Dertleşeceğim kimsem yok…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında arkadaşlarım gelip gidiyor sürekli.. Evet bir kısır döngüdeyim gerçekten.. Bir sürü hobim var evde kızım uyuduğunda falan onlarla uğraşıp kafa dağıtmaya çalışıyorum..
Yoo neden kızayım fikirleriniz benim için önemli.. Göremediklerimi gören olur belki diye yazdım zaten..

Havalar güzel koy çocuğu bebek arabasina çık dışarı evde fazla durmamaya özen göster. Küçük çocukla zor oluyor zaten hayat. Cok da tinlama ya en güzel caglarimiz birşeyleri takip bunalim icinde geçiyor.

9 yıl sevgili olduysan haram senin umrunda değil kardeşim önce onu kabul et sonra sen kocanın ailesini sevmemeye kendini ikna etmişsin zaten kendin kabul ediyorsun senin psikolojin bozuk bence sorunu kendinden ara.

9 yıl sevgili olduysan haram senin umrunda değil kardeşim önce onu kabul et sonra sen kocanın ailesini sevmemeye kendini ikna etmişsin zaten kendin kabul ediyorsun senin psikolojin bozuk bence sorunu kendinden ara.
Ya kabul edeyim tamam da konumuz bu mu gerçekten ne garip bi insansınız. Psikolojimin bozuk olduğunu anlamak için de doktor olmanıza gerek yok yazımda ben de belirttim zaten komik gerçekten..

Biraz rahat ol akışa bırak, onları kabul et. Kayınvalideler böyledir.

Ya kabul edeyim tamam da konumuz bu mu gerçekten ne garip bi insansınız. Psikolojimin bozuk olduğunu anlamak için de doktor olmanıza gerek yok yazımda ben de belirttim zaten komik gerçekten..
Evet konumuz tam olarak bu. Kendin düzel önce. Acilen psikoloğa görün. İnsanlarin hayatını zehir etmeye hakkın yok. Yok şunu yaptı canımı sıktı. Yok şu yok bu. İzole yaşamak istiyorsan öyle düşünen biriyle evlenmeliydin. Madem evlendin sorumluluk alacaksın. Sana kötülüğü olmayan insanlarla görüşeceksin üstelik bahsettiğimiz insanlar kocanın ailesi. Bu sadece kocanın ailesi ile sınırlı değil. Hayatta her zaman sevdiğin insanlarla görüşme fikri yetişkinliğe uyuyor mu sence? Üstelik kadın ne yapsa gözüme batıyor diyorsun üzgünüm ama garip olan sensin. Umarım terapi işini ciddiye alırsın. Yoksa zamanla herkesi kaçıracaksın. Günün sonunda yalnızlığinla başbaşa pişman olma. Yalnız mutluyum diyorsan ozaman insanların hayatına dahil olmayacaktın. Hayatında başarılar.

Konunuz uzun sabırla okudum ama sizi çok şımarık buldum bi anneden bu kadar nefret etmekte nedir ? Size kötülüğü olur aşağılamaları olur kaldıramayacağınız şeyler yapar amenna.. Şu an sizinde bir çocuğunuz var gözünüzden sakınırsınız ne zorlukla ne emekle büyüyor bugün yarın onun eşi de aynı size bu şekilde nefret duysa? Karma diye birsey var bu hayatta gerçekten bunu bilin. Kızımı kendi kızı gibi seviyor demişsiniz evladının evladı tabiki sevecek sevmese mi iyi sizin için ? Eşiniz sizin bu kahrınıza bence çok iyi katlanıyor. Ben suçu tamamen sizde buldum. İnsan annesini sevmeyecek de kimi sevecek bu hayatta sizinle evlendi diye ailesini mi silecek ? Size karşı gerçekten müsama gösterilemeyecek bişey olur o zaman hak veririm sınır koyması gerekir derim. İnsanlar neler yaşıyor ne dertleri var eşleri tarafından 2 gram ilgi göremeyip kahırla yaşayan kadın dolu burası hayalimdeki erkek deyip eşinizi övmüşsünüz bi zahmet eşiniz için biraz fedakarlık yapmayı da siz deneyin. Sizin ailenize eşiniz böyle nefret kussa hoşunuza gider miydi ? Gerçekten ilk defa yorum yapıyorum tutamadım kendimi. Kendinize gelin yada gerçekten boşanın kimsesi olmayan biriyle evlenin.

