir sandık '' dediler. Kayınvalidem vefat ettiğinde eşim kafayı yiyecek. 76 yaşında kayınvalidem ve mental sağlık sorunları da var. Eşim zaten artık yarım insan.

Ara ara kendine kızdığın oluyor mu "neden olmayacağını açıkça gördüğüm halde uğraşıp kendimi mahvettim" diye? Ben bunu uzun süre yaşadım hadi rol yapmayayım hatta hala yaşarım
Tecrübe oldu diyerek kendimi sakinlestiriyorum ama gecen 7 yıl için hayiflaniyor insan , kalbi kararıyor .
Sizin eski eşiniz gibi bi sağlık problemi yaşadığını duysam inanılmaz sevinirim örneğin, kaybettiğim bebeğin ahı derim
Herseyi geride bırakabilmek mükemmel bi nimet insanoğlu için, umuyorum bizim yaşadığımızı yaşayan tüm hemcinslerim "kendi tatlı cehennemini" geride birakabilir

Kac yıl çektin bu sosyopat ana oğulu?

Abi ben ne kadar işsiz güçsüzüm sonuna kadar okudum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…