Son düzenleme:
aslinda cozulmeyecek sorunlar degil, aglayan poncik gelinden aglatan tecrubeli gelin moduna gecmen gerek.

bu sekilde kafana takarsan daha da hasta olursun, hic kimse icin degmez, esin icin bile.

bence esin gitmek istiyorsa gonder her gun gitsin, ama sen mesafeni koy, biraz nefes alirsin

yav kadin cocugunu emzirirken memesine cocuga dokunuyormus, bence igrenc ve hadsiz bir hareket. bu da sey gibi yorum bence esin aldatmiyor icki icmiyor niye sikayet ediyorsun.

Malesef gerekli sınırlar korunmadığında böyle gereksiz bir nefret oluşuyor.
Kayınvalidenizin kendine göre hataları olmuştur , sizin de olmuştur ama işte sınırlarınıza eşinizden de saygı duyulmadığında ve anlaşılmadığınızı hissettiğiniz de , devamlı huzurunuz kaçtığında , çözüm bulamadığınız da ipler kopuyor. Halbu ki kayınvalideniz ne yaparsa yapsın, eşiniz de dese ki şura da haklısın, her hafta gitmeyebiliriz, sen gelmeyebilirsin, yeri geldiğin de sizi savunabilse, siz de gerektiği yerde gerekli fedakarlıkları yaparsınız.
Eşinizi pek değiştirmeniz mümkün değil, kayınvalidenize vermeniz gereken tepkileri siz kendiniz vermelisiniz ve bir şekilde eşinizin de sizin görüşme sürelerinize vs saygı duymasını sağlamalısınız.

Baştan söyleyeyim evet anlattıklarınin içinde kayınvalidenin birkaç saçma hareketi,kocaninda sinire dokunacak davranışlari var ama surat asıp,nefretcan olarak ortada gezecek kadar büyük olaylar, laflar göremedim.Anladigim kadarıyla senin içinde halledemedigin savaşların var ve bunu kayınvalidene yansıtıyorsun.Fakat sen bu şekilde kendine zarar verirsin.Bence yardım almalısın onun sözleri, hareketleri iç dünyanda hangi yaralarına dokunuyor ki bu kadar yüksek tepkiler veriyorsun.Sevmezsin sevmiyorum dersin anlarım ama herşey ama herşey batıyor sana,bu senin icin hiç sağlıklı bir durum değil.Sorun kayınvaliden değil,o dünyanızdan çıksa sen başka şeylere takacaksin gibi doneler aldım yazdıklarından.Ne güzel bir bebeğin var kendine ruhuna iyi bak, çocuklarda ayna nöronlar var ve onlar direk duygularımızı sünger gibi emiyorlar nefretin onada geçmesin.

yav kadin cocugunu emzirirken memesine cocuga dokunuyormus, bence igrenc ve hadsiz bir hareket. bu da sey gibi yorum bence esin aldatmiyor icki icmiyor niye sikayet ediyorsun.
Eşin aldatmıyor niye şikayet ediyorsun?? Yorumumla bence zerre alakası yok mantık olarak bununla bağdaştırdığına göre beni hiç anlamamışsın, belki ifade edemediği başka sorunlar vardır, kaynanasıyla ilgili yorum dahi yapmadım konu sahibinin mental ruh sağlığı endişelendirdi.

Ben seni o kadar iyi anlıyorum ki , küçük küçük anların birleşimi nefret oluşturuyor
Sınır isteyen insanın sırf başkasının hatri için sık sık sınırlarının taciz edilmesi insanı bambaşka bi evreye taşıyor
Tatlım tepkilerini direkt ver yani memeni de ellemesin bi zahmet.. ellediginde napiyorsun çek elini rahatsız oluyorum de , kapı kitlediginde zorlama böyle emziriyorum de
Ama yeni anneligini kendine zehir etme. Kimse senden kıymetli değil günün birinde biterse de korkma, devlet memuru olman büyük avantaj her daim tek başına ayakta durabilecegini unutma Unutturma

Nasıl hissettiğinizi en iyi ben anlarım. Yaşamayan bilemez. Kayınvalidem yüzünden boşandım. Aslında tek sebep kayınvalidem değildi, aramızda kültür farklılığı da vardı. Yeniden evleniyorum nikahıma günler kaldı. Yanılıyorsunuz hiçkimse de sizin kayınvalidenizi tercih etmez. Sizde bir sorun yok. Sizi manipüle ediyorlar, kayınvalideniz ile her gün görüşmek zorunda değilsiniz. Kendinizde hata aramayı bırakın. Çocuk haricinde yaşadıklarınızın birebir aynısını yaşadım. Evlerimiz yürüme mesafesinde çapraz karşılıklıydı. Eski eş kişisi her akşam orada yemek yememizi isterdi, çoğu zaman gece orada kalmaya zorlardı. Eve döndüğümüzde eski eşim surat asardı. Gecenin bir yarısı kayınvalidem görüntülü arardı bizi yataktan sıçrayarak uyanırdım. Sinir krizi geçirirdim. Evimde herşeyi karıştırırdı. Neden hergün banyo yapıyorsun oğlum iskiye çalışıyor yine mi seviştin (sanki sevişme eylemi tek başına yapılıyor) diye azarlıyordu. Kız arkadaşlarımla veya ailemle telefonla konuşurken kapıda beklerdi dinlerdi, tüm bunları eski eşime söylediğimde annesinin yaşlı pamuk kalpli idare edilmesi gereken bir kadıncağız olduğunu söylüyordu. Bizi aynı yatakta bile yatırmazdı kayınvalidem. Sizin yaşadıklarınızın bin beterini yaşamış bir kadın olarak yazıyorum bu satırları. Yazdıklarınızı okurken tansiyonum yükseldi titremelerim başladı yaşadıklarım aklıma geldi.

Eski kayınvalidem de oğlunu halalarıyla amcalarıyla kocasının tarafıyla görüştürmezdi. Eski eşimi bayramlar da dahil teyzeleri ve dayıları dışında kimseyle görüştürmezdi. Aynı mahallede otururlardı 7/24 mıc mıc g.t g.te ay midem kalkıyor iğrenç vıcık vıcık ilişkilerden.

Sizin elinizde bir mesleğiniz düzenli geliriniz var. Hayat çok kısa. Erken çökersiniz. Huzursuzluğunuz mutsuzluğunuz evladınıza yansır. Son bir kez eşiniz ile konuşun. Uzak mesafeye taşının. Siz evlisiniz. Evlilik cüzdanınızda eşinizin ve sizin resminiz var. Kayınvalidenizin değil. Kayınvalidenizle hiç ilgilenmeyin. Yok gibi davranın nötr olun. Onu saymadığınızı gösterin.

Siz her akşam annenize akşam yemeğe gidemezsiniz. Eşiniz gitmez. Siz gidiyorsunuz diye de kıyameti koparır. Siz annenize yakın oturamazsınız ama onun annesi her dakika tepenizde. Erkek annelerine herşey hak zaten.

Bebeğinizi emzirirken ne cürretle göğsünüze dokunur ? Başıma ağrılar saplandı. Nasıl ve neden tahammül ediyorsunuz ? Bırakın ana oğul otursunlar. Yalnız kalacağım diye de korkmayın. Elbet karşınıza düzgün bir insan evladı çıkar. Yalnız kalsanız bile sorun değil bu ruh hastalarıyla hayat geçmez. Siz mutlu olmak için evlendiniz.

Evliliğiniz uzun sürmeyecek. 2.çocuğu sakın yapmayın. Şimdiden iyi bir avukat araştırmaya başlayın.

Hayat elin delisiyle uğraşmaya değmeyecek kadar güzel.

Biraz rahat ol akışa bırak, onları kabul et. Kayınvalideler böyledir.

Hayır böyle değil. Kuzenlerimin kayınvalideleri böyle değil. Nişanlımın annesi böyle değil. Benim babaannem, anneannem ve annem böyle bir kayınvalide değil. Hayır konu sahibin kayınvalidesi göğsüne dokunacak kadar ruh hastası. Zaten evleri karşılıklı niçin görüntülü arıyor ki ? Evin düzenine ne hakla karışır ? Bencil ve kötü kayınvalidelerin sapkın saplantılı tavırlarını normalleştirmeyin.

Çok haklısınız. O küçük küçük anlar birikip nefreti oluşturuyor. Zamanında ve yerinde verilemeyen tepkiler insanı psikolojik buhranlara sürüklüyor. Zaten tüm sorunlar 50 + erkek annelerinin herşeyi bilmesi ama hadlerini bilmemesinden kaynaklanıyor. Erkek anneleri oğullarının evlendiğini, başka bir kadın ile sex yaptığını, ayrı bir hayatı olduğunu kabullenemiyorlar. Bilinçaltında oğullarına aşıklar asla paylaşamıyorlar çünkü kocalarından ilgi ve sevgi görmüyorlar. Benim göğsüme dokunsaydı ortalığı yıkardım. Ne münasebet ne demek en sevmediğim hareketler. Vur eline ya çekil git de açık açık. Yatak odasının kapısını kitle. Sınırların olmayışından nefret ediyorum. Konu sahibinin evliliği uzun sürmeyecek. İnşallah boşanırlar oh olsun minvalinde de yazmıyorum. Konu sahibi cinnet geçirme noktasında gelmeden umarım evliliğini bitirir. Başından hiç evlilik geçmeyenler, kayınvalidesi ile hiç sorun yaşamayan , farklı şehirlerde hatta farklı ülkelerde yaşayan görüşmeyen tipler gelmiş burada ahkam kesiyor. Yaşamayan bilemez. Bu işin tek çözümü boşanmak. En fazla 1 yıl veriyorum, 1 yıl daha susar dayanır konu sahibi sağlığından olur. Anlaşılamadığı için daha da agresifleşecek ve kocası yine onu suçlayacak. Konu sahibi boşanmadığı sürece yüzü gülmeyecek sabahları mutsuz umutsuz uyanacak. Bıraksın ana oğul otursunlar. Böyle arızalı analar niye oğullarını evlendirip kızçelerin başını yakıyor ki ellerinden gelse aralarına yatacak. Ele güne karşı aaa bakın ben oğlumu evlendirdim dostlar alışverişte görsün hesabı.

Kayınvalidenizden biraz uzağa taşınmayı hiç düşündünüz mü? Başka bir ilçeye. Ev kendilerininse biraz da onun rahatlığıyla "Bizim evimiz değil mi tabi geleceğiz(!)" kafasında olabilirler.

Kayınvalideniz sizi pek takmıyor gibi. Oda değiştiriyorsunuz peşinizden geliyor, memenize elliyor hadsizce falan... Ama sorun çoğunluğun da dediği gibi kvden çok eşinizde. İnsan/baba olarak süper olabilir ama annesinin sınırlarını çizmek, gerekirse sert olmak onun sorumluluğu sizin değil. Bu nedenle de "eş" olarak sorunları var.

Sınır bilmeyen, yapılan iyiliği görev zanneden kocayı bosadim
Buraya bosanma dönemimde konu açmışım ama psikolojim o kadar bozukmuş ki sadece madur
Sınır koymayı bilmeyen kocayı ikinci senede boşadım Hatta boşanma aşamasında buraya konu açmışım okudukça kendime kızıyorum Çünkü sürekli olarak kendimi acımış ve mağduriyeti yaşamak için kendime Kalkan Yapmışım
Şimdi düşündüğümde hiçbir zaman sınırlarıma gerilmesine izin vermemişim Evet eşimin çocuğu ile problem yaşamışım ama hiçbir zaman çocuğun beni kullanmasına izin vermemişim sadece kendi vicdanıma göre hareket etmişim Örneğin eşim ailesi ile görüşmemi inanılmaz istemiş ama ben ekstra yükü asla kabul etmemiştim hatırlıyorum izin almadan evime gelemezlerdi eski eş çok ısrar etmesine rağmen asla onlara gitmezdim eş tarafı evime geldiğinde izinsiz herhangi bir eşyama dokunamazlardı başlarda bu sınırı bilmiyorlardı fakat Sert tepkilerimle öğrenmişlerdi
Evim ve yaşantım hakkında herhangi bir söz hakkı kimseye sunmamıştım Ufak da olsa söz söyleyecek olsalar Benim evim benim hayatım sınırını çizdim insanlar açıkça tepki veremediklerinde bu olayları Maalesef ki yaşıyorlar inanın kimse vazgeçilmez değildir o dönemlerde çok acı çektiğimi hatırlıyorum ama şu an inanılmaz mutluyum ve eski eşim sürekli intihar girişimlerinde

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…